Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Örökölt házat, ha 5 éven túl adok el már nem kell adózni? fórum

Örökölt házat, ha 5 éven túl adok el már nem kell adózni? (tudásbázis kérdés)


14. tumbo2
dec. 19. 17:03
szerintem nem,
dec. 19. 15:57
nagyon köszönöm a tanácsokat ,nem fogok 5 évet várni az eladással és megörzöm a papírokat
12. Napsugár8 (válaszként erre: 1. - Amacska)
dec. 19. 13:41

Ahogy Zsoffka a 11. hsz-ben írta. Éppen ezért célszerű ezeket a papírokat egy kupacban tartani és megőrizni:

- hagyatéki eljárás jegyzőkönyve

- közjegyzői, ügyvédi számla

- hirdetési számla, ingatlan értékesítő számlája

- ha az öröklés, és az eladási között komfortnövelő beruházás történt (fűtés-korszerűsítés, lakó-négyzetméter növelés, az állagjavító költség nem tartozik ide, mint festés, hasonlók)

- az ingatlan eladási szerződése


Ezeket egy kupacba csomagolva az iratőrzési kötelezettség napjáig.

dec. 19. 13:23

Örökölt ingatlan esetén a hagyatéki végzés után lakóingatlan értékesítés SZJA kötelezettsége:

1. öt éven belüli eladáskor az eladási ár levonva a hagyatéki értéket, és egyéb az eladási árral összefüggő költség (pld: hirdetés, stb.) = személyi jövedelem adó ALAP, szem.jöv.adó az ALAP 15 %-a - ha a hagyatéki értéken adod- adjátok el nincs SZJA. Bevallani sem kell semmit!!

2. öt éven túl nem személyi jövedelem adó köteles a lakóingatlan eladása, szintén bevallani sem kell.

dec. 19. 12:53
9. levarosbukta (válaszként erre: 1. - Amacska)
dec. 19. 12:40
Az eladási árba bele kalkulálod az adót is és ennyi. Kérdés, hogy a húgod is el akarja adni-e a házat?
dec. 19. 12:29
Számold ki, hogy kb. mennyi adót kellene most fizetned, és megéri-e 5 évet várni, ha a CSOK miatt most jó pénzt kapnál érte ? Ki tudja, mi lesz 5 év múlva ?! (Lehet, hogy alig lesz érdeklődő, vevő csak nyomott áron.) Nem hiszem, hogy én várnék !
dec. 19. 11:34
Én csak arra gondoltam hogy tökmindegy mikor adja el, ugyanott van kb. A CSOK miatt meg most kérhet többet. Ki tudja lesz-e 5 év múlva. De nem vagyok ingatlanos egyébként, nem értek hozzá. Az állaga is csak romlik a háznak ha nem lakják, abban viszont biztos vagyok.
dec. 19. 11:34
5 éven túli eladás esetén adómentes. De ha korábban adod el, akkor is "csak" az eladási ár és az örökléskor megállapított érték közötti különbözet után kell adózni, nem pedig a teljes összeg után.
5. K-né Zsóka (válaszként erre: 3. - De16c8f9e6)
dec. 19. 11:27
Gondolom az eladás utáni személyi jövedelemadóról beszélt, nem a mindenki által fizetettről.
dec. 19. 11:25
köszönöm szépen természetesen fizetem a ház adót és a rezsit ,én az eladás utáni összegre gondoltam
dec. 19. 11:08
5 évig is csak adózol. Ingatlanadó biztos van rajta. Gondolom a közművet se akarod kikapcsoltatni. Az is pénzbe kerül.
dec. 19. 11:05
Pontosan úgy van, ahogy leírtad.
dec. 19. 10:59
Sajnos anyukám meghalt a fele ház az ő nevén van a másik fele rajtam és a hugom nevén apu után ,ha el akaorm adni a házat adóznom kell?ha 5 év múlva adom el már nem kell?köszönöm a segítséget

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook