Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Orrüregek átmosásását hogyan oldjam meg otthon? fórum

Orrüregek átmosásását hogyan oldjam meg otthon? (tudásbázis kérdés)


2013. febr. 25. 18:35

Egy műanyagtálba teszel langyos vizet és annyi konyhasót, hogy éppen sós legyen. Most nekem az 1%-os töménység ugrik be, ami literenként 10 gramm. Feloldod, aztá belehajtod az orrod és mélyhet szippantasz.


Mielőtt leoltanátok, én mindig így csinálolm, amióta volt arcüreggyulladásom. Nem megy a víz tüdőbe, hanem a szájadba. A vizet kiköpöd, és jöhet a következő slukk. Célszerű mosdó vagy fürdőkád mellett csinálni. Nem kellemes, de meg lehet szokni és szerintem a sósvizes orrspraykkel ellentétben hatásos is, nem kicsit. Legyél bátor és próbáld ki, ha jót akarsz!

2013. febr. 25. 18:21
Egyszerre mekkora mennyiséget?Én 1 dl-t haszáltam el közel.Az sok?
7. kszb
2013. febr. 25. 17:49
én tengervizes orrspray-el szoktam. Annak oylan speckó feje is van. A fejed mindig arra kell dönteni, amelyik orrlyukadba spriccelsz, és az orr melléküreg irányába kell irányítani a folyadéksugarat.
2013. febr. 25. 17:34
Házilag, meleg víz benne konyhasó akár, feloldva. Jobbra és balra billented a fejed, egy csepegtetővel, akár öntheted is, és ennyi.
2013. febr. 25. 17:29
Házilag,én
2013. febr. 25. 17:29
Merre döntsem a fejem öblítés közben?
3. 48e73fb089 (válaszként erre: 1. - Cb4d6e9d49)
2013. febr. 25. 17:28
Tudnád pontosítani? Házilag, orvos végezné, vagy hogy gondolod?
2013. febr. 25. 17:27

Sziasztok!7

Vagy 2 hete pokolian náthás vagyok.Szedtem,ettem,ittam már mindent..Az orrdugulás nem akar múlni.Nincs orrmosó kancsóm.Más is jó erre a célra hirtelen?Milyen gyakran lehet?Konyhasó is megteszi?Vagy van himalája "sószappanom itthon,reszeljek belőle?Köszönöm!

2013. febr. 25. 17:26
Orrüregek átmosása..segítség kellene!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook