Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Nyelvvizsga szituációk fórum

Nyelvvizsga szituációk (beszélgetős fórum)

2014. máj. 13. 05:21

Az a lényeg tényleg, hogy az ember folyékonyan beszéljen, még azt is az idegen nyelven mondja el, hogy nem jut eszébe semmi, mert izgul.

Érdemes az illető nyelven kicsit körbejárni a vizsgadrukk fogalmát, és akár kicsit be is tanulni.


Az a pisze orr is jó, egy-egy ritkább, kevésbé mindennapi szó használata bizony jól jöhet.


(Én is Rigó utca, és még régebben, másolatot használok, mert az eredeti már elkallódott valahol. 85-ben volt a nyelvvizsga! :-D )

2014. máj. 12. 22:04

Nekem már nagyon régen voltak a nyelvvizsgáim és a pontos kérdésekre nem is emlékszem.

Rigó utcai..

Bemutatkozás és fecsegés az időről, majd képet kaptam, amin egy pohár sőr volt. Mondtam, hogy nem szeretem a sört, illetve azt is elmondtam, hogy hol gyártják, pohárban van és hab van a tetején, illetve azt, hogy a férjem szereti:).

Maga a szituáció pedig az volt, hogy a főnökömmel meg kellett beszélnem, hogy minden nap később akarok bejárni dolgozn, illetve előbb hazamenni, mert a gyereket kell vinnem oviba.

Aztán a másik nyelvvizsgámon a vásárlási szokásaimról érdeklődtek (piacon züldségeket veszek (répát, kápostát, gyülmölcsöket), húst, milyen időközönként, stb), a képemen egy férfi volt, köténybe és a kezében egy fej saláta volt, illetve a szituációhoz is volt egy fotóm, amin gyerekek voltak és erről beszélgettünk. El kelett mesélnem, hogy a gyerekem, hogy néz ki, mit csinál szívesen. Nagyon tetszett nekik, amikor azt mondtam, hogy pisze orra van a fiamnak:D

Lehet keverek valamit, mert volt egy vásárlós szituációm is.

3 nyelvvizsgán voltam (német alap és későb közép, angol alap) Az angolon volt a gyerekes téma, az tuti, a sörös pedig német alapon)...

Azt hiszem ezek ma már elavultak, ugye? Jó régen nyelvvizsgáztam. 1993-ban utoljára:D

7. Guruljka (válaszként erre: 1. - Tavasz007)
2014. máj. 12. 12:59

Az első nyelvvizsgám csak középre sikerült, hiába tudtam akkor is elég jól a nyelvet. Az történt, hogy a vizsgáztató azt kérdezte, mi a véleményem a divatról. Arról nekem semmilyen nyelven nincs véleményem, de megkukultam.

Anyukám mondta: jaj, de majomka vagyok, a vizsgán az a lényeg, hogy dumagép legyek, miért nem mondtam el, hogy a divat nem jó kérdés.


Másodjára az akkori munkahelyem, egy külker vállalat kötelezett a nyelvvizsgára. Elég hamar kiderült, hogy gyengén állok a szakmai fogalmakkal. Erre folyékony németséggel elmagyaráztam, hogy én a német nyelvet tudom, de a külker nyelvet nem, és erre két hónappal ezelőtt köteleztek, nem tudtam mindent megtanulni ennyi idő alatt.


Megkaptam a szakmai felsőfokot, mondjuk a szakmai nyelvből kettes lett, de azt nem nézi senki.

2014. máj. 12. 09:48

Most februárban voltam origo közép angolon: strandon vagyok a gyerekemmel, aki elveszett és menjek az úszómesterhez (vizsgáztató) segítségért. Semmi extra nem volt, kértem segítséget, vázoltam a szitut (elmentem üditőért, mondtam maradjon, de eltünt, vízbe nem megy nélkülem), kérdezte különös ismertetőjegy, mondtam mi van rajta és egy nagy seb a hátán. Jó, keressük meg, és ennyi volt kb., amire emlékszem. Szerintem nem volt nehéz.

12 éve német közép: diákként nyári munkát akarok vállalni egy némo.-i szoc. otthonban, győzzem meg a főnököt, hogy alkalmas vagyok a feladatra (hát, arra már nem emlékszem, hogyan győztem meg..., csak a témára).

2014. máj. 12. 09:20
Középfok: TELC nyelvvizsga, páros szituáció: egy szabadtéri koncert megszervezése volt a feladat, helyszín, fellépő, program ötletek.
4. tavasz007 (válaszként erre: 3. - Suesue)
2014. máj. 12. 09:06
A lényeg, hogy minél részltesebben leírni a vizsga kérdést. Mit akartak pontosan, milyen szavak voltak benne pontosan, .........
2014. máj. 12. 08:49
Középfok: vidámparkos téma volt.
2014. máj. 12. 08:30
én benne vagyok, bár még nem voltam nyelvvizsgázni. Viszont kíváncsi vagyok hol milyen szituációkat kértek. :) sosem lehet tudni mivel akadok össze..
2014. máj. 12. 08:25

SZiasztok!


Arra gondoltam, hogy megoszthatnánk, hogy milyen nyelvvizsga szituációkat kaptunk nyelvvizsgán. Az mindegy, h milyenen, mert úgyis kb ugyanazt kérdezhetik. Lehet alap, közép és felsőfokon...


Benne vagytok?

Köszi!!!!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook