Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Osteoporosis (csontritkulás) fórum

Osteoporosis (csontritkulás) (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Osteoporosis (csontritkulás)

❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
1733. Ibikicsi
okt. 20. 10:34
Bennem az merült fel, hogy csontritkulásom van, mivel beléptem a menopauzában....Van itt valaki, aki elkezdett hormont szedni,hogy állapota ne romoljon?
1732. 55Judit (válaszként erre: 1731. - Nati61)
2023. ápr. 3. 18:50

Szívesen.

Van ám egy nagyon finom nyers máktorta is a Gitta nyersétel blogja ezzel kezdődik. Többször megcsináltam már, próbáld meg te is.

1731. Nati61 (válaszként erre: 1730. - 55Judit)
2023. ápr. 3. 17:54
Kedves Judit, köszön a gyors választ és a süti receptet.
1730. 55Judit (válaszként erre: 1729. - Nati61)
2023. ápr. 2. 18:35

Szia!

Én is sütök mákos sütit, csonterősítő sütinek hívom.

Csak összedobom, így pontosan nem tudom az arányokat:

100gr darált mák, 3 tojás, aminek a fehérjét keményre verem. 12 kávédarónyi zabpehelyt nem egészen lisztté őrlök, és 2-3 ek tejföl.


A tojás sárgájába teszek 2ek Xukor zérót (eritrit), fehéredésig keverem, megy bele a tejföl, darált zabpehely, fél marék mazsola, egy kis szárított citromhéj ha nincs friss, fél tasak sütőpor, a végén a felvert tojásfehérje. Kis tepsibe öntöm, tetejét jól megszóron aprított dióval, 30-35 percig sütöm 180fokon. Kb. ilyesmi a recept.


Rakhatsz bele reszelt almát, bármilyen aszalt gyümölcsöt, ami tetszik.

1729. Nati61
2023. ápr. 2. 18:25

Sziasztok!

Örülök, hogy rátaláltam erre a fórumra. Sajnos nekem erős -2,9 értékű a csontritkulásom. Fél évente injekciót írtak fel. Nem fogadtam el. Újra elkezdtem minden természetes dolgot kipróbálni. Mákolaj, mákliszt, torna....Sok mákos receptet olvastam, de vhogy egyik sem tetszett.

Tudnátok ajánlani vmi finom mákos sütit, ami nektek bevált?

Köszönöm

1728. 55Judit
2023. márc. 15. 07:48

"A kollagén hozzájárul a csontok erősségéhez és felépítéséhez is. A Nutrients című tudományos szaklapban jelent meg 2018-ban az a tanulmány, amelyből kiderült, hogy egy bizonyos kollagén peptid szedése javítja a csontok erősségét a menopauza után, valamint csökkenti a csonttörések esélyét."


A szaklapból a cikk vele rengeteg hivatkozással itt:

[link]

1727. 55Judit (válaszként erre: 1726. - Nagynemarianna)
2023. febr. 14. 15:21

Köszönöm, én is javulást mutató eredményeket kívánok neked!


A gumis trambulin jobb mint a rugós, a kapaszkodót pedig nem kell rászerelni ha nem igényleg. Én nem rég raktam rá, könnyebben lépek fel-le ha közben megfoghatom. 😀

1726. nagynemarianna (válaszként erre: 1724. - 55Judit)
2023. febr. 14. 15:15

Kedves Judit!

Nagyon szépen köszönöm a gyors és részletes válaszodat!

A másik fórumot is végig olvastam, csak kíváncsi voltam, hogy mennyi a kalcium amit tablettával pótolsz és hogy mit változtattál az étkezéseden. :)

Köszönöm a trambulin nevét is, nekünk annak idején fémrugós volt, ez a gumis verzió biztosan jobb rugózást ad.

Igen, minden hasznos volt amit írtál, köszönöm a segítőkészséged! :)))

Neked is további javulást kívánok!

Nagyon jó lenne majd, ha a következő vizsgálatod után is ilyen szuper eredményt kapnál! :)

1725. 55Judit
2023. febr. 14. 09:23
Most arra se emlékszem írtam-e valahol, hogy kávédarában porrá őrölt mezei zsurlót is fogyasztok 2x1 mokkáskanállal. Gyuribácsi oldalán lehet erről olvasni, csontritkulásra ajánlja.
1724. 55Judit (válaszként erre: 1723. - Nagynemarianna)
2023. febr. 14. 08:53

Szia Marianna!

Én jó szándékkal írtam le mindent, de nincs arra garancia hogy másnak is beválik az ami nekem.

Az a baj hogy 2 ilyen fórum is van, illetve én vagyok a hibás hogy elkezdtem mindkettőbe írni, mert már elveszítettem a fonalat és nem tudom melyikbe mit írtam.

Ez a másik: [link]

Kérlek hogy olvassál ott is.


A kalciumból 2 szemet szedek délben, mert a magnéziumot este veszem be. Kalciummal nem előny együtt. Nincs időm részletekbe bocsátkozni, bocs. keresd a youtube-on Ujhelyi Szabolcs Zoárd videóit.

Fogyasztok magvakat, készítek máktejet, répás szezámtejet a maradékból egészséges nasit készítek, valahol már leírtam. Kulcsszavakkal a google keresővel mindent megtalálsz. Készítek nyers máktortát is, lefagyasztom, néha 1-1 szelet. Most is tervezem, itt van: [link] A mákot és minden magvat először áztatni kell ha nyersen fogyasztjuk mert különben nem hasznosulnak belőle az ásványi anyagok. Azért nyersen, mert így nem kell hozzá vaj és cukor és más egyéb ami bontja a csontokat, de néha sütök azért mákkal és zabbal tojással kevert tésztát amiben az édesítő Xukor zéró.


Természetes hogy ha javítani akarunk az egészségi állapotunkon, az életmódon változtatni kell. Ez nálam évek óta tartó folyamat, mindig kitalálok valamit ami vagy bejön vagy nem, mivel segítségre nem számíthatok sehonnan.


A trambulinom ezen a néven kapható: "FITNESS Trambulin kapaszkodóval 130 cm AGA MR1130GREEN - Zöld"

Egy lágyan himbálózó trambulin pont olyan haszontalan mint a gyors gyaloglás helyett a séta. Nekünk a trambulinon nem ugrálni kell és elsősorban élvezkedni mint a gyerekeknek. Ha csak gyalogolsz rajta vagy futsz, a gyakorlatot sokkal könnyebbnek és szórakoztatóbbnak érzed mint a földön járást, viszont tágra nyílik a szemed attól, hogy 2 perc után erősen érzed az izmaidat hogy dolgoznak. Ahol az izom erősödik, ott a csont is. Ha a gerinced problémás, hason fekve a földön nagyon hatékony mélyizom erősítéseket tudsz végezni. Itt is igaz mint amit a puha trambulinnál írtam. Erőfeszítés nélkül nincs eredmény.

Remélem írtam számodra megfontolandót és hasznosat!

Jó egészséget kívánok!

1723. nagynemarianna (válaszként erre: 1685. - 55Judit)
2023. febr. 13. 18:02

Kedves Judit!


Nagyon szuper a 2 év alatt elért javulásod!


Szeretnék egy pár dolgot kérdezni:

A Yiya kalciumból hány szemet szedsz egy nap?

Az étkezésnél van valami amit mást, vagy többet eszel az elmúlt 2 évben, vagy van olyan amit elhagytál?

A trambulinod milyen márka, én is nézegettem, sok jót olvastam róla. Régebben, vagy 20 éve volt egy a gyerekeknek, de emlékeim szerint olyan kemény, nem túl izületbarát volt az ugrófelülete. Miskolcon van egy játszótér ahol van több nagy méretű a földbe ágyazva, amit kipróbálva teljesen más lazább, könnyedebb a rugózása. Ha olyan tudnék venni, az biztosan nagyon hasznos lenne.

Én is a Yiya termékekből vásároltam be vagy két hete, a kollagént még hozzá rendelem majd. Tegnap találtam meg ezt az oldalt, és nagyon köszönöm, hogy ennyi hasznos tapasztalatot megírsz. Reményt ad, hogy injekciók nélkül is lehet eredményt elérni.

Előre is köszönöm szépen a válaszod!

1722. 55Judit (válaszként erre: 1721. - Peonia53)
2023. febr. 5. 17:37
Szia! Mióta használod az olajat? Melyik fajtát vetted? Hány mg hatásos neked? Én még nem lőttem be az adagot. Most 24mg-nál járok és a Meliora teljes sprektumút vettem.
1721. peonia53 (válaszként erre: 1720. - 55Judit)
2023. febr. 5. 17:06
Szia Judit! Bevált az olaj, én is nehezen alszom el, ha már elaludtam viszont reggelig alszom.
1720. 55Judit (válaszként erre: 1719. - 55Judit)
2023. jan. 17. 17:51
Legjobb ha inkább ezt mutatom meg, [link] válogassatok írásban, és látom videó is van, én most kezdek itt szemezgetni. Egyébként ma rendeltem CBD olajat de más miatt. (álmatlanság)
1719. 55Judit
2023. jan. 17. 17:48

Most találtam:


HOGYAN HAT A CBD OLAJ A CSONTRITKULÁSRA?

Ahhoz, hogy megértsük, hogyan segíthet a CBD a csontritkulás gyógyításában, fontos megértenünk, milyen tényezők befolyásolják a csontok sűrűségét.


A csontsűrűséget két különböző sejttípus befolyásolja: az oszteoklaszt sejtek, amelyek a pusztuló csontállomány eltávolítását végzik, és az oszteoblaszt sejtek, amelyek a csontállomány felépítéséért felelnek. A két sejttípus egyensúlya biztosítja a csontok egészséges fejlődését.


Kutatások az oszteoklaszt sejtek egy olyan receptorát azonosították, amelyek stimulálásával felgyorsítható a csontok pusztulása. Ez a GPR55 receptor, mely mesterséges ingerlés esetén növeli a csontveszteség arányát.

A kutatók ezek után olyan vegyületet próbáltak keresni, amely blokkolná a GPR55 receptort – a CBD ilyennek bizonyult. A CBD hatékonyan blokkolta a GPR55 receptort, ezzel jelentősen csökkentve a csontpusztulást.

További kutatások megerősítik, hogy a CBD-nek szerepe van az oszteoklaszt és oszteoblaszt sejtek egyensúlyának fenntartásában. A CBD, úgy tűnik, támogatja az oszteoblaszt sejteket, ezzel elősegíti a csontképződést, a csontsűrűség növekedését.

Egy másik tanulmány szerint, a CBD növelte a csontok gyógyulásának mértékét olyan patkányok esetében, akiket combcsonttörés miatt kezeltek. Úgy találták, a CBD olyan enzimeket kódol, amelyek növelik a kollagén-keresztkötések előfordulását – ez a csontok általános erősségével van összefüggésben. „Mindent összevetve úgy tűnik, a CBD elősegíti a törések gyógyulását, bizonyítja a kollagén keresztkötést létrehozó enzimek fontosságát” – jelenti ki a kutatás.

A CBD olaj csontritkulásra tett hatásait tovább vizsgálva jobban megértjük majd az anyag összes lehetséges felhasználási módját. A jelenlegi bizonyítékok alapján a CBD olaj biztonságos és természetes módnak tűnik a csontritkulás tüneteinek és mellékhatásainak kezelésére.

1718. Fabikám
2023. jan. 15. 15:35
En is használom a schussler tablettákat. Nem rég elkezdtem szedni az #1 es a #2 Kalcium tablettákat váltogatva naponta 3x1. A pandemia kezdete óta reggelre úgy bemerevednek az ujjaim, hogy alig tudom megmozdítani. Sokat tornáztatom, illó olajokkal kenegetem es kínai akupunktúrás pontokat nyomogatom rendszeresen de sajnos csak kicsit javult. Csont ritkulást nem mérettem meg, de mi lehet a baj? Szegeden a frekvencia méréssel a doktor úr azt mondta, nem artritisz, hanem idegi alapja van az ujjaim merevedésének. Szedtem B Vitamin komplexet tavaly de nem igazan segített. Mit tanácsoltok melyik Schussler tabletta lenne rá jo? Köszönöm
1717. 55Judit (válaszként erre: 1716. - Gazella)
2022. dec. 4. 08:57
Én pedig örülök hogy olvasol és törődsz magaddal. Sokszor a megfelelő információt se könnyű megtalálni, ha ez megvan, már fél siker! Gyógyulász kívánok!
1716. Gazella (válaszként erre: 1715. - 55Judit)
2022. dec. 3. 21:37
Nagyon köszönöm Judit! Örülök, hogy idetaláltam, mert ha nem olvaslak benneteket akkor képes lettem volna várni tavaszig és beszedni valami mérget amit az "elhivatott" reuma orvosom felír.
1715. 55Judit (válaszként erre: 1714. - Gazella)
2022. dec. 2. 13:30

Üdvözöllek körünkben Gazella!

Hálás vagyok a bizalmadért. Viszont azért nem ajánlok neked semmit, mert se orvos, se természetgyógyász nem vagyok. Ami nekem segít és jelenleg is alkalmazom azt leírtam a 1685-ös bejegyzésemben, amit most kiegészítek azzal, hogy a téli vírusoktól hemzsegő időszakban októbertől tavaszig 8.000D3-at szedek a vele egy kapszulában lévő K2-vel együtt. Mindezt azért hogy aki bajban van, esetleg kipróbálhatja azt a módszert is ami nekem bevált. Ezek magyar, Yiya termékek a kalciummal együtt. Ha beírnom honnan szerzem be a készítményeimet, a moderátor leszedi a fejemet, mert az reklámnak számít. De biztos megtalálod ha kicsit keresed.


Azt hogy mennyi D vitaminra van szükségünk, hasra ütés szerűen szokta az orvos megállapítani, de a megoldás az, hogy D vitamin szintet kell méretni mert mindenkinek más az adagja. Ez nagyjából függ a kortól, és hogy valaki kövér vagy sovány.

Én régen hiába kértem, nem látta orvos indokoltnak ezt a költséges laborvizsgálatot. Szendi Gábor javaslatára felmentem Pestre pivát laborba. Érdemes volt. Az eredmény tükrében szintén Szendi Gábor javaslatára kezdtem szedni a D vitamint, először nagyon magas dózisban, hogy a rák ne térjen vissza nálam, de ez más történet. Utána pedig a csontsűrűség vizsgálaton füllentettem annak érdekében hogy kérés nélkül csináljanak nálam labort. Szemétség hogy becsületes embernek ilyenre kell vetemednie. Ezek után se annyi D vitamint szedek amit az orvos ajánlott, mert azzal együtt a D vitamin szintem a normális alsó határt verdesi alulról. Arra akarok ezzel rávilágítani, hogy erősen kezünkbe kell venni sorsunkat, ha fontos az egészségünk.


Amit szeretettel ajánlok:

Szendi Gábor oldalán [link] nézzél be a Cikk archivumba. Ott kattints a D vitaminra, majd a csontritkulásra. Mással kapcsolatban is nagyon hasznos in formációkhoz juthatsz.

1714. Gazella
2022. dec. 2. 12:14
KEDVES 55jUDIT. TELJESEN FRISS FÓRUMOZÓ VAGYOK, MOST REGISZTRÁLTAM. TEGNAPELŐTT KAPTAM MEG AZ OSTEOPOROSIS EREDMÉNYEMET.A háziorvosom (és magam is) romlást tapasztaltunk a két évvel ezelőtti eredményhez képest. Főleg a bal combnyaknál. Azt mondta mielőbb kellene szednem valami gyógyszert, a már évek óta szedett 3000NE D vitamin és a Citrokálcium de ez már nem elég. Ahol én lakom ott kb 4-5 hónapot kell várni arra, hogy időpontom legyen a Reumatológiára. Idén év elején kértem időpontot, őszre kaptam, majd az OMD laborba újabb 1 hónap, most van a kezemben az eredmény. Persze a háziorvosom nem reumatológus ezért visszairányított. Át is mentem, egy hölgy várt a rendelő előtt, az orvos éppen ebédelt és emésztett a kollégaival (kiszűrődött a beszélgetésük). Amikor megérkezett mondtam neki, hogy a háziorvosom küldött vissza további intézkedésre. Kapásból elutasított, időpont nélkül sajnos nem tud fogadni. Újabb időpontot tavaszra tudnak adni. Olvastam egy csomó beszélgetést itt és szeretném megkérdezni Tőled mit vegyek és kezdjem el szedni. A doki tavasszal gondolom valamilyen gyógyszert írna, de a Te tapasztalataidban jobban bízom. Szóval most a 3000NE D3 vitamint és a Citrokálciumot szedem. Ha megírod mit javasolsz akkor azt is légy szíves, hogy hol tudom ezeket beszerezni. Köszönöm ha törődsz velem !
1713. 55Judit (válaszként erre: 1711. - Kukac2)
2022. nov. 27. 13:46
A mákolaj semmit nem ér csontritkulás ellen, [link] és szerintem a többi olaj is csak növényi zsiradék ásványianyagok nélkül. Mákolajra felesleges költeni, sokkal inkább megéri mákot venni. Keressetek recepteket, sok mákos van, még nyers máktorta is, szóval hajrá, drukkolok feleségednek, majd írd be az eredményt vizsgálat után.
1712. 55Judit (válaszként erre: 1710. - Rosszfiú)
2022. nov. 27. 13:41
Veled ellentétben én hiszem hogy bejut a bőrbe is a hialuronsav, különben nem lennék időtlen idők óta forgalomban a drágábbnál drágább arc és mindenféle krémek. Ha nem lennének hatásosak, az évek alatt megszűnnének és nem hoznának újabbakat se, mert nem venné őket senki a tapasztalataik után. Engem viszont nem érdekel külön a hiarulonsav hatása. Nekem a saját tapasztalatom számít a saját készítményemről, az pedig bizonyítottan pozitív.
1711. Kukac2 (válaszként erre: 1684. - 55Judit)
2022. nov. 27. 13:26
Régen jártam a fórumon,örülök Judit hozzászólásához, valóban igy korrekt.Annyit elmondanék,hogy a felirt vitaminok mellett még fogyaszt feleségem fürjtojáshéj örleményt és mákolajat,továbbá váltogatva hidegen sajtolt olajakat is.Hogy milyen változások történtek ,majd a kontrollvizsgálatok után leirom.Mindenkinek jobbulást kivánok.
1710. Rosszfiú (válaszként erre: 1709. - 55Judit)
2022. okt. 12. 22:16

Az orvos nekem az is utolsó, megrendült a bizalom :D De, ettől még mindig opció, ha nincs más út. Nincsenek leírva, csak uncsi már a sok gyógyszerük, amit erőltetnek.

Áh köszi megnézeted, nem mondom panaszmentes vagyok, mert időt kell adni mindegyik készitménynek, vannak dolgok ami 90 nap is kell. Az aminosav komlex sokat segít, azt már érzem. Hyaluronsav, azt a kozmetikai és fitnesz ipar erőlteti. Az igazság, van a gyomorsav és a máj. Nagyon nem akar átjutni rajt, ahogy a bőrön is, pedig a kozmetikusok állítják át jut. De aki eredményt akar szépség terén, vagy ízületek terén, annak egy út marad, az injekció lokálisan. Vannak oldalak amik az általam leírtakat igazolják, de nem szeretném elvenni a kedved. Ha hiszel a hyaluronsav hatásában, hogy megeszed akkor ez maradjon így. Nekem nincs szerepe. :D A Yiya az örök hála és ölelés érte :)

1709. 55Judit (válaszként erre: 1708. - Rosszfiú)
2022. okt. 12. 08:41

Talán mert másak az érdekeink. Nekünk az hogy meggyógyuljunk, vagy legalábbis javuljon valamit az állapotunk, orvosnak pedig hogy írja-írja-írja a recepteket. Ő ebből profitál, hogy veled mi van, marhára nem érdekli. Most egy nagy bocsánat azoktól, akik hisznek az orvosi segítségben. Végülis ha műteni kell mindannyian hozzájuk fordulunk. Az már más kérdés hogy kinek segítenek, kinek ártanak. Nekem volt részem mindkettőben többször az utóbbiban, ezért ez a mérhetetlen bizalmatlanság részemről. 😀 Ettől függetlenül novemberben megint szemműtétre megyek, különben megvakulnék, tehát az orvos ebben az esetben csak segíthet.


A gyógynövények elnevezése sokkal régebbi, mint a határozat ami kimondja hogy nem lehet gyógyító hatással felruházni. bele se menjünk!


Megnéztem a készítményedet, ha ettől lettél panaszmentes, akkor csak jó lehet. Az enyémben benne van a hialuronsav is. Ami beválik, biztosan nem cseréljük le.😀

1708. Rosszfiú (válaszként erre: 1707. - 55Judit)
2022. okt. 12. 08:08
Hú ez igazán megtisztelő. Ennyit áldoztál rám, sok információ. A furcsa hogy vannak a gyógynövények, amiknek nincs gyógyhatásuk, mert nem lehet😀 Akkor miért gyógynövények? A térdem most rendben van. A 2. Csirkeporc az egyik legjobb. Amit én eszek, nem tudom miből vonták ki, a lényeg kettes. Ismerem a hyaluronsavat, azt kihagyom mert drága. De helyette van sok más, ahogy te is, én is sokat olvasok a témában, mert ez visz előre, nem az orvos. Erre én is rájöttem. Vajon miért van ez így?
1707. 55Judit (válaszként erre: 1706. - Rosszfiú)
2022. okt. 12. 07:57

Jobbat nem tudok ajánlani mint a kollagén komplexet, mert nekem ez reményen felül vált be. Annak ellenére is segített rajtam, hogy néha elfelejtem meginni. Estefelé eszembe jut olyankor is, de akkor már végképp nem kívánok semmit fogyasztani. Sőt, az augusztusi csontsűrűség vizsgálat előtt 2 hónapban nem is vettem mert másra kellett. Gondoltam ha a leleten látok eredményt, újra használom. Elmondhatom hogy a boldogságom végtelen.

Már eszembe se jutnak a porcaim, jó ideje semmi panaszom rájuk. A csontjaim meg rohamosan épülnek.


Nem tudom, megnézted-e a készítményt amit szedek. Minden összetevője értékes a te szempontodból is, főleg a II.-es típusú csirkeporc kivonat. Nagyon finoman fogalmaznak mert nem írhatják le hogy gyógyít. Viszont kísérletekről olvastam melyben leírták, hogy napi 3-5gr. csirkeporc kivonat nagymértékű javulást eredményezett a porcok állapotában.


Biztos tudod, akinél erős kopás és fájdalom van, privát, jó sok pénzért szoktak kapni hialuronsavas befecskendezést térdbe. Ami ugye csak oda hat. Ők nem tudnak arról hogy van olyan készítmény amiben ez az anyag benne van olyan formában ami tökéletesen hasznosul, de nem csak 1 helyen a testben, hanem mindenhol gyógyító és megelőző feladatot lát el. Csak a gyógyhatást nem szabad leírni a kiegészítők tájékoztatásában. De aki használja, megtapasztalja.

Ez most úgy hangzott tudom mint egy rábeszélő hadjárat, de nem az. Csak az örömöm így jött ki.😀

Lényeg hogy ne hanyagold el magadat, mert később egyre nagyobb lesz a fájdalom. Én a terasz 2 lépcsőjén is csak nagy fájdalmakkal tudtam fellépni, most meg bármennyi magasabb lépcsőfokon is le-fel járkálok fájdalom nélkül.

Kívánom hogy te is találd meg mielőbb a gyógyulás útját!

1706. Rosszfiú (válaszként erre: 1705. - 55Judit)
2022. okt. 11. 23:00
Hát persze, hogy erős. Az egészség nélkül, nagyon nehéz az élet. Én is ezt kutatom, hogy lehet fenntartani, a porc rész különösen érdekel, mert fáj a térdem gyakran. Egyik szemem rajtad van ;)
1705. 55Judit (válaszként erre: 1704. - Rosszfiú)
2022. okt. 11. 13:38

De aranyos vagy! 😀

Erős a motiváció!

1704. Rosszfiú (válaszként erre: 1703. - 55Judit)
2022. okt. 11. 13:14
Igen, tetszenek hozzászólásaid. Okszi, Ügyes=következetes
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook