Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Nyaralás alatt sem hízni! fórum

Nyaralás alatt sem hízni! (beszélgetős fórum)


2014. júl. 22. 15:19
Köszönöm a jótanácsokat. Valószínűleg a zöldség-husi-hal-gyümölcs evések dominálnak majd, de nem ájulok el, ha becsúszik valami más is. A kalóriaadagomat megpróbálom nem átlépni.
27. uteLau
2014. júl. 22. 14:25
A nyaralás alatt is tudod tartani a diétát! :) Sovány húst salátával mindenhol tudsz enni, vagy akár halat. Ha már unod ezeket az ételeket, ehetsz szendvicset is szénhidátcsökkentett kenyérből/zsemléből sok-sok zöldséggel. A partra vihetsz magaddal gyümölcsöt is (ezt csak mértékkel, mert a gyümölcsökben is van szénhidrát!). Ha elcsábulnál (pl. fagyira), akkor fontos, hogy gyümölcsöset válassz, mondjuk csokis helyett, mert abban kevesebb kalória van, viszont a jégkását inkább kerüld el a cukortartalma miatt. A mozgás is nagyon fontos, a Balatonnál pedig erre rengeteg lehetőség van. :) Futhatsz, biciklizhetsz, nagyokat sétálhatsz, még akár valamilyen vízisportot is kipróbálhatsz. A parton tollasozhattok is a családdal, sok szállodában pedig teniszezési lehetőség is van.
2014. júl. 22. 11:12
Pölö a lángos, fánk, hamburger a mi étrendünkben nem szerepel, de a pizza, sült krumpli az igen :), és mértékkel.
25. dominós (válaszként erre: 10. - Dittiritti)
2014. júl. 22. 10:58

Nem nassolok a strandon (max 1 fagyi, de inkább pl. dinnye, barack), nem eszem többet kirándulás alatt, mint máskor. Napi 1x ülünk be valahova, és fapofával megrendelünk 3 kaját, plusz 2 üres tányért evőeszközökkel (5-en vagyunk), ha van gyerekadag, akkor azt. Ezen kívül hideg kaját eszünk, sok zöldséggel (akárcsak otthon).

Nem ügyesség, odafigyelés, megszokás, életforma. Tudnék én is "dagadt" lenni, mert tele van a családunk túlsúlyossal, de én így eszek mindig.

2014. júl. 18. 10:41

Nasinak:

- vásároljatok be gyümölcsöt, és azt vihetitek magatokkal a strandra.

- különböző magvakat is vihettek magatokkal: tökmag, mogyoró, mandula, hasonlók


Egyébként a jobb éttermek étlapján már eleve ott vannak a különböző vega és hasonló ...mentes kaják felsorolás is. Azt kell felderíteni, hogy az adott üdülőhelyen mely éttermek vannak berendezkedve az ilyen jellegű kajákra is!

2014. júl. 18. 09:57

Ha magánháznál szálltok meg, akkor a salátádat el tudod készíteni ott is, és akkor már sokkal kevesebbe kerül, különösen ha a hozzávaló zöldségeket esetleg otthonról tudod vinni. Persze szálloda esetén ez nem megoldható.


De csomagolt dolgokat, müzzlit, extrudált kenyeret, hasonlókat megveheted a lakóhelyeden, még akkor is olcsóbb lesz, mint az ottani üzletek. Ezek nem romlandók, és vésztartalék kajának tudod a csomagba pakolni.


Étteremben csak "natúr"-szeletet kérj, és akkor azt bunda nélkül készítik el neked.

A helyi specialitásokról rákérdezel a pincérnél hogyan is készül. Ha alapjaiban liszt és hasonlók nélkül, akkor rendelsz belőle, vagy éppen a köretet kéred másként.


Ha még valami eszembe jut, írom!

2014. júl. 18. 08:15
Köszönöm a jótanácsokat mindenkitől!
21. dittiritti (válaszként erre: 19. - Kriszta773)
2014. júl. 18. 08:15
De ! :-) remélem...
20. Naphal
2014. júl. 17. 21:15

Amikor mi a Balcsin voltunk, mi felnőttek nem nasiztunk. A nasi max 2 gombóc fagyi vagy egy főtt kukorica volt.

Az én reggelim ált gyümi volt (pld dinnye), majd a parton hol 1 lángos, másnap hal, saláta, leves, mikor mi fért bele a keretbe. Vacsorára sokszor grilleztünk. Sajtot, virslit, kolbászt, zöldségeket - ki mit kért

Ha a többiek pizzáztak, én joghurtot ettem müzlivel.

Ha étteremben vacsiztunk, salit vagy levest (esetleg főzeléket) választottam.


A súlyom nem tudtam, a ruhákon "mértem le", hogy híztam vagy sem - nem lett szűkebb a végén a ruha.


Mozgás annyi volt, amennyit a strandra való eljutás kitett + a strandon valo sétálás. Úszni nem tudok, félek a vízben.

Este sokszor sétáltunk, vagy épp tollasoztam/fociztam a fiammal egy kicsit.


Élvezd a nyaralást odafigyelve és ne görcsölj rá! :-)

19. kriszta773 (válaszként erre: 10. - Dittiritti)
2014. júl. 17. 16:41
de a nyaralás-strandolás alatt miért mozognál kevesebbet? az úszás is mozgás, és nem kell feltétlenül nasizni :) hacsak nem valami irtó spéci diétát követtél, akkor a szálláson és az éttermekben is találsz olyan ételeket, amiket eddig ettél. biztos nem csak üldögélni fogtok egész nap, úszkálni, sétálni, programokra menni, 2 hét alatt nem fenyegethet akkora hízásveszély, talán még fogyni is fogsz, nem?
18. Badcat001 (válaszként erre: 2. - 5674644b5d)
2014. júl. 17. 16:19
jaaa sültek! én szinte mindig a sült halat (pisztráng) részesítem előnyben. mellé kovi ubi, vagy görög saláta. Isteni, felfrissít és nem hágsz ki a kalória keretből sem.
17. Badcat001 (válaszként erre: 2. - 5674644b5d)
2014. júl. 17. 16:18

Teljesen egyet értek veled.

Amikor én a lángoshoz folyamodok, akkor pont a Kalóriabázisra támaszkodva látszik, hogy a lángos kivált egy főétkezést.

Ha megveszel érte, akkor az legyen az ebéd!


Fagyinál ajánlatos a gyümölcsfagyit előnyben részesíteni. Ha szerencsés vagy, alig tartalmaz majd cukrot.

16. dittiritti (válaszként erre: 14. - Kilimcs)
2014. júl. 16. 20:34
Köszönöm szépen! Nagyon hasznos dolgokat írtál. Mi Balatonfüredre járunk évek óta, de eddig nem igazán figyeltem arra, hogy mennyit és mit...Nagyon jól esik a segítő szándék! Ezért (is) szeretem a Hoxát...ismeretlenül is kedvesek az emberek! :-D
15. Kilimcs (válaszként erre: 14. - Kilimcs)
2014. júl. 16. 19:44
na este van... szóval az éttermi adag, ált egy átlagnő másfél napi kajája sokhelyen...
2014. júl. 16. 19:43

egy csoimó strandon vannak tök jó kaják. totál diétásak. szólj, hogy a salira nem kérsz öntetet, meg egyél halakat. sokhelyen van sima grillezett hal is pl. ashova mi járunk strandra ott lehet kapni 8-9 féle halat! multkor számoltam,.És akkor a husokról nem is beszéltem :)

az egyik alap ami jó, a gyrostál. ne kérj hozzá krumplit pitát, isteni finom, egy nap ebéd.


Étteremben csak a bundás dolgokat kerüld, egyszerűen kérdezd meg a pincért pontosan mit takar és hogy készitik az ennivalót, abból, ha kalóriaszámoltál eddig, be fogod tudni lőni kb menniyi. ahol lehet kérj fél adagot, mert az éttermiben általában ez a becsapás, hogy sokhelyen jó nagy emberes adag van. amit lehet egy 190 es sportos pasi jóízűen elpusztít, de egy átlagnő megeszik másfél kajáját egyben. De sokhelyen van féladag, vagy gyerekadag, kérd azt, máris jó leszel.


Amúgy meg sétálj, ússz, több mozgás belefér mint így előre gondolnád szerintem .


Nagyon jó nyaralást, és ne izgulj, ha már beállt a diétád, nem lesz nehéz tartani ;)

2014. júl. 16. 17:33
Én sem szoktam zabálni a nyaralás alatt , de ha megkívánom a lángost megeszem, de pl. még a kukorica jó ötlet ,vagy hekk .
2014. júl. 16. 15:28
Simán lehet strandon normális kaját enni. A legtöbb helyen azért van saláta, de én pl. hekket szoktam enni ubival, vagy kérek gyroshúst salátával. Ezek sem kifejezetten diétásak, de nem hízlal annyira mint pl egy lángos..
11. dittiritti (válaszként erre: 9. - C4851bb5de)
2014. júl. 16. 15:28
Köszi!
10. dittiritti (válaszként erre: 8. - Dominós)
2014. júl. 16. 15:27
Nagyon ügyes vagy, hogy nem hízol...Én gyárihibás vagyok, jó dagadt, s szeretném a megkezdett diétámat ott is tartani. Biztos nincs annyi akaraterőm, mint Neked, hogy én ilyen kövér lettem. Szeretnék példát venni olyanokról, mint Te, hogy hogyan oldják meg, hogy az esetleges kevesebb mozgás-csábító ételek mellett szép karcsúak maradnak. Segítenél ebben néhány tanáccsal?
9. c4851bb5de (válaszként erre: 4. - Dittiritti)
2014. júl. 16. 15:25
Gyümölcssalátának hűtőtáskában semmi baja nem lesz, strandon ehetsz halat is, és máris változatosabb.
2014. júl. 16. 15:23
Nem szoktam...miért kellene?
7. dittiritti (válaszként erre: 5. - 4740439ec6)
2014. júl. 16. 15:23
Hát zabálást nem terveztem...De sokszor olyan becsapós az egy-két falat dolog, s a végén szembesül az ember vele, mennyi kalória lecsúszott...Nagyon ari vagy különben, hogy adsz tanácsot :-)...Köszönöm!
6. dittiritti (válaszként erre: 3. - C4851bb5de)
2014. júl. 16. 15:21
Köszi az ötleteket! A levesek valóban jó ötlet. A helyzetemet az nehezíti, hogy paradicsomallergiás vagyok, feldagad az arom tőle :-(...
2014. júl. 16. 15:19
Mozogj és ne zabálj.Attól mert nyaralsz,nem kell dupla annyit enni.
2014. júl. 16. 15:19
Igen, a reggeli meg a vacsi nem lesz gond. De az ebéd és az esetleges, strandra magammal vihető nasik elgondolkodtattak. Mondjuk a gyümisalin felforr a strandon egész nap? persze, nem fogok gondot csinálni egy-két fagyiból :-D, csak ötletem nincs, hogy ha két hétig nem akarok csak pároltzöldséget husival enni, mik az éttermi menükből azok, amik kevésbé hízlalnak? Köszönöm a tanácsodat, nagyon örültem neki! :-)
3. c4851bb5de (válaszként erre: 1. - Dittiritti)
2014. júl. 16. 15:15

Ne görcsölj rá ennyire! :)

Csak attól fogsz meghízni, amit megeszel, mindenütt vannak saláták az étlapon,sovány húsok, zöldséglevesek, nasinak friss gyümölcs, olajos magvak, aszalt gyümölcs.Ugyanúgy étkezz, mint eddig.

2014. júl. 16. 15:12

Svédasztal lesz? Akkor onnan el lehet venni a gyümölcsöt és a zöldséget sovány husikát stb

Strandon sem kötelező lángost meg palacsintát enni. Szoktak sülteket is árulni szintén zöldség körettel simán mehet.

Édességnek gyümölcs, de szerintem ha elnyalsz 2 gombóc fagyit nem fog a diéta kárára menni :)

2014. júl. 16. 15:07
Július végén utazunk két hétre nyaralni a Balatonra családostól. Nagyrészt strandolás-sétálgatás a program, a szálláson a reggeli-vacsi, az ebédet mi oldjuk meg leginkább étteremben. Ötleteket szeretnék kérni Tőletek, hogyan lehet úgy étkezni a nyaralás alatt is, amikor nincs lehetőségünk főzni. Nasi ötleteket is várok, ötletes praktikákat, ti hogy vigyáztok arra, hogy a dita alatt eddig leadott kilók a nyaralás végére ne duplán jöjjenek vissza? Én a kalóriaszámlálás módszerével, napi 5x-i étkezéssel próbálom csökkenteni a súlyom. 90 kg feletti súlyról indultam, 12 napja kezdtem el.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook