Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Nyaralás külföldön 3 éves kor alatt fórum

Nyaralás külföldön 3 éves kor alatt (beszélgetős fórum)


21. szajko
2008. okt. 10. 11:47
Sziasztok, én a kislányommal 3 hónapos kora óta utazom repülővel.Havont egyszer oda-vissza tesszük meg az utat.Nagyon jól bírja!Megkönnyiti a dolgomat, hogy szopizik így a repülön a fel-le szállas egyszerűbb mintha cumisüvegeznénk.
2007. júl. 19. 18:47
a kicsi másfél éves volt, a nagy 4,5 mikor Belgiumba mentünk,kb18 órás autóút volt.egy év múlva ugyanez,csak repülővel,haza autóval
19. dobos
2007. júl. 19. 18:43
Mi 3 éves koráig nem vittük de utána már igen.
18. kriszta5 (válaszként erre: 5. - Kinga82)
2007. júl. 2. 15:20
Szia!Olvasom hogy voltatok kinnt egyiptomban a másfél éves kisfiaddal a kérdésem nem kaptatok el semmit mert mi voltunk kinnt 2 éve akkor Márk még nem volt meg ő most 1,5 éves de amikor haza jöttünk két hétig betegek voltunk.Titeket nem beszéltek le arról hogy ilyen pici gyerekkel menjetek ki???a fertőzések miatt kérdezem .Mi nem ettünk máshol csak a szállodában és mégis elkaptuk.Attólfélek hogy elkap valami vírusos hasmenést és mit csinálok kinnt vele.
17. aebal
2007. ápr. 27. 14:03
kissé nehézkes, de babától is függ
2007. ápr. 16. 13:39

Az én lányom még nem volt 2 éves mikor Olaszországba mentünk nyaralni-autóval mentünk.Estére terveztük az indulást-gondoltam jobban viseli ha nincs olyan meleg meg jobban alszik is.-sokszor megálltunk mivel akkor szokott le a pelusról(a biztonság kedvéért adtunk rá pelust az utra-mert nem biztos hogy mikor szól meg is tudtunk volna állni).Nagyon élvezte a tengert és a homokos partot-sokat homokozott.Délelött szoktunk a strandra kimenni-délbe bejöttünk ebédeztünk aludtunk és késöbb 4 körül mentünk ujból ki a strandra.Este éjfélig kinn szoktunk lenni a bazárba-vásárolgattunk.

Igen élezte az egészet-és emlékszik rá mindig mondja hopgy sós volt a víz-meg persze párszor megnéztük dvd-n(mert kameráztam és fényképeztem).

Idén még nem tudom hol nyaralunk lehet most nem külföldön -de csak azért mert gyes alatt sokat nem spórol az ember.

De mi amugy is kiskora óta cipeljük mindenhova-mamáknak még sose passzoltam le-sose volt nélkülem a gyerek sehol-de 1-szer egy 4 éves kisfiu házibulijába.Hiányzott is olyan csönd volt itthon.Most lesz agusztusba 3 éves.sokat kirándulunk-Kőszegen lakunk itt lehet is.Délelött ,délután kinn vagyunk és csak ebédelni meg aludni vagyunk benn a lakásba.

2007. márc. 28. 12:03
Az én fiam egy éves volt mikor egy honapot voltam vele nyaralni a Balatonon ,nagyon jol birta ,csak nekem volt kicsit kényelmetlen ugyanis este már fáradt volt ,és nemigazán lehetett menni sehová ugy késö este.De ennek két oldala van ,mert ha a gyerekedért mész tudod mit válalsz ,viszont ha csak kizárolag a szorákozás a cél akkor jobb ugy menni gyerek nélkül ,mert ezeket mind el kell hagyd ha pici a gyereked.Nekem nincsen rossz tapasztalatom ,de gyerektöl is függ az én gyerekem nyugodt kiegyensulyozott igy napokat eljátszott a BAlaton partján ,nem zavarta meg a más környezet ,és söt imádott pancsolni.
2007. jan. 27. 22:45

Az nem nyaralás, hanem tortúra. Két pici fiam van (3,5 és két éves). Nem indulnék velük sehová, pedig nagyon jó gyerekek. Mikor még csak a nagyobbik volt meg (8 hónapos), elmentünk egy hétre a Balcsira. Saját házunk volt, minden kényelemmel, de nagyon hiányzott neki az itthoni rutin. Mire megszokta, jöhettünk haza. Ja, a strandon pedig folyamatosan féltettem a naptól, szúnyogoktól, darazsaktól, víztől, stb, stb, stb.

Csak aki megbuggyant, az vigye magával a piciket... (bocs, de ez a véleményem, ők még nem tudják értékelni, és egy-egy szép helyre, látnivalóra, nevezetességre pedig később úgysem fognak emlékezni, akkor meg minek :)

13. 33e0394ae2 (válaszként erre: 1. - Bhtundi)
2007. jan. 25. 21:54

Szia!Az èn fiam 2 ès 1/2 èves volt amikor eloszor megtettuk busszal a Bologna-Budapest tàvolsàgot.Ez Kb.15 òra.Nagyon jòl birta.Evett,nèzte a filmet amit beraktak,utànna olvastam neki mesèt.vègul elaludt ès màr csak akkor èbredt fel amikor megèrkeztunk.

Mondjuk lehet,hogy az èn fiam màr hozzà van szokva az ilyen hosszù utakhoz,mert kocsival màr 6 hònapos koràtòl kezdve nagyon sokszor megjàrtuk ezt a tàvolsàgot.

Szerintem ha èjszaka megy a busz az a legjobb,mert akkor legalàbb alszanak ès hamarabb eltellik az ido.

12. Kinga82 (válaszként erre: 11. - Cs)
2007. jan. 25. 21:39
Én gyakorlatilag 3 hetes kora óta cipelem, a gyerekbe minimum van már 25.000 km. De lekötni nem nagyon lehet, mert csak a nagymozgásos játékokat szereti, az autóban is csak úgy marad el, ha hangosan énekelek, fennhangon szórakoztatom, ami gyakran idétlenkedésből áll. Ezt én a repülőn nem vállatam be (pl az Only you-t énekelni a fahangomon), fogócskázni meg nem engedtek :)
11. cs
2007. jan. 20. 19:16
szerintem attól függ, hogy hogyan viseli a hosszabb utat a baba, hogy előtte milyen "edzést" kapott. Mi már pár hetes korától kezdve elég sokat hurcolásztuk a kislányunkat, így megedződött. Ezzel - szerintem - semmilyen hátrány nem érte, mint ahogy akkor sem érte volna, ha ki se tesszük a lábunkat a városból 3 éves koráig.
10. cs
2007. jan. 20. 16:30
mi a kislányommal montenegróban nyaraltunk, még nem volt kettő. Repülővel mentünk, szerintem ő élvezte legjobban az utat. Mindenkivel megismerkedett, imádta a csomagolt szendvicset és a repülő is remek "játszótérnek" bizonyult. Az utasok nem nagyon finnyogtak miatta, valahogy érezték, hogy ha beszíjaznám a lányomat a székbe, akkor végig visongná a másfél órát. A tengerből pedig - miután sikerült becsalogatni - nem lehetett kirángatni. Azóta is emlegeti.
9. 9e89ce05e6 (válaszként erre: 1. - Bhtundi)
2007. jan. 20. 11:52
Sziasztok, az én kislányom 6 hónapos, én is hasonló dolgokon rágodtam, per pillanat elsem tudom képzelni, hogy birnék ki 1 hetet nélküle (?)
2007. jan. 20. 10:13
Szerintem az autóút azért jobb, mert ha nyafi van, akkor akár két kilométerenként megállhattok, nem vagytok kötve senkihez. Busznál ez nem megoldható, repülőn meg még kevésbé :)
2007. jan. 16. 14:27
Sziasztok! Az én kisfiam augusztusban volt 16 hónapos és horvátban voltunk autóval! Jól bírta az utat semmi gond nem volt vele. A tengert pedig imádta!!!!
2007. jan. 15. 10:18

Hát, bennem is érlelődik egy belföldi út gondolata! Másnál én sem hagynám, nem lenne más, csak aggódás!

Marad egy-egy napra Balatonlelle (remélem idén is lesz homokos strand) és keresünk valamit a magyar hegyekben!

2007. jan. 11. 23:20
Az én fiam nem volt másfél, amikor Egyiptomban nyaraltunk, minden fantasztikus volt, kivéve a repülőutat. Pedig másfél óráról volt szó, még szopott, tehát szopizhatott, aludhatott is, meg sétáltunk, mindenki nagyon kedves volt, de a fiam már nem bírta elviselni, hogy be van zárva, képtelken volt elaludni a zúgás-beszélgetés-élmények miatt. Kimerítő volt az út mindenkinek, és hiába volt a nyaralás szép, már előre féltem a visszaúttól. Az ugyanilyen volt. Ma már nem vinném el ennyi idősen, idén(2006) ki is hagytuk az ilyen nyaralást.
2007. jan. 11. 17:33

Szia!

Én felnőttként voltam busszal Görögországban, és még én is nagyon nehezen viseltem. Volt a buszon egy 6 éves kislány, aki végigszenvedte az egészet, és borzalmasan viselte.

2007. jan. 11. 17:33
Hát én ezt az utat biztos kihagynám! Vagy ha van nagymama, akinél már volt kicsit hosszabb ideig és szeret ott lenni, akkor nélküle utaznék. Bár nem hiszem, hogy teljesen ki tudnék kapcsolódni! Bizton folyton rá gondolnék! Így én azt javaslom, az idén még maradjatok belföldön, várjatok 1-2 évet a külföldi úttal! Neki amúgy sem számít, hogy a tengerben, vagy a Balatonban pancsol!
2007. jan. 11. 17:21

Szia!

Az én kislányom 1 éves volt, mikor vérvételre kellett vinni. Kocsink nem volt, busszal mentünk 30 km-t. Nagyon rosszul lett, végighányta az utat. Tudom, hogy nem minden gyerek ilyen, de mielőtt utaztok feltétlenül győződjetek meg róla, hogy bírja-e a kislány a buszt. Ilyen messzire buszozni felnőttnek is elég megerőltető, hát még egy kisgyereknek.

2007. jan. 11. 15:17

Sziasztok!

Dilemmában vagyok, és nem szeretnék önző döntést hozni. Idén szeretnénk tengerparton nyaralni. Lili akkor 2 éves lesz. Buszos utat tervezünk, Görögország, Horvátország vagy Bulgária az úticél. Csak félek, hogy a kislány nehezen viseli majd az utat. Ti mit gondoltok erről? Van valakinek tapasztalata?

Köszi

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook