Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Fizetési felszólítás kaptam két év utám közmű tartozásra hivatkozva. Mit tudok tenni, ha szerintem ez nem jogos követelés? fórum

Fizetési felszólítás kaptam két év utám közmű tartozásra hivatkozva. Mit tudok tenni, ha szerintem ez nem jogos követelés? (tudásbázis kérdés)


1 2
46. isti78
2023. okt. 23. 15:37
Sziasztok! Hasonló téma ha valakinek van ötlete. Egy Céginformáció.hu nevű behajtócégtől kapott idős, nyolcvan körüli édesanyám felszólítást, ősrégi, piti tartozás miatt. A telefonon hihetetlen bunkók, fenyegetőznek, megpróbálják a rokonok és a család (pl. családi cég) pénzügyi hátterét feltérképezni, hogy azzal is nyomás alá helyezzenek. Van ötletek, kihez fordulhatunk, ez törvényes egyáltalán?
2022. aug. 14. 20:21

Bő két hét elteltével semmi válasz.

Se email se postai.

Akkor megírtam válaszban hogy érdekes hogy mégis a tartozás ellenére sikeres volt azt oraatirasa valamint két évig a kutya sem keresett emiatt.


Remélem ennyivel ennyi.

Nincs idő energia ilyenre.


Tudom, van aki bemenne így is az összes csekkel stb. Én nem teszem.

Szerettem volna visszajelezni hogy mi történt azóta.


Korábban volt már más témában nagyon hasonló fizetési felszólítás 240 ezer kb 10 éve és tiszta ideg voltam és nagy nehezen annyit mondtak hogy tévedés. Ebből kiindulva most sem hőzöngök hiszen nincs miért.

44. Napsugár8 (válaszként erre: 24. - Simple)
2022. aug. 6. 15:41

Nálunk addig tuti, hogy semmilyen órát nem írnak át az új tulaj nevére, amíg a régi tulaj nem tisztázza a saját fizetni valóját.


És amíg ez meg nem történik, addig az új tulaj fogyasztása is a régi tulaj nevére rakodik, amennyiben közben megtörtént a birtokba adás.

Ha valami ilyesmi eset van itt is, meglehet, hogy az új tulaj fogyasztását követelik most rajta.


Vagyis, ha FI esetleg késve fizette ki a saját fennálló tartozását, de az új tulaj beköltözött és az óra pörgött... még ez is elképzelhető. Elő kell szedni az adás-vételit, a befizetési csekkeket, a birtokba adás dátumát leellenőrizni... sok oka lehet.

43. rabankari (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. aug. 6. 13:48
Kiderült miért kaptad a felszólítást?
42. globus (válaszként erre: 41. - Channa*)
2022. júl. 28. 22:12
Nem tudom, elég zavaros egy ilyen okirat, hogy követni tudjam, mindent kifizettek. Az órák rendben át lettek írva, számlákat őrzöm. Kapcsolatban vagyunk az eladókkal, nyakát kihúzom, ha csontváz esik ki a szekrényből 🙂
41. Channa* (válaszként erre: 40. - Globus)
2022. júl. 28. 21:52

Meg ugye a bejegyzés nagyon fontos!

Ha nincs rajta a tulajdonlapon, akkor senkit nem érdekel, csak a nullás számla.


Gondolom a 7800 Ft-ból lett több száz ezeres tartozás, ugye?

40. globus (válaszként erre: 38. - Channa*)
2022. júl. 28. 21:51

Esetünkben 7800 Ft-os bejegyzés is volt a tulajdoni lapon.

Talán nem csak értéktől, hanem fennállási időtől is függ.

39. Channa* (válaszként erre: 32. - Icuska538)
2022. júl. 28. 21:47

Az ügyvédnek semmi köze nincs a közmű átíráshoz, csak abban az esetben, ha be van jegyezve az ingatlanra a tartozás.


Pont most intézek ilyeneket.

Holnap költözünk át a házunkba.

A volt tulajdonos bejelentette, hogy lemondja, minket pedig értesítettek erről.

Azt is megírták, hogy mennyi lesz az átalányunk.

És azt is, hogy a volt tulajdonosnak küldenek elszámolási számlát, nekünk pedig vissza kell küldeni a szerződést aláírva...

38. Channa* (válaszként erre: 31. - K-né Zsóka)
2022. júl. 28. 21:44

Hát nem tudom. A 15 ezres tartozás egy utolsó óraállásnak tűnik, vagy távfűtésnek, ahol 2 hónap múlva kell fizetni. Emiatt simán átírják.



Persze, ha felhalmozott, akkor nem.

37. simple (válaszként erre: 32. - Icuska538)
2022. júl. 28. 20:13
Egyértelmű! Nullás igazolás kell mindenhonnan.
2022. júl. 28. 20:13

Köszönöm mindenkinek.

Férjem bemegy majd

Én itthon vagyok az iker fiammal nem nincs kedvem...

35. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 34. - Globus)
2022. júl. 28. 19:40
Az okos a más kárán .......
34. globus (válaszként erre: 30. - Bichi)
2022. júl. 28. 19:22
Értem, csak arra céloztam, hogy a "nincs kedvem mászkálni" nem jó megoldás, a probléma gyűrűzik tovább háttérben.
33. Icuska538 (válaszként erre: 31. - K-né Zsóka)
2022. júl. 28. 19:18
Igy volt nálam is
32. Icuska538 (válaszként erre: 20. - Fórumnyitó (anonim))
2022. júl. 28. 19:15
Nemkem volt egy eladásom. Mig nem volt a közmű dij rendezve ügyvéd nem intézte az átirást.
31. K-né Zsóka (válaszként erre: 19. - Channa*)
2022. júl. 28. 19:00
Nos mi úgy jártunk, hogy amíg nem fizette ki a tulajdonos a tartozását a vízmű felé, bizony nem írták át a mi nevünkre.
30. Bichi (válaszként erre: 29. - Globus)
2022. júl. 28. 18:49
az általa eladott lakás után kapta a felszólítást...
29. globus (válaszként erre: 10. - Fórumnyitó (anonim))
2022. júl. 28. 18:35
Hát nem tudom...mi vettünk egy lakást, aminek több oldalas tulajdoni lapja van a Földhivatalban. Legtöbb téma arról szól, mit nem fizettek be: fűtést, közös költséget, gázt. Ezt ráterhelték a lakásra. Végül persze mindent kifizettek, csak azért mondom, ennek járj utána, nehogy az ügyvéd vegye észre valamikor.
28. Bichi (válaszként erre: 27. - Fórumnyitó (anonim))
2022. júl. 28. 18:28
Minden rendszer, és minden ember tévedhet. Az, hogy ez most jogos-e vagy sem, azt igazán csak te tudhatod. Ha megvannak a csekkjeid, tudod, hogy milyen állásig vagy rendezve. Gondolom, ahogy mások is írták, volt eladáskor óraállás rögzítés, tehát be tudod bizonyítani, hogy tartozol-e vagy sem. Egy levél, ahol másolatot csatolsz, feladon ajánlva, és ennyi. Ha meg tényleg tartozol, akkor tényleg örülj, hogy se kamat, se egyéb plusz költséget nem kaptál a számládra.
27. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 24. - Simple)
2022. júl. 28. 18:22

Nekem is minden papír kéznél van. Ha a gyerekek elaszanak előveszem.


Korábban ugyanígy csak az egyetemtől kaptam egy 240 ezres szamlat.

2 napos határidővel


Tévedett az ügyintéző


Ezért vagyok szkeptikus

26. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 25. - Fincsi5)
2022. júl. 28. 18:19

Levelezesi címre jött abban nincs változás


Amit nem értek 2 évig miért nem kerestek


Ezért nem is értem korábban aki írta hogy örüljek..

25. fincsi5 (válaszként erre: 7. - Fórumnyitó (anonim))
2022. júl. 28. 18:05

Ha a csekkek megvannak, nyert ügyed van, azzal bemégy, és megbeszélitek.

Egyébként neked ment a felszólítás, már az új lakcímedre, vagy a régire?

24. simple (válaszként erre: 22. - Channa*)
2022. júl. 28. 18:01
Számtalan esetben kaptam már téves fizetési felszólítást. Mivel minden számlám takkra ki van fizetve, és szigórú nyilvántartásom van, bármilyen számlát és a hozzá tartozó befizetés igazolását 3 perc előszednem. Minden esetben sűrű elnézést kértek a tévedésért. Tehát korántsem biztos ez, tekintve, hogy óraátírásnál a régi tulaj kell kapjon egy végelszámoló számlát.
23. aileron44 (válaszként erre: 10. - Fórumnyitó (anonim))
2022. júl. 28. 17:59
Ha írtál azt nagyon helyesen tetted, annak van nyoma. Biztos kapsz majd választ rá, van ahol 30 nap a válaszadási idő, van ahol kevesebb!
22. Channa* (válaszként erre: 21. - Channa*)
2022. júl. 28. 17:52

És még annyit hozzá, hogy ha esetleg nem fizeted ki, mert a hoxások azt mondták, hogy nincs tartozásod, és végrehajtó fogja követelni, akkor hidd el, hogy senki nem fog beszállni a horribilisra nőtt tartozás kifizetésébe.


De a te dolgod, hogy mit teszel.


Megsértődhetsz, bunkónak tarthatsz, röhöghetsz rajtam, de nem én tartozok, illetve nem nekem küldtek felszólítást, így én nyugodtan hátra dőlök és nem foglalkozok veled;)

21. Channa* (válaszként erre: 20. - Fórumnyitó (anonim))
2022. júl. 28. 17:46

Nem, de nem is telefonon beszélgetnék egy olyan ügyintézővel, aki semmi konkrétumot nem tud, nem nézi meg a gépbe, stb.


Menj be, vidd be a befizetések igazolásait, egyeztess, és majd abból kiderül.


De én még mindig azt mondom, hogy örülj neki, hogy csak 15 ezer és nem 150 ezer, csak azért, mert átadták végrehajtónak.


Úgy látom, hogy neked csak az a lényeg, hogy itt a hoxán mit mondanak a többiek, és főleg az a válasz tetszik, amiben azt írják, hogy ugyan már, nincs tartozásod!

Mert itt, mindenkit tudja, hogy te valóban befizetted:DDD

20. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 19. - Channa*)
2022. júl. 28. 17:36

Te ilyen esetben boldogan fizetnél és még vinnél is bonbont hogy milyen rendesek? A semmiből jön egy számla és te így állnal hozzá?


Nem hinném 🙂🙂🙂

Azért ne nevetess már.

19. Channa* (válaszként erre: 7. - Fórumnyitó (anonim))
2022. júl. 28. 17:34

Nem, nem lehet rá hivatkozni!

Miért ne lehetne átíratni attól, hogy neked tartozásod van?


Nullás számláid vannak? Amikor lemondtad a közműveket, kiszámolták, hogy mennyit kell fizetned még? Nem hiszem.


Tehát, amikor lemondod, akkor azt szokták mondani, hogy küldik még az utolsó számlát, amit neked kell befizetni, és ettől nyugodtan mehet az átírás.


Valószínű, hogy valahogy kimaradt ez a számla. Én a helyedben örülnék, hogy nem végrehajtó keresett meg és nem kell a tízszeresét kifizetned!

18. simple
2022. júl. 28. 17:27
Birtokbaadási jegyzőkönyv van, amikor átadjuk a kulcsokat és a lakást, ebben vannak az óraállások is rögzítve, mindkét fél által aláírva, és ezzel lehet az órákat is átíratni.
17. simple (válaszként erre: 7. - Fórumnyitó (anonim))
2022. júl. 28. 17:25
Amikor átíratáttok a mérőórát a vevő nevére, akkor kellett veled elszámolniuk! Az már egy lezárt ügy.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook