Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Ha valakiről tudom, hogy jogtalanul lett nyugdíjas, azt hol jelezzem? fórum

Ha valakiről tudom, hogy jogtalanul lett nyugdíjas, azt hol jelezzem? (tudásbázis kérdés)

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ❯❯
292. fincsi5 (válaszként erre: 35. - Briell)
2018. febr. 5. 19:49
Akkor írj neki megint: Bocsi, összevesztünk, csinálja vissza! :(((
291. Gine
2009. ápr. 23. 13:56

Sziasztok!


Miért kell gonoszkodni??

Jogtalanul lett nyugdíjas?Csináljad utána,én nem jelenteném,senkinek semmi köze hozzá!!

290. Miszti3
2009. ápr. 23. 13:28

Szia Briell!

Végigolvastam a blogodat, már ez több napig tartott, de megérte.

Megértést és nagyon mély együttérzést váltottak ki belőlem soraid. Tündéri aranyos a picilánykád, persze a nagyok is helyesek. És Te is nagyon csinos vagy, nem is értem, miért nem bomlanak utánad halomra a férfiak. Persze tudom, hogy kisebb gondod is nagyobb annál, meg időt sem tudsz teremteni arra mostanában, hogy társat keress.

Az önbizalmad viszont nem volna szabad, hogy romokan heverjen!!! De nem csodálkozom, amin keresztülmentél ezzel az embernek nevezett, de szerintem egy -viselkedése tekintetében- alacsonyabb kategoriába tartozó egyénnel.

Ki Ő, hogy Rád merte emelni egyáltalán a kezét? És nem is akárhogyan... Istennek hiszi magát, pedig egy emberi roncs, egy senki, ha a lelkét vizsgálom.

Jobb, hogy ennek a kapcsolatnak mostmár vége lesz, ezerszer külömb embert érdemelsz! Bármi is az ára! Ez csak Téged is lealacsonyított volna magához. (Szerencsére eddig nem járt ebben sikerrel.)

Biztos vagyok benne, hogy még rendbe fognak jönni a körülményeid, mihejts megszabadultál ettől az "embertől". Higgyél is ebben, mert a nagyon erős, céltudatos hit, elvezet, megteremtődik.

Tanácsolom, hogy ne ess nagyon kétségbe, mégha néha tényleg elég sötének is tűnik a jövőd, mert a kétségbeesés ujratermeli önmagát!!!

Erőssen bízz abban, hogy a kellő pillanatban mindig megjön a kellő segítség, és még egy ragyogó, különb, új társ is bármikor Rádköszönhet.

Sose gondolj öngyilkosságra, az nem oldana meg semmit, és csak szegény gyermekeid kerülnének bajba. Micsoda életük lenne az apjukkal...

Bizzál, bizakodj, higgy benne, és megváltozik minden!!! Hidd el, különb vagy ezerszer nála, és egyszer még Ő fog irigykedve pitizni elötted. Most még egészséges, de egy ilyen sötét lelkű emberre bármikor lesujthat egy csúnya betegség, és akkor mindjárt nem lesz ilyen nagy mellénye! (Tudod a beteg lélek megbetegíti a testet is, csak idő kérdése.)

Ne alacsonyodj le mellé, ne idegesítsen már az a rohadt pénz is, az élet nem arról szól valójában. A Te gyerekeid egyenként millioszor többet érnek. Olyan meg nincs, hogy éheznetek kelljen, a maga idejében meg fog jönni a segítség, hidd el. Nagyon hidd el!!!

Minden jót kívánok Neked, okos döntéseket, és figyelni fogom -együttérzésemmel- további sorsodat.

Miszti

289. agis
2009. ápr. 22. 13:26
Na, ezért tart itt ez az ország... :)
288. Virágoskert (válaszként erre: 24. - Briell)
2009. ápr. 22. 13:04
Megdöbbentő adat- egy picivel több mint tíz-millió magyarságból ,közel két és félmillió az adózottan aktív dolgozó, a többi gyerek, nyugdíjas, gyesen lévő, munkanélküli stb-stb......
2009. márc. 11. 15:56

Kedves briell! Örülök, hogy a blogodat támadhatatlanná törölted, hidd el, bizony igaz, nagy nyilvánosság előtt, tehát az interneten, egy nyílvános blogban, még nick név alatt sem írhatsz senkiről semmilyen sértőt. Még akkor sem, ha igaz.

Az én blogom által összejött egy kis csapat a bántalmazott, vagy válásban lévő, gyermekei apjától, férjtől félő anyákból, feleségekből. Soha nem gondoltam, hogy tényleg ennyi nő van, aki hasonló sérelmeket él át, mint én... Hangot adtam napjaim szenvedésének, csak leírtam, amit átéltünk...és mi lett belőle...

Kérlek, higyj nekem!

286. briell (válaszként erre: 285. - Kattyus)
2009. febr. 19. 06:31

Nem baj hogy beszéltél vele rólam!

Köszi a tippet is!

285. kattyus
2009. febr. 18. 20:42

Szia Gabi!

Úgy látom csitulnak a dolgok. Mintha egy kicsit nyugodtabbnak tűnnél már te is. Ma beszélgettem keresztapámmal, és szóba hoztalak téged, vagyis a helyzeted. Ő ügyész. Azt mondta, hogy tényleg hagy kapja a nyugdíjat, te meg szorgalmazd a gyerektartást. Mikor egyezkedtek, figyelj arra, hogy ne csak a nyugdíjból kérd, hanem minden adóköteles jövedelméból is. Ez azért fontos, mert ilyen fiatalon lehet még fog munkát vállalni.Szerinte ezt az ügyvéded is javasolja majd. Remélem nem haragszol hogy rólad beszéltünk:)Kitartás, minden jót::))

284. briell (válaszként erre: 283. - A1baa7edcc)
2009. febr. 18. 18:45
Nem! Nem érzem visszatetszőnek! ÉN is ugyanúgy adózok mint te! Jobban mondva adóztam amíg dolgoztam. De a nyugdíj az ajándék lesz tőlem, igen, mert én intéztem el, hányszor írjam még le...?
283. a1baa7edcc (válaszként erre: 266. - Briell)
2009. febr. 18. 18:35
"neki ez a nyugdíj egy ajándék pénz lesz tőlem. . ."- nem erzed ezt egy kisse visszatetszonek? Talan inkabb az adofizetok zsebebol.
282. briell (válaszként erre: 276. - 5e48d37001)
2009. febr. 18. 18:26
Szia, ismét köszönöm a hozzászólásodat :) fél figyelmet sem érdemel a részemről, hidd el, csak nevetek rajta :) :) :)
281. briell (válaszként erre: 274. - Nyta)
2009. febr. 18. 18:25
A gyerektartás sem teljes még, de ez ügyben már írtam keresetlevelet a bíróságnak.
280. briell (válaszként erre: 272. - Szemmelver)
2009. febr. 18. 18:24
Szerintem nem kétséges ki a súlyos pszichiátriai eset.. mert olyan is van ám!
279. briell
2009. febr. 18. 18:23

Szia, Katalin!

Ismét köszönöm a soraidat, tudod ez napok óta ment már itt a beszólás, és felvettem a kesztyűt aztán el is tűntek úgy látom.. bár még most nem Most voltam egy ügyvédnél, az állam fizeti majd, és ő azt mondta, a házból nem követelhetek mert a ház az övé, az értéknövekedés pedig az épp a hitelt fedezi ami rámesik, mert az viszont közös. Amit kérhetek egyedül lakáshasználati jog, ami nem lehet tudni mennyi... és jogos lesz e.

A nyugdíját lehet hagyom a fenébe.. úgysem fogják elvenni!!!! Sajnos elintéztem neki és ez a vége, ő él mint Marci hevesen, és minden neki kedvez...

Szóval most segítek neki eladni a házat is, mert én is hirdetem, sőt egy évfolyamtársam is segít értékesíteni aki ingatlanközvetítő.. Segítek hogy legyen ismét pénze :) sors iróniája...Aztán majd jönnek a következmények..

278. dancingqueen (válaszként erre: 270. - Rozália)
2009. febr. 18. 14:35
a nyugdíj nem az onyf-hez tartozik?és nem az oep(egészség pénztár-hoz)
2009. febr. 18. 14:34
hidd el,attól neked,nektek nem lesz több,hogy másnak kevesebb...ne bántsd,az élet máshol behozza,hidd el
2009. febr. 18. 13:19

Kedves Briell!

Ne is foglalkozz a hölgy hozzászólásával.Hiszen Ő az aki sajnálatra méltó.Nagyon ráér más baján csámcsogni még a naplódat is elolvasta utána privátban is megkeresett,csak,hogy saját magát szórakoztassa.

Pont az ilyen és hasonló fórumozókról írtam a 261. hozzászólásomban.


Ne is vegyél róluk tudomást! Ne reagálj rájuk,tudom,hogy nehéz megállni,de Én így teszek,ha ilyen emberekbe botlok.Én csak a segítő fórumozókkal társalgok,bár néha nekem is kinyílik a bicska a zsebemben.

275. csókica (válaszként erre: 273. - Csókica)
2009. febr. 18. 12:45
Bár lehet,hogy a gyerektartással minden rendben van.
274. nyta
2009. febr. 18. 12:26

van a gyerektartásnál is végrehajtás,de ha nincs a nevén semmi,nincs munkája,felejtős...

de a tévéis foglalkozott azzal,hogy az állam megelőlegezi 6 évre,aminek előfeltéele,hogy a végrehajtó igazolja,hogy nem behajtható.

273. csókica (válaszként erre: 265. - Briell)
2009. febr. 18. 12:06
Ugy látom akkor az ügyvéded megtett mindent,akkor ezek szerint végrehajtással sem lehet elérni,hogy gyerektartást fizessen nektek. Hiszen ha valamilyen banknak illetve szolgáltatónak nem fizetsz bizonyos időn belül,rögtön kiadják végrehajtásra.Ugy gondoltam,hogy a gyerektartásnál is van ilyen.
272. szemmelver (válaszként erre: 230. - Briell)
2009. febr. 18. 12:02

Szerintem nem azt írtam,hogy nem vagy normális!

Ne forgasd ki a szavaimat! Azért is nem itt írtam neked, miután elolvastam a blogodat.

többeknek is ez a meglátása a fórumon is. el kéne gondolkodnod!Több hozzászólást nem érdemel a téma és kívánom a gyerekeid érdekében, hogy változz meg!


nek: briell, 2009-02-17 09:11

Téma:

Üzenet: Sajnállak..

menj pszichiáterhez!

Te beteg vagy

a gyerekeiddel törődj

271. briell (válaszként erre: 269. - Supin)
2009. febr. 18. 11:28
Az a baj, hogy írtam nekik.. Egyszer nem kaptam választ 30 leteltével (azóta új miniszter van) és másodjára pedig a tanácsadó válaszolt nekem emailben. Azt írták hogy nem tudnak mit tenni. De nem is akarnak nekem ez az érzésem, szóval nem teljes gőzzel voltak az ügy felé, mint 3 éve. :( Ezért akartam itt ötleteket kérni, vajon kinek írjak???
270. Rozália (válaszként erre: 268. - Briell)
2009. febr. 18. 11:22
Értem. Akkor valóban nem tartozik az OEP-re.
269. supin
2009. febr. 18. 11:21
Mi lenne ha arra a cimre írnál ahová a nyugdíj intézésekkor? Megírnád,hogy mindaz ami akkor volt már nem áll! Leírnád,hogy milyen lett a mostani helyzet .Mit tett a gyerekeivel,mivel fenyeget stb.
268. briell (válaszként erre: 267. - Rozália)
2009. febr. 18. 11:19
Szia Rozália, sajnos nem rokkant nyugdíjas, mert nem is súlyos beteg csak asztmás, hanem szolgálati... így valószínűleg nem oda tartozik.
267. Rozália (válaszként erre: 266. - Briell)
2009. febr. 18. 11:16
Az OEP-nél pl.
266. briell
2009. febr. 18. 11:00

Persze az egész családnak! Nem csak a férjemnek...

Ma is azon gondolkodtam, mivel erős fiatalember, ő majd elmegy dolgozni, neki ez a nyugdíj egy ajándék pénz lesz tőlem... amiből legalább ha adna, de nem ad! Mert amikor elment megígérte hogy nekem 10-20 ezer ft-al többet fog adni, mivel én rendeztem le a nyugdíjat. Aztán az anyja hatására ezt visszavonta.

265. briell (válaszként erre: 263. - Csókica)
2009. febr. 18. 10:59
Pártfogó ügyvédem van, de azok mind lefognak beszélni róla, mert jogilag lehetetlen. A nyugdíj kiharcolására is ezt mondták mert akkor a férjemnek volt egy jónevű ügyvédnője, aki húzta lefele a pénzt de nem tudott mit tenni. Az én levelem hatására lett elintézve minden. Megvan 3 levél, mind nekem szól, és harmonikus boldog családi életet kívánnak a jövőre, a nyugdíj elintézésével.
264. briell (válaszként erre: 262. - 5e48d37001)
2009. febr. 18. 10:57
Szia, köszönöm a hozzászólásodat!!
263. csókica (válaszként erre: 261. - Csókica)
2009. febr. 18. 08:11
De te azt írtad van ügyédet,akkor lépd meg amit ő tanácsol!!
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook