Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Nyíregyházi kismamák fórum

Nyíregyházi kismamák (beszélgetős fórum)


1 2
46. Lonc
2012. okt. 1. 22:03
Sziasztok!Vannak itt most 2012-es kismamák? Én decemberre várom első babámat.
2011. aug. 22. 13:50

sziasztok!

Hogy vagytok? Babák hogy vannak??Jelentkezett esetleg valaki szept. 7-re Együttszülés tanfolyamra?

2011. aug. 9. 20:28

Sziasztok!


Netti köszönöm a választ.

Közben megtudtam, hogy elfogadják az eredeti anyakönyvi kivonatot.

43. 9cc2e95c69 (válaszként erre: 38. - Netti81)
2011. aug. 6. 13:59

szia Netti!

Köszönöm a választ.Igen, az én babóm már mocorog, vannak " lusta napok", amikor nem igazán aktív, de én annak is nagyon örülök.Én nem vásárolok egyelőre, mert a családban van 2 baba is, 9 és 10 hónaposak, s sok minden megörököltünk tőlük.Kiságy, pelenkázó, stb. Majd meglátjuk a vége felé, mit kell venni. Átlagban hányszor kelsz fel a babóhoz éjszaka? Biztos tüneményes!

42. 9cc2e95c69 (válaszként erre: 36. - Kilapici)
2011. aug. 6. 13:52

szia!

Sajna én sem tudom, de ha betelefonálsz a kórházba- 42/599-700 és kéred a szülészetet, ott hátha megmondják neked.

41. netti81 (válaszként erre: 37. - Anna.tolveth)
2011. aug. 5. 22:09
Szia Anna! Először is gratula a babácskához! Ruhát és pelust sem kell vinned,mert mindkettőt adnak! A pelust folyamatosan pótolják ha látják,hogy már kevés! Ha szeretnéd,hogy a babád veled legyen csak szólnod kell egy csecsemős nővérnek! Ja egyébként csak popsitörlőt kell vinned,mert azt nem tudnak biztosítani! a házassági kivonatról nem tudok mit mondani,mert mi nem vagyunk házasok a párommal,így nekünk apasági nyilatkozat kellett! Kisfiú vagy kislány lesz a harmadik babó? Boldog babavárást neked! Szólj ha valamiben még segíthetek!
40. netti81 (válaszként erre: 34. - Poszáta85)
2011. aug. 5. 22:02
Szia Poszáta! Én Aventes cumisüveget vettem,bár eddig nem nagyon használtuk,mert a babámnak nem nagyon tetszik azt szívni! Csak hosszabb útra viszem magammal,hogy ha nagyon meleg van,egy kis vizet spricceljünk a szájába! Egyébként nem veszi a szájába és nem is szívja! Csak a cicin érzi jól magát!
39. netti81 (válaszként erre: 36. - Kilapici)
2011. aug. 5. 21:59
Szia Andi! Sajna nem tudom a doktornő telefonszámát! Más módon nem tudod vele felvenni a kapcsolatot?
38. netti81 (válaszként erre: 35. - 9cc2e95c69)
2011. aug. 5. 21:57
Sziasztok! Nem kell menni a 30. héten túl ha minden rendben volt! Mocorognak már rendesen a babócák? Ládi Mó elkezdtél már vásárolgatni a picurnak? Az én kismanóm 8-án már 3 hónapos,és képzeljétek már gőgicsél és mosolyog ha meglát,illetve ha bohóckodok neki!
37. anna.tolveth (válaszként erre: 35. - 9cc2e95c69)
2011. aug. 5. 15:00

Sziasztok!


Új vagyok itt, de lehet, hogy tudtok nekem segíteni.

Én 33 hetes terhes vagyok, szeptember 20-ra vagyok kiírva. Habár nem vagyok nyíregyházi, ott fogok szülni. (Tiszaújváros mellett lakunk). Így védőnőtől nem tudok kérdezni. Az előző 2 gyerekemet is Nyh-n szültem, viszont 2005-ben, 2007-ben. Császármetszés lesz.

Babás szobában szeretnék lenni, legutóbb elég volt az őrzőben szólnom. Viszont nem tudom, hogy kell-e pelenkát, ruhát bevinni a gyerkőcnek, vagy ott adnak. Esetleg van napi pelenka limit, a többit saját magának kell fedezni az embernek? Láttam, hogy valaki volt szülésfelkészítőn, hátha ott elhangzott.

A másik kérdésem, hogy kell-e "friss" házassági anyakönyvi kivonat? Ha igen, mennyire friss.

Esetleg ha nem is tudtok válaszolni a kérdéseimre valaki megkérdezné a védőnőjét?

Előre is köszönöm és mindenkinek boldog babavárást kívánok!

Anna

2011. aug. 5. 14:02

Sziasztok Lányok!


A segítségeteket szeretném kérni: szükségem lenne Németh Erika szülésznő telefonszámára, mert nála szeretnék szülni, de sajnos a régi telefonomban volt a telefonszáma, így nincs meg. Valaki tudja esetleg? Köszönöm szépen a segítséget!

Andi

2011. aug. 3. 13:46

Sziasztok!

Hogy vagytok??Poszáta, én is novemberre vagyok kiírva, igaz én 1-re. Bár nekem is azt mondták, hogy hamarabb fog születni, úgyhogy én már készítem fel lassan magam a nagy eseményre. Jelenleg 27 hetes vagyok.

Netti! A 30. héten túl is menni kell cukor terhelésre,vagy csak akinek gondja volt? Mert találkoztam egy kismamával múltkor, aki már volt ugye 24 hetesen is, és ment 30. héten túl is.

34. Poszáta85 (válaszként erre: 33. - Netti81)
2011. aug. 1. 13:18

Nem vagyok még túl a cukros lötyin, ezen a héten töltöm a 24. hetet, így a védőnő azt mondta, hogy jövő héten menjek majd. Alig várom...


November 24-re vagyok kiírva, de eddig azt mondták, hogy uh alapján hamarabb várható ( nov. 13 körül). Mindenesetre nem módosították a számított dátumot eddig, maradt a nov. 24.


Örülök, hogy szépen fejlődik a bébid! Bár nekem még korai, de elkezdtem nézegetni a babás cuccokat, és megakadtam a cumisüvegkínálatnál..te milyet használsz? Mert eddig úgy tudtam, hogy az aventes szuper, viszont utána olvastam, hogy folyik oldalt sok esetben, tehát inkább a tommee tippee jobb, vagy a nuk.

2011. júl. 31. 19:55
Szia Poszáta! Persze inkább menjetek el ,nehogy aztán probléma legyen! Nekünk nem tudom miért nem kérték a papírt,de én is izgultam egy picit,hogy nem lehet így benn a párom! Nagyon szép élmény volt,hogy ott lehetett,egyfajta biztonságot adott! Mi 5 ezer forintot adtunk a szülésznőnek,éppen azért,mert nem fogadtuk meg. Elég volt az orvosnak a hálapénz! Na meg úgy vagyok vele,hogy kapnak ők is fizetést,végül is csak a munkáját végezte. Én sem kapok a munkahelyen plusz pénzt! Poszáta,akkor már túl vagy a terheléses cukron? Az én babucim nagyon jól van,szépen fejlődik,illetve hízik! Szereti a hasát nagyon! Hála istennek a szopizással nincs gond. De olyan gyorsan szalad az idő,nemrég született és 8-án már 3 hónapos lesz! Te mikorra vagy kiírva? Szép hétvégét nektek!
2011. júl. 30. 20:23

Sziasztok, nekem azt mondta a védőnő most, hogy szokták kérni a papírt! (Inkább elmegyünk, mintsem aztán ne engedjék be!)A terhesgondozóban van kirakva egy szórólap erről, meg rajta a telefonszám,ahol érdeklődni kell!


Én sem akarok fogadni szülésznőt egyébként! De amúgy ha nem fogadok, annak aki ott van és segít, szokás adni pénzt......? Nem vagyok otthon hálapénz ügyben.....nekem ez sosem ment...


Netti, én jövő héten vagyok 24 hetes.Neked hogy van a babácskád? Tudod szoptatni egyébként?

2011. júl. 30. 08:34
Sziasztok! Mi nem voltunk ilyen felkészítő tanfolyamon,mégis ott lehetett a párom a szülésnél! Állítólag 3 ezer forint a tanfolyam részvételi díja és kapsz róla egy papírt! Szülésznőt mi sem fogadtunk,de én nagyon meg voltam elégedve azzal aki ott volt! Nagyon kedves volt és maximálisan elvégezte a munkáját! A saját szülésznővel sem lehettem volna elégedettebb! Babáitok jól vannak? Ki hanyadik hétben jár! Kellemes hétvégét kívánok nektek az esős idő ellenére is!
2011. júl. 26. 16:52

Szia!

Én úgy tudom, ajánlott, de a doki vagy a védőnő biztos többet tud erről mondani. Egyébként én is szeretnék menni. Majd ha bővebbet tudok, írok. Szülésznőt meg én speciel nem fogadok majd.De mindenki másképp gondolkodik.

2011. júl. 24. 14:35

Sziasztok, hát én is nagyon remélem, hogy semmi gond nem lesz ezután!

Nem tudjátok véletlenül, hogy a Jósa A-ban apás szülésnél kötelező a felkészítő tanfolyam? És szerintetek érdemes/kell szülésznőt fogadni? Azt hallottam, hogy mostanában ez is "divat" lett.

28. 9cc2e95c69 (válaszként erre: 26. - Netti81)
2011. júl. 23. 12:19

Úristen! Majdnem egy hónap úgy telt, hogy bármelyik pillanatban megszülethet??Milyenek voltak az "utolsó" napok?? Otthon voltál, vagy befektettek?

Egyébként örülök, ha tetszik a név,mert akkor megerősít abban, hogy jó választás volt.

27. 9cc2e95c69 (válaszként erre: 24. - Poszáta85)
2011. júl. 23. 12:14
Bízom benne, hogy ezután már minden gond nélkül fog menni, s nem lesz semmi gond!!!
26. netti81 (válaszként erre: 20. - 9cc2e95c69)
2011. júl. 22. 16:05
Szia Ládi Mó! Nagyon szép nevet választottatok a babátoknak! Mi is magyar névben gondolkodtunk,így lett a pici lányunk Emese! Nagyon jól vagyunk,szépen hízik! Egyébként nekem képzeld el,hogy április 4-én már nyitva volt a méhszájam,úgyhogy azt mondták bármikor jöhet,de csak május 08-án érkezett meg,május 02-re voltam kiírva!
25. netti81 (válaszként erre: 24. - Poszáta85)
2011. júl. 22. 16:02
Nagyszerű hír,nagyon örülök,hogy nincs semmi baja a babának! Most már megnyugodhatsz! És izgatottan készülhetsz a kis trónörökös érkezésére!
2011. júl. 22. 13:24
Képzeljétek! ma hívtak, hogy nincs kromoszóma rendellenessége a babának! Hurrá-hurrá! Óriási megkönnyebülés....senkinek nem kívánom, hogy átessen ezen a bizonytalanságon!
23. Poszáta85 (válaszként erre: 19. - 9cc2e95c69)
2011. júl. 21. 21:10
Köszi a részletes felvilágosítást, már nagyoooonn várom :D Remélem nem rókázom majd ki! Mindenesetre viszek citromlevet magammal...
22. Poszáta85 (válaszként erre: 20. - Netti81)
2011. júl. 21. 21:08
Köszi a szurkolást, sajnos még eddig nem hívtak, nem tudom az eredményt....nagyon idegtépő ez a várakozás!!!! Egyébként kisfiú lesz :D És egyúttal reagálva ládiMó névválasztására is, nagyon tetszenek az ősmagyar nevek, de sajnos a páromnak pont azok nem jöttek be amelyek nekem, vagy pont van olyan nevű (nem szimpi) ismerősünk, így más irányba kellett tolni a névválasztás körüli harcot :) Jelenleg a Kristóf, Patrik, Vince és Bence az esélyes.... Nekem korábban a Nimród, Kolos, Zalán, Zente tetszettek legjobban
21. 9cc2e95c69 (válaszként erre: 19. - Netti81)
2011. júl. 21. 11:36
Ja, s köszönöm, vigyázok magunkra!
20. 9cc2e95c69 (válaszként erre: 19. - Netti81)
2011. júl. 21. 11:35

Szia Netti!

Kihez jártok orvoshoz?Persze, hogy válts, ha nem vagy vele megelégedve. Nekem még odébb van, igaz, de én sem tudom, kihez menjünk majd. A kisfiunk keresztneve Nimród Hunor lesz. Ez már akkor megvolt, mikor még úton sem volt. Ősmagyar nevet szerettünk volna, s ez mindkettőnknek tetszett.Ha lány lett volna, a Zselyke nevet kapta volna. November 1-re vagyok kiírva, de ő majd eldönti, mikor akar jönni. Mondták, hogy lehet nem viszem addig. A meleget bírom a lakásban, nem is nagyon mozdulok ki. Ha sokat állok, vagy járok, bedagad a bokám, leginkább a bal. Aztán diéta, lábpocolás, vizes ruha stb. Úgyhogy azóta óvatosabb vagyok. S ti hogy vagytok??

19. 9cc2e95c69 (válaszként erre: 18. - Poszáta85)
2011. júl. 21. 11:26

Szia Poszáta!

Köszönöm, jól vagyunk, minden rendben.Igen, múlt héten megvolt az OGTT. Nőgyógyon van, a földszinten. Szerdán mentem, s ha jól tudom, bármelyik nap lehet menni. De érdemes 7 órára, mert elég sokan vannak kismamák( Hál Istennek).Behívnak egyszerre mindenkit, elmondják a tudnivalókat, aztán egyesével be kell menni, egy cső vért levesznek. Tőlem csak egyet, volt akinek a védőnő kért vérképet is, attól többet vesznek. Aztán meg kell inni a cukros löttyöt, de sok kismama vitt citromlevet, úgy tűrhetőbb. Én 3 pohár vízzel ittam meg. Tényleg olyan mint a limonádé, ha viszel citromlevet, de így is hányingerem volt. Erőt vettem magamon, mert ha kijön, ugye meg kell ismételni. Én citromot vittem, de sajna nem tudtam ugye felvágni...Aztán onnantól számítva 2 óra múlva vissza kell menni egy újabb vérvételre. De arra már nem kell várni, be lehet menni rögtön.Ennyi! Másnap már megvan az eredmény,Taj kártyával érte kell menni, de a párom már délután haza is hozta, mert ott dolgozik, mármint a kórházban.

Szóval így zajlik.Ja és előtte este már ne egyél, én nem tudtam pontosan, hány órától nem lehet, s inkább 18-kor ettem utoljára. De van aki 22:00-ről tud, van aki éjfélről, nem tudom már, mi a jó.

18. Poszáta85 (válaszként erre: 16. - Ládi Mó)
2011. júl. 19. 13:46
Bocs az "É" betűért, vmit elbénáztam :) Azt akartam megkérdezni még Ládimó, hogy te/ti hogy vagytok? Ha jól sejtem, te már túl vagy a 24. heti cukorterheléses vizsgálaton, hogyan működik itt Nyíregyen? Gondolom, cukros lötyit kell inni, nem a barátságosabb tej-zsemle kombinációt! Ha minden jól megy, akkor 2 hét múlva nekem is esedékes lesz.
17. Poszáta85 (válaszként erre: 16. - Poszáta85)
2011. júl. 19. 13:43
É
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook