Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Fizetési felszólítás a MÁV-tól...(úgynéz ki, visszaéltek az adatainkkal) fórum

Fizetési felszólítás a MÁV-tól...(úgynéz ki, visszaéltek az adatainkkal) (beszélgetős fórum)


1 2
59. cimoka
2012. febr. 22. 14:06

Sziasztok! Tegnap megjött a válasz e-mail a MÁV-tól, s azt írták, okirat bemutatásával történt a büntetés kiszabása, s kérték, hogy ha van rendőrségi jegyzőkönyvünk, akkor annak másolatát vagy a férjem személyi igazolványának másolatát küldjük el.


Mi ehelyett bementünk a debreceni MÁV irodába, adatot egyeztetni, s kiderült, nem egyezik az "anyja neve", a többit már nem is néztük.


Csak az a furcsa az egészben, hogy személyesen nem lehetett pontot tenni az ügy végére, mert az ott dolgozó hölgy ragaszkodott ahhoz, amit az e-mailben kértek... Ja, és ő nem is akarta megnézni a személyijét a férjemnek, simán felolvasta az utasleadási lapon szereplő adatot, s megmondta nekünk.


Este válaszoltam az e-mailjükre, s megírtam, hogy nem fogok nekik semmit sem elküldeni, mi nem azok vagyunk, akiket megbüntettek, a továbbiakban nem kívánok foglalkozni ezzel a témával. Kíváncsi leszek, reagálnak-e még valamit...

58. cimoka
2012. jan. 5. 13:12

Sziasztok! Még semmi fejlemény az ügyben, az e-mail-re még nem válaszoltak a MÁV-tól.

A postással viszont beszéltem tegnap, hogy miért is dobta be hozzánk az ajánlott levelet, mikor azon nem is a mi címünk szerepel????

Végül elvitte a levelet, rá kellett írni, hogy "Tartalma nem engem illett" + aláírás.

Itt tartunk most, ha előrébb jutunk, akkor majd még beszámolok. :)

57. a14deb9047 (válaszként erre: 1. - Cimoka)
2012. jan. 3. 20:35
Beszéltem illetékessel: bemondásra nem fogadhatnak el semmilyen adatot (útlevél, személyi- lakcímigazolvány, jogosítvány, tb- vagy adókártya, stb.) Esetleg nem veszett el valamilyen iratotok?
56. liza00 (válaszként erre: 52. - Cimoka)
2012. jan. 3. 20:30

Nem nem találták meg,hogy ki volt.Ez képtelenség.A rendőrség behívatja a kalauzt és személyleírást kér az illetőről.Vagy emlékszik rá,vagy nem.De ha emlékszik is rá,csak akkor találják meg ha bent van a rendőrségi nyilvántartásban.De a lényeg,hogy nem kellett kifizetnem.

csak úgy csöndben mondom el,hogy én az égiekhez fordultam,hogy a rengeteg szaladgálásom,és időveszteségem miatt adjanak egy kis ajándékot az elkövetőnek.Hisz ismernem kell ha tudta a nevemet és címemet.Ha játszik velem akkor én is játszom vele egy kicsit.Döbrögi effektust kértem rá.Ha már játszunk.

55. a14deb9047 (válaszként erre: 4. - Cimoka)
2011. dec. 31. 17:34

Valószínűleg... Amikor a delikvenst elkapják a vonaton, akkor be kell diktálnia a személyi adatait... A MÁV-nak tudatnia kellene, hogy x napon, óra-perckor, milyen vonaton és viszonylatban nem megfelelő menetjeggyel utazott. Ilyen esetben a legközelebbi megállóhelyen leszállíttatható az utas, oda a rendőrséget is kihívják a személyi azonosság megállapítása végett.

Az ilyen fizetési felszólításnak is van saját protokollja... Nekik kell bizonyítaniuk... Nektek max. annyit majd, hogy azon a napon nem utaztatok (uram bocsá' dolgoztatok, munkahelyi jelenléti ív, stb.)

54. syria
2011. dec. 31. 14:01

Hm. Egészen félelmetes dolgokat olvastam itt.

Szerintem az ártatlanul megvádolt ember mindenképpen menjen az igaza után.

2011. dec. 30. 22:52

érdekes, amit írsz. mi albérletben lakunk, másfél éve itt. Hozzánk is érkezett az előző lakónak két ünnep között a MÁV Starttól két ajánlott levele is... szerintem sem véletlen.... mi a fene lesz még itt???

Egyébként szerintem is menjetek, és intézzétek. Egyelőre a MÁV állít valamit, neki kell bizonyítani, hogy úgy van, nem neked kell azt, hogy nem is igaz. Nyugi! Menni fog! Csak játszanak az idegeiddel, meg az időddel.

52. cimoka (válaszként erre: 51. - Liza00)
2011. dec. 30. 10:43

köszi, hogy leírtad, hogy jártál... Én se akarom kiadni a mi adatainkat, így akkor valószínű nálunk is rendőrségi feljelentés lesz...


Azt megkérdezhetem, hogy a rendőrség megtalálta-e azt, aki visszaélt az adataiddal ill. megbüntette-e és ha igen, milyen büntit kapott? Mert megérdemelnék ezek a görények...

51. liza00 (válaszként erre: 34. - Virag0406)
2011. dec. 30. 10:35
Nagyon nagy szerencsétek volt,én 4x próbáltam velük adatot egyeztetni.A máv kérte az én adatomat,de nem akarta kiadni azt ami alapján megbüntettek.Ebbe nem mentem bele.Ezért volt szükség,hogy külső hivatalos személy egyeztessen.És erre a rendőrség a legjobb.Elmondták,hogy sok ilyen esetük van.
50. Pen80 (válaszként erre: 49. - Timycat)
2011. dec. 30. 00:18
Azóta bürokrata lettem és figyelek ;)
49. timycat (válaszként erre: 48. - Pen80)
2011. dec. 30. 00:09
pech, ami ugye nem vigasz neked; ez olyan Hofis-szitu, amikor elveszik az "i" ezért írtam lejjebb, hogy ez az oda-visszabizonyítással; szolgáltatóval, pláne állami céggel óvatosan kell bánni
48. Pen80 (válaszként erre: 47. - Timycat)
2011. dec. 30. 00:04
Nem, sajnos még csak sáros sem voltam. Csak később már nem tudtam bebizonyítani. :(
47. timycat (válaszként erre: 46. - Pen80)
2011. dec. 29. 23:56
Mert gondolom "sáros" voltál valamennyire, de "ártatlanul" nem megyünk guillotine alá; feszüljön csak a szolgáltató egy kicsit
46. Pen80 (válaszként erre: 45. - Timycat)
2011. dec. 29. 23:50
Én saját tapasztalatból beszélek, ugyanis megpróbáltam a sunnyogást. Nem jött be, jobb lett volna rögtön intézkedni.
45. timycat (válaszként erre: 44. - Pen80)
2011. dec. 29. 23:44

Nem egészen így van és láttam egy pár ügyet közelről, nem kell magyarázni :)

Bár MÁV-os nem volt, de nem hinném, hogy ő lenne a "jó szolgáltató"


De jelen helyzetben ez már mindegy is, próbálkozzon a fórumindító először "békésen" hátha; mindig lehetnek csodák...

44. Pen80 (válaszként erre: 43. - Timycat)
2011. dec. 29. 23:39
Igen, és ez tényleg durva, csak ha ezt nem teszi meg, fizetheti a büntit. Ha nem reagálsz, szépen halad az ügy a maga útján, behajtóhoz kerül stb., nem menekülsz.
43. timycat (válaszként erre: 42. - Liza00)
2011. dec. 29. 23:29
na erről beszéltem :S
42. liza00
2011. dec. 29. 23:06

Bocsi nem olvasok vissza mert ép aludni akartam mikor megláttam a témát.

Velem is ez történt.4 szer mentem be adategyeztetésre.Levelek tömkelege.Nem tudtam az igazamat bebizonyítani.Már átadták végrehajtásra.A betegségemnél fogva nem is tudok utazni vonattal.A máv azt várta tőlem,hogy orvos szakértő állapítsa meg,és így tovább.

Nem ragozom a dolgot,mert órákig írhatnám a nem törődöm hanyag kezelését az ügynek.Ha kiadod az adatodat a mávnak simán átírják Úgy tudtam megoldani a helyzetet,hogy ismeretlen tettes ellen feljelentést tettem a rendőrségen.Ők kiderítették,hogy nem én voltam.így a máv elnézést kért tőlem levélben.ennyi az egész dolgod neked is.Különben hónapokig futkoshatsz az igazad után.

Ez a dolog tömören,de litániát írhatnék a sok sötét ügyfélszolgálatosról akiben fel sem merül,hogy hátha tényleg nem utaztál.

Egy kis szösszenet arról amikor harmadjára voltam a keleti ügyfélszolgálatán.

a kapun beengedett az őr mikor mutattam neki a büntetést,hogy szeretném elintézni az ügyfélszolgálaton.Mire kiértem már másik Őr volt a kapunál aki kérte a jegyemet,közöltem,hogy nem utaztam csak az ügyemet intéztem,és mutattam neki az újabb jegyzőkönyvet amit akkor állítottak ki.Közölte,hogy jegy nélkül nem hagyhatom el a pályaudvart,és nem tudtam neki megmagyarázni,hogy nem utaztam.Csak mondogatta,hogy bliccelő vagyok,mert zárt terülten vagyok és oda csak vonattal érkezhettem.A sötétség áradt belőle.Álltam és merengtem,hogy tudatosítsam benne,hogy az ügyfélszolgálaton voltam csak.És merengésem közben pont hajléktalanokra esett a szemem.Megkérdeztem az Őrtől,hogy lehet,hogy Ők sem hajléktalanok csak a máv csapdájában vannak és nem tudnak hazamenni,mert nincs érvényes jegyük?Annyira megsértettem a kérdésemmel,hogy elzavart,sikerült hazajutnom.Ez után döntöttem úgy,hogy feljelentést teszek a rendőrségen.

Megyek aludni jó éjt.

2011. dec. 29. 22:44

Tévedés, foglalkozik, mert ez nem apróság, adatokkal, személyiségi jogokkal való visszaélés.


Volt már ilyen az ismerőseim között és bizony foglalkoztak vele, ki is derült ki volt. Ne hagyad annyiban!

40. cimoka (válaszként erre: 37. - Csirivirir)
2011. dec. 29. 22:42
A feljelentés nekem is megfordult a fejemben, s ha kiderül, hogy más adatot is tudott a Férjemről, akkor biztos teszünk feljelentést. Bár nem hiszem, hogy ilyen apróságokkal foglalkoznak a rendőrségen, de csak a saját magunk megnyugtatása végett is. :)
39. cimoka (válaszként erre: 38. - Pen80)
2011. dec. 29. 22:40
Igen, igazat adok Neked. Reméljük gyorsan pont kerül a dolog végére.
38. Pen80 (válaszként erre: 33. - Cimoka)
2011. dec. 29. 22:33
Végülis igen, de ha az elsőt megkaptad, akkor furcsa. Én amellett vagyok továbbra is, hogy nem szabad elsunnyogni, hanem utána kell járni. Ha sunnyogsz, pörög az időd, a bünti pedig nem fog eltűnni vagy csökkeni, sőt. Tényleg bemenni tűnik a legjobb ötletnek.
2011. dec. 29. 22:31
Rendőrségen kell feljelentést tenni, ott kiderítik ki élt vissza vele, be ne fizesd!
36. cimoka (válaszként erre: 34. - Virag0406)
2011. dec. 29. 22:30

Húúúú de jó, van még remény :)

Remélem nálunk is hasonló lesz...

2011. dec. 29. 22:30
Párom bliccelt a BKV-n. Megbüntették. Nem fizette be a csekket. 1 évre rá jött egy fizetési felszólítás dupla akkora összegről. Megvolt adva egy ügyvédi iroda elérhetősége. Bement megnézte a papirt. Az ő aláirása szerepelt rajta igy hagyta a dolgot. Fizetett. De ha nem ismeri el akkor aláirásmintát vesznek ha nem egyezik akkor nem ő volt. Nem kell fizetni. Mig ki nwm derült felfüggesztették az ügyet.
2011. dec. 29. 22:24
Lányom járt már így.Mi bevittük a felszólítást a MÁV-hoz és ott rögtön kiderült hogy az adatok nem stimmelnek.Elnézést kértek,majd küldtek egy levelet melyben értesítettek hogy megszüntetik az eljárást.
33. cimoka
2011. dec. 29. 22:13
Annyit még hozzátennék, hogy az e-mail-ben nem írtam meg semmilyen adatunkat, ami alapján korrigálhatnák pl. a címünket, csak azt kértem, hogy ezen és ezen az e-mail címen értesítsenek a fejleményekről. Tehát a többi levelet - ha még küldenének - nem vagyok köteles megkapni, hisz' nem is jó rajta a házszám. Ezt jól gondolom?
32. Pen80 (válaszként erre: 28. - Timycat)
2011. dec. 29. 22:09

Azzal is csak elodázod. Közben meg csak növekszik az összeg.

Én megpróbálnék beszerezni minden info-t a "cetliről" és az alapján indulnék valamerre.

31. timycat (válaszként erre: 26. - Pen80)
2011. dec. 29. 22:09

ha... ugye; sajnos MÁV állami cég... és inkább nem fejezném be a mondatot


Többet kéne tudni az ügyről, pl milyen adatok vannak meg, mikor (pontosan nap, óra, perc) volt az eset stbstb


(sokszor csak "beijesztenek" a szolgáltatók, ezért kellett volna a levelet válaszolatlanul hagyni)

30. cimoka
2011. dec. 29. 22:07

Nem egyszerű...

2 eset van:

1) ha semmi más adat nem stimmel , akkor ez bárkivel előfordulhat, elég egy szemfüles egyén, aki leolvassa a panel kapucsegőjéről a nevet (persze a címet nem tudja pontosan :S) , s jól megszivat

2) ha a többi adat is stimmel, akkor szűkebb körben kell keresni ezt a görényt, s gondolom ki kell adniuk, mégis mikor és milyen útvonalon büntettek meg...

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook