Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Nyaralás Egyiptomban fórum

Nyaralás Egyiptomban (beszélgetős fórum)


1 2
22. egypt (válaszként erre: 20. - Timycat)
2012. jún. 9. 15:12

Mi az, hogy Luxor üres?:O Nem láttátok a karnaki templomot, Hatsepsut halotti templomát meg a Királyok Völgyét? Nekem életem legnagyobb élménye volt. Kairó szintén, Egyiptom Múzeum, piramisok, szfinx... Ti ott mit csináltatok, hogy nem volt nagy buli?:O Nem értem...

Mi 4 csillagosban voltunk, szép volt és tiszta, semmi gond nem volt vele.

2012. jún. 9. 15:12
A kaja veszély eszembe sem jutott. Tényleg elég pár korty pálinka az étkezések előtt, és nem lesz semmi baj? Vagy fel kell venni valami védőoltást? Mire kell leginkább odafigyelni, ami az étkezést illeti?
20. timycat (válaszként erre: 17. - H.orsika87)
2012. jún. 9. 15:07

A tenger gyönyörű, de az igazi arcát akkor adja ha búvárkodni is akartok. Nem véletlenül szervezik oda a búvártúrákat. Ár/érték arányban a Vörös-tenger a legjobb.

Mi szeptember végén voltunk, hőség volt, de viselhető, viszont Luxor forró és "üres", baromira nem érte meg azt az utat, pláne ahogy az egyiptomiak konvojban vezetnek, halálfélelem. Kairo zajos, mocskos és hihetetlen a nyomor, szintén nem volt nagy buli. (Főleg hogy fegyveres őrök tereltek, mint a birkákat, épp akkor sem volt nyugodt a helyzet)

Az emberek arabok, a trehányabbik-koszosabbik fajtából, az 5*-os szálloda itthoni viszonyban mindjuk max 3-nak felel meg. Turisták szinte egytől-egyig megszenvedik a gyomorrontást, fertőtlenítés ide vagy oda.

Itt még senki nem említette a közbiztonságot, pedig nem célszerű csak úgy ellófrálni édeskettesben a szálloda-övezetből.

Ha az egyiptomi kultúra érdekel akkor irány a Louvre vagy a Brittish.


Mi egyszer voltunk Hughradában és soha többet, nem véletlenül olyan "olcsó" bár sokszor az olcsó a drága

19. egypt (válaszként erre: 17. - H.orsika87)
2012. jún. 9. 15:04

Mi júliusban voltunk, és nem lettünk rosszul a Királyok Völgyében sem a melegtől, buszokat sem kellett visszafordítani, szerintem abszolút kibírható. Szellősen kell öltözni és rengeteget inni.


A mi szállodánk a központban volt, de fillérekért vannak taxik, amik bevisznek a városba, ha messzebb van a hotel.

Borzasztó rámenősek az eladók, valakit ez zavar, én ennek tudatában mentem ki és elfogadtam, hogy ez ilyen kultúra.

18. egypt (válaszként erre: 5. - Brigitta2121)
2012. jún. 9. 15:00
Ott nem voltunk, csak anyósomék.:) De az is jó hely, meg úgy egész Egyiptom szerintem szuper.
2012. jún. 9. 14:54
Köszönöm szépen a jókívánságokat és a hozzászólásokat :) Legalább már okosabb vagyok valamivel. És milyen a tenger? Az emberek? Rámenősek az eladók? Pl. Hurgadát úgy tudom elképzelni, hogy hotel hotel hátán, és egy csomót kell gyalogolni, vagy autózni, hogy beérj a központban. Ez így van? :)
16. Nala63 (válaszként erre: 15. - Prencsike)
2012. jún. 9. 14:51
Én csak a kirándulásra írtam,hogy nem jó nyáron,a többi tökéletes.Én imádom.Hiába van meleg,itthon sokkal elviselhetelenebb!!De júliusban,augusztusban körutazást tenni,na az gyilkos:))
15. prencsike (válaszként erre: 11. - Nala63)
2012. jún. 9. 14:48
Hangsúlyoznám újra, én is voltam ott már szeptember elején is. Valóban nincs hideg cseppet sem, de ezzel az erővel itthon is mérhetünk 50fokot, mondjuk ha kiteszem a napra a hőmérőt, akkor simán. Nekem is mondták, neki se vágjak, mégis itt vagyok. Biztosan kellemesebb november-decemberben, ezt egy percig sem állítottam.
14. Nala63
2012. jún. 9. 14:47
Így van,Luxor még forróbb!!
13. Nala63 (válaszként erre: 10. - H.orsika87)
2012. jún. 9. 14:46
Ha csak pihenni , ejtőzni akartok,akkor hidd el tökéletes,csak kirándulni nem jó.De itt nem fordulhat elő,hogy az időjárás bezavar.
12. prencsike (válaszként erre: 10. - H.orsika87)
2012. jún. 9. 14:45

Értem, nekünk is augusztus végén volt az esküvőnk, és csak októberben voltunk nászúton a cél miatt.

Pár fontos dolog: gigaerős naptej (használni, bármennyire nem érzed szükségét), kalap v.valami fejfedő, hosszú! lenge ruházat, kényelmes lábbeli, és víz mindig legyen nálatok, gond akkor nem lehet! Jah, meg fertőtlenítés céljából valami erős alkoholos ital (mondjuk pálinka) kis mennyiségben az étkezések előtt :-). Bármi kérdésed van, szívesen válaszolok! Sok boldogságot!

11. Nala63 (válaszként erre: 9. - Prencsike)
2012. jún. 9. 14:44
Hát hidd el nem erős túlzás,minden évben oda járunk,már 10 éve.A piramisoknál a napon,hiszen árnyék nincs 70,2 mutatott a hőmérő,a vizünk felforrt.Borzalom abban az időben.Viszont november-decemberben lehet kirándulgatni!!
2012. jún. 9. 14:38
Akkor azt hiszem ezt eldöntöttük :( Sajnos máskor nem tudunk menni, csak abban a dátumban. Mert a vőlegényem tanít, és nem kap nyaralás miatt szabadságot iskolakezdés után. Akkor másik országot kell keresnünk.
9. prencsike (válaszként erre: 6. - H.orsika87)
2012. jún. 9. 14:37

Az augusztus a kirándulások szempontjából tényleg meleg kissé, de a 70fok azért erős túlzás...

Mi 2*voltunk, először szeptember elején, másodszor október elején, érezhető volt a különbség. A szél mindig fúj, és teljesen más a hőérzeted. És ha már itt tartunk nem Kairóban lesz rohadt meleg, hanem inkább Luxorban! Látnivaló pedig bőven akad, az garantált.

8. Nala63 (válaszként erre: 6. - H.orsika87)
2012. jún. 9. 14:28
Nyáron nem szabad utazgatmi Egyiptomban,ilyenkor tényleg csak a szálloda. Aki körbe akar nézni az okt,november után menjen,mert ilyenkor Kairóba simán 60 fok felett van,tehát kibirhatatlan.A tengerparton,és a medencéknél ki lehet bírni minden erölkődés nélkül. Ha utazgatni akartok,akkor ne augusztusban menjetek. Múltkor egy egész buszt fordítottak visza mert kivétel nélkül mindenki rosszúl lett a piramisoknál,ahol a 70 fokot is meghaladhatja augusztusban.
7. Nala63 (válaszként erre: 1. - H.orsika87)
2012. jún. 9. 14:25
Ne félj tőle.Az a meleg nem olyan mint itthon.Páratartalom egyenló a nullával,száraz meleg van.Tavaly 57 fok volt és nem szenvedtem ott kint annyit mint itthon a 30 fokban.Én imádom,és nem tudok róla lemondani. Ja olcsóbb mint a Balaton,na ez a gáz!!
2012. jún. 9. 14:22
Még nem foglaltunk semmit :( Ez lenne a nászutunk :) Hurgadában, a Royal Hotelt néztük, all inclusiv, és nem drága. Igazából a páromnak van Egyiptommal baja, hogy nincs mit látni. Mert, hogy lássunk is valamit sokat kell utazni. Kairoba kb. mennyi az út? Augusztus 10-én mennénk. 4-én lesz az esküvőnk.
5. Brigitta2121 (válaszként erre: 3. - Egypt)
2012. jún. 9. 14:17
nekem is ajànlhatnàl vmit :) Sharm el Shaikh
2012. jún. 9. 14:16
Mikor mennétek? Julius- Augusztus tényleg eléggé meleg, kb 40 fok :/
2012. jún. 9. 14:16
Mi voltunk ott, tök jó volt. Miért lennél bezárva?:O A tenger szuper, esténként meg mindig besétáltunk a városba nézegetni. Fizess be kirándulásokra, ottani irodáknál sokkal olcsóbb és 100%-ban megbízhatóak. Mi voltunk a Királyok Völgyében, Kairóban és egy sivatagi túrán.
2012. jún. 9. 14:16
Szia! Sajnos segitseget enm tudok adni, de mi is csütörtökön indulunk Sharm el shaikh-re :)) Mi is nézelödtünk ott, de nem hiszem hogy be lesztek zàrva, sok lehetöség van :)) Merre mennétek pontosan? Hotel?
2012. jún. 9. 14:11

Sziasztok!

Egyiptomba, Hurgadába szeretnénk menni nyaralni. Véleményekre lennék kíváncsi. A hely pozitív és negatív tapasztalatait megosztanátok velem? Félek a nagy melegtől, és attól, hogy be lennék zárva 10 napig egy hotelba. Milyen lehetőségeket rejt az üdülőhely?

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook