Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Én úgy gondolom, hogy ebben a mai világban az iskolákban a... fórum

Én úgy gondolom, hogy ebben a mai világban az iskolákban a... (beszélgetős fórum)


Ez a fórum egy anonim vallomáshoz nyílt.

1 2 3 4 5
150. jozsi.38 (válaszként erre: 147. - Globus)
2023. szept. 21. 19:52

Én is erre gondoltam. Óriási tévedés azt gondolni, hogy majd az iskolát kijárva az emberek lelkesen könyvet fognak olvasni, hogy műveltek vagy tájékozottak legyenek.

Aki ezt hiszi, nagyon nem ezen a bolygón él, de legalább is nem ismeri az embereket

2023. szept. 21. 16:26
ahogy megváltozott tv nézés is
148. Banános Zselé (válaszként erre: 147. - Globus)
2023. szept. 21. 16:22
igen az lehetséges
147. globus (válaszként erre: 143. - Jozsi.38)
2023. szept. 21. 16:12

Népes körben mozgok, nem egy olyan embert ismerek, akik saját bevallásuk szerint életükben egy könyvet nem olvastak el.

Aztán nézz meg lakberendezési csoportokban szép lakásokat, könyvespolc sehol. Ja, mindennki e-könyvet olvas, aha...

146. jozsi.38 (válaszként erre: 144. - Tumbo2)
2023. szept. 21. 16:03

Valóban. De tényleg jobb lenne ennek az országnak, ha mindenkit boldog tudatlanságban tartanánk, és csak a tehetősek gyerekei lennének műveltek?

Lassan efelé haladunk egyébként is. A birkák a jó alattvalók, nem gondolkodnak, elfogadják amit kapnak fentről, sőt örülnek neki. Mert ha gondolkodni tudnának, észrevennék, hogy nem jó ami van

145. csemár (válaszként erre: 59. - Fórumnyitó (anonim))
2023. szept. 21. 15:31

Tényleg azt gondolod, hogy sokunknak "nem jött át a lényeg"?!

(Mármint, ugye, az lenne a "lényeg", hogy nem a hittant kellene tanítani, hanem a KRESZ-t.)


Ha így volna, akkor másképp érvelnél, s nem a hittannal példálóznál, hanem valamelyik másik alaptantárggyal, pl. a biológiával vagy az anyanyelvvel. Vagy a szorzótáblával...)

144. tumbo2 (válaszként erre: 143. - Jozsi.38)
2023. szept. 21. 15:23
régen sok embernek volt magántanítója. mondjuk a gazdagoknak.
143. jozsi.38 (válaszként erre: 142. - 665b9d4ebc)
2023. szept. 21. 15:10

Gondolod, hogy az alapműveltséget mindenki otthon bepótolná?

Én ezt erősen kétlem. Még több tájékozatlan, félreinformált műveletlen ember lenne a következménye. Nagyon kevés olyan felnőtt ember van, aki az iskolában elmaradt dolgokat felnőttként pótolta volna. Kétlem, hogy bárki is pótolná az alapműveltséget felnőtt fejjel. Szinte kizártnak tartom

142. 665b9d4ebc (válaszként erre: 140. - Banános Zselé)
2023. szept. 21. 10:36
Az iskolában az írás-olvasást, számolást és szövegértést kellene maximum megtanulni, tehát az alapokat... A műveltséget meg otthon, könyvekből is el lehet sajátítani..
141. Banános Zselé (válaszként erre: 139. - 665b9d4ebc)
2023. szept. 21. 10:32
főleg hogy nem tudni hogy volt
140. Banános Zselé (válaszként erre: 138. - 665b9d4ebc)
2023. szept. 21. 10:31
akkor iskolába se kéne menni, akkor mindenki olvas otthon amit akar
2023. szept. 21. 10:31
Inkább a jelen kor kihívásaira kellene felkészülni. Még a 20. Század történelem oké, mert sok dolog következik belőle pl a mai korral kapcsolatban is... De így a komplett középkor, meg főleg az őskor, ókor... Tök felesleges, konkrétan ki lehetne hagyni a történelemoktatásból.
138. 665b9d4ebc (válaszként erre: 135. - Jozsi.38)
2023. szept. 21. 10:28
A történelemből következik bármi is a jelenre vonatkozólag? Nem.. Ami volt, elmúlt.. Lépjünk tovább. Majd ha kedvem van, olvasok történelmi könyveket.
137. Banános Zselé (válaszként erre: 135. - Jozsi.38)
2023. szept. 21. 10:27
pont nem kevés, szerintem is elég lenne annyi
136. 665b9d4ebc (válaszként erre: 135. - Jozsi.38)
2023. szept. 21. 10:24
Matekból a legalapvetőbb számítást műveletek elegendőek, esetleg még a valószínűségszámítás, statisztika... Soha integrált vagy mi a tökömet nem kellett még számítanom.. Igen, a történelem a műveltség része, lehet történelmi könyveket, forrásokat olvasni. De nem kell a sok zagyvalék, mert 1: megélni úgyse fogok belőle, 2: nem lehet megélni belőle. Senki sem fog áramba vizes kézzel nyúlni, hacsak nem fogyatékos Taigetosz szökevény az illető. Ahogy metilt se fog senki inni, egyébként meg rá van írva a dobozára... Józan paraszti ész elég bőven ide.. Egyetértek, hogy a hittan ne legyen kötelező. Etika az jó dolog, de még egyszer mondom, akit a szülei nem tanították meg a jólneveltségre.... Egyébként meg az erkölcsöt főként a gyakorlatban kell kivitelezni, nem az elméletben.
135. jozsi.38 (válaszként erre: 134. - 665b9d4ebc)
2023. szept. 21. 05:25
Hát azért ezt inkább ne. Matekból ez nem elég, édeskevés amit leírtál. A történelem az alapműveltség része, ha tetszik, ha nem. Fizikából és kémiából is kellenek az alapok, hogy ne legyen sült tök és ne nyúljon áramba vizes kézzel, vagy ne keverjen össze savat lúggal, esetleg igyon metilalkoholt. A hittan legyen választható, ne kötelező jellegű, hogy nem hittan, akkor etika
2023. szept. 21. 01:02
Matekból elég lenne csak az alapműveletek, tudj számolni, összeadni kivonni stb és hogy figyelj visszaadásnál a kasszában, hogy ne verjenek át. Nyilván más, ha valaki reál érdeklődésű ész azzal akar továbbtanulni. Irodalomból a verselemzés oké, de hogy minden költő elcseszett életútját betéve tudnom kell kissé túlzásnak tartom.. Tesi helyett legyenek sportszakkörök sportáganként. Esetleg a főzéstudományt mint választható opciót bevezetném, érdekes lehet. Pénzügyi ismeretek, gazdaságtan.. Bölcsész emberkének a fizika, kémia, biosz offos... Majd ha van kedve, utánanéz.. Ahogy egy reálosnak se kelljen már a mohácsi csata időpontját, vagy a tatárjárás történetét tudnia.. Történelem meg ilyan, hacsak nem töritanár leszel, semmire se mész vele.. Lehessen fakultatívan tanulni, de ne legyen kötelező.. Mert oké, tudom mikor volt a honfoglalás, de ebből én hogy veszek 1 kiló kenyeret a közértben..? Ne a múltba temetkezzünk, a jelen a lényeg. Persze aki akar, olvashat történelmi szakirodalmat... Erkölcstan fontos és jó dolog, de akit a szülei nem tanítottak meg rá, azt a tanárok se nagyon fogják tudni... A hittan meg nagyjából arra jő, hogy ilyen tekintélytisztelő ájtatos manókat képezzenek, akik meghajolnak egy felsőbb hatalom, személyelőtt, legyen az isten, vagy Bözsi néni a szomszédból..
2023. szept. 21. 00:47
Visszatérve a testneveléshez. Például én a szertornát is nettó blődségnek tartom.. MINEK? Gyűrű, korlát, dobbantós ugrás.. Rúdugrás.. Vagy a korlátra mászás, fekvőtámasz, felülések stb.. Hacsak nem akarok atlétikai sportoló lenni, mi a fészkes fittyfenéért kell ezeket a gyakorlatokat megcsinálni? Vagy amitől még herótom volt, az a hosszútávfutás, nyilván erre is jegyet kapunk. Ja a Cooper-futás... Ami ugye időre megy.. Majd ha akarok, akkor lefutok egy maratont, de muszájból ne kelljen már csinálni. Rajz... Minek vannak rajzórák és MINEK kell osztályozni? Most vagy tud valaki rajzolni, vagy nem? Milyen az az egyes rajz? Krikszkraksz bogyóka, szívecske?? Vagy akkor legyenek rajzszakkörök, de ne kötelező módon.. Ének, mint kötelező tárgy? Énekhang egy adottság, nem mindenki egy Bianszé... Kappanhangú Jóska ne szégyenüljön már meg az egész osztályközösség előtt..
132. Banános Zselé (válaszként erre: 113. - Jozsi.38)
2023. szept. 21. 00:34
nem is mondtam hogy van
131. Banános Zselé (válaszként erre: 102. - 665b9d4ebc)
2023. szept. 21. 00:32
nincs is náluk, reggel elveszik tőlük, és amikor utolsó óráló kicsöngettek odadják
130. LBO (válaszként erre: 128. - 665b9d4ebc)
2023. szept. 20. 20:59
Mondjuk amikor az ügyfél megkérdezte hogy a csekk amit a kezébe adtam, és ő azt a postán feladja, hogy fog eljutni ahhoz a hivatalhoz ahol kapta a csekket, azt hittem viccel. De nem, sajnos komolyan kérdezte. Huszonéves hölgyről beszélünk... majdnem mondtam neki, hogy a postás kisasszony átsétál a pénzzel hozzánk és leadja. De nem mertem mondani, mert féltem hogy el is hiszi. Egyszerre volt vicces és szomorú is.
129. LBO (válaszként erre: 128. - 665b9d4ebc)
2023. szept. 20. 20:55
Nagyon kellene!
2023. szept. 20. 20:54
Lehetne olyan óra is, hogy életre nevelés... 🤔🤔
127. LBO (válaszként erre: 126. - 665b9d4ebc)
2023. szept. 20. 20:53

Ezért kell hogy a gyalogos is figyeljen!

Ha látom hogy nem figyel az autós, akkor nem lépek le a zebráról csak azért mert nekem van elsőbbségem!

126. 665b9d4ebc (válaszként erre: 125. - LBO)
2023. szept. 20. 20:51
Ácsi! Sok autós követett már el figyelmetlenségből balesetet, de gyilkos gyalogosról még nem hallottam..
125. LBO (válaszként erre: 124. - 665b9d4ebc)
2023. szept. 20. 20:49

Egyszer próbáltad és feladtad? Ne mááár!


Igenis traktáljanak! Igenis tanulja meg mindenki mik a szabályok. Egy csomó baleset elkerülhető lenne.

Nekem pl. amíg nem volt jogsim, nem értettem miért nem lehet észrevenni a gyalogost. Most már értem! Ha gyalog közlekedem vagy bicajjal, tudom hogy egy adott napszakban vagy esetleg szakadó esőben mit nem lát belőlem az autós. Teljesen máshogy közlekedem azóta.

124. 665b9d4ebc (válaszként erre: 122. - LBO)
2023. szept. 20. 20:44
És mi lenne az óra tartalma? Szerintem dögunalmas lenne. Most gyalogosként ne traktáljanak már ilyenekkel. Egyszer próbáltam jogsit, nem jött össze. Soha az életembe nem akarok autót!
123. LBO (válaszként erre: 119. - 665b9d4ebc)
2023. szept. 20. 20:43
🤣🤦🏻‍♀️
122. LBO (válaszként erre: 120. - 665b9d4ebc)
2023. szept. 20. 20:42
Nem kell napi, de heti egy beférhetne az órarendbe.
121. LBO (válaszként erre: 111. - 665b9d4ebc)
2023. szept. 20. 20:41
A gyerekeinket úgy tanítottuk közlekedni, hogy mindig minden táblát megbeszéltünk. Elmondtuk hol, miért kell megállni, vagy hogy mire figyeljenek akár gyalog, akár bicajjal közlekednek. Napi szinten hallották tőlünk a szabályokat oviba, iskolába menet-jövet. Amivel éppen közlekedtünk, annak megfelelően mondtuk nekik a szabalyokat. Szerintem néha már a hócipőjük tele volt, de úgy tűnik, megérte.
1 2 3 4 5

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook