Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Öko falvak fórum

Öko falvak (beszélgetős fórum)


1 2 3
60. megi04 (válaszként erre: 58. - Doxikri)
2011. nov. 7. 11:44

Hát,tény,és való,ezt én sem értettem soha!

Hogy mitől drágább az,amihez"nem költenek" semmire...(Műtrágya,permet,stb.)

59. Pan Dóra (válaszként erre: 58. - Doxikri)
2011. nov. 7. 11:23
Tetszik a gondolkodásod! :D
58. doxikri (válaszként erre: 57. - Pan Dóra)
2011. nov. 7. 08:02

Egyetértek veled. Azért is írtam egy előbbi hsz-ben, hogy ez csak jól hangzik, de nem kevés befektetés kell hozzá.

Én például nagyoon szeretnék napkollektort, de annyira drága, hogy csak álmodhatok róla. Tudom, hogy hoszútávon megérné, de nekem most rövid távon nincs pénzem.

A biotermékekkel kapcsolatban meg aza a véleményem, hogy egy nagy humbug az egész. Egyrészt, mi a fenétől ilyen drága, ha nem használnak hozzá semmi vegyszert? Másképpen kell tán termeszteni, készíteni? Több energiát, alapanyagot igényel? Logika szerint nem. Akkor?

Én amit termesztek, azt nem permetezem, nem műtrágyázom. Tehát én is bio paradicsomot, tököt, fűszert, gyümölcsöt termesztek. Lehet, hogy kinézetre nem szépek, egyformák, de az biztos, hogy itt még benzingőz sem éri nagyon őket, nemhogy vegyszer. Akkor, ha eladnám, kiírhatnám rá hogy bio és adhatnám 2x annyiért? Tulajdonképpen igen, de szerintem ez etikátlan. Pedig ez igenis bio!

2011. nov. 7. 07:51

Ti jártatok már ökofaluban? Mert én igen. Valóban nagyon vonzónak tűnik, de ha a dolgok mögé néztek, már látható, hogy nem ez a jövő útja. Az ökofalu megalapítóinak is szüksége van ugyanis pénzre. Ezt a látogatói díjakból teremtik meg, valamint foglalkoznak táboroztatással is. Vagyis jócskán van bevételük. 1 családnak. De ha ez a kezdeményezés valódi faluvá növi ki magát, mi lesz a többivel? Munkahely kell, iskola a gyereknek, ruha és még sok minden...

Én inkább a környezettudatos életmód híve vagyok :)

2011. nov. 6. 19:10
Szerintem az öko falu mint olyan,nagyon is jó dolog.Biztos,hogy nem feltétlen olcsó-de hosszú távon nagyon megéri,sőt:ez az egyetlen,ami megéri.Sajnos egyet kell értsek abban,hogy sok embernek fogalma nincs,hogy mennyire károsak az előre feldolgozott élelmiszerek,agyon vegyszerezett zöldségek.Támogatni kellene(államilag) a bio cuccok árusítását,vagy termelését-érdemileg is.Már régóta kedvelem a bio dolgokat,és ezzel az életmóddal is szimpatizálok.De nem feltétlen jelent lemondást,ha valaki öko faluban szeretne élni.Ma már nagyon jó alternatív energiaforrások vannak,pl napelemek.Csak,sajnos jelenleg nem olcsó mulatság.Azonban eljön az idő,amikor "csak ezek" lesznek elfogadhatóak,és használhatóak,és akkor fogunk mi bio-öko kedvelők örülni!:)
55. doxikri (válaszként erre: 54. - Megi04)
2011. nov. 6. 18:13

De én igeeen!!! :)

csak az elmúlt 15 tél alatt megtanultam autóval korcsolyázni! :)

54. megi04 (válaszként erre: 53. - Doxikri)
2011. nov. 6. 17:42
Jogos!:) Ilyet egy lovas szekér nem tud!:)))))
53. doxikri (válaszként erre: 52. - Megi04)
2011. nov. 6. 14:38
Pedig nincs is annál romantikusabb, mint télen, jeges, egysávos úton, hegynek felfelé lendületből autózni, majd jól megijedni, mikor valaki szembejön és mind a ketten az árokban köttök ki.....tud ilyet egy lovasszekér??? :)))...ugye, nem?
52. megi04
2011. nov. 6. 14:24

Gondolod,hogy jobban csúszik,mint az autó???

Igaz,olyan szépen biztosan nem pörög a jégen...:)))

51. doxikri (válaszként erre: 50. - 56abea278d)
2011. nov. 5. 21:46
Miért??....tök romantikus! :)
50. 56abea278d (válaszként erre: 1. - Megi04)
2011. nov. 5. 20:49
Szerintem olyanokkal is lehet csökkenteni a környezetszennyezést, ha minden lepergett szobanövénylevélhez nem a porszívóval szaladunk, hanem egyszerűen felvesszük vagy seprűvel lapátra seperjük. Lovasszekérrel én sem szivesen közlekednék, főleg télen nem.
49. Trinitas (válaszként erre: 43. - Doxikri)
2011. nov. 5. 19:58
:)
2011. nov. 5. 19:31
Az a bajom, hogy arról nem beszélnek soha, hogy ezt létrehozni, nem két fillér!!!!! Lehet, hogy az élet olcsóbb így, de mire megteremted, a gatyád ráment!!!!!
47. doxikri (válaszként erre: 46. - 6ee0ffb012)
2011. nov. 5. 19:30
Bocsi! :DDDDD
46. 6ee0ffb012 (válaszként erre: 45. - Doxikri)
2011. nov. 5. 19:26
Megelőztél :)))
2011. nov. 5. 19:24
Éppen most megy a fókuszban az öko falukról egy műsor.
44. megi04
2011. nov. 5. 18:00

Jó olvasni amit írtok!

Valójában szerintem,mindenkinek tetszene az egészségesebb,vegyszer mentesebb élet!

Valahogy..én is úgy vagyok vele,nagyon tetszene az ÖKO élet...de...vannak dolgok,amiket azért jó volna megtartani,az új "vívmányokból" is...:)

Sajnos,sokan,még mindig nem igazán értik,hogy nagyon sok betegség egyszerűen abból származik,hogy rengeteg tartósítós,műtrágyás vackot eszünk!

2011. nov. 5. 16:57

Sziasztok!

Szerintem, érdekes ez az öko-dolog. Ráadásul elég nehezen kivitelezhető és jó drága is.

DE! Lehet természetközeli módon élni és lépésről -lépésre változtatni az életünkön.

Én 15 éve, 33 évesen költöztem Pestről vidékre. De nem a faluba, hanem attól 5 km-re egy erdőbe, egy domb tetejére. Szomszédom nincs, max. a vaddisznók és őzek.

Ami negatívum, hogy itt nincs víz....de megoldottuk. Esővizet gyűjtünk ciszternába, azt tisztítjuk és azzal mosunk, zuhanyozunk, mosogatunk. A főzéshez a faluból hozzuk a vizet kannákban, inni meg ásványvizet szoktunk. Nem kell megijedni, van mosógépem (ami a vízkövet még csak hírből sem ismeri, miután az esővíz, lágy), rendesen van folyóvizem a lakásban, zuhanyzó, minden. Én is használoom a háztartási gépeket. Van mikróm, bár nem szeretem, van hűtő, minden.

Fűteni cserépkályhával, fával fűtünk. A cserépkályhát is magunk építettük.

Eddig idő hiányában csak éppenhogy kertészkedtünk, de most magunknak fogunk gyümölcsöt termelni. Nagyképűen mondhatnám, hogy bio-t, bár eddig is azt termeltünk, mert semmilyen vegyszerrel nem permetezünk. Csinálunk komposztot, az jó a földnek, a levéltetveket meg csalánleveles vízzel intézzük el.

Én egyre inkább a natur szappanok és krémek felé hajlok, ki is fogom próbálni a szappankészítést is.

Nagyoon szeretnék napkollektort , de az elég drága. Pedig nagyon jó lenne.

Fát vágni természetesen motorfűrésszel szoktunk,mivel ilyen mennyiséget nem is lehet kézzel. Nem kis munka így se, higgyétek el.


Szóval, szerintem kompromisszumot kell kötni, a természet és a haladás között és észel lehet használni a vívmányokat, de a természetet is.

42. gilinya (válaszként erre: 41. - Brad)
2011. nov. 5. 16:49
szeretek piacra járni,nekem gyerek koromba csak munka volt,én otthon simogattam az állatokat.
41. Brad (válaszként erre: 40. - Gilinya)
2011. nov. 5. 16:45
akko PIAC :))))) en kiskoromban azt hittem allatsimogato :))
40. gilinya (válaszként erre: 39. - Brad)
2011. nov. 5. 16:36
hát én ismerek olyan zöldségest itt nálunk a faluba azt hinné az ember helyi dolgokat árul a fenét olaszba jár ki minden gyümölcsé nem röhely?gyerek koromba egész nyáron gyömölcsöt szedtem,mára ez meg szünt sajna.
39. Brad (válaszként erre: 31. - Gilinya)
2011. nov. 5. 16:33

en mar eleg regota nagy varosban elek. Sokaig Pesten, majd most Ausztriaban.

A multkor haza mentem. Apukammal bementünk a sparba. (meg kell mondjam, hogy az osztrak spar es az otthoni között eg es föld a különbseg). Mindegy, nem ez a lenyeg, hanem hogy apu ott akart bevasarolni zöldsegböl, mert hogy kenyelmesebb.

En meg mondtam neki, hogy menjünk mar el a zöldsegeshez... Elmentünk. 2 hatalmas szatyornyi zöldseget es gyümölcsöt vettem közel 1500 ft-ert.


A sparban nem hiszem, hogy ezt lehetett volna tartani. Plusz a bolti külföldröl jön. Nem ugy, mint a zöldsegesnel, ami feltetelezhetöen abban a varosban termett ahol laksz....

38. Trinitas (válaszként erre: 36. - Kittike23)
2011. nov. 5. 16:33

Egy baba -napi 5 pelenkával számolva- havonta 150 db ... döbbenetes!


Nem mondom, hogy iktassuk ki mert nem lehet, az én moshatóim nem olyan jók, hogy elmehessünk benne otthonról... főleg órákra. De ha a napi 5 csak napi három már az is nagy lépés.

37. kittike23 (válaszként erre: 35. - Trinitas)
2011. nov. 5. 16:31
Sajnos ez így igaz. És olyan kevesen v.unk akik figyelnek is erre :-( sokan egyet értenek vele, de nem valtoztatnak rajta.
36. kittike23 (válaszként erre: 33. - Trinitas)
2011. nov. 5. 16:29
Mosható pelus! Én már sokat olvastam erről. Sajnos még nincs gyerekünk, de én már a párommal is beszéltem erről h mosni fogom. Hát a pelenka az baromi nagy szeméthegyeket csinál, hisz a baba produktál :-D
35. Trinitas (válaszként erre: 32. - Kittike23)
2011. nov. 5. 16:29

Én is ecetet használok, meg mosószódát. És teljesen jól működik.


Ez amúgy mindenkinek az érdeke lenne, mert azt a vizet issza minden ember és hiába a víztisztító, az felborítja a sóháztartást...


Az legnagyobb probléma a környezetszennyezés. Nem szabadna ennyi mérget öntenünk a vizeinkbe, a földekre, a levegőbe. Saját magunkkal cseszünk ki.

34. kittike23 (válaszként erre: 29. - Brad)
2011. nov. 5. 16:26
A borban az igazság! :-) na ehhez még nem értek, de vágyam 1boros pince. Hát a bolti festék,cukor meg etanol.
33. Trinitas (válaszként erre: 28. - Kittike23)
2011. nov. 5. 16:26

De pl az, hogy én megmelegítem a tűzhelyen a gyereknek a tejet és nem a mikróban, semennyivel sem több idő... viszont az a tej nem lesz olyan halott mint a mikrós..


Bár egyre több ember kezdi ezt felismerni.


Nekem a mosható pelusozás sem vesz el az életemből órákat. Az embernek arra van ideje amire akarja :)

2011. nov. 5. 16:23
Jaj, és a vegyszerek. Nevetséges h régen a csapokra és a vízkőre képes voltam pénzt költeni drága vegyszerek formájában, pedig elég csak az ecet. És még hány ilyen apró fortély van,ami által nem menne a földbe a sok vegyszer a csatornán keresztül.
31. gilinya (válaszként erre: 29. - Brad)
2011. nov. 5. 16:23
ez nem is rossz,én csak kenyérért járok boltba.
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook