Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Osteoporosis (csontritkulás) fórum

Osteoporosis (csontritkulás) (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Osteoporosis (csontritkulás)

❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
1763. liliom10 (válaszként erre: 1762. - 55Judit)
nov. 22. 11:49
Antikvárium nincs a közeledben ? Mostanában nem néztem, de a vaterán is sokszor nagyon olcsón lehet könyvet (is) venni.
1762. 55Judit (válaszként erre: 1759. - Liliom10)
nov. 22. 09:59
Azt a könyvet én is elolvasnám szívesen de most végképp nem tudnám megvenni.
1761. liliom10
nov. 21. 22:06
Most a " LIZIN"-ről olvastam, hogy segíthet az is.
1760. liliom10 (válaszként erre: 1759. - Liliom10)
nov. 21. 21:07
1759. liliom10 (válaszként erre: 1758. - Réka_67)
nov. 21. 21:05

Megnéztem: a Jutavit K2-vitaminját szedem, ez TranszK2 !

Az algához 2-4 dl vizet ajánlott meginni.

Hallgassátok Bokor Katalin videóit is ! Kb. 30 éve megvettem a " Táplálékod legyen gyógyítód !" c. könyvét, azóta nekem ő nagyon hiteles. Vannak videói a youtube-on.

1758. Réka_67
nov. 21. 18:41

Sziasztok, Köszönet a hasznos infókért, Juditnak külön köszönet. Sok új infóról olvastam az oldalon.:). A D-vitamin vonatkozásában annyit hozzátennék, hogy én immunerősítésre kezdtem el pár éve 3000NE/nap szedni, kizárólag amit receptre írnak fel Bioextra (ez biztos D vitamin :). Viszont ha nem iszom elegendő vizet a nap folyamán, az nem jó, én a vesémet éreztem is rendesen.. szóval erre is érdemes figyelni, u.úgy mint az algánál. Sok folyadék mellé. Most viszont ahogy Judit említi a K vitaminnal fogom kiegészíteni én is. Egyre többet beszélnek róla és az sem mindegy milyen K vitamin. Megosztok egy linket, érdemes ránézni itt kiderül mit nézz, mielőtt megveszed a K vitamint:

[link]

1757. 55Judit (válaszként erre: 1756. - Liliom10)
nov. 21. 10:43
Amihez odaírtam, azt igen. Éppen ma is adtam le rendelést (nekem már 15%-os kedvezményem van). Vettem prebiotikumokat is, azokat tasakban láthatod mint a kollagént. Régen terveztem már. Részben mert az én koromban nem árt megtámogatni a hasznos bélbaktériumokat, részben mert ezek segítik az ásványianyaok hasznosulását.
1756. liliom10 (válaszként erre: 1755. - 55Judit)
nov. 21. 10:15

Megittam az első kanál mákolajat ! :) Kellemes mákíze van.

Fontos volt, hogy hidegen sajtolt legyen ! És az árát is néztem. Másoknál nem is láttam 1 literest.

Amiket írtál, hogy miket szedsz, mindet a yiyától veszed ?

1755. 55Judit (válaszként erre: 1754. - Liliom10)
nov. 21. 05:37

Ránéztem az oldalra, azonnal felugrik egy ablak azzal a szöveggel hogy ingyen szállítás minden termékünkre.

Itt az árból következtetve biztos hogy jó minőségű olajokat vettél, mint én is.

1754. liliom10 (válaszként erre: 1749. - 55Judit)
nov. 20. 20:27

Én innen vettem :

[link]


(Vettem tökmagolajat is a férjemnek, meg egy kisebb dióolajat, hogy ne legyen szállítási költség.)

1753. liliom10 (válaszként erre: 1750. - 55Judit)
nov. 20. 20:23

Nahát ! Nem jutott eszembe, pedig minden este beáztatom a tökmagot, (bio)napraforgómagot, mogyorót, diót is, amik mennek reggel a müzlibe.

Ezentúl szezámmagot is kezelem, talán egyszerűbb beáztatni külön, hiszen ezt le is darálom utána. A chia magban is sok a kalcium, azt is használom.

1752. 55Judit (válaszként erre: 1749. - 55Judit)
nov. 20. 18:26
Elfelejtettem írni, azért ezt linkeltem be mert itt feltüntetik a mákolaj vitamin és ásványianyag tartalmát.
1751. 55Judit (válaszként erre: 1750. - 55Judit)
nov. 20. 17:47
Diótörés közben is jó a diót eszegetni, csak nincs értelme. :)
1750. 55Judit (válaszként erre: 1748. - Liliom10)
nov. 20. 17:47
Ásványianyag tartalma megmarad ha megpirítjuk akkor is, ami a mi szempontunkból lényeg. Vitamintartalma nem jelentős, annak egy része vész el. Viszont ha nem áztatod vagy hőkezeled rajta marad a csírásodást gátló anyag, ami a szervezetünkben meggátolja az ásványok hasznosulását. Minden magot érdemes áztatni vagy pirítani.
1749. 55Judit (válaszként erre: 1748. - Liliom10)
nov. 20. 17:44
Én ilyet vettem, 500 ml-estet [link] 5.795 ft volt bio boltban.
1748. liliom10 (válaszként erre: 1745. - 55Judit)
nov. 20. 17:29

Valahol leírtad már, hogyan készíted a répás szezámtejet ? Én úgy gondoltam, hogy nyersen több a vitamin benne. Csak belekeverem a reggeli müzlimbe. Mindig tetszenek a receptjeid ! :)

Nekem is megjött ma a mákolajam ! ( 1 l 9500 Ft volt, de jó árnak találtam a többi termelőhöz, céghez képest, ezért vettem kettőt, úgyis inni fogom.)

1747. 55Judit (válaszként erre: 1746. - 55Judit)
nov. 20. 13:33

Ja, és sokat gyalogolok gyorsan, néha kocogok is, ezek fokozzák a csontanyagcserét. Néha gerinctornát is végzek, gyakrabban kéne, mert ahol erősödik az izom, ott a csont is.

Szóval hajrá mindenkinek, ne hagyjátok el magatokat, mert kevés ezt-azt bekapkodni és várni a csodát!😀

1746. 55Judit (válaszként erre: 1745. - 55Judit)
nov. 20. 13:30

A most műsoron lévő cuccok amiken augusztusi vagy szeptemberi vizsgálatig nem szándékozok változtatni: Yiyás D3 & K vitamin 4 ezres, gyógyszertári D3 3 ezres, citro kalcium 2x1, yiyás kollagén por napi 11-12 gr. Ma kezdem szopogatni a mákolajat.

Néha készítek máktejet, répás szezámtejet, most éppen nyes máktorta van.


A nyers mák úgy fogyasztható hogy legalább 1 éjszakára beáztatjuk, aztán jól leöblítjük, majd kiterítve megszárítjuk. A csírásodást gátló anyagnak le kell ázni róla.

A máktejen és tortán kívül úgy is eszem hogy ledarálom, aprítóba teszem, kevés király datolyával pépesítem, majd golyókat formázok belőle, és finom deszert. Teszek fagyasztóba is mert mert napi 3-4 kicsi golyó elég még deszertnek is. Dióval ugyanígy. A dió is csonterősítő.


Régen szedtem sokáig az imunex alga komplexet, de már nem fér bele a költségvetésbe. Érdemes lenne enni a mezeizsurlót is porrá őrölve, de sokszor elfelejtem, rég abba is hagytam, de majd elkezdem megint. Azt úgy kell hogy 1 hónapig 1-2 mokkáskanálnyi, aztán 1 hónap szünet.

1745. 55Judit (válaszként erre: 1744. - Liliom10)
nov. 20. 11:06

Olvastam hogy kéne és úgy finomabb is, de többnyire nem pirítom. A répás szezámtej nagyon finom, főleg egy pici mézzel. kell bele egy picike só is.

És ügyes vagy!😀


Megvettem a mákolajat. Eddig azt állapítottam meg hogy ezt se a nyugdíjamhoz árazták be, és finom.😀


Most rohanok. ha újra jövök, ideírom most miket szedek, mert ez is változik időnként, pont mint mi is.😀

1744. liliom10 (válaszként erre: 1743. - 55Judit)
nov. 20. 09:06

Köszi, Judit ! Este elkezdtem elölről olvasni ezt a fórumot is, és kiírok fontos tapasztalatokat.

Eddig 4000 NE D-vitamint szedtem, pár hete emeltem fel 2000 NE-ről, de most tovább emelem. Persze, szedem a K2-t is.

Egy tabl. chlorellát vagy spirulinát is szedek, de azt is fölemelem, mert nagyon jókat olvasok róla. Veszek Tovitát is.Kollagént még sosem szedtem, az is a listára kerül.

A szezámmagot megdarálom, de nem szoktam pirítani előtte. Te pirítod ?

1743. 55Judit (válaszként erre: 1742. - Liliom10)
nov. 19. 22:34

Szendi nem csontritkulással kapcsolatban nyújtott segítséget, hanem rákos megbetegedés utáni immunrendszer erősítésben. Így jött képbe a D vitamin helyes adagolása. Megvettem a Napfényvitamin c. könyvét is.

Orvos hasára üt, úgy mondja meg mennyi D vitamint szedjél, és arról nem beszél mi minden kell még mellé hogy hasznosulni is tudjon. Arról meg főleg hallgatnak hogy a csontozatunk 80%-a kollagén. Ha a megfelelőt szedjük nem csak a csontokba épül be, de serkenti a csontanyagcserét is, ami plusz csontépüléssel jár. Sőt, tanulmányban olvastam, hogy ha 3 hónapon át kollagént fogyasztunk majd abbahagyjuk, a csontanyagcserénkre még + 3 hónapon át hatással lesz.


Ha meglesz az eredményed, nem fogod azonnal tudni mennyi a D vitamin szükségleted, nekem is ki kellett kísérletezni. Persze az enyém Szendinek köszönhetően sosem volt alacsony mert annyi vitamint szedtem, hogy ha orvos megtudja, hanyatt esik. Minimum 4.000-et neked is szedni kellene és mindenkinek. A yiyásban annyi van, az ehhez szükséges mennyiségű K komplexel együtt. Nekem a 4.000 szűken elég, lehet a túlsúlyom miatt. Mennél több zsírt cipel valaki, annál több a D vitamin igénye. Én huzamos ideig szedtem folyamatosan 8.000-et, de rák után 1 éven át 10.000-et.


A másik fórumban kevesebb információ van, ez a régebbi, azt hiszem én is ide hoztam az eredményeimet, és az aktuális próbálkozásaimat is.

1742. liliom10 (válaszként erre: 1741. - 55Judit)
nov. 19. 21:20

Kedves Judit ! Nem ismertem a másik fórumot, de most végigolvastam ! Köszi !!!

Voltam laborban, most méretek D-vitaminszintet, még nem tudom az eredményt.

Szendi Gábortól is sok mindent olvastam régebben, a csontritkulásról is el fogom olvasni, amit ír.

1741. 55Judit (válaszként erre: 1740. - Liliom10)
nov. 19. 19:59

Én írom, de te ezek szerint nem olvasod el.🙂

Le szoktam itt írni mikor mivel próbálkozok, vizsgálattól vizsgálatig milyen irányba mennyit változott az eredményem, tavaly már azt is leírtam mi az ami már biztos hogy bevált, azokat most kiegészítem mákolajjal talán holnaptól, ha kapok. Nem ismétlem meg mert hosszú és már egyszer leírtam, akit érdekel, úgyis visszaolvas úgy mint Réka aki itt: [link] jelentkezett, aztán privátban keresett meg mert senki nem válaszolt neki. Mára ezt a fórumot elejétől elolvasta és nagyon örülök hogy talált benne használható ötletet sajátmaga számára.


Az augusztusi vizsgálaton sok romlást mutatott az eredmény, mert 2 vizsgálat között 2x2 hétig is kaptam szteroidot a szemműtéteim kapcsán. Az meg piszkosul bontja a csontot. Jövő augusztusig vissza kell tornáznom magam mert most bajban vagyok, de menni fog.


A D vitamin adagot csak orvos szokott hasra ütés szerűen meghatározni. Én D vitamin szint mérések után kísérleteztem ki, mennyi kell nekem a megfelelő szint eléréséhez. Ezt egy több évvel ez előtti beszélgetés előzte meg Szendi Gáborral, mikor is ő nagy segítségemre volt. Nem részletezem, rák után volt, hosszú. Egy fórumon egyébként se érdemes másoknak ajánlgatni bármit is, mert mindenki szervezete más. Azt hogy valakinek kedve támad kipróbálni azt ami másnak bevált, lehet.


A csontsűrűség vizsgálaton akkor is azt hazudtam hogy szteroidot kaptam mikor nem, mert így néznek egy labort, egyébként nem kérhetem. Ezekből tudtam meg mindig hogy mennyi a d vitamin szintem, ahhoz képest többet vagy kevesebbet kell-e szednem.

Télen illetve fél évig 8.000-et szoktam utóbbi években, nyáron 4.000-et, a yiyás fajtából, mert az a hozzá tartozó mennyiségű k komplexet is tartalmazza. Most azért 7.000, mert a yiyás az 4, amit orvos írt az 3. Így az egyik yiyásat nem vettem most meg mert pénzhiány van. de ez is elég lesz.

Nincs más amit leírhatnék a témában. ha segítettem eddig valakinek, annak nagyon örülök.

1740. liliom10 (válaszként erre: 1739. - 55Judit)
nov. 19. 18:50

A D3-vitamin mellé szedek K2-vitamint. A 7000 NE-t mondták Neked ? Vagy Te döntöttél ennyi mellett ?

A Ca-Mg aránynak 2:1-nek kell lenni.

Olvastál a dolomitról ? Azt írják, hogy ez a Ca és a Mg természetes együttes előfordulási alakja, és a felszívódásához nem kell D-vitamin.

Mikor majd mész vizsgálatra, és megdícsérnek, utána megmondhatnád a saját terápiádat ! Én biztos, hogy megmondanám, tanuljanak a betegektől (is) ! :)

1739. 55Judit (válaszként erre: 1738. - Liliom10)
nov. 19. 18:01

Én 7.000 NE D3-at szedek K vitamin komplexel együtt. E nélkül nem hasznosul, hiába mutatja a vérvizsgálat hogy tele a vér vele.


Azt olvastam, az élelmiszerben van éppen elég kalcium, tehát nem lennénk kalcium hiányosak. Ott a hiba, hogy foszfort és magnéziumot nem eszünk ennek megfelelően hogy be is tudjon épülni.


Én most jobban nyomatok mindent mint valaha, had gondolja az orvos hogy hatott a gyógyszer és talán leállítja. Nem szedem be, de úgy utálok hazudni neki! A szem műtétjeim után mindkétszer 2 hétig szteroidot kaptam, ami alapos csontbontást végzett nálam. Most fel kell javítani magamat aug. végére.

1738. liliom10 (válaszként erre: 1735. - 55Judit)
nov. 19. 16:41

Olvastam, hogy a kemény sajtoknak is magas a kalcium tartalma, nem sokkal mögöttük van a chia mag ( 631 mg/100 g).

A mákolajban levő kalcium nem rakódik le az erek falán, mint a gyógyszerekből.

Meg kell emelni a D-vitamin bevitelt 4-6000 NE-re naponta.

1737. 55Judit (válaszként erre: 1736. - Tumbo2)
nov. 19. 16:08

Ez nagyon szomorú.

Nekem is kiírják mindig a gyógyszert, de nem szedem be, magam is elérem a javulást mellékhatások nélkül.


Igazad van, lehet hogy életem végéig érdemes lesz szedni a mákolajat és a többi huncutságot, de inkább ezeket életem végéig mint szanaszét tört csontokkal feküdjek ugyanaddig. Minden helyzetben van valamiféle választási lehetőségünk.😀


Ha nincs gép, megyén kívül is meg kell hogy oldják a vizsgálatot úgy mint más vizsgálatot, műtéteket és a szüléseket is.

csak menjél, mert ha javítani akarsz, tudnod kell hogy állsz és annak függvényében lépni valamerre. Én is ezt csinálom, ha odamegyek kizárólag a lelet érdekel.

1736. tumbo2 (válaszként erre: 1735. - 55Judit)
nov. 19. 15:01
én is ittam gy darabig.de életed végéig kéne,én már nagyon régóta jártam kezelésre,ott volt egy egész szociális otthon.de semmit sem javultak az eredményeim,pedig vagy háromféle gyógyszert kaptam,aztán,mikor mondták,hogy nincs többé ingyenes vizsgálat,mert elromlott az egyetlen gép a megyében,fizetősre kéne menni,az isten tudja hova,na mondom utoljára láttuk egymást.
1735. 55Judit
nov. 19. 14:35

Eddig nem vettem mákolajat mert valamikor azt olvastam, üres. Semmi ásványianyag tartalma nincsen. Azt állították csak azért hirdetik hogy van és jó csontritkulásra, hogy eladhatóbb legyen.

Most jobban beleástam magam a témába és kiderült, hogy de! Ráadásul nem is csak a magas kalcium tartalma miatt nagy érték a csontritkulással élőknek, hanem a foszfortartalma miatt is. A mákolajban megfelelő arányban van a kalcium, magnézium és a foszfor ahhoz, hogy a beépülésük a legoptimálisabb legyen.

Hétfőn mákolajat veszek.😀

1734. 55Judit (válaszként erre: 1733. - Ibikicsi)
okt. 20. 12:29

A menopauzának nem feltétlen velejárója a csontritkulás. Ki kell vizsgáltatni.

Itt szerintem nincs olyan aki hormonnal próbálkozik.

❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook