Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Aki már járt Egyiptomban, kérem írja meg tapasztalatait! Minden érdekel, nászútra szeretnénk oda menni! fórum

Aki már járt Egyiptomban, kérem írja meg tapasztalatait! Minden érdekel, nászútra szeretnénk oda menni! (tudásbázis kérdés)


1 2
38. Tandi25 (válaszként erre: 37. - Emagdi)
2009. aug. 25. 22:10

Hát, azt én sem tudom, h ott abba a tunéziai hotelben h engedhették meg maguknak azt, h ennyivel elintézzék ezt a bacit. Életembe nem ájultam el soha, ott 2x is, persze éjjel, a fürdőben, a kád szélére meg a földre is, utána úgy néztem ki, mint akit megvertek. :(


De megfogadom a atnácsod, ha Egyiptom lesz a Kiválasztott, nagyon alaposan utánaolvasunk a kinézett hotelnek!!!


És köszönöm mindenkinek, aki ilyen kedves és lelkes volt, h ennyi mindent írtatok nekünk!! :)

37. emagdi (válaszként erre: 35. - Tandi25)
2009. aug. 25. 14:23

hát igen... egyiptom abból a szempontból hasonló, hogy itt is az a lényeg, hogy tényleg jó szállodába menjél (mindenképpen nézd meg a véleményeket foglalás előtt!).

de amúgy ott is az van, hogy a szálloda strandja nagyon szép, de azon túl már lepukkant, kivéve persze ha a szomszédban is szálloda van:)


a hányós-fosós vírus itt is elkaphat, de ott - mint korábban már valaki írta - a dokik nagyon felkészültek, ha észleled a tüneteket dokit egyből hívni kell, ad egy szurit, és másnapra semmi bajod.


szerintem érdemes egyiptomba menni, de mondom, a szállodaválasztáson múlik a siker, szóval annak jól járjatok utána, hogy jó helyre menjetek.

36. Kiss Ildikó (válaszként erre: 33. - Gyöngyi)
2009. aug. 25. 11:03

Szia Gyöngyikém! Jól vagy?

Anyu meg a lányom Lili, 16 napot voltak Egyiptomba Tabán. Az 5 csillagos Hiltonban. Nagyon dicsérték. A barátnőm meg ma jött haza Hurkhadáról, már alig várom, hogy beszéljünk :-))) Kiváncsi leszek mit mesél.

Lili ma indul haza Görögből, még előtte van a busz út :-o

Mi is Hurkhadára akartunk menni a barátnőmékkel, de nem tudtuk itthagyni a vállalkozást most. Nagyon jó szállodát néztünk ki a neten.

A Balatonra mentünk le 3 napra. De jó volt az is :-)

35. Tandi25 (válaszként erre: 31. - Emagdi)
2009. aug. 24. 20:33

Szia Magdi!


Tunézia azért nem tetszett, mert rossz, lepukkadt szállodában voltam, a kaja nem annyira ízlett és a part csak ott volt szép, ahol a hotel volt, pár méterrel arrébb már az is teljesen lepukkadt volt. Meg persze elkaptam ezt a bacit is, olyannyira, h láz, hasmenés, 2x ájulás, stb... Csak arra vágytam, h végre hazaérjek. Az idegenvezető annyit mondott, igyak sokat és vegyek be lázcsillapítót... Jó fej, mi?

Szóval ezen élmények miatt nem nyert meg annyira. :)

34. Tandi25 (válaszként erre: 33. - Gyöngyi)
2009. aug. 24. 20:30

Köszi, olvastam és olvasom még, annyi mindent leírtál. :)

Nagggyon köszi az élménybeszámolót! :)

33. gyöngyi (válaszként erre: 24. - Tandi25)
2009. aug. 24. 19:34
Elküldtem.
2009. aug. 24. 12:12

Sziasztok nagyutazók! :-)))

Én is Egyiptom mellett döntenék.

Tavaly voltunk 2 hétig Sharmban. Szupi volt. Átmentünk Izraelbe is, még Betlehembe is sikerült bejutni.

Háromszor voltunk Tunéziában, nekem az a legtutibb. De egy nászút májusban, az szerintem is Hurkhada!!!

31. emagdi (válaszként erre: 25. - Tandi25)
2009. aug. 24. 10:18

májusban már teljesen jó idő van ott, és a tenger is kellemes hőmérsékletű.

bár ha írod, hogy tunézia nem tetszett (nem tudom pontosan miért), de egyiptom stílusában és az emberek attitűdjét tekintve hasonló, lehet hogy akkor mégsem egyiptom ami nektek való.


hasmenésről: én már többször voltam, minden alkalommal ettem mindent (zöldséget, gyümölcsöt is), csapvízzel mostam fogat, és soha semmi bajom nem volt.


a korallzátonyok miatt viszont szerintem az egyik legszebb nyaralóhely egyiptom. inkább sharm-ba menjetek, ott még nincsenek annyira letaposva a korallok mint hurghadán.

fontos, hogy nagyon jó szállodába menjetek, ezt ne csak a csillagszám alapján válasszátok, nézzétek meg a véleményeket a szálloda-értékelős oldalakon (pl tripadvisor.com). alapszabály, hogy 4 csillag alatt ne menjetek, és minél újabb építésű legyen a hotel.

2009. aug. 24. 06:55

A gyógyszert illetően teljesen egyetértek: mi is vittünk itthonról, az idegenvezetőnk mondta, hogy az nem jó a kinti hasmenésre, csak az ottani: Antinal a neve. Az alkohol lehetséges, hogy jó, viszont én 6 hónapos terhes voltam, így nem ittam :)).

Volt még egy nagyon érdekes élményünk: elmentünk Kairóba az állatkertbe, csak úgy, magunk! Hát az valami szuper volt: egyszercsak megjelent a vezető és hozott egy dzsippet, azzal vitt körbe minket! Megfoghattunk egy kis krokodilt, kölyöktigriseket és kis csimpánzt is hozott, aki az ölünkbe ült és puszit adott :)). Az afrikai állatok pedig sokkal nagyobbak, mint itt Európában! Viszont láttunk kutyát(!), őzikét akik meg tök kis csenevészek abban a klimában...és büszkén vitt minket egy csomó tengerimalachoz, meg is etethettük őket :). Gondolom, az ott valami ritkaság lehet :).

2009. aug. 24. 05:58

Szia ! Ha nekem választanom kellene a sok hely között akkor mindenképpen Egyiptom. 4x jártam már ott és még mindig csak oda mennék vissza. Pedig már nagyon sok helyen voltam és ide mindig visszavágyom. Az biztos, hogy vinni kell valamilyen erősebb alkoholt és fogyasztani kell belőle, de én még soha nem voltam ott beteg. Állítólag csak a helyi orvosságok jók a betegségekre mivel azok nem az itteniek és csak azok hatásosak - mondta az idegenvezető. Arra nagyon vigyázz, hogy ne nagyon tervezz be minden napot programmal, mert akkor túl lesztek hajszolva. Ne akard egy út alkalmával megnézni mindent. Most már az internetről minden szállodáról környékéről tudsz lehívni képeket és el tudod dönteni a pénztárcádhoz mérten, melyik is jó nektek. Meg lehet nézni, hogy fakultativ kirándulás Hurg. -ról v. Sarm. -ről mennyi. Már itthon is be lehet ezekre fizetni, de kint sem késő. Tehát a zsebpénzt akkor ennyivel meg kell emelni. Karácsony előtt egy héttel voltam kint nagyon jó idő volt, az éjszaka egy kicsit hűvösebb de a nappal meleg és a víz is jó. Nem voltam sokszámú csillagos szállodába, de nagyon szépen fel voltak készülve, intelligens volt a kiszolgálás. Volt a szállodának belső medencéje, a gyerekekkel foglalkoztak, volt torna, hastánc, amit akartál. Én inkluziv ellátást kértem, mivel többször kávézom, azzal is nagyon meg voltam elégedve. Szóval csak jót tudom mondani és írni.

Csodálatosan szép utatok lesz.

28. Tandi25 (válaszként erre: 15. - Princes47)
2009. aug. 23. 21:15
Igen, tudom, bnőm már volt ott, de az drágább is... :((
27. Tandi25 (válaszként erre: 21. - Masször)
2009. aug. 23. 20:41

Köszönjük szépen! :) Már nincs 9 hónap a lagziig. :))


Ottalvós kirándulás??!! Hmm...

Lehet, h megnézem, Törökországról mit lehet tudni.

Hátha ott nincs ez a hányós dolog. Nekem elég érzékeny a pocim, tuti megint benyelném. De ha én nem, akkor a párom.

26. Tandi25 (válaszként erre: 22. - Masször)
2009. aug. 23. 20:39

Ezt mindenképp megfogadom és egyébként nekem is ez volt a tapasztalatom. AZ immodium és társai egy rakás sz@r (h sítulosos legyek :))).

A széntabletta a legjobb. :)

2009. aug. 23. 20:38

Hű, köszönöm mindenkinek a hozzászólásokat. :)

Nem is tudtam, h ennyi látnivaló és szép dolog van Egyiptomba.

Az igazság az, h eredetileg Korfura szerettünk volna menni, de az esküvőnk után ott még állítólag nincs olyan jó idő (esküvő: 05.15., tehát ezután lenne a nászút, de nem akarunk 1 hónapot várni).

Ezért elkezdtünk gondolkozni, h ilyentájt hol van 25-30 fok és oylan tengerhőmérséklet, ami tűrhető. Így jutottunk el Egyiptomig, felmerült még Törökorzság, bár erről sem tudok sokat.

Tunézia kizárva az én korábbi borzasztó élményeim miatt...

24. Tandi25 (válaszként erre: 10. - Gyöngyi)
2009. aug. 23. 20:28

Igen, légyszi küldd el! :))

Várom!

És köszi!

23. vlarissa (válaszként erre: 21. - Masször)
2009. aug. 23. 20:19
Igen-igen, a töményet én is nagyon javaslom (érdemes a ferihegyi vámmentes részen beszerezni :)a helyi alkoholok felejtősek, én max. sört ittam ,de az is gyenge, inkább a hazait. Fakultativ programok, amiken voltam: Petra,Jeruzsálem,Eilat (csodás óceanográfiai intézete van + vad delfinekkel is lehet úszni),Mózes-hegy (ezt éjszaka másszák meg zseblámpával, majd a csúcson napfelkelte, nekem életreszóló volt, de annyira nem könnyű felmászni), hajókázás búvárkodással (2 helyen álltunk meg, mindegyik más-más élővilággal rendelkezett),Dahab (sivatagi autózás, beduinozás,bazározás, kajálás, tevegelé, és a Blue Hole -amit a tengerbe esett meteor vájt ki, 4000m mély, igaz búvárparadicsom és gyönyörű),Szt. Katalin kolostor a Mózes-hegy aljában (világ legrégebbi kolostora, még most is működik, tele zarándokkal, szép). Hirtelen ennyi jutott eszembe.
2009. aug. 23. 20:15

Majd el feledtem, útipatika: Hasmenés ellen CSAK széntabletta. Hányásra szódabikarbóna, vagy samarin.

Ezen kívül csak fájdalom csillapítót érdemes vinni.

Mindenkit lebeszélnék az immodium és társai hasmenés ellenes szerekről. Mert ezt a hasmenést a fertőzés okozza, a szervezet igyekszik megszabadulni a méregtől amit a baci termel, ha megakadályozod a kiürülését a szenvedést is meghosszabbítod szinte az egész nyaralás idejére.

A széntabletta viszont megköti ezeket a méreganyagokat, így elviselhető mértékre csökkenti a mennyiségüket.

2009. aug. 23. 20:08

Mindenek előtt gratulálok!:-)

Egy kis tudomány: a földön kb. 250-300 fajta coli baci él, ebből általában 50-60 amivel találkozol. Minél messzebb utazol a lakhelyedtől, annál több több újjal fogsz találkozni, ez okozza a hányást hasmenést. Igaz az egyéni érzékenység is befolyásolja. - keresztül-kasul utaztam Európát és Ázsiát, de soha nem volt ilyen gondom. Igaz, vittem magammal a háziorvosomat, aki reggel este rendelt. A neve: Dr. Zwack unicum:-))

Sharm el Sheikh is és Hurghada is viszonylag messze van Kairótól - emlékeim szerint ott alvósak a kairói látogatások.

Hurghada kicsit melegebb. Januárban is jártam már ott, és 23 fokos volt a tenger. Sharm el Sheikhnél is 21 fokos volt áprilisban:-)

Igazi helyi látni való talán csak Sharm el Sheikh közelében van a Szt. Katalin kolostor a Mózes hegy lábánál - a legenda szerint itt kapta a Kőtáblákat. Csodálatos a napkelte a hegytetőről. Én ezt ajánlanám. A tenger a napfény és az élővilág hasonló mind két helyen.

2009. aug. 23. 20:02
Mi októberben voltunk, isteni volt az idő, nem mennék máskor!
19. princes47 (válaszként erre: 17. - Vlarissa)
2009. aug. 23. 19:59
Petrát látni kell, egy csoda
18. bmonka
2009. aug. 23. 19:53
Mi voltunk Hurghadán (3*-os szálloda, félpanzió és minden szuper volt, kaja, szállás, stb)és Sharm El Seiken is(5*-os ALL incl. és egy határ sz.r volt a hely az ellátás, már alig vártuk h. hazajöjjünk) Szóval nagyon meg kell gondolni a szállodaválasztást. Hurghadán sokkal érdekesebb fakultatív programokon vettünk részt , mint SESen(inkább a fürdőzös hely, a tengerpart szerintem sokkal szebb és ott van mellette Dahab, az meg a búvárkodók paradicsoma). Készültünk a hányós-hasmenéses vírusellen de sajna a párom így is elkapta, én mindkettő alkalommal megúsztam..
17. vlarissa (válaszként erre: 11. - Tavaszilány)
2009. aug. 23. 19:53

Szia!

Én tavaly októberben voltam, de még akkor is 33 fok volt, a Vörös-tenger pedig 28-29. Egéyz évben ennyi a hőmérséklete, kellemes, homokos part végig csodálatos korallzátonyokkal. Vigyetek sznorizáshoz (könnyű búvár) cuccot (pipa, szemveg, békatalp) vagy béreljetek. Nálunk a szállodától pár méterre már csodás zátonyok voltak bohóchallal stb.-vel. Én is all inclusive és 5* szállodában voltam, de a kaja bizony kicsit uncsi volt, és a fakultatív városlátogatás alkalmával ettünk igazi, hagyományos arab kaját. A hotelben megpróbáltak európaiasan főzni, fűszerezni, nem túl jó végeredménnyel. A hasmenést mindenki elkapta, az európai gyógyszerek nem jók rá, a helyi ANTINAL (kapszula és pár LE-be kerül) nevű 2 nap alatt rendbehoz, mindeféleképpen vegyetek, nálunk a Hiltonba volt patika, gondolom ott is lesz a közelben, vagy idegenvezető is szerez, ha megkéritek. A Sínai-félszigettől (ahova mentek)nagyon messze vannak a piramisok (nem néztem meg) mi északabbra voltunk, mint ahova ti mentek, nekünk 12 óra buszút lett volna...gondolom nektek is hasonló. Ha csak napozás ilyesmire vágytok arra ia jó,de érdemes feldobni fakultatív hajókázással, vagy szomszéd Jordániával (Petra), az elég közel van, esetleg Izrael, az talán messzebb. CSak ajánlani tudom, de a könnyű búvárkodást ne hagyjátok ki.

2009. aug. 23. 19:52

Mi az idén februárban voltunk, (számomra) csodálatos idő volt: napközben 24-30 fok között, persze este lehült. Hurghadán szállodában voltunk Mi is, onnan mentünk különböző fakultatív kirándulásra. Ásványvízzel mostunk fogat és semmi bajunk nem volt, pedig az Én férjem érzékeny akár egy rossz falattól is hasmarsa van!

De, Mi minden étkezés előtt ittunk egy pohárka röviditalt (kb. 3 cl.-t)!!

Tudvalévő a szesz dezinficiál!

Azonkívűl életemben másodszor a fehér bőröm lebarnult, és a sok gyönyörű látnivalón kívül ez okozott nagy örömet:)Tehát, csak utazzatok és vigyetek itthonról gyógyszert, ha mégis baj történne, kéznél legyen!

2009. aug. 23. 19:51
Szia ! És Majorka ? nagyon szép hely.
2009. aug. 23. 19:49

Mi bármikor visszamennénk, csupa szép élményünk van, páratlan a látnivaló, nagyon kedvesek az emberek, és nagyon finomakat ettünk :).

Igaz, mi 2 hetes körutazáson voltunk, bejártuk Hurghadát, Kairót, Asszuánt, a Níluson hajóztunk 4 napig stb. szóval szuper hely, de sztem ne csak a tengerparton punnyadjatok, ha már eljuttok ebbe a csodálatos országba...

2009. aug. 23. 19:43
Török országra még nem gondoltál? Nincs hasmenés gyomor görcs kedvesek jó a kaja szép a tenger .Én voltam mind a két helyen törökbe bármikor visszamennék Egyiptom annyira nem jött be.Már májusban is voltam a tenger akkor még nemolyan meleg de nem vészes
2009. aug. 23. 19:42
A fórumkeresőbe írd be: Egyiptomi napló
11. tavaszilány (válaszként erre: 8. - Tandi25)
2009. aug. 23. 19:38
Mi augusztusban voltunk, úgyhogy nem tudok a májusi időről semmit. Szerintem a hányás-hasmenés (és az idegenvezetőnk szerint is) gyakorlatilag elkerülhetetlen, hiszen az evőeszköz, tányér stb. mind a helyi vízzel van elmosogatva. Mi ásványvizet ittunk, azzal mostunk fogat, mégis elkaptuk. De kibírható...
2009. aug. 23. 19:36
Van egy naplóm a tavalyi útunkról Ha akarod elküldöm priviben.
2009. aug. 23. 19:33
A lányom tavaly volt:Hurghada,öt csillagos szálló.Az elsö ottani vacsora után egész éjjel hányás,láz,hasmenés.Kihívott a szálloda vezetöje egy német és egy egyiptomi orvost.Mindkettö megvizsgálta a lányomat és a völgényét.Kaptak egy injekciót,mi volt benne azt nem tudták,de másnapra nagyon gyorsan jobban lettek,a következö nap már semmi bajuk nem volt.A nyaralás többi napja jól telt.Nem volt látszólag higéniai probléma,fogalmuk sincs máig sem,mi volt ez az elsö napon.36 fok volt június elején,de volt klima a szállóban.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook