Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Orrplasztika tapasztalatok fórum

Orrplasztika tapasztalatok (beszélgetős fórum)


332. djazair (válaszként erre: 331. - D4f139cdae)
2009. máj. 22. 15:35
Köszönöm a választ. Az utolsó konzultáción már említettem neki, illetve amikor kérdezte hogy tetszik én csak hümmögtem. Majd mondta 1 évig változik az alakja. Én már akkor sem fűztem hozzá nagy reményeket:))) Nekem furcsa mód akkor tetszet amikor az orrcsúcs még be volt dagadva, akkor mindenki mondta nagyon jó lett, de most, remélem nekem is megcsinálja ha nem is ingyen de jelentős kedvezménnyel:))))))
331. d4f139cdae (válaszként erre: 330. - Djazair)
2009. máj. 22. 07:09
Barátnőmnél volt hasonló helyzet, ugyan ő hamarabb lekapta a gipszet, ezért "szélesebben" gyógyult, de mindenképpen nem volt tökéletes, meg maradt is egy pici törés rajta - gyakorlatilag költség nélkül, garanciában megcsinálták, csak ki kellet várni a szükséges időt a két műtét között.
330. djazair
2009. máj. 21. 23:41

Sziasztok

Az lenne a kérdésem nekem kb. 1éve volt orrműtétem, és nem vagyok elégedett az eredménnyel, szerintetek ha visszamegyek és közlőm még mindig ferde, és kampós (tényleg az), akkor olcsóbban megcsinálják vagy újra ki kell „pengetni” érte 500 ezer forintot:((((( Van valakinek ilyen tapasztalata. Válaszotokat előre is köszi.

329. Miss Angel (válaszként erre: 325. - 62ec863dde)
2009. máj. 18. 17:42

Nekem kisebbítés kell,szemből nincs vele problémám,oldalról nagyobb kissé,mint kellene,és ahogy Ő fogalmazott:"finomítanánk rajta".

Azt mondta,ez egy napos kórházi bentlétet igényel,aztán kiveszi a tamponokat,és lehet hazamenni.

Gondolom,akinek bonyolult beavatkozás kell,mint pl egy elrontott műtét korrekciója,annak felárral csinálja,de ez szerintem majdnem minden dokinál így van....

328. d4f139cdae (válaszként erre: 326. - D4f139cdae)
2009. máj. 17. 23:00
Akkor Rezeknél nincsen jobb. És ez nem vicc.
327. 62ec863dde (válaszként erre: 326. - D4f139cdae)
2009. máj. 17. 22:53
Fiút szeretnék!
326. d4f139cdae (válaszként erre: 324. - 62ec863dde)
2009. máj. 17. 22:45
Próbálj meg még egyet, Varga Klárát, és azután dönts. Nálam több szempont volt, Rezek nagyon jó, csak várnom kellene, meg több az ára.
325. 62ec863dde (válaszként erre: 323. - Miss Angel)
2009. máj. 17. 20:58

680-ban mi van benne?

Ez páciensenként változó?

2009. máj. 17. 20:57

Sziasztok!


Az orromat szeretném megműttetni. Voltam konzin Csuha doktornál, és a Rezek doktornál is.


Melyik orvost javasolnátok?


Csuha árba sokkal jobb, de Rezek szimpatikusabb...

2009. máj. 15. 19:20

Sziasztok.

Megígértem,írok,amint megtudom,mennyibe kerül az orrplasztika Rezek drnál:680e ft.

Gondolom,bonyolultabb beavatkozások esetén több,de erre nem tértünk ki....

322. Gine (válaszként erre: 316. - Call me J.)
2009. máj. 15. 18:09

Ez érdekes!

Rezek(aki fül-orr-gégész is)egyben javasolja a 2-őt,nekem is úgy csinálta!!

321. d4f139cdae (válaszként erre: 320. - Call me J.)
2009. máj. 15. 17:04
Az ötlet kiváló. Független, de hozzáértő források alapján ketten értenek ehhez igazán Pesten, az egyik Rezek doktor. A másik Varga Klára.
320. Call me J. (válaszként erre: 319. - D79e66ce64)
2009. máj. 15. 12:55
Megyek még Rezek dokihoz is, meglátom Ő mit mond majd.
2009. máj. 15. 09:41

Helló!


Szerintem a lehető legjobb ha a plasztikai sebész egyben fül-orr-gégész is, ő megcsinálja egyben a kettőt gond nélkül.Akinek nincs fül-orr gégész szakvizsgája kevesebbet tud az orról és rejtelmeiről.

318. Call me J. (válaszként erre: 317. - D4f139cdae)
2009. máj. 14. 22:38

Nézd, én nem vagyok orvos, de a mai napon hallottak alapján nincs igazad. Részletesen elmondta számomra Csuha doktor, hogy mi-mivel jár.

Nem tudom úgy átadni, ahogy ő mondta, de a lényeg : ha egyszerre bontják meg az orr belső csontos és porcos részét(orrsövény), és a külső részt, akkor nem marad ép rész, ami tarthatná az egész új "építményt". Ergo : ha a külső és belső csontos és porcos részek is csonttörésnek és kisebbítésnek vannak kitéve, egyszerűen nem marad ép rész, ami az új orr alakját megtartaná !! Ezért fennáll a veszély, hogy az orr megsüllyed, mint egy élesztő nélküli süti a tepsiben !

317. d4f139cdae (válaszként erre: 316. - Call me J.)
2009. máj. 14. 22:13
Ezért javasolt olyan plasztikai sebészhez menni, aki fül-orr gégész szakvizsgával is rendelkezik. Ennek mondjuk nagyon utánamentem. Sokkal kevesebb a probléma, szövődmény, gyorsabb a dolog, és nem utolsó sorban kevesebb a költség, meg a forgalomból kivont napok száma, ha "egy ülésben" csinálják meg a két műtétet - ezt néhányan tudják, nem sokan. Meg így nem is szidják egymást - a gégész meg a plasztikás.
2009. máj. 14. 20:40

Szervusztok !


Na, ma voltam Csuha doktornál konzultáción.

Sajnos nekem is szükségem lenne orrsövény műtétre is, de a doktor úr határozottan nem javasolta egyszerre a kettőt ! Most választhatok vagy előbb az orrsövény és utána a plasztika vagy fordítva...

Mondtam neki, hogy már annyira beleéltem magam a kisebb, fitosabb orrba, hogy legyen előbb a plasztika.:) (És ha utána is láthatóan ferde még, akkor fél/1 év múlva befekszem egy fül-orr-gégészhez egy sima orrsövény műtétre.)

2009. máj. 14. 05:41
Orrplasztika és orrsövényműtét előtt vagyok (egyszerre), és érdekelne, operált-e valakit Varga Klára (a Honvédban, illetve az ÁEK ben dolgozik, de a CIRIS klinikán szokott operálni) - mert ajánlás alapján hozzá megyek, de azért tájékozódnék előtte. Tehát ha van valakinek tapasztalata vele, örülnék ha írna. Meg az árak is érdekelnének, kombinált műtét esetén (egyszerre megcsinálja mindkettőt).
314. eszterspy (válaszként erre: 312. - Call me J.)
2009. máj. 12. 09:38
mivel intubálnak a műtét előtt, automatikusan ráállsz majd arra hogy a szádon vedd a levegőt!ez amolyan tudat alatti reakció is...ha éjszaka el van dugulva az orrod, akkor is egyből nyílik a szád a levegőért ha akarod, ha nem :) legalábbis remélem:D
313. Miss Angel (válaszként erre: 312. - Call me J.)
2009. máj. 11. 21:54
Detto:)
2009. máj. 11. 21:22

Lányok !

A műtét után ébredéskor nem pánikoltatok az oxigénhiány miatt ?

Komolyan mondom, én a szájon át légzéstől félek a legjobban...

311. eszterspy (válaszként erre: 307. - D79e66ce64)
2009. máj. 11. 13:38
Szia! Nekem 2 konzultációval és egy laborral 4hét alatt lezajlott az egész! De én január közepén kezdtem az egészet, mostmár biztos sokkal tovább tart (ezt a doki is mondta) a tavaszi időszak be van zsúfolva mellekkel! Nekem lassan három hónapos lesz a "pici" :) de az orrcsúcs még kicsit duzzadt, valamint érzékeny is, de koránt sem annyira mint az első hónapban!6 hónappal mindenképpen számolj, mert az a minimum idő amíg visszaáll a vérkeringés az orrodba!
2009. máj. 11. 13:35
Csuha vénásan altat, van benne egy érzés :) de ha nem vénásan altatnak infúzióra úgyis rákötnek úgyh szerintem tök8
2009. máj. 11. 12:36

Eszterspy köszönöm szépen a képeket! Nagyon szép lett az orrod!

Akiket már műtöttek azoktól kérdezném, hogy vénásan altatnak? Infúziót adnak? Nagyon félek a tűtől, dehát a szép orrért mindent!

308. senico
2009. máj. 11. 08:48
Én 4 hete voltam orrplasztikán, így a kérdéseid egy részére nem tudok válaszolni. két konzultáción voltam a műtét előtt, meg egyszer még labor vizsgálaton, meg EkG-n, akkor is beszéltem pár szót a dokival. Én az első konzultációra két hetet vártam, a második a rákövetkező héten volt. A műtét meg kb. 1 hónappal utána. Lehetett volna előbb is, de nekem is programom volt.
2009. máj. 10. 16:26
Sziasztok! Kérdésem lenne olyanokhoz akik már átestek orrplasztikán!!! Hány konzultáción voltatok a dokival az operáció előtt? Mennyi idő ment el a tervezéssel? A műtét után a kellő idő elteltével (mondjuk 6 hónap), teljesen rendbejött az orrotok (bőr, forma, érzékenység)? Nagyon hálás lennék bárkinek aki megosztaná velem a tapasztalatait ezzel kapcsolatban. Akár privátban is...
2009. máj. 8. 12:46
Bejelentkeztem én is konzultációra Rezek doktorhoz a jövő hétre. Kíváncsi vagyok, miket mond majd...:)
305. eszterspy (válaszként erre: 304. - Renike26)
2009. máj. 8. 09:27
Szia! elküldtem a képeket!
304. Renike26 (válaszként erre: 303. - Eszterspy)
2009. máj. 7. 15:55

A képeknek nagyon örülnék! Erre az email címre küldd légyszi: minczer.renata@freemail.hu

Köszönöm :-)

303. eszterspy (válaszként erre: 302. - Renike26)
2009. máj. 7. 15:02

Nekem 2 és fél hónapja volt a műtétem, Csuha doktor mesterműve :) Igen, a tamponszedés a legrosszabb, legalábbis számomra az volt az! A gyógyulás teljesen egyén függő, sokan nem hiszik el, de én pl be se lilultam, pár nappal a műtét után sárgult picit a szemgödröm! Mi számít duzzanatnak? Nekem két és fél hónaposan az orrcsúcsom még mindig dagadt, és olykor fáj is főleg ha ütközöm!:) 2hét után már szalonképes vagy, de még akkor is elég bumszli tud lenni! Fél évet mondott a doki teljes gyógyulási időnek, és azt mondom annyi kell is! Én még csak kicsit vagyok duzzadt, de tud fájni olykor olykor!

Ha esetleg érdekel, küldj egy mail címet és tudok küldeni fotókat!Meg persze ha van még kérdéss, ne habozz feltenni!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook