Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Oriflame fizetési felszólítás, mit lehet tenni eben az esetben? fórum

Oriflame fizetési felszólítás, mit lehet tenni eben az esetben? (tudásbázis kérdés)

1 2
40. staple
2011. márc. 8. 00:09

Sziasztok. Én az Oriflame-nél dolgozom. 1) Az ügyfélszolgálaton nálunk nem dolgozik férfi. Se telefonon, se személyes ügyfélszolgálatunkon - legalábbis a krapekot férfinek értelmeztem. 2) Olyat mi soha senkinek nem mondunk, hogy márpedig ez így vagy, és sürgősen tessék fizetni. Minden esetet egyedileg kivizsgálunk. 3) A felvételi kérelemhez a személyi iratok másolata szükséges (többek között aláírás ellenőrzés végett). Tehát az adatokkal való visszaélés könnyen bizonyítható.


Azt javaslom tehát, hogy nézzetek utána, valójában honnan érkeznek ezek a levelek. Már csak azért is, mert kevesebb mint egy fél éven belül átadjuk a tartozásos eseteket az adósságrendező cégnek (és nem behajtó, mert ez utóbbihoz bírósági végzés kell). Figyeljetek oda, ne hagyjátok magatokat megvezetni, csak mert valaki megpróbál visszaélni egy cég nevével.

39. 8ef78160df (válaszként erre: 37. - Anitah)
2010. júl. 30. 08:06
Állítólag befizette és el is faxolta, de ennek még most járok utána, hogy így is van-e.
2010. júl. 25. 21:52

Na, ez most kezd bűzleni.

Szerintem ne fizessetek.

Ilyen egyszerűen nincs.

Nagyon csalás szaga van ...

37. Anitah
2010. júl. 25. 20:40

Fogyika! Megkérdeztem anyukámat, azt mondta hogy felhívta azt a tel számot ami a levélben állt és elmondta a krapeknak hogy mi a helyzet, hogy Ő nem is tartozik az Oriflame-nek semmivel. A pasi azt mondta hogy márpedig neki úgy van a szgépben hogy tartozása van és sürgősen fizesse ki mert perre viszik az ügyet. Szegény Anyukám hiába mondta a maga igazát, a krapek azt mondta hogy ő sajnálja, utána nézni már nem tud, ezt ki kell fizetni.

Szegényt úgy megijesztette hogy ki is fizette, mert neki nem hiányzik hogy ezzel idegesítsék, van enélkül is elég gondja, baja az embernek.

Az összeg amúgy valami 2700 ft volt, amit felnyomtak 10 ezerre. :SSS


Ja és az a legérdekesebb az egészben hogy a lánykori nevére jött a levél, tehát ezen a néven szerepel a nyilvántartásban. Ő soha nem használja a lánykori nevét, ebből is látszik hogy ezt anno nem Ő rendelte, szerintem valaki megszívatta... Vagy nem tudom.

Mindenesetre Te szerintem azért valahogy próbálj utána járni a dolognak. Majd írd már hogy mit tudtál intézni, kíváncsi vagyok hogy Neked mit mondanak.

36. 3f5c70e7b8 (válaszként erre: 35. - 3f5c70e7b8)
2010. júl. 23. 22:53
De így is imádom! Csak most éppen nem ott élek... :)
35. 3f5c70e7b8 (válaszként erre: 34. - BayBanya)
2010. júl. 23. 22:53

Imádom én is, de ez az eset egy tipikus történet arról, hogy miért is nem annyira jó hely....


Egy cég, tök mindegy, melyik, el tudja érni ma Magyarországon, hogy egy egyszerü embernek álmatlan éjszakája legyen attól, hogy valaki kihasználta évekkel ezelött, vagy egy adminisztrációs hiba miatt, vagy mindegy, hogy mi miatt, a lényeg, hogy szarul érzi magát az ember lánya egy ilyen történetben.


Miért?


Mert (nem tudom, mekkora összegröl van szó) xy ezer forint esetleges kifizettetése az átlagembernek igenis megterhelö, ennek a rémképe már elég, hogy rosszul érezd magad.


Mert hiába tudod, hogy iagazad van, tisztában vagy vele, hogy ezt csak hosszú idö alatt tudod majd bizonyítani.


És azért, mert addig a pillanatig, amíg hátra dölsz és azt mondod: "na ugye, nem is tartoztam", addig kb. 99-szer kerülsz megalázó helyzetbe, ahol teljesen hülyére fognak venni. Már ha hagyod...


Ez ma Magyarország.

34. BayBanya (válaszként erre: 33. - BayBanya)
2010. júl. 23. 22:29

Ééééés, csak most pillantottam rá az adatlapodra :DDD

Vicces, és kicsit irónikus, de nem úgy gondoltam, ahogy értetted :)

Egyszerűen ez a magyar virtus - de hisz úgyis tudod ... :DDD

Szóval ... Szar ez a hely. :( Pedig imádom ... :(

33. BayBanya (válaszként erre: 30. - 3f5c70e7b8)
2010. júl. 23. 22:28
Nálunk - Magyarország :) - csak 'általánosítottam' .... :(
2010. júl. 23. 22:24

Köszönöm az eddigi válaszokat!


Holnap megyek ehhez a nőhöz, ha nem jutok eredményre, hétfőn intézkedem.


Remélem jutok valamire, nem szívesen fizetném ki.


Nem fogom ennyiben hagyni.

31. 3f5c70e7b8 (válaszként erre: 30. - 3f5c70e7b8)
2010. júl. 23. 22:22
A leírtak alapján.... szóval lehet, hogy ez nem így van, de amit itt leírtatok, abból ez a gyanúm...
30. 3f5c70e7b8 (válaszként erre: 24. - BayBanya)
2010. júl. 23. 22:21

Persze, hogy az erösebb kutya...!


A leírtak alapján viszont valami nem stimmel: a szóban forgó cég mindenféle bemondásra, ellenörzés nélkül teljesít(ett) rendeléseket. (Ha tudom a nevedet és címedet, meg még esetleg néhány aznosítódat, akkor adósságba verhetlek ellenörizetlenül?) Ez azért még nálatok is furcsa... :( (A "nálunkot" azért írtad, mert nem ott lakom? :D Szerinted mért nem ott lakom??? :D)

29. Anitah
2010. júl. 23. 22:19

Hát akkor nem tudom. :S Mindenesetre ennek utána kell járni, mert nem fizettethetnek ki az emberrel olyan pénzt amivel nem is tartozik! Már nem emlékszem anyumnak mennyi volt a papírra ráírva, de azt tudom hogy még rányomtak valamilyen késedelmi kamatot, meg a fene se tudja még mit...:(

Most mennem kell, jó éjt mindenkinek!

28. moonika80 (válaszként erre: 22. - Anitah)
2010. júl. 23. 22:16
rajta hatják be az egészet, mivel ő rendelte.
27. Anitah (válaszként erre: 23. - 8ef78160df)
2010. júl. 23. 22:15
Persze, mindenképp megkérdezem holnap (este beszélek vele) és megmondom. :)
26. 3f5c70e7b8 (válaszként erre: 22. - Anitah)
2010. júl. 23. 22:15
Ez jogsértö lenne, szerintem ilyesmit nem enged meg magának egy ilyen cég. (Nem csak az Oriflame, de a behajtó sem dolgozik így, van annyi eszük, hogy ez nem állná meg a helyét a bíróságon.)
25. 8ef78160df (válaszként erre: 22. - Anitah)
2010. júl. 23. 22:13
Én saját nevemben nem rendeltem, egyszeri rendelés volt, de az ő nevére rendelte meg.
2010. júl. 23. 22:13

Úgy tűnik, valami jelentős változás van az Oriflame-nél ... :S - csak persze ez nekünk, egyszeri halandóknak nem épp kellemes váltás ... :(


Kati07!!

Nem azt mondtam, hogy rohangáljon, de ezek a behajtó cégek tojnak rá az emberre.

Teljesen mindegy, hogy mekkora a tartozás, kíméletlenül rátolják a saját költségüket, meg persze a kamatot...

De mindenképp cselekedni kell - legyen az telefon, levél, vagy bármi ...

De lépni kell, mert ha elharapódzik a dolog, akkor már a kutyát nem érdekli, hogy - most elnézést kérek - az egyszeri parasztnak van igaza.

Mindig a nagyobb kutya b..ik....

Pláne nálunk :(

23. 8ef78160df (válaszként erre: 21. - Anitah)
2010. júl. 23. 22:12

Hasonló az esetünk, kérlek mindenképpen írd meg, hogy ha beszélt anyukád velük és, hogy mire jutott.


Annál az egyszeri rendelésnél sem katam meg addig a rendelést még nem fizettem ki neki, tehát hozzám a termék biztos nem jutott el.

22. Anitah (válaszként erre: 17. - Ccf45f55f2)
2010. júl. 23. 22:12
És mi van akkor ha Te egy ismerőstől rendelsz, kifizeted neki az összeget és ő valamilyen oknál fogva nem továbbítja azt az Oriflame-nek? Hanem azt mondja hogy Te nem fizetted ki. (Pl kitolásból) Megadja az Oriflame-nek a neved, címed hogy hajtsák be rajtad. Holott Te rendesen kifizetted és nem tartozol senkinek semmivel... Ilyenről nem lehet szó? Mert csak erre tudok gondolni.
21. Anitah
2010. júl. 23. 22:08

Sziasztok!


Anyukám is kapott ilyen levelet, kb. 3 hete. Egy behajtó cég küldte hogy még 2005-ből van egy oriflame-es tartozása! ???? Pont ott voltam nála és csak néztünk hogy lehet ez, érthetetlen... (Volt egy-két rendelése egy nőtől de azt kifizette.)

Fel voltunk háborodva és mi is arra gondoltunk hogy valaki az Ő nevén rendelt, vagy kitolásból, vagy nem tudom...

Azt mondta majd felhívja őket, nem tudom hogy azóta megtette-e már, majd holnap megkérdezem.


De egyébként érdekesnek találom hogy ennyi év elteltével küldenek levelet, holott neki sem jött soha egyetlen egy felszólítás sem, csak most 5 év múlva ez a levél! Durva!!!

20. 3f5c70e7b8 (válaszként erre: 13. - BayBanya)
2010. júl. 23. 22:07

Már miért kéne igazolnia a személyazonosságát? (Az Oriflame-nek nem áll jogában arra kötelezni téged, hogy igazold a személyazonosságodat.)

Meg kell nekik írni, hogy mikor, mennyi és milyen közöd volt a céghez. Bár tölem be is mehetsz, csak egyelöre szerintem felesleges, mert az is lehet, hogy "csak adminisztrációs" hiba.


A kérdés: ha valaha kötöttél velük szerzödést/regisztráltál náluk (nem tudom, hogy megy), akkor adtál-e meg valamilyen azonosítót, jelszót, bármit, ami kellett a rendelések leadásához, vagy csak az aláírás kellett. Ha csak aláírás kellett, és így rendeltek a nevedben a tudtod nélkül, akkor egyértemü, hogy hamisították az áláírásodat. Ha kellett valamilyen azonosító is, akkor viszont beleköthetnek abba, hogy ez mi módon került ki a kezedböl... Na de midegy, nem tudom, hogy hogy müködött a rendszerük évekkel ezelött (a mostanit sem tudom), úgyhogy nem tudom megmondani a frankót. De nem rohangálnék 40 fokban sehova, pláne nem a személyimet mutogatni valakinek, akinek semmi köze hozzá.

2010. júl. 23. 22:02
Gondolom arra csak kelle aláírás
18. 8ef78160df (válaszként erre: 17. - Ccf45f55f2)
2010. júl. 23. 22:02
És ha már a konkrét szerződésen sem az én nevem van tehetek valamit?
17. ccf45f55f2 (válaszként erre: 2. - 8ef78160df)
2010. júl. 23. 22:00

Szia!


Én az oriflame-nél dolgoztam majdnem 3évig raktárban+a pesti nagyközpontban. A megrendeléseknél is kell aláírás, a megrendelőlapra,de azt sajnos a rendelésfelvétel után visszaadják a vevőnek, tehát nem őrzik meg... Abban az esetben kérnek csak aláírást, ha helyben készpénzben fizeti az illető a rendelést. Ha hitelbe kéri, mint a te esetedben is akkor csekket kap az adott személy. És így nehéz lesz bizonyítani, hogy nem te vásároltál anno..

16. moonika80 (válaszként erre: 12. - 8ef78160df)
2010. júl. 23. 21:59
bárki aláirhatja
15. BayBanya (válaszként erre: 12. - 8ef78160df)
2010. júl. 23. 21:58

Ha te kérsz valamit, akkor az, aki forgalmaz a saját nevére megrendeli - neki az a pénz ...

Ahhoz, hogy Te is rendelhess saját névre, ahhoz be kell lépned a hálózatba.

Kellett volna hogy kapd közben az újságokat, reklámokat ... stb.

Az oriflame is úgy működik, mint a legtöbb mlm ... szóval ha tag vagy, akkor kell aláírás ... különben meg a tag rendel neked!!

(és elvileg nem fizetés esetén is ő felel anyagilag, hiszen neki előre ki kell fizetnie a terméket!!! - szóval az oriflame nem is tudja rajtad behajtani, merthogy nincs mit, mert a termék ki lett fizetve ... csak a közvetítő fázik rá, ha Te nem fizetsz neki ... )

14. 8ef78160df (válaszként erre: 12. - 8ef78160df)
2010. júl. 23. 21:57

Értelmezve az előző levelemet, kijavítom magam.


A később megérkezett szerződést már tuti, hogy nem írtam alá. Max csak a kérvényezést, de EZ rémlik.

13. BayBanya (válaszként erre: 11. - Moonika80)
2010. júl. 23. 21:55
ez valahol jogos :S
2010. júl. 23. 21:55

Valaki tudja, hogy rendeléshez kell-e aláírás?


Úgy emlékszem, hogy nem írtam alá szerződést, de ebben nem vagyok biztos. Arra melékszem, hogy mondta, hogy megkéri a szerződést. Csak a szerződést kellett aláírni, vagy a kérvényezést is?


Rendelni csak egyzser rendeltem, de biztos, hogy nem az én nevemre.

11. moonika80 (válaszként erre: 9. - 3f5c70e7b8)
2010. júl. 23. 21:54

mert ott tudja igazolni a személyazonosságát.

levelet bárki irhat, ahogy a rendelést is leadta...

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook