Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Lehet bébiételt kapni Egyiptomban? Mennyire bababarát Egyiptom? fórum

Lehet bébiételt kapni Egyiptomban? Mennyire bababarát Egyiptom? (tudásbázis kérdés)


1 2
2010. máj. 31. 11:00
Sziasztok. Én a védőnőt kérdeztem pont egy egyiptomi nyaralással kapcsolatban, hogy mennyire vállalható szerinte. Azt mondta semennyire, nagyon nagy a hepatitis fertőzöttség a tengerben, medencékben is. A többi már szóba se került (meleg, fosós-hányós vírus stb.). Nem voltam még Egyiptomban, de szeretnék menni, viszont a Vörös-tenger télen is jól fürödhető, ismerőstől hallottam. Mi voltunk augusztusban (Jordániában), akkor 27 fokos volt, de a közel 50 fok külső hőmérséklet mellett hidegnek éreztük.
36. Berillke (válaszként erre: 35. - Szilvita)
2009. okt. 29. 09:01

télre marad a szánkózás Galyán

tavasszal és késő ősszel érdemes menni gyerekkel arab országokba

nyári hónapokban pedig a többi felsorolt: Málta, Ciprus, Madeira stb.

persze dec-ben is lehet menni pl. Ausztráliába, vagy Maldív-szigetekre, de hát ugye az ára :-)))

35. Szilvita (válaszként erre: 33. - Szitaszivárvány)
2009. okt. 28. 20:14
Én tavaly voltam Szicíliában, és június közepén olyan hideg volt a tenger, hogy alig-alig mentem be. Pedig nagy fakír vagyok... viszont a nyaralás végére sokat melegedett. Télen nem lehet valami meleg...
34. Berillke (válaszként erre: 33. - Szitaszivárvány)
2009. okt. 28. 18:25

igen, ez itt nem a reklám helye, de Galya tényleg egy szuper választás

na, máris nyertünk pár ezer km utazást és a magyar turizmust is éltetjük :-))))

2009. okt. 28. 18:09

Én kisgyerekkel voltam olaszországban, Bibione-ban és velencében. Velencét megbántam. 40 fok felett volt, aszalódtunk a tűző napon, mindenhol rengeteg ember és annyira kimerült a kislányom, hogy végig nyakba kellett cipelnem, mert menni alig bírt. Bibione nagyon jó választás nyáron, mert homokos a tengerpart és nagyon bababarát.

Ha télen mennék, akkor sziciliát venném úticélnak, mégiscsak délebben van, pár fokkal melegebb lehet, de szerintem úszni ott se fogtok tudni. az előttem szólónak igaza van. Ilyen picivel olyan szállodába érdemes menni, ahol bababarát ellátás és felügyelet is van. Mi tavaly voltunk gallyatetőn a Grand Hotelben. Álomszép, pompás levegővel, gyönyörű fürdővel vadasparkkal, játszóházzal és játszótérrel. Ilyen helyet kellene keresnetek. A kikapcsolódás akkor kikapcsolódás, ha nem a problémákat kell megoldanotok, hanem egymásra hangolódva tudtok szórakozni.

32. ffa1d14645 (válaszként erre: 31. - Prudence)
2009. okt. 28. 18:02
pl.ausztriában(ahol nem lesz meleg mostanság)vannak olyan bababarát hotelek hogy a kis picsájukat ki....k!a babáknak van babyszitt.játszókuckó gyönyörű hegyvidék.hóóóóó!!!amit bazira élveznek ezek a kis gyerkőcök!mehetsz repcsivel hogy élvezze a kicsi..és hidd el későbbiekben ha mennétek és nem kell kajcsival nyűglődni még élmény lehet mindannyíótoknak egypt!
31. Prudence (válaszként erre: 29. - Ffa1d14645)
2009. okt. 28. 17:55
de le lehet beszélni. sajnos nem tudjuk senkire hagyni. Én személy szerint nagyon örültem az útnak, csak a pici szempontjából nem igazán vonzó. Annak meg nincs értelme, hogy végig aggódjam az egészet. Pont azért kérdeztem, mert nincs tapasztalatom és kiváncsi voltam, volt-e már valaki pici babával Egyiptomban.
2009. okt. 28. 17:46

Én tavaly akartam Egyiptomba menni októberben, de a válság miatt eltoltuk. Novemberben kiderült, hogy várandós vagyok, márciusban megint felmerült a kérdés, hogy mehetnénk. De kihagytuk. Nem mertem vállalni a kockázatot, hogy esetleg elvetélek egy hasmenéses vírus miatt. Én is feltettem a kérdést itt a tudásbázisban, és a nagy része eltántorított. Igaz még nem voltam arab országban, de nem is fogom kipróbálni ilyen pici babával, gyerekkel, akkor inkább várok még pár évet (ha már eddig kibírtam):).

Egy szó mint száz, én sem mennék ilyen picivel...

Sajnos nem is lenne szerintem olyan felhőtlen a nyaralás, mert végig azon aggódnál, hogy nehogy baja legyen, nem? Ha csak kellemes időt akartok, akkor Teneriffe? Málta? Ciprus? Közel van, igaz fürdeni nem lehet, dehát azt ezek szerint Egyiptomban sem decemberben.

2009. okt. 28. 17:38

nos akárhogy is szépítjük,nem kisbabás hely!

de aki oda akar menni azt lebeszélni nem lehet.


mindenképpen eleve megterhelő egy ekkora kigyereknek az hogy először megrepültetik,azután a hideg mínuszokból átmenet nélkül kiszáll a több mint 25fokba,eleve tuti megfázás.ha oda úton nem hát visszafelé tuti hisz egy gyermek szervezete nem alkalmazkodik olyan könnyen.


nos hát...van mc donalds is:-))))

az sem bébikaja,de hát olya mindegy már ha noirmálisabb úgy sem lesz!

nem tudjátok a kicsit nagyira hagyni?-hisz nem emlékszik majd úgy sem semmire.

28. Berillke (válaszként erre: 27. - Gyöngyi)
2009. okt. 28. 17:14

hát igen!

hiába is mondta a kérdező, hogy az még csak hagyján, hogy ők elkapják, de a gyerek ne kapja el.

viszont akit elkap, az a gyereket se tudja ellátni, mert vagy fekszik, mint egy darab fa, vagy a wc és a szoba között rohangál, mint a mérgezett egér.....

2009. okt. 28. 16:50

Én tavaly voltam októberben, már az első naptól szedtük a helyi gyógyszert, az Antinált.Mire hazaértünk mindkettőnknek hasmenése volt, páromnak egy hétig, nekem napokig, pedigg ittuk a pálinkát rendesen!

Én nem vinnék oda ilyen kicsi gyereket. Menjetek máshová!

26. Berillke (válaszként erre: 25. - Prudence)
2009. okt. 28. 16:33

ha nem tudtok fürödni, a gyerek étkezése és esetleges megbetegedése fennáll a körülmények miatt, semmiképpen nem mennék.

A Vörös-tenger vizivilága olyan, hogy még felnőtt embereket sem lehet kiráncigálni a vízből. A piramis és egyéb nézelődnivalók pedig nem hiszem, hogy akkora erővel bírnának számomra, hogy elinduljak dec.-ben egy gyerekkel.

Fog.sincs milyen anyagi helyzetben éltek, mi érdekel titeket, milyen típusú nyaralást (telelést) szeretnétek, miért pont dec-ben. Szóval ezt csakis nektek kell tudni, de hidd el, nem a legjobb választás számotokra Egyiptom! Más is megerősítette ezt, hidd el, mi már láttuk, hogy milyen, csak segíteni szeretnénk.

25. Prudence (válaszként erre: 23. - Berillke)
2009. okt. 28. 16:29
akkor hova? :-)
2009. okt. 28. 16:17

Csak hogy alátámasszam:


A Vörös-tenger fürdésre április-májustól október-novemberig alkalmas.

2009. okt. 28. 16:14

ja, az ok, hogy dec-ben nincs rekkenő hőség, de akkor a vizivilágot is kihagynátok?

az pedig minden pénzt megér!

dec-ben nem hiszem, hogy órákat tudnátok úszkálni a vízben, sőt sztem kemény 10 percet sem

akkor miért pont oda?

22. Berillke (válaszként erre: 21. - Prudence)
2009. okt. 28. 16:12

mi is próbálunk támogatni valós infókkal, nem biztos, hogy nem kell megfogadnod!

ott nem lesz senki, aki segítsen és ellásson tanácsokkal

még mindig fenntartom a véleményem: én ekkora gyerekkel nem vágnék neki, még dec-ben sem

a higiéniai körülmények sok helyen nem olyanok, amiket elképzelsz

21. Prudence (válaszként erre: 18. - 1e8f358d6a)
2009. okt. 28. 15:19
köszönöm az első támogató hozzászólást :-))
20. Prudence (válaszként erre: 17. - 1e8f358d6a)
2009. okt. 28. 15:17
én úgy tudom, csak nyáron elviselhetetlen a meleg. nem?
2009. okt. 28. 13:44
Nem gondolom, hogy a legtutibb választás egy ekkora babával Egyiptom.
18. 1e8f358d6a (válaszként erre: 15. - Prudence)
2009. okt. 28. 13:33

nem lesz semmi baj, csak óvatosnak kell lennetek.


Decemberben nem lesz már ott sem annyira meleg, pont élvezhető lesz, nem 45 fok. Szóval a hónapválasztás az oké.


Babakaját biztosan lehet ott is kapni, bár én a környezetemben azt láttam, hogy ugyanúgy ettek a picik is a kajákból. Persze nem a fűszeres husokból, de pl. levesekből, édességekből lehet nekik adni kint is. Mi degeszre tömtük magunkat, nekem a két hét alatt egy nap volt csak hasmenésem, de az sem vírus miatt, nemes egyszerűséggel csak azért, mert annyit ettem, hogy rosszul lettem.


Ehet a picúr leveseket, sütiket, halat (nagyon finom halaik vannak).

Bár nem tudom, hogy a te picurid eszik-e már ilyeneket, de gondolom igen, ha már 15 hónapos.


A csapvíz tilos, még fogmosáshoz is ásványvíz kell, ezt vegyétek nagyon komolyan!

17. 1e8f358d6a (válaszként erre: 16. - Gabriellka)
2009. okt. 28. 13:29

:)) Igazad van, bár egy ekkora babának már súlya van.


Én nem akarok hisztisnek tűnni, de jópárszor voltam az ájulás határán Egyiptomban. A hotelben nem volt semmi gond, víz, medence, tenger, koktélok, légkondi stb. De kint a Piramisoknál? Vagy pl. a Királyok völgyében?


Szó szerint nem fehér embernek való az ottani meleg. :)

16. gabriellka (válaszként erre: 13. - 1e8f358d6a)
2009. okt. 28. 13:26
...en inkább akkor is a hátamra vennem a csemetét...és nem szenvednénk a babakocsival:)
15. Prudence (válaszként erre: 10. - Szitaszivárvány)
2009. okt. 28. 13:25
akkor szerinted hova menjünk december-januárban, ahol meleg van és nem 10-12 óra repülőút. ? Én nem találtam jobb uticélt. Szerintem ilyenkor csak az Afrikai Ázsiai országokban van melegebb mint itt. Ott meg szinte mindenhol szegényebb, piszkosabb körülmények közt élnek.
14. 1e8f358d6a (válaszként erre: 3. - Prudence)
2009. okt. 28. 13:14

itthoni szerek nem érnek semmit, kint kell venned hasfogó gyógyszert, a legjobb az Antinal. De ne hagyd magad átverni. Egy doboz Antinal nem kerül többe 1 dollárnál, de a hotelekben található patikákban 7 (!) dollárért akarták adni, mikor a pofájukba röhögtem és otthagytam őket.

Mi az idegenvezetőnktől vásároltunk.



Babák viszont ezt tuti nem szedhetik.

13. 1e8f358d6a (válaszként erre: 12. - Gabriellka)
2009. okt. 28. 13:12

Ez nem nonszensz. Nyáron Egyiptomban voltunk nászúton a férjemmel, és nem egy, nem kettő babakocsis anyukát láttam a piramisoknál. Szóval lehet.


Amúgy meg nem sokat kell tolni, mert a buszok jó helyen rakják le a turistákat, szóval nem óriási gyalogutakat kell elképzelni.



Az már egy másik dolog, hogy szerintem Egyiptom egyáltalán nem bababarát nyaralóhely. Olyan elképesztő forróság van ott, főleg a Piramisoknál, no meg Luxor-ról ne is beszéljünk. Még nekem felnőttfejjel is nehéz volt kibírnom.

12. gabriellka (válaszként erre: 3. - Prudence)
2009. okt. 28. 12:20
Babakocsival a piramishoz?! Nekem ez nonszensz bocs!!!
2009. okt. 28. 12:19
Egyetértek az elottem szólóval...én már voltam Afrikában,hát csodás volt az tutti,de sokszor nagyon féltem,foleg a betegségektol...neés a kaja...jajaj...
2009. okt. 28. 12:16
miért pont oda mentek? Van sokkal veszélytelenebb hely is a kikapcsolódásra. Nem biztos, hogy egy ilyen picivel ez jó ötlet!
9. Prudence (válaszként erre: 8. - Berillke)
2009. okt. 28. 11:32
a pálinka jó ötlet:-) magunk miatt annyira nem is aggódom, de azért mégsem adhatok a lányomnak tömény szeszt. Meg a két hetes babakaja adagot sem tudom elképzelni, hogy kiszállítom bőröndben.. szóval gáz.
8. Berillke (válaszként erre: 3. - Prudence)
2009. okt. 28. 09:56

babakajákat nem láttam boltokban, sztem ez ott nem nagyon megy...

gyógyszerek tekintetében csak a fájdalom és lázcsillapítónak van értelme, a vírus bekapása után helyi gyógyszer, illetve injekcióra lesz szükség.

fertőtleníteni tudsz, ha viszel mondjuk domestost, de tök felesleges

belső fertőtlenítésre pedig minden étkezés előtt és után erős pálinka vagy jager javasolt! :-))))

jaaa, és mosott gyümit se egyetek, hiszen vízzel mosták.Ami még bukta szokott lenni, hogy a jégkocka ottani vízből van készítve, ezt sokan elfelejtik!!! Utcán soha sehol semmit nem szabad enni! Talán ennyi nagy vonalakban, de inkább kérdezz :-))

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook