Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Nyugdíjas csevegés, régi és új cimbikkel ! fórum

Nyugdíjas csevegés, régi és új cimbikkel ! (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 ... ❯❯
376. BABA1128 (válaszként erre: 375. - Forrest2010)
2013. jan. 13. 16:24
A palacsintát ne felejtd el, az nélkül a fogyókúra semmit sem ér, hiába a pampuska meg a lángos, fél munkát ne végezzél!!!???
2013. jan. 13. 16:04
BABA , megsütöttem , megettem az enyémet , megettem ? felfaltam ! fini lett és könnyű , csak 15 db-ot sütöttem , de mivel midhárman q közeliek vagyunk , osszák be , ennyi éppen elég , tegnap raktam ki a fagyosból sárgabaracklekvárt ,/ az is pálinkás ! / h sütök palacsintát , de elmaradt , holnap jön a fogyikúra másik fele , lángost sütök . / szafika /
374. BABA1128 (válaszként erre: 371. - Cserebogár8)
2013. jan. 13. 15:51

Csrebogár8!

Hóppá!

Itt aztán lehet gonolkozni!

Ha biztos a jelenlegi munkahelyed és a fizetésedet is megkapod, akkor azt kell mérlegelni, hogy mennyivel lehet rosszabb számodra a későbbi nyugdíjazás a legrosszabb esetben. Szerintem: később is elmehetsz, ha minden más változatlan marad a jelenlegi munkahelyeden, annyival több lesz a beszámított munkaviszonyos éved és az addig megkeresett fizetésed is a jubileumi összeggel együtt beszámít.

Vannak már itt a neten írások arról, hogy hogyan tervezik a jövőben a nyugdíjak kiszámítását, azt kellene alaposan tanulmányozni. Engem már tulajdonképen nem érint és nincs s közelemben olyan akit igen, de olyat hallani, hogy talán most még a bruttó (talán?) 80 %-a, és a későbbiekben a nettó (talán?)60 %-a?????

Nem tudom!

Utána kellene nézni és alaposan utána számolni.

Aztán meg lehet, hogy, ahogy ÁGI írja, a társaságunk nyugdíjas GPS-e többet tud Neked ebben segíteni! :) :) :)

373. BABA1128 (válaszként erre: 369. - Cserebogár8)
2013. jan. 13. 15:34

Cserebogár8!

Igen, én úgy tudom, hogy a nyugdíj összegének a kiszámítása ugyan úgy megy mindkettőnél.

Azért tisztázzuk: a nők kedvezményes öregségi nyugdíja?

Szerintem: A nők előrehozott öregségi nyugdíja a helyes kifejezés! ami nem nyugdíj már a "megújított" szabályok szerint, hanem, KORHATÁR ELŐTTI ELLÁTÁS!

A kedvezményes az az, mint pl: tűzoltó, redör stb.

372. Cserebogár8 (válaszként erre: 370. - Éryntett)
2013. jan. 13. 15:22

....köszi ismét a válaszod, nem szeretnék bezavarni ezzel a témával, de mivel az elejétől elolvastam ezt a fórumot gondoltam, hogy tudtok segíteni, ami úgy is lett, és nagyon köszönöm mindenkinek.

Hogy másról is beszéljek én is.....elállt a hó itt délvidéken.

Kis bemutatkozás: 56 éves nő vagyok, férjezett, van 2 felnőtt gyermekem, egy lány és egy fiú, mindketten családokat. Három gyönyörű unokám van. Egy fú és két lány. Szeretek utazgatni, a lányomék Budán laknak így szerencsére van is hova.

Most kicsit elrtávolodom a géptől, még van kis teendő a lakásban. Puszi nektek

371. Cserebogár8 (válaszként erre: 366. - BABA1128)
2013. jan. 13. 15:13

Kedves Baba!

Az mind igaz és lehetséges amit leírtál. Nem arra számítok, hogy azt a pénzt beszámítják, hanem csak magára a jub.jutalomra, az kb 300 ezer lenne nettóba, az jönne jól. Ha a kérelem be lesz adva talán a számítások nem változnak, de ezt persze nem tudni. A választásokig szerintem nem törlik el a 40 évest.

2013. jan. 13. 15:10

Kedves Cserebogár8

A szolgálati és jogosultsági időd ezek szerint azonos.

Amennyiben 2014. januárjában szünteted meg a jogviszonyodat, akkor erre az évre jár még a szabadság, de ki kell venned a munkavégzési kötelezettség alóli mentesítés előtt. Azért jár, mert az a 4 négy hónap is a jogviszony része.


BABA aggodalmai jogosak, de akár a 40 éves eltörlése, akár a számítási mód megváltoztatása törvénymódosítást igényel, az meg fog jelenni a parlament honlapján, és akkor gyorsan meg lehet előzni, ha érintene.

Nem hinném, hogy a választások előtt erre sor kerüljön.


Kedves Maruszja!

Most tényleg sokat beszéltünk nyugdíjas dolgokról, de ez nem mindig van így, mert a korábbi fórumunkon már alig volt nyugdíjas témánk, csak ha valakinél éppen aktuális volt.

Többek között azért is vált elviselhetetlenné az ottani hangnem, mert azzal támadtak minket, hogy egészen más témáink vannak, a fórumunk pedig egy nyugdíjazással kapcsolatos cikkhez kapcsolódott.


Kedves BABA!

A pálinkás fánkot kipróbálom.

369. Cserebogár8 (válaszként erre: 364. - Éryntett)
2013. jan. 13. 14:58

Kedves Éryntett!!

Nagyon köszönöm a részletes és szinte mindenre kiterjedő ismertetődet, sokat segítettél vele.

Most átolvastam a tájékoztatót amit a nyf-tól küldtek. Azt írják, hogy a nyugdíjogosúltság megállapításához figyelembe vehető szolgálati idő: 38 év 190 nap. A nők kedvezményes öregségi teljes nyugdíjához figyelembe vehető jogosúltsági idő: 38 év 190 nap, tehát a lapon megküldött indoklásoknál mind a 4 tételhez ennyi idő van írva.

A 40 éves az a nők kedvezményes öregségi nyugdíjával egyenlő?

A szabi nem csak időarányosan jár meg??

2013. jan. 13. 14:49
Hm. Annak idején ahol én nevelkedtem, a mama csinált egy egész nagy tállal. Mi gyerekek, rengetegen, az egész utca talán, tátott szájjal lestük. Mama mo ndta:" Látjátok milyen szép szalagos? Hát bizony majd kiesett a szemü nk de szalagot nem láttunk. Mig végre már nem birtuk s megkérdeztük, hol az a szalag mama, nem rakhatnánk inkább a hajunkba?" A mama kinevetett bennünket s megmutatta a szalagot!
2013. jan. 13. 14:45

Nem válaszolt senki nekem!

Kisült-e már a pampuska?

366. BABA1128 (válaszként erre: 359. - Cserebogár8)
2013. jan. 13. 14:34

Kedves cserebogár!

Sajnos nem tudni előre, hogy majd 2014-ben hogyan számolnak!!!!!

Biztosan jól jönne ha beszámítanák a 40 éves jubileuni pénzedet is, de jó lenne előre kiszámolni, hogy mennyire??

Tegyük fel, hogy nem változik ny.kiszámítása 2014-ben és úgy számolnak mint most.

1,/Először számold ki a jubileumi pénzzel + az addig megszerzett idő és kereset beszámításával.

2,/Számold ki, ha most a nyáron mennél el azzal az összes adatoddal ami addigra lesz.

3,/Nézd meg a különbséget és mérlegelj.

Megéri-e a bizonytalan (mert sajnos az!!)több, mint a (valósághoz közelebb álló) biztos?

Azt is figyelembe kellene venni, hogy addigra nem-e törölnek olyat, ami kedvező lenne számodra.

Sokak számára kedvező lesz a közeljövőben a 40 éves (akciós) lehetőség, de sokan izgulnak is, hogy nem-e szünteik meg addigra mire Ők sorra kerülnének. Hallatszott már ilyen fuvallat, de nem lenne jó, ha igaz!

Ha most mész el nyugíjba, azt már nem vehetik el Tőled és sajnos a jövőbe nem látunk bele, bármi is lehet még addig! :(((

2013. jan. 13. 14:27
Szevasztok! Csak most értem ide! Karaláb leves rántott gomba főtt krumpli káposzta saláta volt az ebédem. Ma nem jön az unokám, mert a dédiéket köszöntik 60 házassági évforduló alkalmából. Még kicsit itt leszek, aztá olvasgatok. stb.
2013. jan. 13. 14:24

Vevyke!

Köszönöm szépen. Marad a holnapi telefon, majd felvértezem magamat.

A picikéteknek boldog szülinapot, és vigyázzatok az úton! Neked pedig boldog névnapot!


Cserebogár8!

Szolgálati időről írsz. A 40 éveshez jogosultsági idő kell, ami nem mindig azonos.

Az idén január 1-től hatályos közalkalmazotti törvény szerint annak, aki a 40 éves jogosultsági idős nyugdíjba megy, és megvan a 35 éves közalkalmazotti jogviszonya, ki kell fizetni a 40 éves jubileumi jutalmat.

Az is új szabály, hogy aki a 40 évesbe megy, és kéri a felmentését, a munkáltató köteles felmentéssel elengedni.

A hosszú közalkalmazotti jogviszonyod alapján 8 hónap felmentési idő illet meg. A 8 hónapból 4 hónapra kötelesek mentesíteni a munkavégzési kötelezettség alól.

Nem akarsz töredék hónapot, akkor a nyugdíjazásodat 2014. február 1-től célszerű kérni.

Ez esetben az eljárás rendje, hogy kéred a közalkalmazotti jogviszonyod megszüntetését 2014. január 31. napjával. Kéred a 8 hónap felmentési időt 2013. június 1-től, valamint ezen belül 2013. október 1-től a munkavégzési kötelezettségi alól a mentesítésedet.

30 napos ügyintézési határidő figyelembevételével az írásos kérelmedet május első napjaiban kellene beadnod, persze a vezetővel előtte megbeszélve.

Az év végéig járó szabadságodat szeptember végéig ki kellene venned.

Én ezt úgy oldottam meg, hogy a munkavégzés alóli mentesítés kezdő időpontja előtt vettem ki, és így nem volt olyan, hogy dolgozom, szabadságon vagyok, megint dolgozom.

Esetleg szükséged lesz jogszabályi hivatkozásra, akkor meg fogom adni.


A 40 év feltétlenül jogosultsági idő kell legyen.

363. BABA1128 (válaszként erre: 357. - Maruszja)
2013. jan. 13. 14:19

Maruszja!

"nem jár be az öregségi nyugdíjba a táppénzen lévő időszak" -de Igen! Mint időszak = "kiesett időszak" beszámít és az a ny. kiszámításnál kedvező! Mint már írtam,nem tudom, hogy azt az időt milyen összeggel számítják, de mint idő! beszámít. A tápéénz, mint kapott pénz, az NEM! csak az idő. Aki passzív táppénzen volt, annak is beszámít az öregségi ny.-ba, mint "kiesett idő", csak a 40 éves (akciósba) nem!

Az akciósnál, kitaláltak egy ÚJ fogalamt, ami úgy hangzik, hogy: "jogosultsági idő". Ebbe viszont csak a munkában töltött idő, számít, a munkaviszony ideje alatti táppénz és a gyes, gyed, /gyád, kád, "dzsakussssszi" -ja az nem!/

Több nem tartozik bele, így könnyű a felsorolás! :)

362. Kattka
2013. jan. 13. 14:13

Hogy öregszenek ezek a kis unokák! Babának, mamának, papának sok boldogságot és egészséget kívánok. Nem utolsó sorban mamának és papának sok türelmet az elkövetkező 20 évre! A nagyszülők meg csak élvezzék a kis csöppséget :-)

Cserebogár, ha kérdésed akadna gyere csak ide. Van köztünk nyugdíjkérdésekben nagyon tájékozott és a mi szerencsénkre segítőkész lánykánk is.

Én meg már annyira ide akartam jönni, hogy a nagy sietségben nem tettem alufóliába a töltött csirkét. Mivel nálunk mindenki imádja a tölteléket, bizony úgy néz ki a csirkém mint jobb helyeken a pulyka! Még szerencse hogy eszembe jutott. Persze kis ujjacskáimat jól megégettem.

No de sebaj, csak átsüljön.

361. Cserebogár8 (válaszként erre: 360. - Vevyke)
2013. jan. 13. 13:51
Gratukálok a kicsi fiúnak, és jó utat, itt szakad a hó!!
360. vevyke
2013. jan. 13. 13:46
Szerintem egy oldallal kamarabb kezdtem el bemutatkozni,mentségemre szolgáljon,ma sűrű napunk van.Volt már mama köszöntés,most meg mi indulunk az idősebbik lányomékhoz a pici fiú unokánkat köszönteni,mert bizony holnap egy éves lesz a kis legény.
2013. jan. 13. 13:38

Sziasztok! Szép vasárnap délutánt mindenkinek!

Nagyon köszönöm, hogy ilyen sokan tájékoztattatok a tapatasztalataitokról és, hogy miképp tudom kb. kiszámolni a várható nyugdíjamat.

A szolgálati időröl van + a kiszámolás a Nyf-tól.

Idén Június végén lesz + a 40 évem, annyi, hogy ebből nem mind közalkalmazotti. A közalkalmazotti 35 évem jövő január 25-én lesz +. Arról is olvastam, hogy ha valaki ebben az esetben megy el a 40 évesre, meg illeti a 40 éves jubileumi jutalom. Ha ez valóban így lenne, akkor nem mennék el idén júniusban, hanem csak jövő január végén. Jól jönne még az a pénz.

Meg csináltam a kalkulátort az adózónán, annyi jött ki kb. mint a mostani nettóm. A másik programot le kellene töltenem, mert nincs a gépen.

Köszi még egyszer, ha még lenne kérdésem meg oszthatom veletek?

358. vevyke (válaszként erre: 345. - Éryntett)
2013. jan. 13. 13:26

Éryntett!

Sajnos nem tudok neked mit mondani,mert a férjem sem kapott semmi értesítést az emelésről.Én is csak akkor kaptam amikor az első nyugdíjamat megkaptam,azóta nekem sem küldenek még az emelések összegéről sem,hogy lehet,hogy van aki kap,van aki nem.Most akkor kell e nekik értesíteni bennünket vagy nem.Az egyenlegünket meg majd február közepe tájékán kapjuk meg,addig nem tudjuk,mennyi az annyi-jó kiszámoltuk,de a hívatalos a biztos.


Üdvözlök mindenkit

2013. jan. 13. 13:19

Na visszaolvastalak benneteket. Látom többnyire a nyugdíjról esett szó. Nem véletlen, hiszen ez valamennyiőnket érint.


Saját tapasztalatom alapján annyit tudok ehhez hozzászólni, hogy nem jár be az öregségi nyugdíjba a táppénzen lévő időszak. Viszont benne van mint pl. én is annak idején nyaranta 1 hónapokat dolgoztam és nagyon meglepődtem, hogy ezek az időszakok is belekerültek.

Nekem az volt a szerencsém, hogy az önkormányzatnál évente kétszer volt jutalmazás, no és nem beszélve arról, hogy megkaptam eljövetelem előtt a 40 éves jubileumi jutalmat is, ami szintén beleszámított.


Egyébként meg már jó sokan vagyunk itt a fórumon. Csak kapkodom a fejem, hogy ki is írt? Egyszóval képtelen vagyok megjegyezni benneteket. Remélem egy lesz olyan lista, hogy kik vagyunk a fórumon, mert nagy segítség lenne.

2013. jan. 13. 13:02

Katka , igen , ő a Mamó . Ha lett volna annyi eszem / nem volt ! / a szafika mögé raktam volna egy számot ,ahogy BABA is ! de most már mindegy !


A kárpótlás : annak idején a kolleganőm mondta , miért nem próbáljuk meg , ahogy sokaknak sikerült , azt mondta akkor , egy telek jó lenne a lányomnak is , akkor halt meg az Anyukám , a legkevésbé a kárpótlás érdekelt . De azt láttam , h akinek a legtöbb jutott kifolyt a kezéből minden !!! még akkor az elején , nem is lett , nem is maradt belőle semmi , csak hozzászoktak ideig-óráig , h pénz nem számít !!!! Az egyik azóta sikkasztott , a másiknak elúszott a háza !

Valaki azt írta akkor , h a bármi áron történő kárpótlás is jócskán hozzájárult az ország tönkretételéhez !

2013. jan. 13. 12:59

Sziasztok Lányok és Imre!

Eddig a konyhában voltam, ma még nem igazán jártam a Hoxán, de már nagyon hiányoztatok.


Kellemes vasárnapot kívánok mindenkinek, most pedig visszaolvasok.

354. Kattka
2013. jan. 13. 11:47

Szerintem Mamo = Jólányka 54

de a tévedés jogát fenntartom.

Soha semmi nem mindegy BABA. Az igazság az, hogy a népet csúnyán megetették, a korosztályunk meg vesztes korosztály. A rendszerváltáskor sokan azt sem tudtuk mi történik. Persze hallottuk a szavakat, de nem értelmeztük. Ma már pontosan tudom akkor mit kellett volna tennem. Nem azért mert utólag könnyű okosnak lenni, hanem mert ma már értem azt, amit akkor tudatosan fel nem fogtam. Bizony ezért elszalasztottam nagy lehetőségeket. Szidhatnám magam, de nem teszem. Más nevelést kaptunk, más közegben érlelődtünk és éltünk, más általunk ismert fogalmak és normáink voltak.

Mikor kártérítésre lehetett az igényeket benyújtani, apósom nem tette. Pedig lett volna miért. Valamikor egyik percről a másikra államosították, munkásait szélnek eresztve, mindenét elvéve. Mikor kérdeztük miért nem teszi azt válaszolta: mert a nép pénzén kártalanítanák és van annak a pénznek sok más helye. Szegénykém ha most látná hol vannak azok a pénzek!!

Ezek a mai politikusok kinevetnék, szavát és gondolatát nem értenék. Etikát nem ismernek, az erkölcsöt két lábbal a földbe taposták. És még ők akarják a mai gyerekeket erre tanítani!!!

Nevetséges és szánalmas :-(

2013. jan. 13. 11:43
Mamó , 217-es hozzászólás . 5-ik lapon .
2013. jan. 13. 11:41
Mamó, 3. v 4 ik oldalon láttam . / szafi vagyok /
2013. jan. 13. 11:11

Lányok!

Aki a 90-es évek elején "jól" keresett, az nem fog rosszul járni. Én is az akkori minimálbér, volt, hogy a 6 szorosát kaptam, 200 embert irányítottam. Ma már képtelen lennék rá!

A 90-es évek közepe felé jött divatba, hogy sokakat csak akkor foglalkoztatott a munkáltatója, ha kiváltotta az egyéni vállalkozóiját és számlára fizette ki a munkáját. Maradhatott a dolgozó ott, de csak minimálbérrel. A fizetésének a többi részét, azt, leszámláztatta a dolgozóval, mint egyéni vállalkozó. Így a munkálató megspórolt sok befizetendő pénzt, és a kiállított számlák értéke után mindenki saját maga adózott, a munkáltató pedig, elszámolta költségként tisztán a tőlünk kapott számlát. Persze ezt a mellékállásban szerzett jövedelmet nem hozza a nyufig kimutatása, csak a főállású jövedelmet, az meg sajnos az akkori minimálbér, pedig fizettünk utány ny, járulékot és nem is keveset. Erre megállapítottak egy "átalány" fizetni valót és azt kellet fizetnünk. "Csak, hogy az nem számít bele"!!!! Kénytelenek voltunk ebbe belemenni, mert különben az utcán találhattuk volna magunkat! 1997- januártól az egyéni vállalkozóknak hoztak egy olyan törvényt, hogy aki egyéni vállalkozó, az nem a bevétele után fizeti a fizetni valót, hanem a mindenkori minimálbér után, még akkor is, ha egy fillér árbevétele sem volt. A semmiből nem lehet fizetni és akkor, több százezren adták vissza az egyéni vállalkozói igazolványukat és a munkáltató a továbbiakban is csak a minimálbérért alkalmazott.

Ez volt a fekete leves! Innentől fogva, 44-45 évesen, már senkinek nem kellettünk, mindenütt a 40 év alatt volt a feltétel, hogy munkát kaphassunk bárhol is. 21 munkahelyen jártam és csak azért nem vettek fel, mert már kezdett a keresztlevelem sárgulni. Minden állásinterjún megfeleltem, de ahogy kimondtam a születési évemet, azonnal az volt a válasz, hogy: "nem erre gondoltunk"! Kénytelenek voltunk minimálbérért napi 10-12 órát dolgozni, vagy mehettünk amerre akartunk. Senki nem védett bennünket, bár, már akkor felismerték a "nagyok", hogy ez diszkrimináció és büntetendő, de soha senkit ezért nem büntettek meg, de nem is vették fel a 40 éven feülieket. Akkor nagyon el voltam keseredve és ez az egész tortúra egészen a nyugdíjazásomig tartott. Ezt az utolsó 15 évet nem kívánom senkinek! Minden ap úgy keltem fel, hogy nem tudtam, hogy mikor tesznek lapátra. Minimálbérért! Tartalékaim elfogytak és még nagyon sok idő volt a nyugdíjig. Vén fejemmel elvégeztem a felsőfokút, 4 év, és mire végeztem, addigra minden munka megszünt. Azután, a nyelvtudást hiányolták! Hiába a több százezres képesítés, munka, az nuku! Olyan munkát ajánlottak, hogy 4 vagy 6 órás minimálbérű bejelentéssel addig kell dolgozni, ameddig munka van. Ez nettóban az 50 ezret sem érte el, de 10-12 órát kellet dolgozni érte naponta, szombat, vasárnap, ünnep nincs! szabadság meg csak papíron kiírva! A betegállomány = a kirúgással!

ÉS! Megtették, mert megtehették!

Most meg azt vágják az arcunkba, hogy miért nem kerestünk többet? ha többet kerestünk volna, akkor több lenne a nyugdíjunk is.

Most már mindegy! Ez már a múlté, de nagyon keserves évek voltak ezek és rátette a mindennapos félelmet a mindennapjaimra.

Nem hiszem el, ha nem leszek beteg és nem kell gyógyszerre költenem, hogy talán ki fogom tudni fizetni a gázszámlámat?

350. Jólányka54 (válaszként erre: 349. - Forrest2010)
2013. jan. 13. 11:10
Én Montana 09 nevűvel nem találkoztam.
2013. jan. 13. 11:04
Mamó , nem ő a Montana 09 ?
348. Jólányka54 (válaszként erre: 338. - Ágigrandma)
2013. jan. 13. 10:47
Ági a kicsi baba is hiányzik a csapatból.
347. Kattka
2013. jan. 13. 10:45

Mindenkinek szép napot kívánok. Örülök a régi új érkezőknek, jó lesz nekünk itt. Lehet túl kiváncsi vagyok, de nagyi miért nem csatlakozik?

Cserebogár: a kalkultorok megközelítően valóban kiszámolják a várható nyugdíj nagyságát. Kevés +- eltéréssel. Én ha ma kellene döntenem hogy menjek vagy maradjak, mindenképpen elmennék. Ki tudja mit változtatnak még! Volt egy kollegám, amikor elmehetett volna túl okos volt és nem ment. Mikor meg már nagyon is ment volna, addig változtattak a törvényeken és már nem mehetett. Most dolgozhat szegény még mindig 2 évet. Ano nekem annyi lett a nyugdímat mint a nettő fizetésem volt. Mondjuk én elég nagyot buktam, mert olyan volt a munkaköröm hogy sok volt a mellékes. Viszont ma több a nyugdíjam mint ha dolgoznék. Meg tudod a nyugdíj jelenleg még biztos. Egy állás meg még ha biztosnak is látszik, soha nem lehet tudni valójában meddig is tart.

❮❮ ... 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook