Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Nevelőszülők fórum

Nevelőszülők (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 ... ❯❯
12797. monika7004 (válaszként erre: 12782. - Otilio20)
2014. márc. 26. 10:34
A pénzt azért látod, mert vannak követelmények, nem is kevés, amit teljesíteni kell! Hiába van szeretet, ha nem teljesíted az elvárt dolgokat, akár pénz hiányában az senkit nem fog érdekelni, de egy életre megbélyegeznek!
2014. márc. 26. 09:00

Mint "friss" nevelőszülő már a második héten beleütköztem a zsebpénz problémába. Kiosztottam gyermekeimnek a nekik járó összeget, akik rendje módja szerint 5 nap alatt el is költötték, hiába figyelmeztettem és próbáltam őket tanítani a zsebpénz beosztására.

Biztos vagyok benne, hogy nektek is volt ilyen problémátok. Ti milyen módszert alkalmaztatok, hogy osztottátok be nekik a zsebpénzt?

12795. Katika mama (válaszként erre: 12786. - Mimi1)
2014. márc. 26. 08:57
Nagyon szépen köszönöm a válaszodat. Elég szomorú, hogy az állam azokat támogatja, akiktől elveszi a gyermeket, nem pedig azokat, akik egy, a társadalom számára értékes embert akarnak nevelni.
12794. 325b42d966 (válaszként erre: 12788. - Otilio20)
2014. márc. 26. 06:50
Napi 24-óra felügyeletet Te írtál.Én szolgálatnak írtam.A nevelőszülő az aki pénzt kap azért mert más gyerekét neveli.Mert a tanár,az orvos,a dadus emberbaráti szeretetből végzi?Én vagyok egy hülye hogy itt magyarázkodom neked,.Te miből élsz ,és mennyit keresel ,mert ez a "beszélgetés"így nagyon egy oldalú .
12793. anyoka100 (válaszként erre: 12782. - Otilio20)
2014. márc. 25. 20:57
Kár volt idejönnöd ha ennyire nem látod át a nevelőszülők életét.Mi kell a boldog családi élethez szerinted?Levegő? Próbálj kiegyensúlyozott életet élni úgy, hogy mindennap szembesűlsz a "nincsel" Igen, sokan látnak benne munkakört ami megélhetést biztosít, úgy mintha óvodába dolgozna vagy iskolába bárhol, ha szereti a gyereknevelést.De ez a rendszer kész röhely, megalázó. És többek közt az ilyen alakok miatt mint amilyen Te vagy. Ha elkezded ezt a munkát nem a nyomorról álmodol amit szeretettel majd túl élsz. Biztonságot akarsz adni a gyerkőcöknek akik már belebetegettek és sérültek akkorra már a bizonytalanság miatt ahogy addig éltek.És mit tudsz adni pénz nélkül? Ha már a frány anyagiasságról beszélünk? Eheted a küszöböt. Most ez a rendszer nagyon megalázó, húzza a fejére aki kitalálta. Nekem van két utógondozottam, egyik végzős egyetemista, másik égzős szakközepes. Mert Orbán kitalálta, hogy csinál 5000 munkahelyet belőlünk, adott 30 ezer ft alapbért, amiből levesz 11 ezret TB-re adóra. Marad 19 ezer ft. Ezért röhögöm körbe magam hétfőtől szombatig.Mivel a gyermekekre járó 20 ezer ft kollégistákra nem jár, mondván ők nem zavarják az álló vizet sose. Van valakinek egyetemre járó gyereke??? Ha van tudja mibe kerül egy egyetem.Szerintem Orbán akkor lett volna tisztességes ha megadja az OKJ vizsgához/ mert ugye mindenki köteles végezni az 500 órát saját utazási és egyéb költségén/ a mindenkori minimálbért. És ehhez adja gyerekenként a húsz ezer ft-ot. Ez tuti lenne és elfogadható.Ez ami most van csak hülyegyerekeknek adott mézesmadzag, majd rájöttök.Nyomorogni se elég ha nem dolgozod agyon magad máshol. Mivel én 34 ezer ft- kapok egy utógondozott ellátására ez nem az enyém a gyermek pénze/ és nem 70 ezret!!/ ami ugye kifúj teljesen, a kolidíjjal, bérletekkel, telefon, zsebpénz, ruha, osztálypénz, egyéb/tisztálkodószerek, iskolai felsz.gyógyszer stb/ viszi magával az én nyomorúlt 19 ezer ft-om is mert nem elég. És kedves hozzászóló itt jön a kakukktojás, semmit nem számít az senkinek hogy biztosítom a lakást a rezsit, a kaját és a megfizethetetlen törődést szeretetet.Na mit kapunk cserébe ? Felnevelünk egy nemzedéket akik csak azt halják nekik mihez van joguk, és jobb esetben ránk vágják az ajtót. Aki sose volt nevelőszülő az inkább halgatna, lenne csendbe, mert nem élte át és nem is fogja azt a sok vívódást lelkigyötrelmet, újrakezdést, titokban sírást amit mi átélünk 10-15 év alatt. Én felneveltem 13 gyermeket, vagy mondhatom úgy inkább részese voltam az életüknek.Talán az egyetemista gyermekem, ő érte érdemes volt végig csinálni. Igaz ez a hivatás nem a hálára épül, mi csak szükségesek vagyunk az életük egy részében.Sose leszünk és sose pótoljuk az igazi szülőket, ha belegebedünk se.De nem is ez a feladatunk. Ha mi nem vagyunk megbecsülve, hogyan lehet példaértékű énképet közvetíteni feléjük? Mert ez lenne a fő cél. Megmutatni hogyan kéne élniük ezután.
12792. Lla1
2014. márc. 25. 20:51

Lúdanyó!MINDENKI előtt le a kalappal!!!Nálam ez az egy szem gyerek van,mert úgy érzem nem boldogulnék többel.De a legtöbb n.szülőnél több gyerkőc van,akik szintén így vagy úgy problémásak.Nekik,nektek legalább olyan nehéz/néha azt gondolom,hogy nehezebb/,csak mások a problámák,más dolgokkal kell megbírkózni...olyanokkal,amelyek nekem sokkal jobban feladnák a leckét,mint a mi problémáink.

Otilio20!Nem hiszem,hogy a n.szülöket el kéne marasztalni a "pénzes dolgok"miatt.Nekik/nekünk is meg kell élni valamiből,főleg miután sokan pont a n.szülőség miatt vesztik el a munkahelyüket.Aki nem szeretetből csinálja,az bedilizne.Aki csak a pénzért jön,hamar meggondolja magát!!!

12791. dixem (válaszként erre: 12782. - Otilio20)
2014. márc. 25. 19:42

Nem mi használjuk a gyerekeket cselédnek, hanem mi szolgáljuk ki őket éjjel-nappal.

Azért nem esik szó a szeretetről, mert az nekünk annyira természetes, mint a levegővétel, azt mi árasztjuk magunkból a gyerekek felé nap mint nap, nem beszélünk róla hanem megéljük.

Az anyagiakról pedig azért esik szó, mert anélkül nem tudunk még vegetálni sem, nemhogy szép életet biztosítani bárkinek is. Megvitatjuk a felmerülő dolgainkat, amibe az anyagiak is beletartoznak.

Neked mi a foglalkozásod? Mennyi pénzt keresel vele? Te csupán munkaszeretetből és emberbaráti szívességből dolgozol? Azért, hogy a társadalom hasznos tagja légy?

Nekünk ez a munkánk és a munkánkért pénzt várunk, bármilyen furcsán hangzik!!!

12790. otilio20 (válaszként erre: 12785. - Lúdanyó)
2014. márc. 25. 19:17
EZ TENYLEG IGY IGAZ .HOGY LE A KALAPAL ON ELOTT; OLVASTAM SORAIT ES EGESZEN MEGHATOTT
12789. otilio20
2014. márc. 25. 19:07
ELNEZEST KEREK AZOKTOL AKIK TENYLEG SZIVBOL SZERETETBOL CSINALJAK EZT A MUNKAT
12788. otilio20
2014. márc. 25. 19:06

Kedves Eraanya; adtal 1 jo otletet koszonom.;;)))


De hamegis nevelo szulo lennek ;nemsirnek h 24orai felugyelet. aki ezen sir az nem a szeretetbol vigyaz a gyerekre

EN MAR CSAK TUDOM SAJNOS

12787. 325b42d966 (válaszként erre: 12783. - Otilio20)
2014. márc. 25. 18:26

Kedves otilio 20!

Kérlek jelentkezz Te is nevelőszülőnek.Majd abból a "sok" pénzből amit kapni fogsz napi 24-óra szolgálatárt talán tudsz majd venni egy olyan billentyűzetet amin ékezet is van.

12786. mimi1 (válaszként erre: 12781. - Katika mama)
2014. márc. 25. 18:13
Katika mama! Sajnos így szól a törvény! Akinél van a gyerek elsején, azé a családi pótlék egész hónapra.
12785. lúdanyó (válaszként erre: 12784. - Lla1)
2014. márc. 25. 17:09

Kedves Lla1 ne is törödj az ilyenekkel..le a kalappal amit véghez viszel..:)

Mindig feltűnik ilen "beszólaló" már meg szoktuk.. Van ilyen "mártir" aki azért nevelő szülő, h elondhassa magárol, h milyen önzetlen... mi a gonoszok pénzből élünk.. sajnos..:(

12784. Lla1 (válaszként erre: 12782. - Otilio20)
2014. márc. 25. 16:33
Én 23 éve vagyok n.szülő,14 éve egy súlyosan halmozozzan fogyatékos,magatahetetlen gyerkőcöt nevelek,aki nensokára 15 éves lesz,és még megfordulni se tud.Etetem,pelenkázom,fürdetem,cipelem,légútjait szívom,ha kell szondázok,gyomrotmosok,véroxigén szintet mérek,oxigént adok,ha elfelejt levegőt venni"felpofozom",ha úgy alakul újraélesztem.Lehet,hogy igazad van,és a pénzért csinálom!?Ja,és van munkahelyem.Igaz,azt írtad,akinek nem inge....de engem akkor is zavar!
12783. otilio20
2014. márc. 25. 14:20
ja es meg valami most hgy nagy a munkanelkuliseg;mindenki ;nevelo szulo szeretne lenni.
12782. otilio20
2014. márc. 25. 14:16
Sziasztok kedves neveloszulok.A mai nap leptem fel ebbe a forumba.es olvasgatasom;soran mindenkitol csak a penzt apenzt;meg a penzt.latom. Sajnos itt szeretettrol;nemigazan hangzik el szo.Az is igaz hogy fontos a penz de sokan kozuletek biztos ;csak az anyagiak miatt.masztatok ebbe a neveloszuloi tevekenysegben es ;nem a gyermekek iranti szeretetbol.Akinek neminge kerem nevegye sertonek.Sajnos sok neveloszulo van aki csak penzt nez ebben es cselednek hasznalja a gyerekeket. Sirankozni nem kell ;hisz n kotelezo neveloszulonek lenni.
2014. márc. 25. 13:50

Kedves Fórumozók!

E hó 7-én kaptam meg a nevelt gyermekeimet, 3 kislányt. 11-én el is küldtem a családi pótlékra az igényemet a Nyíregyházi Államkincstárhoz. A mai napon felhívtam őket (természetesen csak egy központi számon lehetett őket elérni), hogy megkapták e a levelemet, van e esetleg hiánypótlás. Hála istennek minden rendben van a papírokkal, határozatot követően a gyermekek után járól családi pótlékot májusban fogom megkapni. És itt kinyílt a bicska a zsebembe! Mi az hogy májusban kapok az általam nevelt gyermekekre családi pótlékot? Áprilisban miért nem kapok? Miért nem vagyok rá jogosult, hisz március 7. óta én nevelem őket? Válasz: mert a törvény így szabályozza, a tárgy hónapot (az én helyzetemben máricus) követő hónaptól vagyok jogosult rá. Akinél voltak a gyermekek március 7-ig, ők kapják a családi pótlékot áprilisban.

Valakinek ezzel kapcsolatban van valami infója? Ez tényleg így van vagy csak egy nehezen kommunikáló ügyintézőt fogtam ki, aki rosszul értelmezte szavaimat?

Köszönöm előre is a válaszotokat! Engem személy szerint nagyon felháborít, hogy ilyen törvény létezik a magyar jogban.

12780. nonszi81 (válaszként erre: 12779. - Mimi1)
2014. márc. 21. 06:56
köszi szépen a választ
12779. mimi1 (válaszként erre: 12771. - Nonszi81)
2014. márc. 19. 17:47
A nevelőszülői díj a "munkabéred", úgy is fizetik, tehát utólag! pl.januárban még a decemberit kaptad
12778. ica5 (válaszként erre: 12762. - Niki0227)
2014. márc. 19. 13:38
Szia igen a párodnak is beleszámít.
12777. nonszi81
2014. márc. 18. 18:18
elöbb utóbb csak kiderül :)
12776. lúdanyó (válaszként erre: 12775. - Nonszi81)
2014. márc. 18. 18:15
na szegénykém ki vagy akkor segítve..:(
12775. nonszi81
2014. márc. 18. 18:07
köszi a választ :) kérdeztem de nem tudta mert most kaptam egy újjat és ő még annyit sem tudott mint én :)
12774. lúdanyó (válaszként erre: 12773. - Nonszi81)
2014. márc. 18. 17:51

most minden zavaros még alakulgat a csal.g. kérdezd az tudja. Nálunk olyan aranyos mindig szivesen válaszol bár mit kérdezek tőle.

De te milyen jó tesó vagy! Jó, h ilyenek is vannak a világba..:)

12773. nonszi81
2014. márc. 18. 17:42
csak mert most nem világos számomra a változtatások miatt,januárba 30ezret kaptam ugy mint tavaly.februárba 69ezret.márciusba 74ezret.ha logikusan gondolkodom akkor még januárra kellene utalniuk a különbözetet.mert csak igy jön ki az hogy az aktuális havit utalják.
12772. lúdanyó (válaszként erre: 12771. - Nonszi81)
2014. márc. 18. 17:37
én ugy tudom előre fizetik..:)
12771. nonszi81
2014. márc. 18. 16:30
Sziasztok!Új vagyok az oldalon de több éve nevelem 2testvéremet akik közül az egyik autista.azzal nem vagyok tisztába,hogy a nevelő szülői dijjat mindig az aktuális havit utalják? vagy visszamenőleg az elöző havit.
12770. lúdanyó (válaszként erre: 12769. - Rigónéni)
2014. márc. 15. 17:27
megnézem..:)
12769. Rigónéni
2014. márc. 15. 07:24

Sziasztok!

Elkezdtem egy szakmai blogot az örökbefogadásról. Könnyen lehet, hogy a ti gyereketeket is örökbe fogják fogadni, talán nem haszontalan az olvasása. Nemrég volt cikk a nevelőszülői rendszer átalakításáról is.

12768. nanettike (válaszként erre: 12766. - Lúdanyó)
2014. márc. 13. 13:04

köszönöm jól vagyunk örökös rohanásban:))

most jelenleg 5 nevelt és ugye a 2 sajátunk van a legkisebb 1,5 éves a nagylányunk már 16 éves...


annyira jó volna már találkozni ez a gép azért csak nem olyan mint személyesen:))

És nálatok mi a helyzet és bobimamiék ???

❮❮ ... 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook