Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Önbarnítók fórum

Önbarnítók (beszélgetős fórum)


1 2
2014. júl. 28. 17:57

A TUTI:

Arcra: Dove Summer Glow önbarnítós arckrém...naaagyon jóóóóó!

Testre: Dove Summer Glow önbarnítós testápoló! Mindkét termék természetes napsütötte színt ad, este szoktam bekenni magam, reggel tusolás. A szín kb. 5 napig tart. Nem kell előtte radírozni és nem kopik foltosan, csak egyszerűen visszafehéredik a bőr.

Nagyon sokféle terméket kipróbáltam... de nekem csak ezek váltak be :-)

Egy baj van: Egy idő óta nehezen lehet az arckrémhez hozzájutni, remélem, nem vonják ki a forgalomból.....Ha tud róla valaki valamit írja meg!!!

Szép barnulást MINDENKINEK!!!

2011. aug. 4. 20:14

Sziasztok!

Szeretnék olyan szalont találni, ahol szépen fújnak. 3 helyen voltam már, az elsővel nagyon megvoltam elégedve, de sajnos az a csaj már nem foglalkozik vele :(

Hónap végén lesz az esküvőm, fontos, hogy szép és egyenletes színem legyen. Az nem baj ha befogja a ruhát, ha csúnyán kopik, csak aznap legyen kifogásolhatatlan.

Akik tudnak ajánlani szalont, kérem írjanak.

köszönöm előre is

2011. jún. 27. 12:24
Én nem rég a Herbagen-t próbáltam ki... Nagyon szépen barnít, ha egyenletesen kenem be magam vele. Minél jobban bemaszíroztam a bőrömbe, annál barnább lettem... :) érdemes kipróbálni ;) A Kauflandban 24.50 RON.
45. tomka1
2011. ápr. 14. 20:31

Sziasztok!


A Dr Kelen önbarnítóról van valakinek tapasztalata?

2010. ápr. 21. 03:36
büdös...
43. kattye
2010. ápr. 7. 17:21
áhh én most vettem dove önbarnítot spf 15-tel..és most olvasom csak,hogy oxybenzon van benne...szerintetek mennyire káros ami egy önbarnítóba van?
42. 14775640c4 (válaszként erre: 41. - Prücsi)
2008. febr. 11. 17:53

hát persze :)))

azért igen mindent módjával

én nagyon barnulós vagyok de amint látjátok a képen nem vagyok egy szoli szökevény :DDDDD

2008. febr. 11. 17:49
az egészségtől nincs fontosabb!!!!
2008. febr. 11. 17:49

szerintem nem ér annyit az a barnaság!!!!

Én is hófehér vagyok, nehezen de elfogadtam és már nem is erőltetem a szolit.

39. alanna (válaszként erre: 38. - 14775640c4)
2008. febr. 11. 17:46
A bőrgyógyász szerint ne tegyem. Amúgy meg rengeteg anyajegyem is van. Csak az egyik karomon 50-nél több van és már akkor nem ajánlott sem napozni, sem szoláriumozni, ha legalább 50 van az egész! testeden. Hát még nekem!
38. 14775640c4 (válaszként erre: 36. - Alanna)
2008. febr. 11. 14:20

ennyire fehér bőrű vagy?

és még 5 percre sem fekehtsz be?

37. 14775640c4 (válaszként erre: 36. - Alanna)
2008. febr. 11. 13:20

na jó persze azért vannak végletek :))

mondjuk nekem rám néz a nap és barnulok.

36. alanna (válaszként erre: 34. - 14775640c4)
2008. febr. 11. 13:05

Szia!


Mivel a bőröd folyamamtosan megújul és ezért a felső réteg kopik, az önbarnító sem tart örökké. Ahogy foltos leszel tőle, egyszer leradírozod a bőröd és újra fehér leszel, kezdődik előröl a macera. Az biztos, hogy időigényes. Ezek alapján az első fajta megfelel egy önbarnító követelményeinek.

Lehet, hogy a szolárium olcsóbb, de a nagyon fehér bőrűek (mint én is :() jobb ha nem használják.

35. 14775640c4 (válaszként erre: 34. - 14775640c4)
2008. febr. 11. 12:20

ja és az első volt a nívea a második a johnsson's a harmadik meg a dove

szóval nem egy gagyi volt

2008. febr. 11. 12:18

jajj!

önbarnítók!

én háromszor próbáltam három különböző terméket:

a tapasztalat:

az elsőtől szép barna voltam egy darabig.utána ahogy fürödtem kopott és foltos lettem mint egy magyar tarka :)))

ha pedig nem fürödtem megmaradt a barnaság csak hát a kosz :(((

szóval jött a második fajta:

ott meg sárga lettem igy ez is kuka

a harmadiknál meg szintén sikerült némi barnaságot elérnem de ott meg a ruhák bánták mikor levettem olyan volt a nyaka a ruhának mintha kb 8 hónapja nem fürödtem volna

szóval egyelőre nem jöttek be.

és inkább maradok a szoláriumnál.

lehet az is drága de összeségében még mindig olcsóbb mint a havi önbarnitók árai

33. alanna
2008. febr. 11. 12:12

Sziasztok!


Pár javaslat, hogy elégedettek legyetek az eredménnyel:

1.Előtte az egész testet le kell radírozni!

2.Egyenletesen kell elkenni (ha kimaradnak részek, akkor lesz az ember csíkos).

3.Ahol vastagabb a bőr (könyök, térd), oda csak kevés jusson!

4.Utána kezet kell mosni!

5.Kb. 1 óráig nem szabad felöltözni (szerintem nagyon le se üljetek, mert a széket, fotelt stb. is megfoghatja).

Ha ezeket betartjátok és jó minőségű barnítót használtok, akkor jó az eredmény. Nem feltétlenül a drágább a jobb, bár ezt mindenkinek ki kell tapasztalni, viszont tény, hogy mindenképpen macerás meló. Nekem az Avon spray jött be, mert könnyű felvinni.

Mindenkinek sok sikert!

2008. febr. 10. 21:09

Borzasztóan néztem ki tőle:(

A kezen meg olyan narancssárga mint egy májbeteg.

2008. febr. 10. 20:27
Sajnos én is sárga leszek tőle,pedig próbáltam Johnson' terméket,meg Dove-ot is.
2008. febr. 10. 20:23
Elkeztem használni egy önbarnító testápolót. hát mit ne mondjak az én bőröm sárga lett töle. Ráadásul csikos is ...lehet ,hogy nem egyenletesen kentem el. Bár én alapból nagyon hamar barnulok,inkább nyáron napoztam és még most a téli hónapokban is látszik,hogy barna a bőröm. Anyukámnak is elég fehér bőre van így szegény nemnagyon tud nyáron napozni. vagy ha kimegy napra rögtön megég. viszont neki sem jöttek be ezek az önbarnítós cuccok.
29. alanna (válaszként erre: 21. - Druida)
2007. dec. 14. 22:58

Szia!


Ha én kifekszem a napra, kb. 10 perc után úgy leégek, hogy másnap már jön le a bőröm. A bőrgyógyászom is megmondta, hogy nem szabad napoznom, nagyon fehér a bőröm és sok az anyajegyem. Én elhiszem neki, hogy a bőrrák elsődleges okozója a túlzásba vitt napozás. Hogy ki milyen dózist bír belőle, az csupán bőrtípus kérdése. Lehet, hogy régebben a barnaság volt az egészség szimbóluma, de akkor még fogalmuk sem volt, mi az ózonlyuk, ha valaki kifeküdt a napra, akár több órára hasonló bőrtípussal, mint az enyém, akkor sem lett baja. Régebben használtam önbarnítót, az Avon-os spray-t, nem voltam foltos és ha kezdett lekopni, egyszerűen leradírotam magam és újra fehér voltam, tekintve, hogy csak a bőr felső rétegét szinezik be az ilyen készítmények. Ettől függetlenül macerás, inkább úgy döntöttem, maradok fehér, akinek kellek, annak kellek fehéren is, akinek meg nem, annak barnán se tetszenék. Jelenleg amúgy sem aktuális a téma.

2007. szept. 22. 16:08
Nem foglalkozom vele.Egyszóval nem érdekel semilyen önbarnító krém!
2007. szept. 3. 18:17
Én használok önbarnitó testápolót, a Dove termékét veszem,és semmi bajom vele. Mindig fürdés után,alaposan bemasszirozom a bőrömbe,és nem vagyok foltos.Nagyon fehér a bőröm,és igy kicsit napsütötte szinem lesz.Jobban érzem magam tőle,és másoknak is tetszik. Nem természetellenes a szine.
2007. szept. 3. 14:17
a bőröd barnasággal védekezika túlzott napfény ellen. Az önbarnító nem más mint kemikália, nem valami jó dolog "mérgezni" a bőrt, ráadásul egyenletesen úgysem lehet felvinni.
25. kicci
2007. aug. 26. 19:22

az önbarnito testápoló foltosan kopik le...

többet soha...:s

24. druida (válaszként erre: 11. - Laraa)
2007. júl. 24. 03:44

Ha valaki a természetes módszereket hazsnálja ahhoz hogy barna legyen, akkor nem lesz attól foltos a bőre. A napfényről még senki sem mondta, hogy kellemetlen szaga van.

A barnaságnak - mint írtam - a célja az, hogy jelezze számunkra: elegendő D-vitamin van a szervezetünkben. Minden barnaság, amit nem természetes úton szerzünk meg: önámítás és önbecsapás. Van annak értelme, hogy csak azért szennyezi el valaki a bőrfelületét, hogy mások azt mondják rá: "- Jól néz ki." ? Számtalan módon lehet jól kinézni. Fehér bőrrel is, és bármilyen bőrrel is.

Az lehet hogy a férfiak jobban látnak mint gondolkodnak, de ösztönszinten nem lehet őket átverni. A genetikai kódolás arról szól, hogy ki tudja választani azt az egészséges egyedet, aki utódot tud velel létrehozni. Még akkor is erről szól a genetikai kód, ha az élet manapság már nem erről szól. Viszont aki valahol érzi - ez főként tudatalatti folyamatok útján működik - hogy átverték, ő gyanakvó lesz, és másban is átverést sejt. Sok ilyennel találkoztam a munkám során. Ezeket a dolgokat nem lehet könnyen megmagyarázni. Például azt, hogy a látszólag egymáshoz illő és egymást szerető emberek miért válnak szét? Ezek a tudat alatt ható dolgok nagyban elősegítik ezt, és néha ezek az igazi eredő okai a társas-vagy párkapcsolatok felbomlásának. Csak ezekre elég nehéz rájönni vagy rátalálni. Pedig egyszerűnek tűnnek.

23. druida (válaszként erre: 10. - Sizsu)
2007. júl. 24. 03:35
Persze, mindenki döntse el szabadon hogy mivel mérgezi magát. De azt nem árt tudnia mellé, hogy van-e módja hogy a mérgeket eltávolítsa a szervezetéből, és melyik fajta szer vagy módszer (ételben található, kozmetikumban található, stb.) esetében van megoldás az eltávolításra. Én mindenesetre arra szavazok, hogy ha odafigyeléssel meg lehet valamit oldani úgy, hogy ne okozzak kárt sem magamban sem másban, akkor inkább odafigyelek és megtanulom a módszereket.
22. druida (válaszként erre: 9. - XxLady)
2007. júl. 24. 03:30

A szappan - ha hagyományos módon készül, akkor - még elmegy. A többiről semmi jót nem lehet mondani. Az eddigi tapasztalatok alapján sem.

Nagy tévedések vannak a napfénnyel kapcsolatban. A déli órákban van optimális arányban az UVA és UVB sugárzás, pedig akkor tiltják leginkább a napon tartózkodást. Az igaz, hogy nagy dózis jön le akkor és a fejet erősen védeni kell. De megvan a módja a gyors barnulásnak természetes úton. Ha ezt sokan tudnák, akkor nem lenne létjogosultsága a gagyi napvédőknek, és a szoláriumok is időnként bezárthatnák a boltot.

21. druida (válaszként erre: 8. - _Micimacko_)
2007. júl. 24. 03:25

Egyrészt senki sem tudja, hogy a jelenleg alkalmazott anyagok többsége milyen hatással van az emberi szervezetre. Bármilyen anyagok is legyenek azok - bár többségében vegyi anyagokról van szó. Mégpedig valamilyen fokon mesterségesen előállított anyagokról.

Az emberi szervezet - a bőr is - termel vegyi anyagokat. A kozmetikai iparban nem ismerik a különféle anyagok egymással létrejött összes kölcsönhatását, és a hosszú távű hatásukat pláne nem. (Nem is érdekli őket. Ők ma akarnak eladni, a holnap pedig nem érdekel ott senkit. A befektetőket és a tőzsdei játékosokat pedig semmiféleképpen.) Mivel mindehhez még az emberi szervezet egyénileg sajátos anyagai is hozzájönek, így a végső hatásról senki nem tud semmit. Esetleg tippelni lehet. De akkor akár lottózhatsz is. :)

Ezért ha valaki barna akar lenni, akkor talán menjen a napra. De a barnaság eredetileg az egészség (megfelelő D-vitamin szint) jelképe volt, így egy krémmel befesteni magát az embernek nincs túl sok értelme. A bőrhibákat és elváltozásokat pedig egy csomó más módszerrel el lehet tüntetni.

20. kiki32
2007. júl. 10. 19:29
Én is használok önbarnítót, csak az a baj, hogy mikor kezd kopni, akkor foltos lesz és úgy néz ki, mintha nem fürdenék :O)
2007. júl. 10. 19:05
Ja és akkor mégjobb, ha alá alapozol egy pici testápolóval, de anélkül is ok.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook