Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Rosszullét külföldön, nyaralás alatt? fórum

Rosszullét külföldön, nyaralás alatt? (beszélgetős fórum)


9. one euro (válaszként erre: 2. - 4327a8e017)
2011. okt. 30. 13:16
Igaz ,mi az utasbiztosítást kötöttünk ,így ki kellett fizetni az orvosi ellátást :(Adott számlát és még a gyógyszert is fizette a biztosító mikor hazaértünk ,de ott euroban fizettünk
8. 2e2d27694f (válaszként erre: 6. - Chilipepper)
2011. aug. 17. 13:16
Találkoztam ma egy lánnyal, aki szintén csak jókat mondott a horvát orvosokról. Az elmondása alapján inkább csak rendelőintézet volt, mint kórház, ahol ellátták, de teljesen elégedett volt.
7. 2e2d27694f (válaszként erre: 5. - 3b41f6053f)
2011. aug. 14. 12:43

Na, valami ilyesmi, megnyugtató helyzet jönne jól nekem is.

A biztosítás meg természetesen alap, csak az a kérdés, hogy melyik cégnél...

2011. aug. 14. 09:45
Zadarban nagyon jó a kórház, segítőkészek voltak, és a fiatal dolgozók beszéltek angolul. (igaz, hogy volt pár gép, ami nem működött). Nekem sajnos akkor még nem volt EU-s tb-kártyám, így a biztosítón keresztül kellett visszaigényelnem a pénzt... Na, hát az Axát semmiképp nem ajánlom. BUnkók, nem akartak segíteni és nem is fizették vissza az egész összeget. Haza kellett jönnöm, mert olyan vizsgálatra volt szükség, amit Zadarban csak egy magánklinikán tudtak volna megcsinálni. Azt nem voltak hajlandóak finanszírozni, a benzinköltséget sem fizették ki, pedig arról volt szó.
5. 3b41f6053f (válaszként erre: 1. - 2e2d27694f)
2011. aug. 14. 09:17

Szia!


Ahol mi voltunk utoljára nyaralni,ott a szobába ki is volt írva az orvos telefon száma,magyar nyelvű volt az aszisztense,de hál istennek nem volt rá szükség,viszont megnyugtató,ha tudsz baj esetén kihez fordulni.


Mi is kötöttünk biztosítást ugyanott ,az utazási irodánál

4. e2579acec2 (válaszként erre: 3. - 2e2d27694f)
2011. aug. 13. 22:30
Ne beszéld be magadnak, mert így tuti bevonzod. Nyugodj meg és arra gondolj, hogy most végre kikapcsolodsz és pihensz!
3. 2e2d27694f (válaszként erre: 2. - 4327a8e017)
2011. aug. 13. 21:11

Köszönöm! Ezt nagyjából így sejtem én is, csak esetleg konkrét tapasztalatokat várok.

Hogy pl. x cég, vagy y fajta szolgáltatás korrekt, mert amikor segítségre volt szükség, akkor nem kibújni próbáltak az apróbetűs részekre hivatkozva, hanem gyorsak, pontosak, segítőkészek voltak. Vagy ilyesmi.

De az is elég lesz, ha valahogy meggyőztök, hogy ne parázzak, nem éppen abban az egy hétben ér majd baj. :-)

2011. aug. 13. 21:06
Egészségbiztosításként általános dolgokra elég az Európai Egészségbiztosítási Kártya, az utasbiztosítások pedig kiegészítik ezt még ilyen-olyan (poggyász, halálesetben hazaszállítás stb) biztosítással.
2011. aug. 13. 20:56

Van közöttetek olyan, akit kisebb-nagyobb rosszullét ért nyaralás alatt, külföldön, vagy esetleg emiatt akár orvosi kezelésre is szorult? Érdekelnének tapasztalatok pl. azzal kapcsolatban is, hogy milyen biztosítást érdemes kötni ilyesmi esetekre. Melyik biztosító, vagy melyik termék az, amiről tudjátok, hogy tényleg korrekt az ügyintézés, ha baj éri az embert? Akár priviben is várom...


Augusztus végén - szeptember elején tervezünk egy külföldi nyaralást a párommal (még nem döntöttük el, hogy Görögo., Olaszo. vagy Horváto. legyen). Tekintettel arra, hogy az utóbbi egy-két évben volt jópár kisebb-nagyobb rosszullétem az alacsony vérnyomásom miatt, megfordult a fejemben a gondolat, hogy mi a fene lesz velem, ha külföldön is elkap. :-( Előfordult, hogy több mint fél évig nem volt velem semmi ilyesmi, máskor viszont egy héten többször is. Amilyen "szerencsés" vagyok, simán elképzelhető, hogy legközelebb külföldön fog elkapni, idegen környezetben, ahol a nyelvet sem beszéljük jól, stb.

Szerencsére a párom elég jól tudja kezelni, ha baj van, és az esetek többségében nincs is szükség orvosra, de ki tudja...???

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook