Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Osteoporosis (csontritkulás) fórum

Osteoporosis (csontritkulás) (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Osteoporosis (csontritkulás)

❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
1673. Mamy1 (válaszként erre: 1672. - 55Judit)
2022. jún. 13. 11:50
Igen feltétlen érdekel. Fent vagyok a facebookon, Borbás Ferencné néven, Kaposváron lakom. Összeroppanáskor , hogy maga az a pillanat milyen volt, nem tudom, mert más deréktáji gondom is volt, majd megírom.De a fájdalom ( ami állandó) az én tűrőskálámon olyan 7-es.Én nem is tudtam, hogy csontritkulásom is van, 2016-ban kértem egy beutalót a háziorvostól ( mert magától nem tette) dexára. ott derült ki.Majd elküldöm a 16-os, és a 22-ees eredményeket.( vagy én is kereshetlek a facebookon )
1672. 55Judit (válaszként erre: 1671. - Mamy1)
2022. jún. 12. 19:02

Hát ez nagyon gáz. Ahol nekem mérnek, csak azt ellenőrzik ami legelső vizsgálaton a rosszabb volt. Nálam a csigolyáknál nagyobb a baj.-3.9.

Milyen mikor megroppan? Nagyon fáj? Tudsz mozogni? Mégis mire számíthatok ha eltörik a csigolyám? Kérlek erről írjál. Tied összeforrt?


[link]

Itt értékes írásokat találsz. Nem Szendi Gábor találja ezeket ki, minden írás alján ott vannak a hivatkozások. Nem is ez a lényeg.

Keresd ki a "csontritkulás"-t. Ott 10 címszót is találsz. Tetszőleges sorrendben olvasd el mindet.


Ezek után ha esetleg érdekel most miket szedek, privátban megírom.

1671. Mamy1 (válaszként erre: 1670. - 55Judit)
2022. jún. 12. 16:54
Sajnos a gerincben a legsúlyosabb : - 4.2 , a csípő : - 3.4. Két év óta 1-2 tized javulás volt a csípőnél, a gerinc stagnál. De már egy sajnos roppant, azért javasolta az orvos a kúrát, hogy a többit legalább mentsük meg. De mikor olvastam a mellékhatásokat megállt az ütő az ereimben !!!. 70 éves leszek, olvasom a fórumokat, próbálom kiszűrni a leghatásosabb szereket.
1670. 55Judit
2022. jún. 12. 10:21

Sok minden van amivel szinted lehet tartani a csontsűrűséget és nem "gyógyszer". Kis szerencsével még javulhat is a helyzet. Én sok éve kísérletezek magamon. Megállítottam a romlást, az utóbbi 1-2 évben 1-2tized javulás is volt. Konkrétan nem tudom megmondani pontosan mitől, mert több minden is szerepel egyszerre amit bevetek. Próbálkozni kell ha nem akarod hogy tönkre tegyenek.


Hány éves vagy? Mennyire súlyos a helyzet?

1669. Mamy1 (válaszként erre: 1669. - 55Judit)
2022. jún. 12. 09:55
Köszönöm szépen Judit.
1668. Mamy1
2022. jún. 10. 14:02
Érdeklődöm, tudna-e valaki véleményt írni a Movymia injekció csontritkulást javító kúráról ? ( nem találok róla semmi véleményt )
1667. Evy
2022. jún. 5. 17:50
Szedek Alpha D3 kapszulat,ket dobozzal irt fel az orvos,(30drb 1 doboz)
1666. Józsibirka (válaszként erre: 1664. - Evy)
2022. jún. 5. 17:24

Kezelőorvosod mitmondott?



Miked szedel?


Calcium ?,,,D,,? , Risebone?

1665. 55Judit (válaszként erre: 1664. - Evy)
2022. jún. 5. 17:18
Életfogytiglan.😀
1664. Evy
2022. jún. 5. 14:01
Kellemes vasárnapot mindenkinek! Csontritkulás esetén, mennyi ideig lehet szedni a d3 vitamint?
1663. 55Judit
2022. máj. 16. 16:05

A csontritkulásról - hasznos tanácsok.

[link]

1662. 55Judit (válaszként erre: 1661. - Peonia53)
2022. máj. 16. 11:15
Nem találtam semmit. Én biztos megvenném ha lenne rá. De egyenlőre örülök hogy a szemcseppet meg tudom venni. 😀
1661. peonia53 (válaszként erre: 1655. - 55Judit)
2022. máj. 16. 09:45
A mágneses terápiával kapcsolatos fórumot találtál esetleg? ó lenne olyan véleményeket olvasni aki használja már. Én nehezen veszem veszem meg az ilyen jellegű kütyüket.
1660. 55Judit
2022. máj. 15. 14:44
Én 2 szemet vettem be. persze hogy többet ér a torna, csak legyen kitartásod rendesen csinálni.
1659. Evy
2022. máj. 15. 14:36
Sajnos megvettem mar en is. Elolvastam a mellekhatasokat es nem merem bevenni. Elkezdtem a tornagyakorlatokat,lehet tobbet segitenek,mint ezek a gyogyszerek.
1658. Evy
2022. máj. 15. 11:58
Sziasztok! 51 eves vagyok ,csontritkulasban szenvedek. Az orvos Fosamax nevu gyogyszert irt fel,egy evig kellene szednem. Szedett valaki Fosamaxot, velemenyt kernek rola. Koszi.
1657. Józsibirka (válaszként erre: 1657. - 55Judit)
2022. máj. 14. 13:26
Az a biszfoszfonát olyasmi gyógyszer mint a risebone?
1656. peonia53 (válaszként erre: 1655. - 55Judit)
2022. máj. 14. 10:59

Utána olvasok ennek a matracnak.

AZ jó ha stagnál. Nekem most romlott, -3.5 volt tavalyi. Nemrég voltam dexán most -3.6.

Mákot mindig elfelejtem enni. Kíváncsi lennék ,ha napi szinten enném, javulna-e.

Ismerősöm mesélte szedett valami biszfosznát tartamú gyógyszert, mikor abba hagyta akkor is szédült még hónapokig.

Szerintem férjem is attól szédült. Mert ő is szedett biszfoszfonát tartamú gyógyszert. Én nem is tudtam hogy az.Akkor utána olvastam annak milyen gyógyszert szedetett vele a reumatológus, mikor ez az ismerősöm említette a szédülést. Orvost még nem kellett hozzá hívni pedig már 69 évesek vagyunk. Csak a két szédülésénél. Ez pár éve történt .Nagyon furcsán szédült. Kihívtunk az orvost. Akkor valamit felírt és elmúlt, majd legközlebb pont Bogácson voltunk a nyaralónkba. Terveztük elmegyünk Kassára ((azóta se mentünk). Reggel felkeltem, látom a korán kelő férjem még ágyba, nyakán egy vizes törölköző. Mondja megint a szédülés. Kihívtam a helyi orvos. Mondja nem ártana kórházi kivizsgálás. Mentővel Egerbe csináltak pár vizsgálatot, másnap hazaengedték. Mióta nem szedi a gyógyszert azóta nincs ez a szédülés.

1655. 55Judit (válaszként erre: 1654. - Peonia53)
2022. máj. 13. 21:51

Nekem is erőltetik a gyógyszert több mint 10 éve, az elsőt kiváltottam, 2 szemet vettem be, mire volt annyi eszem hogy utána olvassak. Kidobtam. Azóta fel se tudom sorolni mi mindent bevetettem hogy megfékezzem a romlást, és pár éve sikerült is. Van hogy 1 tizedet romlik, vagy javul, de általában stagnál.

Most a mágnesterápiával szemezek, csak nem tudom a matracot megvenni. Pedig ezt kifejezetten a csontritkulásban szenvedőknek fejlesztették ki.

1654. peonia53 (válaszként erre: 1653. - Banikó)
2022. máj. 13. 20:58

szia

Nekem is felírta a doki. Kiváltottam nem szedtem be. Kidobtam több mint két ezer forintot. Küzdök a reumatológussal. Ossica inj. is hárítottam egyet beadtak a többit nem kértem. Arra fogom, hogy fogbeültetésem van. Most is ráírta a papíromra fogorvosi vizsgálat, mert szeretne valamit felírni.

1653. Banikó
2022. máj. 13. 15:50
Bocsi elírtam. Evista. Nem biszfoszfonát és nem hormon
1652. 55Judit (válaszként erre: 1651. - Banikó)
2022. máj. 13. 10:28
Én sok éve túrom a témát, de Evita kiegészítőről vagy gyógyszerről meg sosem hallottam. Most próbáltam rákeresni, de semmi. Pedig minden lehetőség érdekel. Tájékoztatnál mi ez?
1651. Banikó
2022. máj. 13. 09:13
Szed vagy szedett valaki közületek csontritkulásra Evitát? Vélemény, tapasztalat?
1650. 55Judit (válaszként erre: 1648. - Kori54)
2021. jan. 24. 12:20

Nem teaként kell inni a zsurlót. Kávédarán finom porrá őrlöm, és naponta 3x 1 mokkáskanállal teszek a nyelvemre, iszom a vizet, és lemegy. Nincs íze.


Sajnos én is nagyon szeretem az édességet. A krumplit, tésztát, rizst is. De ha nagy ritkán sütök akkor durum lisztet használok, és Xukor zéróval édesítek. Ezt teszem a kávémba is, vagy ha almalevest, paradicsom, vagy meggy levest főzök abba is. Én mióta nagyobb hangsúlyt fektetek a fehérje és a zöldségféle fogyasztásra, kevésbé hiányzik a szénhidrát. csak olvastam hogy így lesz, aztán kipróbáltam, és tényleg. :)


Sógornőd ha fogyózik aztán abbahagyja, abból komoly problémái lesznek. Többet fog hízni mint ahonnan indult. Ezt nem én találtam ki, de valamikor megtapasztaltam én is. A kopások miatt nagyon fontos lenne neki a rendszeres nyújtás. Mert a fájdalomtól, de csak a fájdalomtól való félelemtől is összehúzódnak az izmok, a csigolyák ettől még jobban egymáshoz szorulnak.


Nem könnyű a mi feladatunk, de csinálni kell mert senki nem teszi meg helyettünk.

1649. kori54 (válaszként erre: 1647. - 55Judit)
2021. jan. 24. 12:15

Egyszer próbáltam a mákolajat, de nem ment az epém miatt.

A mákos beiglit viszont nagyon szerettem, főleg az altató hatása miatt. Ezt a máktejet még megpróbálom, köszönöm a tippet !

1648. kori54 (válaszként erre: 1646. - 55Judit)
2021. jan. 24. 11:45

Tökéletesen leírtad a nyújtás módszerét :) Abban is igazad van, hogy akarathiányosak vagyunk, én és a sógornőm legalábbis biztos. Sajnos az édességnek nehezen áll ellen, de most komolyabban fogyózik. Nála már a fogyás is hozhatna némi eredményt, de neki csigolyakopásai vannak főleg. Ha elmegy otthonról azt csak fájdalomcsillapító szedéssel bírja véghezvinni.

A zsúrló biztos jót tesz. Még nem ittam, mert volt már példa rá, hogy gyógyteát nem birtam meginni az íze miatt.A cickafarktól konkrétan ökledeztem :D

1647. 55Judit (válaszként erre: 1646. - 55Judit)
2021. jan. 22. 09:49

És máktejet is iszok.

A mákban a csontépülés szempontjából ideális arányban van a kalcium és a foszfor.

1646. 55Judit (válaszként erre: 1645. - Kori54)
2021. jan. 22. 09:36

Azt hiszem nekem, neked és a sógornődnek is akaraterő problémáink is vannak. vagyis főleg az.


A legkíméletes nyújtózást földön fekve lehet végezni. Karokat fej felé emelve, váltogatva nyúlni felfelé hol egyik, hol másik karral. Nem visszaereszteni a karokat, tartani a nyújtásban. Ezzel egy időben a lábakkal is váltogatva nyújtani lefelé. Ha a karokat toljul váltva felfelé, lehet fenékkel is jobbra-balra mozdulatokkal nyújtani ellentétes irányban. Lefelé. Segítve ezzel a lábal lefelé haladását, a derék nyújtását. Ezek a mozdulatok a derékra nagyon jó nyújtást végeznek. Ha nem megy tovább, abban a nyújtott helyzetben érdemes feküdni egy darabig.


Fogyni nem könnyű, de a nyújtást lehet végezni napjában többször is.


Én most mezei zsurló teafüvet porrá őrölve is fogyasztok. A bükki füves ember oldalán olvastam, hogy ebből napi 3 mokkáskanállal kell megenni 3 héten át. Nem írja mennyi szünet kell. Én 1 hónapot tartok mert másnál is ez az elfogadott. Sajnos nem rég kezdtem, így nem biztos hogy mutat valami javulást júliusban ha vizsgálatra megyek.

1645. kori54 (válaszként erre: 1644. - 55Judit)
2021. jan. 21. 21:55
Köszi, értem. Az a nyújtózás sem rossz. A sógornőmnek nem tudom jó lenne e, mert ő túlsúlyos és a csigolyái el vannak kopva. Gondoltam neki is jót tenne a nyújtózás, mert ha megy akkor nagyon fáj a dereka. Már műtét is szóba jöhetett volna, de közbejött a covid. Vigyázz te is magadra, nehogy tényleg elpattanjon a csigolyád. Én megvagyok, nem voltam DEXA-n, de gondolom úgysem javult az én helyzetem sem, mert nem mozgok eleget és híztam is.
1644. 55Judit (válaszként erre: 1643. - Kori54)
2021. jan. 21. 17:31

Szia!

Van egy denevérpadom. Nem a torna szer, hanem az orvisi eszköz. Ezt használtam, de mivel van olyan csigolyám ami orvos szerint elpattanhat, már nem merem használni. Majd megpróbálom eladni. Mérges vagyok mert szinte új, de biztos hogy csak sokkal olcsóbban kél majd el. Na mindegy.

Újabban a szőnyegen fekve nyújtózok a kezeimmel felfelé, lábaimmal lefelé. Nincs olyan hatásos mint a denevérpad de csak ezt csinálhatom.

Te hogy vagy?

❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook