Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Örökbefogadás-örökbeadás fórum

Örökbefogadás-örökbeadás (beszélgetős fórum)


2009. jan. 16. 15:02

örökbefogadáson törjük a fejünket, ezért több mint egy éve olvasok különböző fórumokat. A következő eset nagyon felháborított.

Egy példa arra, mennyire bízhat a várakozó a civil szervezetben. ( Persze név nélkül ) Mindegy, hová teszed a voksodat, ha nem vagy elég közel a tűzhöz, sajna a várakozási idő 3-4 év. Ha igen, lecsökkenhet a felére vagy attól kevesebbre is.

Most olvastam egy netes fórumon arról, hogy az egyik civil szervezet alig másfél éve várakozó fórumozója hazavitt egy kisfiút. Persze, rögtön megmagyarázzák, hogy ők voltak a legmegfelelőbb család. Na, meg a kinek mi köze hozzá? -írják többen.

És az sem kerülte el a figyelmemet, hogy egy m...néven író vki szinte minden esetről tud ( most is ) mikor a babák még haza sem kerültek az örökbefogadó családhoz. ( ezt rendszeresen le is írja )

Azt gondoltam, egy ekkora várakozószámmal rendelkező egyesületben valóban meg lehet bízni. Hogyan mehetnek ki információk, amikor a m...nicknevű egy "boldog anyuci", bár ettől a civil szervezettől fogadott örökbe, nem több, mint a többi ember, aki szintén innen kapott gyermeket.

1026. Akymo
2009. jan. 15. 22:13
Olvasgatlak benneteketés az jutott eszembe, hogy nekem a legkisebb manóm "állítólagos" nemzője teljesen roma.Nem foglalkoztam a kérdéssel sem akkor sem most. Gyönyörű gyermek, nyoma sincs benne semminek, hacsak nem a hatalmas ritmus érzék és zene szeretet.A középsőmről semmit nem tudok, ő teljesen zsákbamacska, és a legnagyobbról is csak annyit mint a szülő nő elmondott.Bárhonnan eredt is mindhárom csemetém, enyémek és ez így van jól.:-)
2009. jan. 14. 08:16

Sziasztok!

Igazad van steiff,természetesen nem hordoznak rasszjegyeket.De nagyon sok életet adó nyilatkozik már a származásról,akár titkos,akár nem .Mert azért manapság nagyon nagy részük,hálaistenek a Gólyahírnek,Bölcsőnek,és pl.nálunk olyan gyámügyeseknek,családsegítőknek ma már ezek terhességek nagy része gondozott,és megnyílnak az alapítványok szakembereinek és elmondják.

Én azt gondolom,hogy aki ezt felvállalja és nem számít,ott nagyon boldog lesz az a gyermek,aki esetleg máshol csak az egyik fél nyomására került a családban ott nem valósul meg a feltétlen elfogadás.

Én mindig tisztességesnek tartom,ha az elején letisztázzuk,mi az amit felvállalunk és mi az amit nem.Nálunk is ez volt.Mert amit a másik nyomására fogadunk el,az nem jó.

Persze hogy minden gyermek megérdemel egy esélyt,itt nem erről van szó,minden gyermeket megtalálnak a szülei.

Csak arra akartam rávilágítani bátyust,hogy NEM szabad ebben a kérdésben,szerintem erőltetni a másikat.Én is ismerek olyan babát,hogy nem mondanám meg,hogy félroma.Voltunk találkozókon,és ha a szülök nem mondják,én nem veszem észre.

1024. trapiti (válaszként erre: 1023. - Steiff)
2009. jan. 13. 22:57

Nyilván nem :) mint ahogyan lehet, hogy X.Y. házaspár sem, akiknek Luca nem kellett...

Az hogy együtt kell dönteni, és minden esetben a kevésbé "megengedő" vagy egyszerűen csak "lassabban haladó" félhez alkalmazkodni, nem jelenti szerintem, hogy ne lehetne minden előzetes kötelzettség vagy ígéret nélkül "ismerkedni" a kérdéssel, sőt!

1023. steiff
2009. jan. 13. 21:19

Azért csak csöndben jegyezném meg, hogy az öf-ok java részében csak a vsz anya ismert és az apa kilétéről csak ő tud nyilkatkozni. Az hogy az apa esetleg roma, vagy az ő rokonságában vannak-e romák, lehet, hogy sose fog kiderülni. A félroma gyerekek nagyrészén nincs rasszjel, tehát nem utal semmi a származásukra. Tehát egyáltalán nem lehetetlen, hogy egy szőke ,kék szemű örökbebabó is roma ősökkel büszkélkedhet...

Megértem én, hogy egyöntetűnek kell lenni a döntésnek, hisz egy életre szól. De azért egy esélyt megérdemelne minden gyerek.

Tudjátok nekem erről mindig az jut eszembe, hogy ugyanúgy döntene-e az a 19 pár, aki elutasította Alexet látatlanban, ha most látná...

1022. bátyus
2009. jan. 13. 17:16
Köszönöm szépen a véleményeket!Akik várakoznak és tudják mit érzek kicsit a türelmetlenség vonzza ezeket a gondolatokat a hátha "hamarébb" kapnánk.Persze mi is megbeszéltük,és közös döntés volt mindkettőnk részéről.misimanó nagyon jól megfogalmaztad. Én kicsit akarok Félroma gyereket Ő nem és ezt tiszteletben is tartom.Sokat is beszélgetünk róla.Nézegetjük a babákat utcán,képeket a neten melyik az a baba aki mindkettőnknek tetszik....
1021. trapiti (válaszként erre: 1014. - Bátyus)
2009. jan. 13. 15:40

bátyus!

CSatlakoznék misimanóhoz... szerintem mindenkinek az a jó, hogyha elfogadjátok egymás szempontjait, leginkább az érkező gyermeketeknek! Nyilván a várakozás időszakában a párok nagyon sokat beszélgetnek-gondolkoznak együtt arról, milyen is lesz az a gyermek, akit feltétel nélkül elfogadnak és szeretnek majd. Ezek fontos dolgok, és fontos, hogy a beszélgetések "eredménye" ne merüljön feledésbe. Ez nem az a helyzet ahol a kompromisszum elfogadható. Itt az egy bizonytalan igen dupla nemet jelent, mert ha nem így van, nagyon nehéz helyzetbe kerül a család minden tagja.


Budavári Zita mondta nekünk amikor először mentünk Lucához: "A Bölcsőtől még a beteg gyereket is csak boldogna lehet hazavinni!" Ez mindenkire és minden esetben igaz kell legyen, sokminden nem számít, de az igen, hogy mindkét szülőben feltétlen elfogadás legyen. Az ismerősök, barátok, rokonok bármilyen gyerekét meg lehet szeretni, de a sajátodat nem megszeretni hanem szeretni kell.

1020. 4e98672d19 (válaszként erre: 1015. - Bátyus)
2009. jan. 13. 08:48

Jó reggelt mindenkinek!

Kedves Bátyus,elég nehéz kérdést tettél fel.Mert a sikeres örökbefogadás alapja a feltétlen elfogadás.

Sok sok örökbefogadó párral beszéltünk a várakozási idő alatt és némi pszichológiai tanulmányokkal a hátunk mögött én nem erőltetném.Lehet hogy nem tetszik sok embernek amit írok,de ha eljutottatok az örökbefogadás gondolatához,és sorban is álltok,már mindjárt a célnál,nem szerencsés most változtatni.Így hogy az egyik fél nem tudja elfogadni.Az ember sok mindenen át megy míg célhoz ér.Tele félelemmel,kérdésekkel,izgalommal.Ha felállítunk egy a mindkét ember számára elfogadott paramétereket,amiben adunk azért határokat,de csak annyit amennyit mind a két fél elfogad,azon túl nem mehetünk.Egy életen át lesz a miénk a gyermek,és ne legyen bennünk semmi rossz érzés.Tudom meg lehet szeretni,imádni is,de ha valami rosszat csinál,tényleg akarod hogy a párodban fel merüljön,hogy "én meg mondtam".Nálunk minden döntés közös volt.És megbeszéltük,csak akkor igen,ha mindegyikünk azt érzi.Mert ha valamiért nem,akkor a pszichológus is azt tartja helyesnek,hogy nemet mondunk rá.

Nagyon szereted a párodat,és ő is téged.De azt akarod,hogy valami rossz érzés motoszkáljon benne végig?

Én elfogadnám a döntését,és semmiképpen nem akarnám meggyőzni.Nálunk is kikötések voltak az ő és az én részemről is.Ő nem akart roma ill.fél roma gyermeket,én meg kicsit akartam,ill.1 éves korig.

Megérkezett akire mindketten vártunk.Lehet,ha nem ragaszkodunk a kikötéseinkhez,előbb lesz gyermekünk.De nem Ő,akit mindketten!!!! az első pillanattól el tudtunk fogadni mindenestől.Imádjuk az életünk.Tudom lesznek kamaszévek is,de egyikünkben sem az merül majd fel,"te erőltetted"!!

Én nem változtatnám meg,nem erőltetném,hidd el meg jön a kislányotok,és az a baba jön meg,akire mindketten vágytok.Lehet kicsit később,de megérkezik.

Mikor mi beszélgetünk a babánkról,és elindultunk,én is elfogadtam volna egy fél roma babát.De a férjem nem.És többé szóba sem került.Mert annyira szeretjük egymást,és most már a kisfiúnkat,hogy semmikép nem akartam,hogy miattam vállaljon valamit fel,amit nem igazán akar.

Nagyon drukkolok nektek,már lassan célhoz értek!

1019. dee
2009. jan. 12. 23:25

Kedves bátyus!

Nagyon jó ötletnek tartanám steiff 1o19-es javaslatát.

Beszéljetek,beszélgessetek sokat. Szerelemmel,szeretettel sok mindent megoldhattok.

Türelem és sok sikert!:)

1018. steiff (válaszként erre: 1014. - Bátyus)
2009. jan. 12. 23:09
Bátyus! Én azért annyi próbát tennék az okos nő helyében, hogy elvinném a férjemet olyan családhoz, ahol félroma gyerek(ek) vannak. Ha személyesen is találkozik a leendő apuka olyan gyerekekkel, akik hivatalosan (vagy nem hivatalosan) romának vannak is titulálva, de az égadta világon semmi nem utal a származásukra, talán elgondolkodna... Ugyanezt szoktam javasolni akkor is, ha hezitálnak az öf miatt.
1017. Gyévi (válaszként erre: 1013. - Steiff)
2009. jan. 12. 22:40

sajnos nem jár a gyed :(((((((((

Ápolásin vagyok a fiammal, és ebben az esetben megszűnik a biztosítási jogviszony. Most bánom, hogy nem gyesre mentem....több, mint a dupláját kaphatnám az ápolásinak.

2009. jan. 12. 17:54

szerintem ebben az esetben nem tehetsz semmit. ilyen esetben amikor egy gyerek egesz tovabbi életéről van szó, nemcsak egy okos nő alkalmazkodik hanem egy buta is :) egyébként annyi "bajod" lesz belőle, hogy feltehetőleg kicsit többet kell várnod. na bumm - és igen, tudom a várakozás nehéz, de ha az egyik fél nem tud elfogadni cigány gyereket akkor NEM szabad siettetni ilyennel.


az persze más, hogy engem zavarna ha én el tudnék fogani cigány (félroma?) gyereket, a férjem meg nem. azt hiszem elég sokáig beszélgetnénk arról, hogy miért nem és nem biztos, hogy örömmel hallgatnám. no, de nálunk ilyen gond nincs :)

1015. bátyus
2009. jan. 12. 17:50
Véleményeket kérek!!
1014. bátyus (válaszként erre: 1013. - Steiff)
2009. jan. 12. 17:49
És szerintetek akkor mit lehet tenni amikor a házaspárnál a nő elfogadna fél roma babát a férj nem.Itt a nagy dilemma mert egy okos nő ha nem tudja meggyőzni élete párját,akkor alkalmazkodik?HELP!!!
1013. steiff
2009. jan. 11. 23:01

Gyévi! Jár a nagycsaládos kedvezmény (nekünk is van családbafogadott gyerekünk). Te vagy a gyám, ezért minden dologban te döntesz, a vsz szülő szülői joga fel van függesztve. Persze elvileg együtt kell(ene) dönteni a nagyobb horderejű dolgokban, de ez pl. nálunk csak formalitás. Mindenesetre gyedre is mehetsz, családi pótlékot is te kapod.


JuliennMoor! Az a lényeg, hogy a hosszú várakozás alatt vannak olyan párok, akik toleránsabbak lesznek és úgy döntenek mégis bevállalnak pl. félroma babát (esetleg romát). A nagy sorban akkor még a nagyon sokadikak voltunk, de a toleráns sorban mér elől voltunk. Viszont mikor előttünk egy pár mégis toleráns lett hátrébb kerültünk, majd egy másik pár nyíltan öf-ott, akkor előrébb kerültünk stb stb stb. Így araszoltunk előre-hátra.

Bátyus! Teljesen egyszerű a Tegyesznél bár elől voltunk nem ajánlottak fel babát. Akkor sorbanálltunk az Alfánál is és bár még csak a sor közepén lehettünk mégis felajánlották Alexet. Mi kifejezetten roma babát szerettünk volna, kisfiút. Aki előttünk toleráns volt a származásra, mind kislányt várt, a sor legelején állóknak meg egész egyszerűen nem kellett roma kisfiú. 19 pár mondott előttünk Alexre nemet. Mi rohantunk hozzá... :-))))

1012. ac1096844d (válaszként erre: 1011. - Gyévi)
2009. jan. 11. 08:08

Szia.


Én sajnos nem értek ehhez, de mindenképp kívánok Nektek jó egészséget, és sok boldogságot a családban!

Ha megkeresed a Magyar Államkincstár területileg illetékes igazgatóságának a számát, ott tudnak segíteni.

Sőt, én megadom neked a Ceglédi telefonszámát, még ha nem is oda tartoznátok, esetleg ők megadják a pontos elérhetőséget, ahova fordulhatsz:

06-53/505-360

06-53/505-361

1011. Gyévi
2009. jan. 10. 17:40

Sziasztok!

Most készülünk kihozni egy 2 hónapos down kislányt családba fogadással. Az örökbefogadást nem mertem bevállalni, mert a saját gyerekeim is kicsik 5 és 3 évesek, és a nagyobbik fiam down és szívbeteg. Az lenne a kérdésem, hogy ebben az esetben megilletnek-e minket a nagycsaládos kedvezmények. A pici babának mi leszünk a gyámjai, de a szülőknek van tartási kötelezetsége elvileg.

2009. jan. 10. 16:58

Kedves Fórumozók!


Bodor Richárd vagyok, negyedéves szociális munkás szakos hallgató. A szakdolgozatom elkészítéséhez kérném segítségeteket. Munkám témájaként az örökbefogadást választottam. Ennek a nagyon érzékeny területnek a szépségeit és nehézségeit szeretném majd bemutatni.


Olyan emberek jelentkezését várom, akik szívesen részt vennének egy teljesen anonim kérdőív kitöltésében. Kérlek Titeket, írjátok meg e-mail címeteket a bodor.richard@gmail.com -ra, hogy elküldhessem Nektek a kérdőívet.


Segítségeteket előre is köszönöm.


Üdvözlettel,

Bodor Richárd

1009. dee (válaszként erre: 1008. - Ac1096844d)
2009. jan. 9. 20:28
Jaj egyem a pici szívét! Sok-sok puszi Nektek!
1008. ac1096844d (válaszként erre: 1007. - Dee)
2009. jan. 9. 20:17

Igen, már ír, de csak két nyelven:)


Hát tápszert eszik, meg anyatejet(kaptunk).

Szerintem nem hasfájós, kaja után mocorog egy darabig, keresi a helyét, meg a legjobb pózt, aztán bezuhan:)

A fürdésért nincs annyira oda, de elviseli mostmár sírás nélkül:)


Mosoly? Egyelőre még önkéntelenül vegyül a mosolyféle a többi grimasz közé, de alakul, s akkor veszettül olvadunk:)


Nem, nem tudom a mail címed, mert bár küldtem neked képet, de a meglévő címek közül nem tom' meliket kössem hozzád, szóval help me:)

1007. dee (válaszként erre: 1000. - Ac1096844d)
2009. jan. 9. 19:27

Mire???????????? Ír? Olvas? Beszél?

Mit eszik? Jó alvó-e? Nem hasfájós? Szeret pancsolni?

Azt gondolom mindkettőtöket az ujja köré csavar egy mosollyal.:)

Ha van újabb fotó, tudod a mail címemet!!!!!

2009. jan. 9. 17:51
Köszönöm, és drukkolok Nektek!
1005. f571febcec (válaszként erre: 1004. - Ac1096844d)
2009. jan. 9. 17:45
jaj nagyon szép baba!!! Sok boldogságot nektek hozzá remélem nekünk is eljön nemsoká a gólya:) Köszönöm a képeket!
1004. ac1096844d (válaszként erre: 1003. - F571febcec)
2009. jan. 9. 17:43
Ment 2 kép:-)
1003. f571febcec (válaszként erre: 1002. - Ac1096844d)
2009. jan. 9. 17:30
orbanneni@freemail.hu köszike:) És nagyon sok boldogságot nektek:)
1002. ac1096844d (válaszként erre: 1001. - F571febcec)
2009. jan. 9. 17:24
Nem rakok fel, de mailra küldök egyet, ha megírod a címed!
2009. jan. 9. 17:14
szrobcsek nem raksz fel képeket?? annyira szeretném megnézni a kisbabádat:) Gratula amúgy:)
1000. ac1096844d (válaszként erre: 998. - Dee)
2009. jan. 9. 16:20

Hát kérdezz, mire vagy kíváncsi? :)

Tudod, ez olyan dolog: "Most mit mondjak?"


:)

999. bátyus (válaszként erre: 996. - Steiff)
2009. jan. 9. 10:32
Kedves steiff!ha nem a sorban állással kaptátok a babát hogyan?érdekelne ha szeretnéd megosztani velem kíváncsi lennék a történetedre.akár itt a fórumon vagy priviben.köszi Egyébként kíváncsi lennék arra a névsorra,mert azt hallottuk sok baba van a gyerekotthonban és nem hiszem el,hogy nincs közöttük örökbeadható.De ez csak a magán véleményem!!!
998. dee (válaszként erre: 994. - Ac1096844d)
2009. jan. 9. 10:00
Priviben egy kicsit bővebben ha lehetne!:)

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook