Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Volt már valaki Egyiptomban, Sharm El Sheikh-ben? Kinek milyen tapasztalatai voltak? fórum

Volt már valaki Egyiptomban, Sharm El Sheikh-ben? Kinek milyen tapasztalatai voltak? (beszélgetős fórum)


1 2
2013. nov. 13. 15:10

Sziasztok!

Valaki megtudna nekem mondani,hogy sharm el sheikh-ben karacsonykor milyen ido van?

37. fcseh
2012. szept. 22. 13:31

Sziasztok!


Tavaly voltunk Egyiptomban. Egész pontosan sharm el sheikh-ben meg Kairóban.

Nagyon jó volt. Élveztük nagyon. Sok videót készítettünk, amit most nagyon szívesen megosztok veletek.

Ezért a videókat beteszem ebbe a fórum részbe is. Szerintem más nem készített ilyen minőségű videókat így mindenféle képen érdemes megnézni, hiszen akik még nem jártak ott azok is megcsodálhatják annak a világnak a szépségeit.


Repülővel érkeztünk oda. Shinai félsziget ilyen madártávlatból érdekes látvány.:)


[link]


Voltunk buvárhajón:

[link]


Láttuk a holdfogyatkozást. Ott sokkal nagyobbnak látszik a hold:

[link]


Aztán kiruccantunk Cairóba megnézni a piramisokat. Ez a ravatalozó:

[link]


Piramisok:

[link]


Piramisok:

[link]


Piramisok:

[link]


Piramisok:

[link]


Aztán meg repülővel haza:

[link]

36. fcseh
2012. szept. 22. 02:21

Sziasztok!


Tavaly voltunk Egyiptomban. Egész pontosan sharm el sheikh-ben.

Nagyon jó volt. Élveztük nagyon. Sok videót készítettünk, amit most nagyon szívesen megosztok veletek.


Repülővel érkeztünk oda. Shinai félsziget ilyen madártávlatból érdekes látvány.:)

[URL=" [link]


Voltunk buvárhajón:

[URL=" [link]


Láttuk a holdfogyatkozást. Ott sokkal nagyobbnak látszik a hold:

[URL=" [link]


Aztán kiruccantunk Cairóba megnézni a piramisokat. Ez a ravatalozó:

[URL=" [link]


Piramisok:

[URL=" [link]


Piramisok:

[URL=" [link]


Piramisok:

[URL=" [link]


Piramisok:

[URL=" [link]


Aztán meg repülővel haza:

[URL=" [link]

35. Liza80 (válaszként erre: 34. - D0860dee94)
2010. nov. 28. 18:52
Köszönöm Betti!!! Valóban ennyivel megelőzhetem a rosszullétet? Vagy én turbózom fel!!???
34. d0860dee94 (válaszként erre: 33. - Liza80)
2010. nov. 28. 17:38

:D


vigyél pálinkát és öblögess!


amúgy meg a szállodában kajálj nyugodtan!


eleinte én is úgy kértem a piákat hogy jég nélkül, utána meg már "persze hogy jéggel"

33. Liza80
2010. nov. 28. 16:58

Sziasztok!

Tud nekem valaki abban segíteni, hogy megírja tapasztalatait az étkezéssel kapcsolatban?

Sharm el Sheikhbe utazom decemberben, és már annyi szörnyűséget olvastam hogy nem tudom mi vár rám.

A szállodában is azt az ételt adják, amiket ott fekáliával öntöznek? Vagy honnan tudhatom mit ehetek? Köszönöm!!!

32. rtopi (válaszként erre: 30. - Z.ombre)
2009. ápr. 26. 14:29

Ha sznorizni szeretnénk, és közvetlenül a szálloda strandján, melyik hoteleket ajánlod? Hol a legszebb a part? A (régi nevén) Conradban voltunk, az gyönyörű volt. Mi csak a mólón mentünk a vízbe, az tökéletesen megfelelt. Ha nem kapunk oda helyet, a többi rész is ilyen korallos? A kevesebb csillagos szállodák is érdekelnek. A 13 éves fiúnk pedig a búvárkodást is ki szeretné próbálni.

Köszi a választ!

31. d0860dee94 (válaszként erre: 30. - Z.ombre)
2009. ápr. 13. 13:12

Írtam neked privit.


Nézd már meg légyszi!


Köszke

30. z.ombre (válaszként erre: 29. - D0860dee94)
2009. ápr. 10. 12:52

szia :)

Hát igen elég fura világ európai szemmel,de mégis megfogja az ember:) Én kilenc évvel ezelött jöttem elöször és engem is megfogott :) Azóta már eltöltöttem itt egy pár évet összesen :)

29. d0860dee94 (válaszként erre: 28. - Z.ombre)
2009. ápr. 10. 09:04

Szia!


DE JÓ NEKED!!!!!


Én még csak egyszer voltam ott, de az az egyszeri alkalom elég volt hogy beleszerelmesedjek :D

2009. ápr. 9. 19:51

Sziasztok :) Sharm el sheikben dolgozom búvároktatóként ,ha bármibe segíthetek irjatok.

üdv

2009. jan. 28. 21:28
Sziasztok. Mi most akarunk menni április elején Sharm el Seikhbe csak félek hogy még nem lesz olyan jó az idő... aki volt már ebben az időpontban légyszi írjon
2009. jan. 20. 16:09
Ja bocsi,most olvasom,h már írta vaki,elnézést még 1szer
2009. jan. 20. 16:07
A helyi gyógyszer az Antinel!:)lehet nem erre gondolsz,és nekem nincsnek tapasztalataim vele,mert bármit ettem ott,semmi bajom nem lett,és helyi kajákat ettem főként,de anyukámnak bevált,neki is tanácsolták...ha nem akkor sorry,és nem árt elolvasni a haszn utmutatót persze!:)
24. marineva77 (válaszként erre: 17. - Emagdi)
2008. máj. 30. 13:32

egyetértek, bár kinn érdemesebb megvenni a maszkot is meg a pipát is, sokkal olcsóbb és nagyobb a választék.


Hurghada vs Sharm? Sharm sokkal szebb, mind a tenger, mind a szárazföld.


Hányás, hasmenés? Ha csak a szállodában kajcsizol vagy normális étteremben, nem útszélről vásárolsz, akkor elkerülhető. Nekem a 2 év alatt semmi bajom nem volt. Még gyümölcsöt se vegyél, csak normális ABC-ben.

23. marineva77 (válaszként erre: 10. - 6f40974ff6)
2008. máj. 30. 13:27
Hülyeség...
2008. máj. 29. 01:49
Szia Betti! Én voltam már kb 10 szer Sharmban, egyszer egy évig éltem Egyiptomban, akkor sokat jártam arra de azóta is mentem vissza, és remélhetőleg most nyáron is :)Gönyörű hihetetlenül fantasztikus hely, de néha túlzsúfoltnak hat, ilyenkor érdemes ellátogatni a másfél órára levő Dahab faluba amely eléggé családias és a búvárok és sznorkisok paradicsoma.Én az egy év alatt 2x lettem beteg, és mindkét akalommal előkelő helyen kajáltam,pedig amúgy simán utcán is ettem. A már említett pálinka sokat segít. Ott csak nagyon béna piák vannak, olyan utánzaok, hogy nem ment le a torkomon pfff. A reptéren vegyél valami jót és bátran öblögess. Nálam mindig volt egy elegáns kis laposüveg, és minden kaja előtt béleltem, majd utána is küldtem pár kortyot. Nincs értelme egy ilyen helyen megfosztanod magad a sok finomságtól. Olyan salátáik és finom igazi napérlelte gyümölcseik vannak..:))
21. d0860dee94 (válaszként erre: 19. - Emagdi)
2008. máj. 28. 10:00
köszi a sok jótanácsot! legyen szép napod!
20. emagdi
2008. máj. 28. 09:58

ja, és én mindig mindent eszem ha ott vagyok (mármint amit a szállodában adnak), gyümölcsöt és zöldséget is.


szóval szerintem a pálinka-kúra használ, ráadásul a hangulatot is fokozza. (pálinka helyett jó bármilyen nagy %fokú pia is, whisky, vodka, vagy amit szerettek. de innen vigyetek, vagy a repétren vegyétek meg, mert ott azért macerásabb beszerezni, tekintve hogy arab ország)

19. emagdi (válaszként erre: 18. - D0860dee94)
2008. máj. 28. 09:55

hát vannak olyanok akik megelőzésként szednek napi 1 szemet, de szerintem nem kell.

én már többször voltam egyiptomban, még sosem kaptam el a vírust.

mi pálinkával szoktunk fertőtleníteni, minden kaja után:))) eddig ez még bejött:)))

szerintem antinált ráértek akkor szedni, ha elkapott a hasmars, de akkor viszont egyből. általában 1-2 nap alatt segít. de egyébként a hotelben is van orvos, van valami injekciójuk ami szintén 1 nap alatt hat, szóval lehet hogy érdemes akkor azt beadatni.

de megelőzésnek én nem szednék gyógyszert, mert minek mérgezze magát az ember mindenféle kémiai anyagokkal, ha nem muszáj?


jó nyaralást kívánok, júniusban már csúcsszuper idő lesz, a víz is vagy 28 fokos:))) a hasmars helyett én inkább a helyetekben a leégés miatt aggódnék, szerintem az nagyobb veszély, és az nem is gyógyul 1 nap alatt... szóval MINDIG kenjétek magatokat legalább 30 faktoros krémmel, a vízben is!! leégésből már tényleg durva dolgokat láttam, akár a napernyő alatt az árnyékban is pirosra lehet sülni, nagyon erős a sugárzás!


és maszkot-légzőcsövet tényleg vigyetek, valami csoda hogy milyen korallzátonyok vannak ott közvetlenül a part mentén!!

18. d0860dee94 (válaszként erre: 17. - Emagdi)
2008. máj. 28. 09:44

KÖSZI!!!

Már be van fizetve az utunk. Sierra-ba megyünk. 06.15-től.

Még egy kérdés az antinal-t megelőzésképp is lehet szedni? Arra is való? Jó lenne megúszni a fosós-hányós progit :)

17. emagdi
2008. máj. 28. 09:38

én voltam már hurghadán és sharm el sheikben is.

sharm sokkal szebb, a tengeri élővilág szempontjából. még nincsenek annyira letaposva a korallok, mint hurghadán. (persze akinek nincs összehasonlítási alapja, annak hurghada is szép:))


szóval szerintem sharm jó választás, mindkenképpen tegnerparti, és legalább 4 csillagos szállodát válasszatok, ha nem akartok nagyon putri körülményeket. (ott azért a 4-5 csillag nem ugyanaz mint mondjuk egy európai hotelnél, szóval ne arra számítsatok).


maszkot, pipát, uszonyt vigyetek mindenképpen, meg érdemes beszerezni egy uv szűrős pólót (esetleg egy 3mm-es shorty-t), mert nézelődés közben csúnyán le lehet égni...


"fosás-hányásra" meg antinal-t kell szedni (ottani patikákban kapható, 5LE áron, ami kb 1usd. ha ennél drágábban akarják adni nektek, akkor lenyúlnak titeket, mert turisták vagytok:)

16. d0860dee94 (válaszként erre: 15. - 6f40974ff6)
2008. máj. 28. 09:08
azt hallottam, hogy kint erre spéci gyógyszerük van és azzal el lehet lenni... Ti is azt vettétek vagy vmi "ismerős" gyógyszert?
2008. máj. 28. 09:04
Hurgadán 10 napig voltunk, az első két napban vigyáztunk, csak sült csirkét, száraz rizst ettünk, semmi gyümölcs, semmi torta. Azán két nap múlva elkapott minket a hasmenés, de olyan mértékben, ahogy még soha életemben. Amit megettünk, ki is jött szinte azonnal. Az étvágyunk viszont nem lett rosszabb, így aztán ettől kezdve, mivel úgyis mindegy, már mindent megettünk. Elmentünk a patikába hasfogóért, és jókat kajáltunk,, egy dekát se híztunk.
14. *Linda* (válaszként erre: 12. - 6f40974ff6)
2008. máj. 27. 22:45
Köszi!!! :)
2008. máj. 27. 14:46
Nem volt hasmenésetek?
2008. máj. 27. 08:38
Majdnem fehér. Amit látni kell az Soller feltétlenül kisvasúttal!, Sa Calobra, a Sárkánybarlang, a Formentor-félsziget, Deia, és persze a főváros, és még sorolhatnám...
11. *Linda* (válaszként erre: 10. - 6f40974ff6)
2008. máj. 26. 19:00

:)

Mallorcán szép tiszta a tenger?fehér a homok?

2008. máj. 26. 18:46

Jártam Mallorcán El Arenalban, nagyokat kirándultunk, bejártuk a szigetet, ott is tiszta a tenger, és jó a kaja.

Egyiptom nyáron halál meleg, hőguta tuti biztos és a hasmenés szinte garantált.

2008. máj. 26. 18:41
Szerintetek Egyiptom vagy Mallorca jobb?
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook