Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Horvátországi nyaralás alatt mire kell ügyelni? Mit ne igyunk és mit ne együnk? Valamint milyen gyógyszereket érdemes vinni magunkkal? fórum

Horvátországi nyaralás alatt mire kell ügyelni? Mit ne igyunk és mit ne együnk? Valamint milyen gyógyszereket érdemes vinni magunkkal? (beszélgetős fórum)


1 2
2012. máj. 8. 18:26

Punat ismerős valakinek? Jövő héten csütörtöktől megyünk 4 napra. Most 19 fokos a tengervíz, remélem addig még 1-2 fokot emelkedik. De majd jól felöltözök::)))

Van ott valami látványosság, vagy csak a szomszéd településen Krk-n?

2011. júl. 27. 09:10
mi is kb 2 percet vartunk Letenyenel odfele,meg visszafele is,odafele Zagrabnal az autopalyan szinten nem kellett varni,de visszafele meg kb 1 orat araszoltunk a sorban...de az szombati nap volt es pont del:)szoval varhato is volt
41. Fisica
2011. júl. 22. 12:42
nem mindig van torlódás Letenyénél, múlthét szombaton mentünk Szlovéniába és Letenyénél volt kb 1km sor, de állitólag a túrnus váltás miatt volt akkora sor. Még jó hogy nem arra mentünk:) Általában alig kell várni pár percet.
2011. júl. 22. 12:28
Mi 7re értünk Letenyére, és max 5 percet vártunk!
39. Ani2
2011. júl. 22. 12:20

Sziasztok!


És szerintetek mikor érdemes elindulni? Mi hajnal 2 felé gondoltuk, de most olvastam, hogy jó ha reggel 5-re a határnál vagy!?

2011. júl. 21. 20:58
mi vizet vittünk tescosat asszem, de eléggé hasonloak az árak ha nem kell nagyon sporolni akkor ott is megveheted
2011. júl. 21. 20:55
Csak Malinskán voltuk,lehet venni strandcipőt,rengetegárus van,és 2500-3500 egy cipő:)este nagyon nagy élet van,minden bolt kinyit:)halat nem ettünk.Letenyénél mentünk át:)amúgy annyi a jelentősége,hogy elvileg levámolják a cigit és az alkoholt,cigiből azt hiszem 3 kartonnal lehet átvinni,de ebben nem vagyok biztos,de alkoholból sem lehet sokat átvinni:)
36. 91d4989ab9 (válaszként erre: 34. - Ani2)
2011. júl. 21. 12:54
sok árus van 2500-3500ftért lehet már venni, nálunk a család egy része mindig halat eszik nem volt vele soha gondjuk, mondjuk én bizalmatlanabb vagyok vele ugyhogy pizzázom:D
35. Fisica (válaszként erre: 34. - Ani2)
2011. júl. 21. 12:49

én is kint a szigeten vettem strandcipőt, igaz Baskán 2500Ft volt, mármint kunában:) 2éve

Solinei öböl kevésbé köves és sekély mint a Balaton, meg lehet ott iszap pakolni:)Vicces amikor közeledik az ember és látja a sok fekete embert:)

34. Ani2 (válaszként erre: 32. - Hellcat)
2011. júl. 21. 10:49
Köszi :) Igen, mi felkészültünk enni-inni valóval, mert mi apartmanba megyünk. Pizzát nem fogjuk kihagyni :) Halat nem ettetek? Sört meg cigit viszünk, annak van vmi jelentősége a határnál? Csak Malinskán voltatok vagy szétnéztetek a Krk-szigeteken? Kár, hogy nincs homokos tengerpart, bár vhol azt olvastam hogy van , vhol meg , h nincs. Este van élet? Hú nagyon jó időtök volt, remélem nekünk is az lesz :) Strandcipőt ott kint is lehet venni ill. vannak ilyen árusok :))? Letenyénél mentetek át? Bocsi a sok kérdésért.
2011. júl. 20. 16:48
Jha és végig 36-37 fok volt,napsütéssel,felhő szinte semmi.A víz meleg:)
2011. júl. 20. 16:47

Szia!

Ott voltunk igen:)semmi nem néztek át alaposan,csak benézett a csomagtartóba,meg megkérdezte,hogy van e nálunk alkohol vagy cigi vagy drog:D érdemes enni és innivalót vinni mert ott eléggé drága.Mi vittünk colát,iceteát,ásványvizet,meg tartós élelmiszereket.Semmi húst nem vettünk,sőt ennivalót sem mert kaptunk reggelit és vacsorát.A pizza nagyon finom ott és kb ugyan annyi mint nálunk.Van egy supermarket,ott egyébként mindent meg lehet találni.Nincsen homokos part,köves sziklás illetve kavicsos,szóval strandcipőt mindenképpen vigyetek.Az autópálya 88 kuna összesen odafele,a híd 30 kuna,azt csak befele kell fizetni.A miheztartás végett: 35 kuna körül van egy pizza,15 a legolcsóbb sör:)

2011. júl. 13. 16:53

mi sem ittunk csapból vizet, sőt fogmosáshoz se

és furdőcipő kell

jah meg utasbiztositás

és pénz:d

2011. júl. 13. 16:50

Sziasztok!

Azért írok ide, hátha valakit érdekelne egy rendkívül olcsó szállás, ugyanis mi családi okok miatt nem tudunk elmenni az egy hetes Split és Trogir között lévő horvátországi nyaralásunkra!

Az egy hétre 50 ezer forintért átadnánk az apartmant!Akit érdekel priviben több infó!

2011. jún. 30. 09:56
MI amikor voltunk nem nagyon figyeltünk semmire, csak nem ittunk csapból vizet és vittünk fájdalomcsillapítót, meg egy kis pálinkát gyomorerősítőnek, valamint normaflore-t. Jó pihenést nektek!
28. Panni58 (válaszként erre: 2. - Álomvirág1)
2011. jún. 29. 19:05

Omis nagyon klassz, finom homokos part... :)

És nagyon szép a környék, érdemes kirándulni is.

27. mandella (válaszként erre: 25. - Fisica)
2011. jún. 29. 18:26
igen, ez igaz
26. Fisica (válaszként erre: 24. - Hellcat)
2011. jún. 29. 18:26
jó lesz majd meglátod:)
25. Fisica
2011. jún. 29. 18:26
azért szalmonellát egy tojástól is el lehet kapni itthon is.
2011. jún. 29. 18:25
Köszönöm szépen:)nagyon izgulok mert még sosem voltam sehol nyaralni:)pláne nem a párommal^^
23. mandella (válaszként erre: 20. - Laszlozsu)
2011. jún. 29. 18:24

igen, ez igaz, bár én a horvátországi szalmonellától betegebb voltam, mint az egyiptomi átoktól...

és az akkori gasztroenterológus szerint az egy kifejezetten "külföldi", agresszív szalmonellafertőzés volt. ezért mondom, hogy manapság már jobb, ha elővigyázatos az ember, még ha "csak" Horvátországról van is szó.

2011. jún. 29. 18:23

Hellcat! Jó nyaralást Nektek.

Biztosan tuti lesz.

21. Fisica (válaszként erre: 15. - Hellcat)
2011. jún. 29. 18:23
nem tom mennyit kell fizetni, de nem éri meg ki-be járkálni a szigetről:) másfél kilóméter hosszú ha jól emlékszem:)
20. laszlozsu (válaszként erre: 11. - Mandella)
2011. jún. 29. 18:22

Persze, az emberlánya mindig óvatos kell, hogy legyen.


Ami Veled történt, az akár egy itthoni nyaraláson is megtörténhet, sőt akár a hétköznapok során is.

Úgy értettem, hogy Horvátország nem tartozik azon országok közé, ahol külön kell készülni mindenféle nyavajákra, fertőzésekre, és az Európaitól oly távolálló étkezési szokásokra.

Tehát igazán nem igényel nagyobb elővigyázatosságot, mint amire itthon is vigyázunk.

19. Hellcat (válaszként erre: 16. - Mandella)
2011. jún. 29. 18:21
persze.értettem:) csak úgy gondoltam,hogy nem veszünk nyers húst,hanem kész ételt:)
18. Fisica
2011. jún. 29. 18:21
azért a szállodában biztos vigyáznak a higiéniára
17. mandella (válaszként erre: 15. - Hellcat)
2011. jún. 29. 18:20
ne félj, ettől aztán ne, mert klassz!
16. mandella (válaszként erre: 14. - Hellcat)
2011. jún. 29. 18:20

:-D

a nyers húst úgy értettem, hogy véve nyers, utána nyilván megsütitek... :-)

15. Hellcat (válaszként erre: 12. - Fisica)
2011. jún. 29. 18:20
durva,hogy az is fizetős.Mennyit kellett perkálni érte?És kb milyen hosszú?:D félek tőle:D
2011. jún. 29. 18:19
kézfertőtlenítőt vettünk már:) nyers húst meg én tuti nem eszem,kagylót meg ilyen tengeri herkentyűket pláne nem:P párom tuti fog de majd ügyelünk rá:)engem igazából a víz érdekelt nagyon,mert olyan vagyok mint egy kacsa:D folyton iszok:D egyébként hasfájásra meg hasmenésre valót tuti viszek,mert pár éve elkaptam a callici vírust és azóta sokat fáj,meg elég sok kajától is:s ettől félek a legjobban:S
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook