Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Nő, férfi, mennyire egyenlő egy házasságban? fórum

Nő, férfi, mennyire egyenlő egy házasságban? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7
80. 34c48a3825 (válaszként erre: 79. - A6bc29c843)
2012. nov. 5. 10:32
Én elhiszem, de most félreértettél ;) Semmi ilyet nem írtam, sőt.
79. a6bc29c843 (válaszként erre: 78. - 34c48a3825)
2012. nov. 5. 10:19
Nem szoktam rosszul értelmezni dolgokat. Hidd el! ;)
78. 34c48a3825 (válaszként erre: 77. - A6bc29c843)
2012. nov. 5. 10:14

Nem igazán értem, miért ütné az, amit írtam azt, amit írsz.

Nem az ő személyéről írtam, hanem a témáról, az ő hozzászólására reflektálva. Szerintem félreértetted :)

77. a6bc29c843 (válaszként erre: 76. - 34c48a3825)
2012. nov. 5. 10:07
Szerintem nem dolgának tekinteni, se kötelességének, pláne nem kényszernek. Nem tudom miért kell ezt negatívként beállítani? Lehet, hogy ő így fejezi ki a szeretetét. Gondoskodással. A konzervatívot pontosan erre értette.
76. 34c48a3825 (válaszként erre: 74. - Kukacc)
2012. nov. 5. 09:29

Hogyne, amennyiben neked csak ez a dolgod és majd lesz elég rugalmasság a kapcsolatban a megváltozó körülményekhez igazodni, az esetben ezzel semmi gond.


Nálunk úgy alakult, hogy a házimunka a kezdetektől kettőnké volt, hiszen mindketten dolgozó emberek vagyunk és mindkettőnk otthona is. Azóta a gyerekek is kiveszik a maguk részét. Senki nem "segít", hanem a saját dolgát teszi. Ez szerintem nagyon fontos hozzáállásbeli különbség.


A gyerekek nevelése tekintetében pedig csak azt tudom mondani, hogy mindkét szülő gyerekei. A lustaság és a nemtörődömség nem is tudom, milyen magas fokára jut el az az apa, aki nem képes/akar/hajlandó a gyerekeivel foglalkozni vagy a velük kapcsolatos dolgokat észben tartani. Sok ilyen családot látok és egyik szomorúbb, mint a másik.

75. 34c48a3825 (válaszként erre: 1. - Miamia34)
2012. nov. 5. 09:23

Sajnos nagyon sokan beleesnek ebbe a hibába, amibe te. A kezdetekkor elrontják a házimunka megosztását, később pedig csak lesnek, hogy minden az ő nyakukba szakad.


A gyereknevelés... az kényesebb ügy. Az ő gyerekei is, nem?

74. Kukacc (válaszként erre: 60. - 23fb4c6db7)
2012. nov. 5. 09:01

Én személy szerint nem érzem tehernek, hogy "kiszolgálom" a férjem.

Mire hazaér a melóból, én megterített asztalnál, meleg étellel várom, átbeszéljük a napot.

Ezután Ő foglalkozik addig a gyerekkel, míg elmosogatok.

Az nálam alap, hogy kitakarítok mindennap, muszáj a gyerek miatt.

Én nem gondolom, hogy elkényeztetés lenne gondoskodni róla, és szép tiszta Otthonnal várni haza, illetve meleg kajával. Igen, ezt manapság sokan meg tudják oldani egy félkész kaja segítségével, nálunk nincs ilyenre sem lehetőség, sem igény. A férjem nem válogat, van 2-3kaja, amit nem hajlandó megenni, de minden mást igen.

Főzni nem tud, ezért nem lep meg kajákkal, de sokszor Ő készíti a reggelit.


Bár nem vagyok idős/idősebb korosztály, ebből a szempontból ezek szerint konzervatív vagyok, mert én azt gondolom, amit néhány hsz-szel előbb leírtam.

Ettől függetlenül egyenlőek vagyunk, csak más minőségben.

73. a0c1361e44 (válaszként erre: 74. - Bnedora)
2012. nov. 5. 08:32

Ááá, ezek nem olyanok:)

Mi a férjemmel az ilyenekkel mindig ellentétes oldalon vagyunk.

Én nagyon finnyás vagyok, de a férjem mindig úgy emlékszik pl., hogy ezt a kolbászt szeretem és egyszerűen nem hiszi el, hogy nem. Mindig bizonygatja, hogy múltkor is itt vette és akkor mondtam, hogy finom, ami persze lehetetlen, mert annyira makacs vagyok ilyen téren, hogy meg sem kóstolom. De ettől függetlenül ismerjük egymást:)

72. Miamia34 (válaszként erre: 54. - Pink sunrise)
2012. nov. 5. 00:00

Most eszméletlen nagyot ugrok.



Nénezem a tv2-n a firzbit.

2012. nov. 4. 23:51

hú..erről annyit lehetne vitatkozni,ki hogyan látja az életet..ki mennyire hagyja magát kihasználni,ki mennyi áldozatot képes meghozni egy házasságért.


kinek mi a fontos..az egyenlőség vagy a családi béke,nyugalom..


az én édesapám is közölte ma édesanyámmal,hogy nem lelkitársak..nincsenek összhangban..

hű,mondtam :azt a betyármindenit..mondom neki ,hogy 38 év után most vette észre?mondom eddig hun élt?.))

ejj emberek..az élet bonyolult..és megfejthetetlen.

van a női oldal és van a férfi oldal...mind a kettőnek más és más a fontos az életben.ugyanazt a pofonegyszerű dolgot a férfiak ,hogy túl tudják bonyolítani..ne sitty -sutty elrendezni,mint ahogy a nők szokták..na..a férfi férfi..más mint a nő!.)


mindenki otthonról hozza a példát,van aki akar és tud változtatni van aki nem akar és nem is tud.

mindenki úgy csinálja az életet ahogy neki jó..és ahogy hagyja a másik fél.amit nem engedünk az nincs..

2012. nov. 4. 23:46
Célszerűnek érezném kijavítani a fórumcímet... Modik!
69. 527f6fda92 (válaszként erre: 68. - Globus)
2012. nov. 4. 23:42

akkor vagytok erősebbek ha kézben tartjátok a férfi gyenge pontját...

akkor nem merünk ellenkezni

:-)

68. globus
2012. nov. 4. 23:41
Hogy a címbeli kérdésre is válaszoljunk, elméletileg egyenlők, a gyakorlatban annyira, amennyit ebből érvényesíteni lehet. Klasszikus felosztás szerint létezik teher-aránytalanság. Modern változatnál el lehet osztani, de ehhez megfelelő partner kell.
2012. nov. 4. 23:38
Érdekes a téma,de most mennem kell,megfőtt a holnapi kaja:)Holnap még benézek ide.Jó éjt:)
66. invisible (válaszként erre: 62. - Bnedora)
2012. nov. 4. 23:34
hahaha na ugye hogy nem külömbözünk egymástól mint nő vagy férfi....mindenkinek meg van adva az esélye az életben csak ki hogyan használja az a maga döntése.
65. bnedora (válaszként erre: 60. - 23fb4c6db7)
2012. nov. 4. 23:33
Egy hullámhosszon vagyunk:-)
64. globus (válaszként erre: 60. - 23fb4c6db7)
2012. nov. 4. 23:32
Több férfiismerősömtől kérdeztem már nősülésük után viccesen, hogy miként ízlik a házasélet? Kivétel nélkül azt felelték, hogy "nincs különbség", ami egyértelműen jelzi, hogy kiszolgáló személyzet névcseréje történt:)
63. 527f6fda92 (válaszként erre: 57. - Kukacc)
2012. nov. 4. 23:32
a teremtés koronái hordozzák a nadrágot...
62. bnedora (válaszként erre: 58. - Globus)
2012. nov. 4. 23:31
Azért nem kell mindig az anyóst bántani! Mert a nőkben is benne van, hogy körülugrálják a párjukat, főleg a kezdetekben, csak hogy jó színben mutassák magukat a férfi előtt.
61. 527f6fda92 (válaszként erre: 57. - Kukacc)
2012. nov. 4. 23:30
ez igaz
60. 23fb4c6db7 (válaszként erre: 58. - Globus)
2012. nov. 4. 23:29

biztos így van..elkapatják,meg a lányok is míg jányok ,és udvaroltatnak maguknak..


összetett dolog ez.


meg változik az ember.összekerülnek éretlen fejjel és ki tudja mivé válnak az élet súlya alatt...


de az biztos,hogy nagyrészt a férfiak kiszolgáltatják magukat.tisztelet a kivételnek..mert van ilyen..

59. bnedora (válaszként erre: 54. - Pink sunrise)
2012. nov. 4. 23:27
Sajnos igen, és még ők vannak megsértődve, hogy mindig piszkálva vannak:-)
58. globus (válaszként erre: 55. - 23fb4c6db7)
2012. nov. 4. 23:26
Azért ebben a fiús anyukák szerepe erősen játszik.
57. Kukacc (válaszként erre: 51. - 527f6fda92)
2012. nov. 4. 23:25
Dolgozni kell azért, hogy ne boruljon fel :)
2012. nov. 4. 23:25

Szép álmokat nektek!

Megyek, hogy holnap oda tudjak figyelni, hogy mielőbb családfenntarthassak a háztartás és a két gyerek mellett! :D

55. 23fb4c6db7 (válaszként erre: 36. - F1e23b97ee)
2012. nov. 4. 23:24

egy embernek tudnia kell ,hogy a gyermeke miben jár,mit visel.van szeme,senki nem analfabéta.

szerintem nem lehet egy családban úgy járni kelni,hogy se nem lát,se nem hall.


a férfiak javarészt idétlenek,úgy csinálnak,mint akinek nem kell törődni a családdal.


nem hinném,hogy külön kérvényt kéne benyújtani,hogy gyere már légyszíves segíteni.egy normális embernek tudnia kell,hogy a másik is fáradt ,a másik is dolgozik és nem is keveset.

szerintem míg a világ világ a két nem között soha nem lesz egyetértés a családi munkamegosztást illetően.


hány embert tudok aki nem hajlandó még csak enni se,ha az asszony nem teszi eléje az ételt. férfiak többsége kiskirályként ingyen cselédet tart.


kegyetlenül sok mocsok férfi van a földön.

ha talál valaki normálisat..még csak nem is teljesen normálisat csak egy kicsikét,összeteheti a két kis kezecskéjét.

és örüljön,hogy csak valamennyi baja van vele.

2012. nov. 4. 23:24
Én nem várnám el hogy helyettem csináljon meg dolgokat,sőt,ha látnám hogy értékeli amit csinálok,és néha azt mondaná hogy szeretne segiteni,azt mondanám"ááá,hagyd csak most,mingyár megvagyok..."Akkor nekem már az elég lenne és adna egy löketet hogy szivvel lélekkel csináljam tovább ....Vagy ha nem is,de legalább látnámhogy vigyáz a rendre...pl porszivózás után ne egye a morzsálódó szendvicset a szobában,vagy ha igen,tegye tálcára vagy vmi...Ehhez nem hiszem hogy tul nagy agysejtet kellene mozgósitani...vagy mégis?:)
53. acuko (válaszként erre: 17. - SÁFÁRNÉ)
2012. nov. 4. 23:24
Azt a kemény mindenit!!
52. Sylvia81 (válaszként erre: 51. - 527f6fda92)
2012. nov. 4. 23:24
Az már felborult az emancipációval... Azóta családfenntartó is egy nő.
51. 527f6fda92 (válaszként erre: 50. - Kukacc)
2012. nov. 4. 23:23

ez így van

addig amíg fel nem borul az egyensúly

1 2 3 4 5 6 7

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook