Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Nő, férfi, mennyire egyenlő egy házasságban? fórum

Nő, férfi, mennyire egyenlő egy házasságban? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7
20. Miamia34 (válaszként erre: 17. - SÁFÁRNÉ)
2012. nov. 4. 23:02

Hidd el én tudom, mit vállaltam a három gyerekkel. A munkámmal. A férjemmel.


Nem vállaltam volna három gyereket ha nem ez a munkák, de főleg, ha nem Ő az apjuk.



És igen van mosógép, van mosogatógép, vannak fékész kaják (bocs, de ilyeneket nem teszek a gyerkeim elé, inkább főzök), de mégis nehéz.

Mondom még várom, hogy leálljon a mosógép. A párom rég alszik. Végre a gyerekek is.

19. globus (válaszként erre: 18. - Pink sunrise)
2012. nov. 4. 23:01
De ki veszi elő? :)
2012. nov. 4. 23:00
Én attól kapok hiszti rohamot,hogy miután vacsorázik ő és a gyerek(én sokszor nem vacsizok...),legtöbbször a kenyeret is kint hagyja,vajat,ilyensmit,én meg morgolódva szedem össze utánuk a hütőbe teendő cuccokat(még akkor is ha éppen más dolgom van közben,vagy esetleg már ágyban vagyok....)Aztán néznek rám nagy kerek szemekkel,és nem értik hogy" CSAK" emiatt miért hisztizek:) De azért évi 365 nap után tele a puttonyom ezzel is meg sok mással:)
17. SÁFÁRNÉ (válaszként erre: 13. - 23fb4c6db7)
2012. nov. 4. 22:57

"na ezt kéne belátniuk a férfiak többségének,hogy megnövekedtek a nők terhei"

Miért?Mert van mosógép,mosogatógép,félkész,gyorsan elkészíthető kaják....még is olyan soknak van ideje a net előtt ülni.Nem kellene feleslegesen nyavalyogni,ezt vállalta akkor tessék csinálni!

16. globus (válaszként erre: 8. - Miamia34)
2012. nov. 4. 22:57
Hát ez sajnos, így van... jobb hozzászokni, és pozitívan állni a dologhoz. Majd csak eltelik ez a néhány év, mire felnőnek a gyerekek, még unatkozni is fogsz :)
15. globus (válaszként erre: 3. - Andi6020)
2012. nov. 4. 22:55
:DDD
2012. nov. 4. 22:51

Szia Miamia, hat, nalunk csak 2 fos a csalad, en meg a ferjem, nem kellenek ahhoz gyerekek se, hogy eszrevegye az ember milyen sok kulonbseg van no es ferfi kozt. :-) A legtobb nem kulonosebben foglalkozik a reszletekkel... Csak a legutobbi pl-t meselem el: Ferjem 2 napja nyirta a fuvet, ami mar picit jobban meg volt nove, mint 8-10 cm. A fuben volt egy muanyag cserepes noveny, amit ki akartam ultetni a napokban. Tudod mit csinalt a dragam? Lenyitra a fuvet a muanyag cserepes viraggal egyutt, ami pedig volt vagy 80 centi!!! Most a hetvegen el akarom ultetni a viragot, keresem mindenfele, nem talalom sehol... de a fuben megtalaltam a muanyag cserep dirib-darabjait.... es amikor rakerdeztem, hogy nem vette-e veletlen eszre, hogy felapritott egy egesz novenyt cserepestul, mindenestul, a valasza nem volt. Eloszor nagyon merges voltam, hogy milyen figyelmetlen tud lenni... aztan azota csak letojom, minek idegesitsem magam?! Majd veszek egy uj novenyt es meg van oldva.


Tanacsot nem tudok adni, de 3 gyerek, meg ferj mellett szerintem jo otlet lenne havi 1 "szabadnap" amit baratnokkel, vagy egyedul tolthetsz (ha van ra mod), hogy kicsit ki tudd szelloztetni a fejed. :-)

13. 23fb4c6db7 (válaszként erre: 8. - Miamia34)
2012. nov. 4. 22:51

valamikor megvolt mindenkinek a saját neméhez tartozó feladata és akkor nem is volt szerintem az probléma ,hogy az asszony odahaza van főz,mos takarít ,gyerekeket nevel..most se lenne ezzel semmi gond,csakhogy az asszonynak el kell járnia dolgozni,mert egy kereset kevés az élethez..na ezt kéne belátniuk a férfiak többségének,hogy megnövekedtek a nők terhei..az övék meg megmaradtak annyinak,mint voltak valamikor.várják a kiszolgálást,legyen minden tip-top és még járjál el munkahelyre.


nagyon sok kapcsolatban probléma ez..és nem orvosolható.

lázadozni lehet..de szerintem hasztalan.

de ha olyan lenne a férjed hozzáállása oszlanának a terhek a feladatok.


de tulajdonképp egy nő sokkal többre képes,mint egy férfi,többfelé tud koncentrálni..egyszerre több mindent meg tud oldani.

másak vagyunk..ők férfiak,mi meg nők.

a legtöbb férfi megpusztulna ha annyi mindent meg kéne csinálnia ,mint egy nőnek..

2012. nov. 4. 22:48

Itt egy újabb klubtag:)))

Ez tényleg nem fog változni.Még örülhetsz neki,h legalább dolgozik és nem csak sörrel a kezében ül a tv előtt.Azt csak filmből ismerem,de ki tudnám tekerni az olyanok nyakát!

Egyszer azért beszélhetnél vele arról hogy ha ezeket a dolgokat mással kellene végeztetni,mert te is házon kívül dolgoznál többet(mert pl.olyan a hivatásod),akkor az mennyibe is kerülne?De te ezért nem kérsz pénzt,..ugyan értékelje már egy kicsit!Sehol nem vésték kőbe,h azért mert nőnek születtünk,ezek a mi feladataink.De sajnos ezt látták anyáiktól is,így elvárják a feleségüktől is.Mai fiataloknál azért láttam már,hogy ügyesen befogják a férjeket minden munkába.

11. Miamia34 (válaszként erre: 4. - SÁFÁRNÉ)
2012. nov. 4. 22:47

Azt hiszem írtam, egyszer kellet neki elvinni a két kicsit oviba.


A legnagyobbat vittem a suliba.


A munkahelyre beérve x. nem fogadott hívás várt.

És utána millió kérdés. A fésűt nem találta, a hajgumikat sem.

De a legrosszabb, hogy bár ki volt minden készítve, nem adott rájuk kendőt és dzsekit. Elvitte egy szál pulcsiban a két kicsit oviba, amikor én is mellényben indultam dolgozni.

(hozzáteszem, az is ki volt készítve, csak nem látta)

2012. nov. 4. 22:44

Nahát:) akkor nem csak nekem van már elegem:)

Ez ilyen....jobb beletörödni...Ismerős a helyzeted...nagyon...

9. 23fb4c6db7 (válaszként erre: 4. - SÁFÁRNÉ)
2012. nov. 4. 22:44

nem hinném,hogy a nők nagy része tisztában van azzal,hogy minden az Ő nyakukba szakad.

de vannak férfiak akik igenis kiveszik a házimunkából a gyereknevelésből a részüket..csak azokat meg a nők többsége lenézi és papucsnak gondolja őket.pedig nem..


az volna a normális,ha a férj is besegítene..vagy legalábbis elismerné a munkát.

8. Miamia34 (válaszként erre: 2. - 23fb4c6db7)
2012. nov. 4. 22:43

Tényleg nem rossz ember. A gyerekeket imádja, engem is. Ezért dolgozik annyit.


Csak az bánt, hogy nem látja, én sem a lábam lógatom. A noteszem rogyásig van teleírva,nehogy valamit elfelejtsek (osztálypénz, fényképezés, oltás, csekkek, ) emelett én is dolgozom, viszem-hozom a gyerekeket oviba, suliba. Ha betegek én hívom a főnököm.

7. andi6020 (válaszként erre: 6. - SÁFÁRNÉ)
2012. nov. 4. 22:42
Egyenlőnek kell(ene) lenni. Hogy érted, hogy nem?
2012. nov. 4. 22:41

Miért kellene egyenlőnek lenni????

A nő és férfi külön fogalom,egy napon sem említhetők...ennyi

5. andi6020 (válaszként erre: 1. - Miamia34)
2012. nov. 4. 22:40

Mondjuk ennek szerintem nincs köze az egyenlőséghez.

Te sem tudnád ellátni az ő munkáját.

Csak a te munkaidődnek nincs vége :DD

2012. nov. 4. 22:39

"Néha megnézném egy hétfő reggel, ahogy kelti a gyerekeket. Keresi a ruhákat. Megnézném az arcát, amikor a két kicsi közli, hogy vinni kell az ágyneműt az oviba. Vagy a legnagyobb, hogy hol a tesicuccom?"

Miért nincs kikészítve,előkészítve minden?

Amikor 3 gyermeket vállaltál,eszedbe sem jutott,hogy ez ezzel jár??

3. andi6020 (válaszként erre: 1. - Miamia34)
2012. nov. 4. 22:38

Legalább kiírtad magadból. :)

Változás úgysem lesz.

Üdv a klubban :)

2. 23fb4c6db7 (válaszként erre: 1. - Miamia34)
2012. nov. 4. 22:38

ez van..ki ilyet,ki olyat kap ki magának..


a férfiak nem egyformák,van olyan is amilyen Tied..és van attól sokkal másabb..


egyenlőség?az nem volt nem van és soha nem is lesz!.)

2012. nov. 4. 22:35

Nem vagyok egy nyafogó nő, de elgem van.


Fáradt vagyok, vagy kimerült, vagy csak egyszerűen elegem van.


Tudom késő van, (és nem gyakori az ilyen) de a három gyerekből kettő nem alszik. Pisilni kell, szomjas vagyok, melegem van...... Ismerős??? Egyébként nyolc után már alszanak.


Apa alszik, horkol. Én őrzöm a gyerekeket, de hát ez az én dolgom. Mint ahogy a dolgom, hogy késő este kicaplassak ellenőrizni, hogy zárva van-e a kapu? Le van-e kapcsolva az udvarban, műhelyben minden villany, le van-e minden zárva?


Várom, hogy a mosógép végezzen, még tergetni kell, a legkisebb most ment ki harmadszor pisilni:)


De nem a párom hibáztatom, megtesz Ő mindent tudom. Napi nyolc-tíz órát dolgozik a munkahelyén, utána itthon sokszor ugyanennyit. Ma vasárnap reggel nyolctól este nyolcig kint volt. Sajnos a pénz nagy úr.


Csak azt nem érti meg, hogy én is dolgozom minden nap a munkahelyemen, utána itthon, pont mint Ő. Igaz én ezért pénzt nem kapok, elismerést meg pláne nem, mármint a munkahely utáni itthon végzett munkámért.


Ma reggel (vasárnaphoz képest) korán keltünk, kávé, Ő gépezett, én előkészítettem a reggelit. Utána kivonult dolgozni. Eszméletlen ügyes benne, nem túlzok, de az ország legmesszebb pontjáról eljönnek, hogy Ő készítse el nekik a művet. (ne gondoljatok művészi alkotásra, mint pl, egy festmény. legyen az pl. egy szekrény, asztal. de abban precíz, alapos és főleg nagyon jó)

Hihetetlenül büszke vagyok rá, mert tényleg.


Deeeeee, és itt a de.

Még Ő sem értékeli amit én teszek a munkám mellett.

Néha megnézném egy hétfő reggel, ahogy kelti a gyerekeket. Keresi a ruhákat. Megnézném az arcát, amikor a két kicsi közli, hogy vinni kell az ágyneműt az oviba. Vagy a legnagyobb, hogy hol a tesicuccom?


Volt olyan, hogy itthon volt szabadságon, hétkor ébresztettem (a legnagyobbat vittem magammal suliba) csak a két kicsit kellett elvinnie oviba. Alig értem be a munkahelyemre már négy nem fogadott hívásom volt. Visszahívtam. Hol a fésű, hol a hajgumi. Belecsavarodott a fésű a kicsi hajába,,,,, anya mit csináljak????

Mit adjak rájuk? (oda volt készítve)


És mégis elvitte őket szeles őszi reggel kendő és dzseki nélkül. Még azt sem érezte, hogy kell nekik.

1 2 3 4 5 6 7

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook