Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Nincs az a férfi ezen a világon, akinek mernék, vagy... fórum

Nincs az a férfi ezen a világon, akinek mernék, vagy... (beszélgetős fórum)


Ez a fórum egy anonim vallomáshoz nyílt.

1 2
33. globus
2023. júl. 4. 09:48
De jó, hogy régen szültem 🙂
32. Amaunet (válaszként erre: 30. - PöttyösPanka)
2023. júl. 4. 09:46

Kedves PöttyösPanka! Tudom, hogy nem ennyiből áll.

Köszönöm az okos megjegyzésedet és a minősítésedet!


A többi gondolatomat megtartom magamnak.

31. Epresturmix (válaszként erre: 27. - B9e097a9f6)
2023. júl. 3. 17:37
Vagy ezerszer elgondolkodtam ezen.
30. PöttyösPanka (válaszként erre: 29. - Amaunet)
2023. júl. 3. 12:20
Az téged minősít, hogy szerinted csak ennyiből áll a gyermeknevelés.
29. Amaunet (válaszként erre: 26. - Charlize)
2023. júl. 3. 11:45

Köszi!!! Ott van a bejegyzésben, hogy ÉRTEM.


Melós része? Igen, addig, míg a gyermek anyatejet fogyaszt. Ezen kívül kicseréli a pelenkát, elviszi levegőzni. Nehogy megszakadjunk már ettől a melótól!😂

28. tumbo2 (válaszként erre: 27. - B9e097a9f6)
2023. júl. 3. 09:09
nem tudom.én szoktam mondani az anyámnak,inkább csináltak volna négy kisszéket.el is lehet gondolkodni,,mert,ha rám hasonlít,nem sok jót jósoltam volna ,de hálistennek az apjára hasonlít,és örül az életnek.boldogok.én sosem tudtam mi az,de örülök nekik.
27. b9e097a9f6 (válaszként erre: 11. - Epresturmix)
2023. júl. 3. 08:55
Mondjuk azon már én is nemegyszer elgondolkoztam, hogy ha gyerekem születik, az inkább áldás vagy átok lesz-e neki.
26. Charlize (válaszként erre: 24. - Amaunet)
2023. júl. 2. 23:21
Barátnőim évekkel előttem szültek. Ők páran mondták, hogy minden nő magának szül. De ezt arra értették, hogy a feladat, a “melós része” mindig az anyáé. Az apa kevésbé vesz részt a gyerek ellátásában. Nem a birtoklásra értették.
25. Amaunet (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2023. júl. 2. 21:54

Ne szüljél. Nem kell mindenkinek szülni. Ez egy ösztön a szaporodásra és attól vagyunk emberek, hogy az ösztöneinket tudjuk uralni a döntéseinkkel.


Ha nem találsz olyan férfit, akivel gyermeket vállalnál, akkor ne is vállalj! Hogyan, miként nevelnéd, ha nem vagy képes egy kapcsolatra, ha nem vagy nyitott? Erre nevelnéd a gyermeked?

24. Amaunet (válaszként erre: 19. - Charlize)
2023. júl. 2. 21:46

Számomra az, a kijelentés, hogy "magamnak szülöm" egyben azt is jelenti, hogy birtokolja a gyermeket. És bizony, az az ilyen szülők(?), gyakran a gyermek orra alá dörgölik, hogy feláldozták az életüket, mennyi mindenről lemondtak, eltartották, taníttatták, stb....


Persze, értem. Saját fellelőségére.


Csak ez a kijelentés, hogy "magamnak szülöm" nagyon félreérthető.

23. pteri (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2023. júl. 2. 21:41
Nem is kell. Vagy magadnak szülj, vagy ne erőltesd , nem kell mindenkinek szülni, vagyunk elegen így is.
22. Amaunet (válaszként erre: 16. - Violet18)
2023. júl. 2. 21:39
#8-ban mégis arról beszélsz, hogy mennyi mindent feláldozol a gyermekért.
21. tumbo2 (válaszként erre: 19. - Charlize)
2023. júl. 2. 20:44
én viccből szoktam mondani,ha nem lennél,milliomos lennék,én szintén egyedül,bár az apja sokat segített.de nem adtam volna oda semmilyen szép házért,az utolsó filléremet is odaadnám neki.persze ez nem csak a pénzről szól,amiben csak tudnak segítenek.
20. tumbo2 (válaszként erre: 18. - Globus)
2023. júl. 2. 20:37
mi ugyan hárman eredetileg,21 évvel később jött az öcsém,akinek inkább én voltam az anyja.de sosem volt köztünk,meg a szüleink között,szeretet,törődés.így kötődés sem.
19. Charlize (válaszként erre: 14. - Amaunet)
2023. júl. 2. 19:39
Szerintem Violet18-nak igaza van, de eszembe nem jutna a gyerek orra alá dörgölni. Ez ezzel jár, tudtam, vállaltam. Bánnám, ha kimaradt volna az életemből. Pedig egyedül nevelem a legeslegelejétől.
18. globus (válaszként erre: 15. - Tumbo2)
2023. júl. 2. 18:43
Mondjuk én szerettem volna többet, mi hárman voltunk. De férjemnek elege volt a rendszerváltás előtti nagycsaládos falusi nyomorgásból, neki csak egy. Ez pedig ugye megbeszélés kérdése...persze most már bánja.
2023. júl. 2. 18:40
Amúgy meg 2 dolgot imádok az életemben: a gyermekeimmel lenni és nélkülük 🥰🤩
16. Violet18 (válaszként erre: 14. - Amaunet)
2023. júl. 2. 18:38
Sosem éreztem h feláldozom az életem miattuk, de lássuk be, mindenki élete máshogy alakult volna ha nincs gyereke. Az én döntésem volt, és 1 pillanatig sem bántam meg. Ettől függetlenül azt gondolom, magamnak szülöm, nem másnak. Az csak szerencse ha melletted van végig ezen az úton az édesapja is.
15. tumbo2 (válaszként erre: 8. - Violet18)
2023. júl. 2. 17:14
így is van,de ez a természetes szerintem.de aki nem akar,ne szüljön.egynél többet én sem akartam soha.
14. Amaunet (válaszként erre: 8. - Violet18)
2023. júl. 2. 17:09
És később lesz mit a gyermekeid orra alá dörgölni, hogy mi mindent megtettél értük.
13. Amaunet (válaszként erre: 3. - Violet18)
2023. júl. 2. 16:59
Nem kell szülni, ha úgy érzed feláldozod magad a gyermekedért.
12. Myra
2023. júl. 2. 12:56
Micsoda megfogalmazás! A nők többsége magának szüli a gyermekét, nem a férjének vagy egy férfinak . Szerencsés eset ha a másik fél is aktívan részt vesz a gyereknevelésben, te szülöd, te szoptatod, te vagy otthon vele 3 évig és az a mondás, hogy anya csak egy van, nem véletlen.
11. Epresturmix (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2023. júl. 2. 10:45
Nekem van. Nem jön évek óta, igaz nem is erőltetem. A mérleg nyelve egyre inkább a “de jó, hogy nincs gyerekem” felé billen mintsem a “de kár, hogy nincs gyerekem” felé. Szeretném ezt a rohadt életet élvezni, kitudja meddig lehet. Háború, kovid, tököm tudja…a két fizunk lassan semmire nem elég, pedig nem minimálbéresek vagyunk, az oktatás, egészségügy egy rakás kaka, segítségem sem lenne ha véletlenül kellene. Kösz de nem. Kihagyom. Jó ez így!
10. PöttyösPanka (válaszként erre: 6. - Globus)
2023. júl. 2. 10:07
Hááát, én azért nem éjszakáztam volna ennyit, ha nincs gyerekem, az tuti 😅
9. 55Judit (válaszként erre: 8. - Violet18)
2023. júl. 2. 08:56
Aki teljes szívével szereti a gyerekét, természetszerűen megtesz érte mindet és nem áldozatnak fogja fel azt amit tesz. Áldozat, ha nem szívesen mondok le dolgokról egy ügy érdekében. Ha boldogan teszem, nem érzem áldozatnak.
8. Violet18 (válaszként erre: 6. - Globus)
2023. júl. 2. 08:48
Sztem meg igen is sok mindent feláldozunk a gyermekünkért, legelőször a szabadságunkat és a nyugalmunkat. Mert onnantól kezdve h anya vagy 1 pillanatig nem állsz meg h ne aggódj értük, és az addigi életed más mederbe kerül. Nem tehetsz meg bármikor bármit, ha épp kifutnál a világból csak úgy nem lehet. Mindent másképp teszel, mert másképp gondolkodsz. Nem magadnak képzelsz hanem kettőtöknek....vagy az én esetemben 4ünknek tervezek 🤷‍♀️
7. Violet18 (válaszként erre: 4. - Fc03b2622b)
2023. júl. 2. 08:45
Nyilván vannak olyan édesapák is akik mindent megtesznek, és van az a kategória aki nem. Csak szimplán hátatfordít és megy másfelé. Igen, sajnos volt szerencsém ilyenhez. Magamnak szülöm a gyereket, mert én leszek ott vele, nem a nagyanyja vagy a dadus 🤷‍♀️
6. globus (válaszként erre: 3. - Violet18)
2023. júl. 2. 08:09
Mit? Én nem áldoztam fel. Akkor sem tettem volna másképp semmit az életemben, ha nincs gyerekem.
5. dfc04c70e4 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2023. júl. 2. 08:04
Nem kell mindenkinek gyereket szülni. Neked sem kell. Ilyen egyszerű.
4. fc03b2622b (válaszként erre: 3. - Violet18)
2023. júl. 2. 08:00

Veled ez már többször is megtörtént?


Van az éremnek egy másik oldala is: a gyermekük neveléséből kisemmizett apák.

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook