Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Öko falvak fórum

Öko falvak (beszélgetős fórum)


1 2 3
30. Trinitas (válaszként erre: 29. - Brad)
2011. nov. 5. 16:23
:)))))))))))))))))
29. Brad (válaszként erre: 18. - Trinitas)
2011. nov. 5. 16:20

Hat igen... mi nem vagyunk a beteges csalad. Persze, ha jön egy franya virus, akkor azert szepen leterit minket is, pl. nem vagyunk allergiasak, nem vagyunk se girhesek se köverek. Es csak annyi a trükk, hogy attol kell megvenni az elelmiszert aki ert azok elkeszitesehez.

Hust a hentestöl.

Zöldseget a zöldsegestöl.

Kenyeret a pektöl.

Bort pedig csinald magad. :)

2011. nov. 5. 16:19
A Tecsonál és barátainál rengeteg olyan mű kaja van a polcokon,amit az ember csak lekap, otthon felmelegít v vízbedob. De ha a folyamatot elejétől a végéig saját magunk csinálunk,lehet h 2órát töltünk a konyhában,de egy rakás E betűt és tartósítószert zárunk ki, és ami fontosabb az ízük össze sem hasonlítható.
27. gilinya (válaszként erre: 26. - Trinitas)
2011. nov. 5. 16:17
köszönöm szépen!
26. Trinitas (válaszként erre: 25. - Gilinya)
2011. nov. 5. 16:16
Jó a vezérgéped! :)
2011. nov. 5. 16:15
Sziasztok,nagyon jó dolgokat irtok ide,én csak falun laktam de nem szégyenlem,öko falu nagyon jól hangzik én meg veregetném a vállát aki ilyet kitalál mert a falu szerintem ön magába is az, szerintem először az emberek fejébe kell rendet tenni és nem éltetni a multit az összes műkajájával együtt,a családom közel 20 éve foglalkozik mindenféle állattal személy szerint jó magam is de ez a minőség messze felül mulja a nagy üzemi minőséget,viszont örülök hogy nagyon sok fiatal ugy gondolja hogy ez igy nem jó.
2011. nov. 5. 16:06
én személy szerint gyűlölöm a városokat, pedig én is éltem városban az egyetemi évek alatt
2011. nov. 5. 16:05

én egyébként falusi lány vagyok, de nagy álmom egy tanya, ahol sok állatot lehetne tartani és nem kéne semmi húst boltban venni


régebben a nagymamámnak sok állata volt, ma már nem, de az egész család hiányolja a házi hús


kertben termelünk, lassan állatok is jöhetnek:D

22. Trinitas (válaszként erre: 17. - Fodor.bembus)
2011. nov. 5. 16:03

Hmmm... és lehet jön egy olyan világ mikor sajnálni fogja a sok plázacica, hogy ezeket a dolgokat elutasította.


Mikor gyerek voltam, gáz volt falun élni.. most meg csomó ember menne vidékre. És lehet nemsokára tényleg az lesz előnyben. aki ért ahhoz, hogy kerüljön étel az asztalra a kertből.

2011. nov. 5. 16:00
Több öko/bio falu van az országban, néhánynak van honlapja is! Sok jó dolgot olvashatsz!
20. Trinitas (válaszként erre: 9. - Kittike23)
2011. nov. 5. 15:57
Nem semmi :) Én szívesen tartanék állatot ha lehetne de levágni nem merném őket :)
19. Trinitas (válaszként erre: 6. - Titánia83)
2011. nov. 5. 15:56
:)))
18. Trinitas (válaszként erre: 5. - Brad)
2011. nov. 5. 15:56
én is azt gondolom, ez már egy nagyon nagy lépés a tudatosság felé. Ha ezt a legtöbb ember így gondolná, már kevesebb lenne talán a beteg..
2011. nov. 5. 15:55
Mi a szüleimmel mindent megtermelünk amit megeszünk,csak az extra(nasik)luxus(tengergyümölcsei hal)amit botban megveszünk.Van kert ott mindent ami zöldség megy a fagyasztóba pincébe gyümölcs pincébe vagy le aszaljuk és úgy eláll, vannak tyúkok, kacsák, malacok.Édesanyám a polgármesteri hivatalban dolgozik igazi irodai munka, de amikor haza ér házi tésztát készít, kertbe megy állatokat etet, fát vág hasonlók.Apukám otthon van a földeket műveli és állatokkal foglalkozik(bikákkal)én pedig mindenbe segítek amiben kell, hozom az egyetemről az újabb trükköket, hogy lehet többet jobbat termelni. A szakmámat is ezért választottam(mezőgazdasági mérnök)Aki esetleg nem látta ehhez a témához ajánlani tudom az Élelmiszeripar rt című filmet, dokumentum film ami bemutatja micsoda szemetet esznek páran...
16. Trinitas (válaszként erre: 3. - Kittike23)
2011. nov. 5. 15:55
bizony..
15. Trinitas (válaszként erre: 1. - Megi04)
2011. nov. 5. 15:54

Szerintem nem szabad átesni a ló túloldalára, hogy mindent elutasítunk ami a modern kor előnye. Viszont a természetesség híve vagyok: mosható pelus, ökovegyszerek, növénytermesztés, állattartás, szelektív hulladékgyűjtés.... stb..

Pl én nem érzem, hogy szeretnék vegetáriánus lenni viszont tény, hogy az ivóvízhiány a hatalmas húsigényre vezethető vissza, ergo sokkal kevesebb húst kéne fogyasztanunk, egészségesebbek is lennénk.


Aranyközépút, mérték, természetességre törekedés, környezettudatosság... ezek nagyon jó dolgok de hátat fordítani mindennek ami modern, szerintem butaság.


Nekem nagyon tetszenek az ökofalvak bár kicsit kirekesztőnek tűnnek.

14. f5848578d5 (válaszként erre: 12. - Kittike23)
2011. nov. 5. 15:54
Amíg nem lesz addig is keresd a nem ketreces tartású baromfiak tojását. A mélyalmos sokkal szebb, ha pótlás kell én is azt veszem, mert olcsóbb mint a bio, de sokkal sárgább mint a ketreces.
13. f5848578d5 (válaszként erre: 11. - Kittike23)
2011. nov. 5. 15:51

A modern vívmányokat leginkább abban kerüljük, hogy a hálószobában a lámpán kívül semmilyen elektromos árammal működő készülék nincs, még a telefonokat sem visszük be.


Hetente egyszer beszélgetős estét tartunk, tehát legkésőbb 20h-kor tv, számítógép kilőve és filmnézés, meg játék helyett beszélgetés van, általában 23-24 körül fekszünk minden nap.


A férjem nem nagyon tud sétálni, de rávettem, hogy kerékpározzunk, így most azt próbáljuk minél nagyobb arányúvá tenni a nem munkával kapcsolatos közlekedésünkben.

12. kittike23 (válaszként erre: 10. - F5848578d5)
2011. nov. 5. 15:47
A házi tojás szép sárga, de jó neked, már várom h nekünk is legyen. A házi készítésű leves tészta házi tojásból isteni!
2011. nov. 5. 15:44
Engem is érdekel h más miben változtat az életén h kiküszöbölje a modern vívmányokat.
2011. nov. 5. 15:43
A pipik létszámát nem rég csökkentettem drasztikusan, most már csak pár vana tojás miatt. Malacka lesz helyette. Burgonya nem fogy el három kiló egy hónapban, rizst meg nem lehet termelni, így ez kiesik. Gyümölcsfák vannak, zöldségfélét meg annyit kapok rokonoktól, barátoktól, ismerősöktől, hogy még a fagyasztóba is jut.
9. kittike23 (válaszként erre: 7. - Brad)
2011. nov. 5. 15:37
Nekünk vannak pipijeink, azokat én vágom le,az elején nehéz volt,de már túl v.ok több mint 100-on. Ezek a csirkék tudom mit esznek ez nekünk a legfontosabb. Én lány létemre simán vágom a fát fejszével meg kézi fűrésszel is :-) pont gazdasági szempont miatt rakattuk be a cserép kályhát, nagyon kevés tüzifát igényel. Árammal fűtöttünk előtte,de az min. 4x többe jött ki 1hónapra. Jövőre tervezünk nyulakat tartani,meg kecskét és falusi tyúkokat a tojás miatt. Van kis kertünk, abban megterem annyi krumpli ami egész évre kell, valamint borsó, spenót, barack, szilva, meggy. Egyetemi diplomával a kezembe nem esik le az újamról 1kis munkától a karikagyűrű. Én örülök amikor saját termésű ételt eszek.
8. f5848578d5 (válaszként erre: 7. - Brad)
2011. nov. 5. 15:33
A mikró használatát egyre inkább leépítjük mi is, mostanában az is előfordul, hogy hetekig be sincs kapcsolva, eszméletlen energiát fogyaszt. Ahogy látványos a fogyasztás csökkenésünk amióta nem használjuk az elektromos vízforralót és a nem használt elektromos eszközök ki vannak kapcsolva és nem csak készenléti módban szederegnek. Úgy kellett kikönyörögnöm a férjemtől, hogy próbáljuk ki egy hónapig, most már ő is automatikusan kikapcsolja amit nem használ.
7. Brad (válaszként erre: 4. - Kittike23)
2011. nov. 5. 15:26
nalam nincs mikro es teljesen jol elvagyok nelküle. Mondjuk a mosogepet keptelen lennek nelkülözni. Autom sincs, tömegközlekedek... plusz ha messzire megyek vonat vagy busz.
2011. nov. 5. 15:26
Ez a téma engem is érdekel, jövök majd olvasgatni. ;)
5. Brad (válaszként erre: 1. - Megi04)
2011. nov. 5. 15:23

Total ÖKO falu... hm... hat nem is tudom. Szamomra elkepzelhetetlen. Ez azt jelentene, hogy neked kellene megtermelned azt amit megeszel. Ertened kell akkor a hentes, a pek munkajahoz, szantanod-vetned-aratnod-feldolgoznod kellene, sajat ruhat kesziteni, stb. Ezek mellett nem lenne idöd munkaba jarni. Sztem ez a mai elkenyelmesedett vilagban nem lehetseges.


Viszont anyukamek kis varosban laknak.Ök faval tüzelnek es több mazsa fat mar felapritva kerik meg. A begyujtost meg apam darabolja össze fejszevel. Nem nagy kaland, ha en vagyok otthon, en csinalom. A hust a hentesnel veszik, a zöldsegeket a zöldsegesnel a pekarut a peksegben. Nem a bevasarloközpontokban. Söt, minden heten jön a tejes kocsi, a tejet meg onnan veszik. Igazi tejecsket. :) A mamamnal vannak tyukok, azok a tojast termelik ezerrel. :) Meg vagjak is öket.

Szoval azt mondom, hogy nem kell feltetlenül a Tecsoba menni... de masik veglet sem megoldas.

Szerintem...

2011. nov. 5. 15:13
A teljes öko faluban élést nem tudom h lehet átvinni a 21.századra? Vannak dolgok amiket irigylek a múltból,azokat szeretném megtartani,és az életembe csempészni, de pl autó, fúró, mikró, mosógép és egyébb dolgokról nem mondanák le, de végülis miért is tenném,az áram az megújúló energia. Öko autonk persze nincs, de remélem gyorsan fog terjedni és megfizethetővé válni.
2011. nov. 5. 15:08
Én megpróbálom az életünkbe belevinni a régi dolgokat. Túl sok hátránya van ennek a modern életnek, a rengeteg mű ételnek, a mérgeknek, szennyezett levegő és olyan durva h azt se tudom h milyen az íze annak a tejnek,amit a tehén ad és nem porból van. Még csak pár változást kezdtünk, pl fenyves erdő széléhez költöztünk. Lenyűgöző a csend,a nyugalom, a friss levegő. 4km-re viszont már a város központ. Büdös és én már teljesen észreveszem a levegő közti különbséget.
2011. nov. 5. 15:06

Azt hiszem itt is az arany középút a nyerő. Igen, bizonyos gépek jó ha vannak mert megkönnyítik az életünket. De meg lehet teremteni ezeknek a működését megújuló energiaforrásokból. Ahogy lehet a szemetet szelektíven gyűjteni és nem kell ész nélkül minden kütyüt megvásárolni, meg három havonta cserélni, mert az csak szemetet termel.


Szóval nem hiszem, hogy az öko faluban való elbújás a jó megoldás, hanem ha megtanulunk harmóniában élni a természettel.

2011. nov. 5. 14:59

Néztem egy műsort a tévében,az ÖKO falvakról.Nagyon tetszett.Utána néztem a neten.Találtam egy fórumot,ahol az emberek-igaz,nagyon kultúráltan-de "összevesztek...

Ne legyenek állatok,csak legfeljebb néhány tyúk..se kutya,se macska,se semmi..Ne legyenek gépek..

Jött a másik "tábor":Biztosan városban laksz,külömben tudnád,hogy mi a külömbség,ha kézzel,vagy géppel fűrészeled a fát...

Most már teljesen összekeveredtem...

Akkor most JÓ dolog az öko falu,vagy mégsem..?És ha valakinek van pl.munkahelye? Az hazamegy,utána felfűrészel 20 mázsa fát levezetésképpen?

Viszont a gépeket én is utálom..Ez tény.Jobban tetszett az a világ,amikor pl. az emberek lóval közlekedtek,és az autók nem szennyezték a környezetet..De ha azt nézem,hogy szekéren,vagy mentőautón jut az ember gyorsabban a kórházba...

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook