Örülök, hogy elveszik az iskolákban a mobiltelefont. (beszélgetés)
Ez a fórum egy anonim vallomáshoz nyílt.
Az egyik nénikém egyszer szólt a családnak, hogy tegyék el a telefont és beszélgessenek egymással:DDDD
Illetve, már én is megkérdeztem vendégemet, hogy te tényleg azért jöttél, hogy telefonozz? Kicsit megszeppent, de többet és máskor nem vette elő, csak annyira, hogy letette az asztalra maga mellé;)
Hétvégén itt volt nálunk a barátom. Nem volt olyan 10 perc, mikor ne vette volna a kezébe a telefont és ne írt volna valakinek üzenetet. Sokszor azt éreztem, hiába tépem a szájam és próbálok nosztalgiázni, vagy valami témát felhozni, kényszerből válaszol, mert jobban érdekli az, amilyen üzenetet kapott. A végén feladtam és inkább tv-t néztem.
Nem mondom, ha elmegyek valakihez én is elviszem a laptopomat. Este, mikor ágyba kerülök, bekapcsolom és elolvasom a számomra érdekes híreket a különböző oldalakon. De arra próbálok figyelni, hogy ne az internet legyen a középpontba, hanem az élő szavas kommunikáció.
Én azért nem a megfélemlítés híve vagyok, megfelelő emberállomány alatt a minőségi, érdeklődést felkeltő oktatást értem.
Arra kíváncsi lennék az országban hány iskolából hánynak van működő kémiai, fizikai laborja vagy biológiai terme és vajon van-e összefüggés, hogy az egyes iskolákból milyen arányban mennek tovább a diákok természettudományos pályán.
Valószínű, ha olyan lenne az emberállomány, akkor nem lenne ez a telefonos probléma sem. Emlékszem volt olyan óránk, mikor a légy zümmögését meg lehetett hallani, mert annyira nem mertünk mást tenni, mint csendben ülni, akkor is, ha nem érdekelt az adott tananyag.
Emlékszem a történelem tanár arra is rászólt, a csak lehajtotta a fejét a padra, hogy: XY legyen szíves vegyen fel egy európai tartást.
Ott nem volt motoszkálás, levelezés, köpőcsövezés.
Jaj, de ez is attól függ, hogy az illető gyerek milyen.
Van egy kollégám, aki 42 éves. Ha bent vagyunk az irodában, akkor kb. 1 méter van köztünk.
Én, ha valamit akarok, akkor felemelem a fejem és odaszólok, hogy figyelj már Jancsi, hogy is van ez?
Ez a 42 éves kollégám, üzenetet ír nekem:DDDD
Mi ezen csak nevetgélünk, de elég gáznak tartjuk.
Tehát, a felnőttek egy része is ilyen. Mindenki más, a kollektív büntetés ronda dolog.
Lehet vele beszélget 😂
Kb 20 éve néztük a könyvtár előtt az ázsiai diákokat ahogy 6-8-an ültek egy asztalnál, egy szót nem szóltak egymáshoz, nyomták a kütyüt és néha szinte egyszerre felröhögtek.... Akkoriban ez totál szokatlan volt. Aztán rajöttünk hogy backi ezek egymással beszélnek épp
Na, ezért "funkcionális analfabéta" sok szülő. Képtelenek a gyereküket úgy nevelni, hogy tudják, nem telefonozni kell az órán...
De erre nem az a megoldás, hogy elkobozzák a telefonokat.
A tudás, információ tálalásán múlik, hogy felkelti az érdeklődést, táplálja a kíváncsiságot vagy totál unalmat okoz.
Inkább a minőségi, naprakész oktatásért kellene az asztalt verni, nem a telefonokra fújni. Az oktatás minősége határozza meg a mi és gyerekeink jövőjét.
Jaaa pénzt kéne beletenni, épületre, eszközre, emberállományba, csak azt nem akaródzik, hát fogjuk a telefonra hogy az a hibás, minden csak a rendszer nem.
Az én időmben nem volt okostelefon...
"Mikor egy tanóra úgy telik el, hogy a tanár mondanivalója egyáltalán nem érdekel csak néhány diákot, mert fontosabb a telefon, akkor annyi a tanórának."
Simán volt olyan, hogy csak néhány embert érdekelt a tanár mondanivalója, csak nem telefont nyomkodtunk akkor, hanem fecsegtünk, leveleztünk, stb.
A történelmet említettem, de bármire igaz. A zenére és más művészetekre is. Szóval a mostani generáció semmivel nem lesz okosabb, mint a miénk volt. Azaz annyival okosabb, hogy ők már zsigerből kezelik az okostelefonokat és a kor egyéb vívmányait.
Engem pedig, ha megkérdeznek milyen netem van, annyit mondok inter.
A mostani gyerekeknek isvmeg kell tanulni, csak nem látják át a történéseket ahogy mi sem láttuk át. És ha már Mohács.... "boldog" évfordulót!
Az a max. 5 évszám amit egy átlag ember megjegyzett történelemből kevés büszkeségre adhat okot az oktatási rendszernek.
Évszám biflàzás helyett lehet érdekesen előadni a történelmet. Erre én is már csak az egyetemen jöttem rá, hogy ja hát így is lehet. Oda már nem volt kötelező bejárni, telefon is volt már akkor mindenkinek, de egy órát sem hagytam ki, és nem a teloval játszottam vagy ábrándoztam, mert olyan érdekesek voltak a "vacak" jogtöri órák. Gimiben évszámok helyett előadhatták volna úgy is. Sokkal többet ért az az 1 év jogtörin összeszedett történelem tudás, a mi miért történt megértése, mint az előtte lévő 8 év vagy mennyit kellett törire járni. Pedig top10-es gimibe jártam. A színvonalat, a logikát a telefon sem pótolja. Nem vagyok tanár, pedagógus, de gondolom csak tanítják, képezik őket arra, hogy kössék le a gyerekek figyelmét, hogy pl a történelem száraz évszám tanulásnál sokkal több.
Jaj, ne csináld már! Nem vagy olyan öreg, hogy ne értsd!
Fejlődik a világ! Ez a 21. század és van sok olyan eszköz, ami roppant nagy kényelmet nyújt, ráadásul óvjuk a természetet. Hány fát vágtak ki azért, hogy nekünk hetente új órarendünk legyen?
Mennyi mindenről nem értesültünk azért, mert még nem voltak ilyen eszközök/csatornák? Ha hiányoztunk a suliból, akkor csak úgy tudtunk pótolni ha olyan viszonyban voltunk valakivel az osztályból, ha pont mi voltunk az osztály kirekesztettje, akkor semmi információ nem jutott el hozzánk.
Azért tök jó az is, hogy ha írok valakinek, akkor megkapja 1 percen belül, régen hetekig tartott, amíg odaért a levél.
Ha ezeket az eszközöket elutasítjuk, akkor ne használjunk mosógépet se. Vissza lehet költözni a barlangba, mert minek a lakás, minek a villany, minek a fürdőszoba?
Nem, nem élethez szükséges dolgokat soroltam fel, hanem kényelmi eszközöket, amik olyanok, mint egy telefon;)
Én még mindig nem értem, hogy miért jobb az pl. neked, ha a villamoson papír könyvet olvasok és nem ugyan azt a könyvet a telefonomon vagy a tablettemen...
Mennyiben befolyásolja ez mások életét?
Nem, akkor sem fogok senkivel sem beszélgetni a villamoson, ha nem olvasok bármit. Idegenekkel sosem állok szóba;)
Tehát, így nem mindegy, hogy épp mit csinálok utazás közben?
Teljesen igazad van!
Én nem jövök azzal, hogy bezzeg az én időmbe, mert bár mással, de mi is foglalkoztunk tanuláson kívül egyéb dolgokkal, mint írtam is.
Ja, ebben nincs igazad: "párkapcsolati erőszak témakörében, mindenki nagyon okos és tudja mit kell tenni"
Sokak szerint van az ami miatt megérdemli az illető...
Az a "csak" néhány méter drót meg néhány kapcsoló termenként beszorozva már biztos nem annyira semmiség. A kapcsolónak kapcsolnia is kell valamit, ami nyilván nincs ingyen, rögzítő anyagok, szerelési költség, aztán rögtön nem ott tartunk szinte ingyen volt. Időnként biztos kell szerivizelni is majd...
Azt nem értem, a kampánypénzekhez miért méred ezt.
Meg a válasz Timi kérdésére engem is érdekelne, nincs ez rossz hatással ez a pacemakerekre? Ami még bennem felmerült, mi van a hallókészülékekkel, a beültetett inzulinmérőkkel?
Nézd a hsz-d támadó és rosszindulatú volt a gyerekekkel szemben. Általánositottál. Sztereotipiákat vázoltál. Abból gondoltam, hogy nincs. Bocsánat. Már mikor elküldtem a hsz-mat éreztem, hogy nem volt helyes.
Most a gyerekek, diákok, a nyomkodók, holnap az öregek, utána majd a nők, a férfiak, a szülők és sorolhatnám. Valakik mindig teritéken vannak akiket lehet savazni, szapulni. Ezt nem neked hanem általánosságban irom.
A "volt" múlt időt nagyon sajnálom:(
Nem írtam sehol, hogy állatok.
Tisztában vagyok azzal, hogy mit jelent az igazolatlan és hogy azt nem kérik, hanem kapják. Csak nem akartam ilyen szájbarágós módon leírni. Érted?
Ennyire állatoknak nem kellene nézni a gyerekeket.
Az igazolatlan meg nem kérem, nem kérem kérdése.
Az igazolatlant nem kérni szokták, hanem kapni.
A szülők pedig, emlékeim szerint, az iskolába szülői értekezletre szoktak járni, s nem cirkuszolni. (Illetve ha mégis, hát akkor azt is kezelni tudta valahogy a tanintézmény.)
További ajánlott fórumok:
- Szerinted be kéne vezetni a magyar iskolákban is az egyenruhákat? Jó ötletnek tartanád az egyenruhát?
- Meditáció az iskolákban? Mire nevelik a gyermekeinket?
- Van itt valaki mobiltelefonról?
- Én úgy gondolom, hogy ebben a mai világban az iskolákban a...
- Mit változtatnál meg a magyar iskolákban?
- Hány éves kortól adjunk a gyereknek mobiltelefont? Egyáltalán adjunk neki?