Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Nyugdíjas csevegés, régi és új cimbikkel ! fórum

Nyugdíjas csevegés, régi és új cimbikkel ! (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 ... ❯❯
346. Jólányka54 (válaszként erre: 332. - BABA1128)
2013. jan. 13. 10:33

Szép napot mindenkinek.

Nagy BABA örülök,h csatlakoztál hozzánk hiányoztál

volna ha nem jössz.

A nagyika nekem is hiányzik,hisz mindenki megkedvelte őt.Remélem csatlakozni fog hozzánk.

2013. jan. 13. 10:13

Vevyke!

Téged kérlek még meg, hogy légyszíves válaszolj, hogy a férjed megkapta-e most a nyugdíjával együtt az 5,2 %-os emelést? Nagyjából akkor ment nyugdíjba, amikor én ismét. Hátha azért nem kaptam, mert a második féléveseknek külön fog jönni.


Lehet, csodálkoztok, hogy miért itt kutakodok, de nagyon nem szívesen fordulok az ONYF-hez, és ha már muszáj, legyek valamennyire képben.


Amikor pénteken a megyei ügyintézőt felhívtam, és mondtam, hogy nem kaptam meg az 5,2 %-ot, még be sem fejezhettem a mondatot, máris oktatott, hogy hogyan kaphattam volna meg, ha tavaly mentem el, mert a novemberi egyszeri kiegészítés volt, blblblb. Még jó, hogy kellett levegőt vennie, és közbe tudtam szúrni, hogy én ezt tudom, nem is a novemberi 1,6 %-ról kérdezem, hanem a január 5,2-ről. Nem is tudom, hogyan jutott eszébe a novemberi.

Itt akkor kicsit visszavett, megnézte a gépen az adataimat, és mondta, hogy meg kellett volna kapnom.


Cserebogár8

A közalkalmazott férjem nyugdíja jóval magasabb lett, mint a fizetése volt, az enyém viszont jóval alacsonyabb.

Ezt a kalkulátor mindegyikünknek előre mutatta.

A férjem esetében el sem akartuk hinni, hogy annyival magasabb lesz, de tényleg az lett.

Egyik munkatársamnak én töltöttem ki a kalkulátort. Minimálbéren volt, de jóval előtte pékségben dolgozott, magasabb jövedelemmel. A kalkulátor 100 ezres nyugdíjat mutatott, amit szintén hittünk is, meg nem is, de akkor már tudtuk, hogy lehetséges, és igaz lett.

2013. jan. 13. 09:56

Légy szertve"!-Mindenkinek!


Milyen érdekes, a Szafi és a Szafika nevet is kutyuska viselte meg a Forrest nevet is!

Látod Forrest, valahol ez a véletlen játéka! :)

Nyugdíjkalkulátor:

Igen! Erynett amit írt, az tényleg nagyon hasonlít a valósághoz.

Nagyon figyeljetek oda a kalkulátor kitöltésénél, mert a "kieső napok"-at a nyufig az előzetesen megkért szolgálati idő elismerésekor, nem mindegyik napot mutatja ki. Nálam csak a munkaviszonyban eltöltött betegállományi időt jelezte kieső időnek. A törvény valahogy úgy szól, hogy: "Ellétatlansággal töltött idő...." ez nem teljesen világos, mert példaként csak a munkaviszonyban eltöltött betegállományi időt említi.

Tehát, kieső időnek számít minden olyan nap, amikor ellátatlanság volt, nem munkaviszony, de szolgálati idő!!!!

Ilyen a passzív táppénz is és a munkanélkülin töltött idő is. Ez a tény kedvező a nyugdíj kiszámolt összegénél, sokkal többre jön ki a nyugdíj, mintha a kalkulátorba nem írnánk be kieső időnek ezeket az időket is. A nyufig így számol és kelemes meglepetés fog érni.

Én így jártam, az, hogy ezeket az időket milyen szorzó illeti, nem derül ki, de biztosan tudom, hogy kedvező!

Nosza! Ugrás! és a kalkulátort úgy töltsétek ki, hogy azokat az időket, amikor nem voltatok munkaviszonyban, de szolgálati időnek számított időtök volt, azokat a napokat a "kieső napok" rovatba pontosan írjátok be. Az ezekre a napokra kapott bármilyen pénzt nem szabad beírni, csak a munkaviszonyban szerzett bruttó jövedelmet, amit a nyufig is jelez a szolgálati idő elismerésekor.

Remélem érthetően írtam le, én végig csináltam, és nálam így volt.

Ha valami nem világos, kérdezzetek, hátha tudok segíteni! :)

2013. jan. 13. 09:40

Most a pótolnivalóm.

Tegnap félbeszakítottam a bemutatkozásokat, amiért ismét elnézést kérek. Beleolvastam az összes fórum bejegyzéseibe, amit a google kihozott, és sehol nem olvastam, hogy bárkinek is gondja lett volna a nyugdíjemeléssel. Nem túl jó érzés kilógni a sorból, főleg ilyen nagy létszámú sorból.


Nem igazán vagyok fórumozós, csak ahhoz kapcsolódtam, amiről ide átjöttünk.

A kis csapatunk akkor jött össze, amikor a parlament elé beterjesztették a 40 év jogosultsági idős törvényt (akciósnak neveztük el), és együtt izgultuk végig, hogy mi lesz az eredménye.

Azért Érintett néven léptem be oda, mert bár akkor nem volt meg a 40 évem, de előrehozott nyugdíjba akartam menni, és figyeltem, hogy ezzel a jogszabállyal nem törlik-e el.

Aztán a kis csapat, aki kezdettől fenn volt, jól összekovácsolódott.

60 éves múltam, Marika vagyok. Mindenkitől távol, a Dráva mentén lakom. 4 lakásos, teljesen külön bejáratú társasházban lakunk, udvar, kis kert tartozik hozzá. Egy 26 éves fiunk van, ő Bp-en él, családja még nincs.

Férjem 2010. december 31-én ment előrehozott nyugdíjba, én 2011. október 1-én. Fél év kellett volna a 40 évhez, de meg kellett lépnem, mert köztisztviselőként dolgoztam, nagyon hátrányosan változtatták meg a felmentési szabályokat.

Amikor a 40 éves akcióssal nem törölték el az előrehozottat, beadtam a felmentési kérelmemet.

Alig telt el pár nap, felröppent a hír, hogy mégis eltörlik, végig kellett izgulnom, hogy nyugdíjas leszek, vagy sem munka, sem nyugdíj.

Mire október 1-től nyugdíjas lettem, már tudtam, hogy 2012 januártól ismét nem leszek az.

Nagyon rosszul érintett 39,5 év jogviszonnyal, járulékfizetéssel, ezért a fél év megszerzése után augusztus 1-én én is 40 éves akciós lettem.

Van cicánk, amivel jelentősen megnehezítettük a mozgási lehetőségünket, mert az éhenhalás szélén került hozzánk kb. fél évesen, és nagyon rossz sorsa lehetett, mert olyan félénk, hogy hiába nem szobamacska, és megetetnék a szomszédok, nem mer senkinek a közelébe menni, a többi meg eleszi előle a kaját, mire odamerészkedik. Még dorombolni sem tudott, amikor hozzánk jött. A Baltonra el tudjuk vinni, szeret is ott lenni, de Budapestre már nem, ezért gyakran megyünk úgy, hogy én elmegyek kedden, a férjem péntek délután utánam, aztán vasárnap vagy legkésőbb hétfőn együtt jövünk haza. Ilyenkor télen persze a sok madár is etetésre vár.


Nos, hát ennyit magamról. Nem vagyok túl gyakori hozzászóló, de mindig olvasok vagy visszaolvasok.


Ági! A létszámellenőrzést, amit régebben csináltál, egy leltár erejégi fel kellene újítani, ahogyan Maruszja is javasolta.


Örülök, hogy újból össze tudtunk jönni nyugodt körülmények közé, és remélem, hogy hiánytalanul megérkeznek még azok is, akikre számítunk.

2013. jan. 13. 09:22

Helló Virtuális Cimbik !

Ági a Forrest a lányom kutyusa , meg hivatalosan a Pici / pörkölt / is , mivel csak 2 kutya van engedélyezve , így rákentük , h az az ővé . Nem szeretnék se büntit fizetni , kidobni + pláne nem !

2013. jan. 13. 09:06

Jó reggelt, szép napot a Fórumozóknak!

Vevike, Baba! Örülök, hogy idetaláltatok.

Reméljük Ági, hogy a hiányzó Lányka is megérkezik, és én még hiányolom Fehérkét.


Cserebogár8!

Írtad, hogy megvan a jogviszonyod összeszámolása.

Ugy-e jogosultsági időről beszélsz?

A határozatban benne kell lenni 1988-tól a jövedelemnek.

Van az adozona.hu-n nyugdíjkalkulátor, azzal ki tudod számolni, hogy nagyjából mennyi lesz a nyugdíjad, elég pontos eredményeket hoz ki. Ennél a kalkulátornál a határozatban szereplő, egyes évekhez tartozó bért és jutalmat össze kell adni.

A venusz-szoftver.hu lapon is van nyugdíjkalkulátor, ott külön rublika van a bérnek és a jutalomnak. A kieső napokat mindegyinél feltétlenül be kell írni, a határozatban megtalálod évente.

Alig pár nap telt el az évből, ezért viszonylg jól fogja mutatni, ha 2012-vel bezárólag csinálod.

Amelyik év még nincs a határozatban, az arra vonatkozó jövedelmet számítsd ki, és írd be.

A számításhoz használatos valorizációs szorzók ugyan minden év márciusban változnak, de nem szoktak olyan mértékig, hogy ez jelentős legyen.

Nehezen mondható vélemény, hogy több vagy kevesebb lesz-e a nyugdíj, mint a bér volt.

A tapasztalatom az, hogy akinek alacsony a bére, magasabb lett a nyugdíja, mert volt, aki korábban jobban keresett, illetve voltak jutalmak, amik az átlagot emelték.

340. forrest2010 (válaszként erre: 310. - Cserebogár8)
2013. jan. 13. 08:45
Cserebogár , kérdezted a lányokat , hogy jártak anyagilag az akciós nyd-al ? én közalkalmazottként dolgoztam , igaz, h a technikaiak között , de többre jött ki a nyd-am , mint az utolsó évek nettói voltak, mivel az utóbbi akárhány évben minden kedvezményt elvettek , én sokkal jobban jártam h eljöhettem , ha ma is dolgoznék , akkor most kezdtem volna a 45-ik évemet .
2013. jan. 13. 08:32

Jó reggelt, szép napot mindenkinek!


Egy kávéra, teára sütire min denki a vendégem!

Még egy kicsit leszek, aztán megyek a lomis piacra, bár az idő nem kedvez nekem, kevés az árus ilyenkor, mindegy próbálkozom.

338. Ágigrandma (válaszként erre: 337. - Ágigrandma)
2013. jan. 13. 08:29

Bocsesz Baba,lemaradt 1 a bötű,természetesen nem a Bab jött meg,hanem a Baba !!!

Már csak 1 lányka hiányzik,de az nagyon-nagyon !Hiányzik a humora,a tisztán látása,az igazság érzete,a versikéi.....azt hiszem egyenlőre nem jön.Sajnos.Hallod " nagyi" nagyon hiányzol,és szeretettel várunk !!

Lányok még a "bajocska" sem ért ide,de az amoda is már csak ritkán jött !!!

2013. jan. 13. 08:22

Helló lánykák,és fijjú !Legyetek szeretve !

Yesssssssss,megjött a Bab,és vevike,jól van lánykák,Ti legalább agyilag nem kevertek be nekem,bár már a "megváltozott" lánykákat is rendbe tudom tenni agyilag ! :)DDD Már ez is valami ilyen korba.

Figyu kis drága Forrest szafika nem tudom mi a baj a képeddel,ha tenap sikeredett,ma meg nem,akkor nőt a kutyád !Én nem pakolok fel semmit,se kutyát,se macskát,sőt a papagájomat sem !Maradok ilyen selytelmes!Bár Maruszját,és Báránykát is láttam,és Ők is engem !Megyek bogaraim a dolgomra,majd jövök és leszek !

2013. jan. 13. 02:54
Tegnap simán fel tudtam rakni a képet a kutyusról , ma + azt írja ki , h lehet , h a kép mérete meghaladja a 2.5 GigaByte-t .
2013. jan. 13. 02:32
Ági , én kiraktam ezt a fórumot a kedvencek sávra , ahogy idejönnék arra kattintok és rögtön itt vagyok , itt van rögtön a hozzászólás felül . / szafi /
2013. jan. 13. 02:09
Lányok örülök, h idetaláltunk .szafi voltam
333. forrest2010 (válaszként erre: 303. - Ágigrandma)
2013. jan. 13. 02:08
Ági , itt nálunk ,egy volt kolleganénimnek megvolt az összes régi fűtési lehetősége , cserépkályha , olajk. hőtárolós villanykályha ,aztán mikor jött a gáz , rakatott konvektort is egy szobába , valamikor sokat fázott , úgy volt vele , mikor melyiket tudja megfizetni .A kisebbik cserépkályhába a kerti hulladékokat elfűti , az melegíti a pici hálószobáját is , 82-3 évesen még rengeteg dolgot elvégez a háza körül , szeretnék így megöregedni .
2013. jan. 13. 01:03

Mindenkinek megváltozott a neve, de remélem Ti nem változtatok meg!

Annyira eldurvult a 40 éves, hogy semmi kedvem nem volt hozzá, hogy pazaroljam az időt rájuk!


Mindenki üdvözlök akit még nem ismerek!

Én, egy 47 napos "nyugger" vagyok, sosem harapok, csak ha eszem, és a kaját mindig az orrom alá dugom. Nem tudok róla leszokni, meg nem is akarok:)))) Nekem is a két fülem közé szorult a fejem és néha fáj még a hajam is.

Szeretem ha süt a nap, csicseregnek a madarak, szeretem a lágy szellő simogató fuvallatát és ha csenget a pénzes postás! :))))

Szép és nyugodalmas jó éjszakát!

2013. jan. 13. 00:50

"Légy szeretve"!- Mindenkinek!


Lányok!

Kész van már a farsangi, szalagos fánk?

A pampuska?

330. vevyke
2013. jan. 13. 00:00

Sziasztok!

Lányok ide találtam,köszönöm,hogy gondoltatok rám.Kerestelek benneteket,jól elbújtatok.

Jó éjszakát és szép álmokat kívánok mindenkinek.


Remélem,jól csináltam????

2013. jan. 12. 22:26
Lánykák és fijjú megyek,pá ,cuppantalak benneteket !Jó cakát !
328. Ágigrandma (válaszként erre: 321. - Cserebogár8)
2013. jan. 12. 22:25
Cserebogár nincs ismid a Nyufinál??Egy hozzávetőlegeset tudnak számolni PL az idén ha kéred akkor a 2011-es evig meg tudják mondani ha van ismid,az igaz én ott csókós voltam ! :)
327. Cserebogár8 (válaszként erre: 324. - Shisha)
2013. jan. 12. 22:24
De a pénz is nagy úr!!
326. Jólányka54 (válaszként erre: 322. - Maruszja)
2013. jan. 12. 22:23
Követem Maruszját én is jó éjt.
2013. jan. 12. 22:23
Örültem nektek, jó éjt mindenkinek!
324. Shisha (válaszként erre: 323. - Cserebogár8)
2013. jan. 12. 22:23
Akkor ezen nincs mit fontolgatni! Dönteni és élvezni kell az unokázást, és a megérdemelt nyugdíjas éveket, jó sokáig!
323. Cserebogár8 (válaszként erre: 320. - Maruszja)
2013. jan. 12. 22:20

Szia neked is!

A fizetésem sajna a minimálbér a mostani 114 ezer.

2013. jan. 12. 22:19

Lassan én is elköszönök Tőletek. Megy egy Segal film az egyik csatornán és azt hiszem, hogy azt fogom nézni vízszintesben.


Jó éjszakát mindenkinek, holnap találkozunk!

321. Cserebogár8 (válaszként erre: 316. - Shisha)
2013. jan. 12. 22:18

Szia!

Sok szempontból, pl. unokázni kellene többet, öregszem, az egészségem sem a régi már és a munka meg egyre több :(

320. Maruszja (válaszként erre: 318. - Cserebogár8)
2013. jan. 12. 22:17
Azt még nem is tudnák, miután még dolgozol és ez még változik Nálad, még a fizetésed is emelkedhet, stb.
2013. jan. 12. 22:17
Mindenkinek további szép estét, jó éjszakát kivánok!
318. Cserebogár8 (válaszként erre: 315. - Ágigrandma)
2013. jan. 12. 22:15

Szia Ági!

Köszi, beadtam már, az éveket ki is számolták, de azt, hogy mennyi lenne a várható összeg azt nem.

317. Maruszja (válaszként erre: 314. - Ágigrandma)
2013. jan. 12. 22:15
De jó, hogy van ilyen közöttünk. Akármi lehet és akkor tud nekünk segíteni.
❮❮ ... 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook