Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Fizetési felszólítás levél át nem vétele fórum

Fizetési felszólítás levél át nem vétele (beszélgetős fórum)


19. simple (válaszként erre: 18. - Anyagi)
2022. febr. 15. 22:22
A fizetési meghagyásnak ha nem mondanak ellent, az végrehajtható.
18. Anyagi (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. febr. 15. 20:02

Szerintem....

ha van közjegyző előtt aláírt szerződésetek a témában, akkor át lehet adni a végrehajtónak.

De minden más esetben a bíróság rendelheti csak el a végrehajtást, ítélet alapján. Akkor átadják az ügyet a bírósági végrehajtónak, aki persze az összegre ráteszi még a végrehajtási (nem kevés) díjat is.

17. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 16. - Simple)
2022. febr. 15. 20:01
Köszönöm, újból utána nézek.
16. simple (válaszként erre: 15. - 9b10f3d7ff)
2022. febr. 15. 20:01
Nekem tavaly volt bírósági ügyem is, meg fizetési meghagyásos is, mindkét esetben figyelembe vették a kézbesítési vélelmet, én innen tudom, hogy nem szűnt meg.
15. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 14. - Simple)
2022. febr. 15. 19:54
Köszönöm, ez furcsa. Két ügyvéd is azt mondta, hogy ilyen már nincs. Előtte tudom, hogy volt, éltünk is vele.
14. simple (válaszként erre: 10. - 9b10f3d7ff)
2022. febr. 15. 19:52

"A postai szolgáltatásokat a 335/2012. (XII. 4.) Korm. rendelet szabályozza, amely szerint a hivatalos iratok kézbesítésére (fizetési meghagyás, közjegyzői-, hatósági, bírósági irat stb.) külön szabály vonatkozik, amely szerint a postás megkísérli átadni a küldeményt és amennyiben ez a kísérlete eredménytelen értesítőt hagy hátra, majd a fenti eseményeket követő ötödik munkanapon ismét a levél átadásával próbálkozik.


A második kísérlet eredménytelensége esetén – amelyről szintén értesítőt hagy a postás – öt munkanapig őrzik a postán a küldeményt.


Mindennek azért van jelentősége, mert a hivatalos irat – átvétel hiányában is –10 munkanapon belül kézbesítettnek tekintendő – beáll a kézbesítési vélelem –, az adott levélben foglalt határidők (pl.: fizetési meghagyással szembeni ellentmondásra rendelkezésre álló tizenöt nap) ettől a vélelmezett időponttól indulnak, ha tudjuk mi volt az adott levélben, ha nem."

13. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 11. - Heszter8888)
2022. febr. 15. 19:48
Az a postáé, nem általános.
2022. febr. 15. 19:47
Kedves FI. Amennyiben az időd engedi, írd majd meg, az át nem vett levél kézbesítettnek számít-e még mindig? Előre is köszönöm!
11. Heszter8888 (válaszként erre: 10. - 9b10f3d7ff)
2022. febr. 15. 19:42
Postatorvenyben van benne
10. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 9. - Simple)
2022. febr. 15. 19:35

Tudsz törvényt mondani rá, mert a t.ház szeretett volna végrehajtást, de azt mondták ez megszűnt.

Nem kötekedésként kérdezem, hanem nagyon is érdekelne.

9. simple (válaszként erre: 5. - 9b10f3d7ff)
2022. febr. 15. 19:33
Nem szűnt meg.
8. simple (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. febr. 15. 19:31
Ha a második kézbesítési kísérlet is sikertelen, akkor tekinthető átvettnek a levél, ez a kézbesítési vélelem. De figyelj oda nagyon, az csak akkor lép életbe, ha jó címre küldöd, tehát a bejelentett címére, mert csak ott köteles egy ember elérhető lenni, és a leveleit átvenni. Ha nem veszi át, és nem reagál, és közben fizetési meghagyás van a levélben, akkor saját magával cseszik ki, mert ha azt nem kifogásolja meg 15 napon belül, végrehajtható, és utána már semmit nem tud tenni, tehát elárverezhetik a házát. Amit a közjegyző mondott, az pontosan úgy van. Nekem volt több ilyen ügyem mostanában, tehát biztos, hogy így van. A te esetedben tehát most az lenne a jó, ha nem venné át a levelet.
7. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 5. - 9b10f3d7ff)
2022. febr. 15. 18:40

Mindegy is,mert a 2019-est átvette!

Azért egy MOKK-os levél ugyanolyan jogerővel bír,mint egy bírósági levél,és ott beáll a kézbesítési vélelem.

Közjegyző mondta,de azért kapott még 1 felszólító levelet!

6. vidéki3 (válaszként erre: 5. - 9b10f3d7ff)
2022. febr. 15. 18:12
Tényleg nem emlékszem, mikor volt. 4 éve egészen biztos így volt, de 2 éve is előfordult még erre hivatkozás ismerősnél. Tényleg jobb alaposan utánajárni.
5. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 2. - Vidéki3)
2022. febr. 15. 17:59
Ez megszűnt 2-3 éve. Sok visszaélés volt. Ha valaki tudta mikor nem tartózkodik otthon valaki,nyaral pl. nem tudta átvenni, igazságtalan, ha kézbesítettnek fogadják el, vagy a kedves szomszéd mondjuk kiszedi a postaládából.
4. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 2. - Vidéki3)
2022. febr. 15. 17:55
Természetesen Ügyvéd által mentek a felszólítások,meghatalmazással együtt!
3. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 2. - Vidéki3)
2022. febr. 15. 17:50
Köszönöm szépen! Én is így tudom :)
2. vidéki3 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. febr. 15. 17:41
Úgy tudom egy ideje - nem tudom mióta, de több éve - ha másodszor kiküldött tértivevényes felszólításért, hivatalos értesítésért nem jelentkezik a címzett kézbesítettnek kell tekinteni. Közjegyző, biztos tudja. Ha bizonytalan vagy, esetleg kérheted a pontos jogszabályt tőle.
2022. febr. 15. 17:33

Az adósomnak több fizetési felszólítás ment ajánlott tértivevényes levélben. Volt amit átvett,volt ami visszajött "nem kereste" jelzéssel.

Az utolsó levelet 2019 évben átvette,de semmit nem reagált.

Közjegyzőhöz fordultam,azt tanácsolta küldjünk még 1 felszólító levelet,ez el is ment február 10-én!

Amennyiben nem veszi át,úgy be lehet adni a fizetési meghagyást,ha azt sem veszi át jogerőre emelkedik? A Közjegyző szerint igen,és akkor végrehajtónak adja át! Több milliós a tartozása így árverezésre bocsájtják az ingatlanát.

Nem kevés lenne a százalékolás értéke,emiatt kérdezem,hogy valós-e az állítás?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook