Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Miért lettél nevelőszülő? fórum

Miért lettél nevelőszülő? (beszélgetős fórum)


1 2
2013. febr. 8. 14:35

A legnagyobb tisztelet illet minden nevelőszülőt, de különösen azokat a szülőket, akik fogyatékos gyerekeket nevelnek:)

Nagyon sok sikert kívánok ehhez a nehéz, de szép feladathoz!♥:)

2013. febr. 2. 08:15

Sziasztok!

Én ugyan most várom a második gyerekem, de erősen gondolkodom rajta, hogy nevelnék egy nehéz sorsú gyereket is.Csak hát ha nem indul tanfolyam szülésig, akkor semmi esélyem nem lesz a közeljövőben elvégezni.

35. 325b42d966 (válaszként erre: 34. - Lla1)
2013. febr. 1. 16:07
Örülök hogy te is hasonlóan gondolod mint én ,nekem középsúlyos értelmi fogyatékos gyerekeim vannak a lányom hiperaktív és viselkedés zavaros ő 6-éves lesz a kicsi fiú pedig autista is.Szeretem őket úgy ahogy vannak és egyáltalán nem mindegy hogy hol élnek mind a ketten voltak otthonban is de családban máshogyan viselkednek.
34. Lla1
2013. febr. 1. 13:45

Sziasztok!

Én egy súlyos halmozottan fogyatékos kisnagylányt nevelek 1 éves kora óta.Most 13,5 éves.Nem beszél,nem szobatiszta,nem jár,még megfordulni se tud.Etetni, fürdetni, cipelni kell.De...megismer,figyel rám,örül nekem,mindig jó kedvű,mosolygós,nyugodt,kiegyensúlyozott..és nem mindegy neki,hogy ki van vele.Ha nem lát nem hall "megszólít",várja a válaszom,figyeli odamegyek-e.Nagyon igényli a foglalkozást,szereti a zenélgetést,éneklést.Ilyenkor ragyog a szeme a boldogságtól,és ő is "énekel"Szóval nekik is nagyon fontos lenne a család!!!Intézetben egész életén keresztül bámulhatja a lepedőt,meg a plafont.Én ezt lassú halálnak hívom,akármilyen sz...rul is hangzik.Tudom,hogy nincs túl sok esély arra,hogy ezek a gyerekek is nevelőszülőhöz kerüljenek,de higyjétek el,hogy nem annyira nehéz,mint ahogy ezt az emberek általában gondolják.Jó lenne például olyan nevelőszülői tanfolyam,ahol a súlyosan halmozottan fogyatékos gyerekek ellátásáról gondozásáról,családba fogadásáról lenne szó,annak nehézségeivel szépségeivel együtt.Valószínűleg a legtöbben még így se vállalnának ilyen súlyos állapotban lévő gyereket,de...lehet,hogy néhányan igen.És akkor már legalább annak a néhánynak jó!...nekik legalább olyan fontos a család,a biztonság/ha nem mégjobban/,mint az egészséges társaiknak.

33. 325b42d966 (válaszként erre: 26. - Lee819)
2013. jan. 24. 10:53
júj borzasztó amiket írtál.a fogyatékos gyerek nem gyerek?nálam kettő is van és nem elismerni kell amit értük teszek nem ezért csinálom ,nekik is jár az esély hogy ameddig lehet éljenek családban.
2013. jan. 24. 09:00
Elolvastam a hozzászülásokat és van egy néhány amivel nem tudok eggyetérteni. Voltak páran akik azt írták, hogy soha ne légy nevelőszülő, mert csak belédtörlik a lábukat a " hivatalnokok ". Ezek az emberek akik ezt írják nem tudják elképzelni, hogy milyen fájdalom az amikor közlik vele, hogy sajnálom, de önnek soha nem lehet gyereke. Senkinek nem kívánom azt az érzést amit akkor éreztem, és teljes mértékben együtt érzek azokkal akiknek ezt át kellett élniük. Egy gyerekre még ha nevelt gyerek is, nem szabad úgy gondolni, hogy egy árúcikk. Nem szabad csak azért nevelőszülőnek lenni mert pénzt kapok érte. A mi szüleink sem kaptak értünk pénzt amikor megszülettünk.
31. wikwik56 (válaszként erre: 25. - Konyveske)
2012. okt. 6. 20:45
A TEGYESZBE ÉRDEKLÖDJ OTT MINDENT ELMONDANAK VAN EGY TANFOLYAM ELÉG SÜRÜN INDUL.AZ ÉN TANÁCSOM PROBÁLD MEG!!!!!!NEKEM NAGYON JÓ TAPASZTALATOM VAN.ÉN 5 ÉVE CSINÁLOM BOLDOG VAGYOK.
30. wikwik56 (válaszként erre: 14. - 859d58d4d8)
2012. okt. 6. 20:39
MEG KELL PROBÁLNI NEKED SIKERÜLNI FOGY NAGYON ELSZÁNT VAGY.
29. wikwik56 (válaszként erre: 27. - Csipkerozsika83)
2012. okt. 6. 20:31
ÉN AZ VÉRSZERINTI UNOKÁM NEVELEM DE ÉLETEM LEGJOBB DÖNTÉSE EZ VOLT.BOLDOGGÁ TESZ EZ A GYERMEK.
28. A2880
2011. máj. 13. 08:34

Nekem van egy pár hetes nevelt kisbabám.Pénzről csak annyit,hogy 500 ft-ot kapok 24 óráért.15 000/hó.Ezt kapom én.A szomszéd asszony kapálni jár óránként napszámba 500-ért.Amit kaptam a kicsire,pontosan ezt is meg tudom mondani 69 000 Ft-ot/hó erről mindről számla van,hogy a kicsire van költve,de túlléptük 7800 ft-tal,amit a zsebemből tettem ki.Na meggazdagodtam???


Aki azt kérdezte miért lesz valaki nevelőszülő,annak írnám:

Semmiképp nem a 15000-ért.Nálunk a férjem keres nagyon jól,sosem lehetett saját gyerekem,most nem megyek bele,min mentem keresztül ezzel kapcsolatban,mindig sok gyereket szerettünk volna férjemmel,mindketten stabil,tökéletes háttér,család van mögöttünk,a házunkat is úgy építettük,hogy 4 nagy szoba.Örökbe fogadtunk két gyönyörűséget,mindkettő nevelőszülőnél nevelkedett,így bele láttunk a nevelőszülőségbe.Egy évig törtük a fejünket azon,hogy belevágjunk-e.Mivel nekünk más gyermekét az örökbe fogadásaink miatt úgymond természetes dolog szeretni,így belevágtunk.

De hangsúlyozom,nem a pénzért,az nem érdekel,mert nincs a gyerekek pénzére szükségünk,inkább a sajátunkból mi teszünk a nevelt gyerekek pénzéhez,hiszen ezeknek a gyerekeknek borzalmas az életük akik a rendszerbe kerülnek,amíg nálunk vannak több lesz nekik,mint amiről akár csak álmodni tudnak,nálunk legalábbis így van,én ezt garantálom.El sem tudják képzelni emberek akik itt össze-vissza beszélnek a pénzről,hogy mennyire erős érzelmek alakulnak ki.


Aki úgy gondolja,hogy pénzért csinálom:Gyere el hozzám,élj velem egy hónapig,együtt veszünk meg mindent a kicsinek,számlára,együtt kelünk három óránként éjszaka a kicsihez/de van,hogy két evés között alvás helyett sírás lesz,na és gagyogás/a végén összesítünk mi maradt.Én állok elébe.

2011. ápr. 21. 18:09
Én is hálátlan feladatnak találom!Jól gondoljátok meg!Én a férjem két gyerekét nevelem!
26. lee819 (válaszként erre: 25. - Konyveske)
2011. ápr. 21. 16:25

Fogadj meg egy tanácsot, ne tedd.

Megkiméled magad egy csomo idegeskedéstől, egy csomo kellemetlenségtől. Mindenféle u.n. felettesed beléd fogja törölni a lábát és egy utolso senki leszel hatalmaskodo "hozzáértő szakemberek" alatt, akikre semmiféle szabályok nem vonatkoznak, viszont veled szemben mindent betartanak az utolso szóig.

Gyermeket nem kapsz, de ha mégsem, akkor arra készülj fel, hogy nagy hányaduk (sztem 90%) fogyatékos. A vér szerinti családjuk bántotta, elhanyagolta őket, stb és az kevés, hogy te kiteszed a szived-lelked, az semmi, akkor sem tudsz jot tenni, soha senki nem ismeri el azt, ha te jot teszel. Te mindent csak rosszul csinálhatsz, minden, amit teszel az csak kevés lehet. Kockára teszed saját és a családod egészségét, rámehettek mindannyian. Higgy nekem, soha ne legyél nevelőszülő!

2011. febr. 1. 10:25

Sziasztok! szeretném a segítségeteket kérni.

A férjemmel szeretnénk nevelöszülők lenni de nem tudjuk a mi a feltétele. A körülményeink van 3 saját gyermekünk 13 éves fiunk 6 éves fiunk és 1, 5 éves lányunk. A lakásunk nem nagy 66 négyzet van 3 szoba 12 négyzet egy 11 négyzet és egy 8 négyzet + 22 négyzet nappalink + fürdő. Sajnos nem tudom hogy a lakásunk megfelel e a követelménynek. Szeretném még tudni hogy mennyi idő az egész tortúra

24. kacsa mama (válaszként erre: 23. - Mamikati)
2010. szept. 29. 07:11
Szia,üdv s köreinkben.A kérdésedre a válasz,hogy nem kaptunk meg a mai napig a szeptemberi ellátmányt a gyerekek után.
2010. szept. 28. 23:39

Sziasztok!

Elolvastam a hozzászólásokat, és látom, már kezdenek elszabadulni az indulatok.

Ennek a dolognak is két oldala van, mint minden másnak. Szerintem álszentség azt állítani, hogy nem a pénzért vállalja ezt valaki. De egyvalami biztos! Csak a pénzért nem lehet csinálni! A pénznél jobban kell szeretni a gyerekeket, különben nagyon nem éri meg az egész.

Nekem volt olyan ismerősöm, aki megmondta, hogy inkább elmenne kukázni, minthogy napi szinten eltűrje más gyerekének a hisztizését.

Tény, hogy mióta nálunk vannak a gyerekek, azóta egyetlen nyár alatt leamortizálódott a házunk. Összetörtek egy halom játékot, az autók kerekével csíkosra koptatták a szőnyeget, a házat pedig újra lehetne festeni kívül-belül.

A vadonatúj, márkás ruha is csak az első felvételig tart, mert kilyukasztja a nadrágot, kirágja a pulóver ujját, beletörli a zsíros száját, stb. Ha most mindazt pótolni szeretném, amit tönkre tettek csak ezen a nyáron, akkor minimum egymillió Forintra lenne szükségem.

Ja, és egyáltalán nem mellékes, hogy nem küldik az ellátmányt. Pedig be kellene fizetnem a gyógyúszást az egyik gyereknek, ami így hónap végén is 7200 Ft.

Ti megkaptatok már minden pénzt ebben a hónapban?

2010. szept. 26. 12:50
vissza olvastalak titeket... Felháboritó,hogyegyesek nem is gondolnak arra, hogy meg kell felelni az elvárásoknak? A gyerek nemcsak hogy testileg , de szellemileg is fejlödjön... Nagyon sokba kerülnek pl ( fejlesztö pedagogusok , ovi, suli ,, a sportjaik, a ruhatár, ... meggazdagodni nem lehet belölük .. CCsak probáld ki, számolj utánna lehet miröl beszélni.....
21. 6048dc6b87 (válaszként erre: 20. - Kacsa mama)
2010. szept. 26. 12:13
igazad van.Mindenki előtt ott van a lehetőség! Meg lehet próbálni! Aki nem ide való az úgyis kuhullik!
2010. szept. 25. 07:57

Azt el felejtettem leirni este,hogy ma szeptember 25.-e van és az e havi ellátmányt a gyerekek után meg sem kaptuk mert olyan sz@rul áll a tegyesz.


Csak ennyit az anyagiasságról,vagy ne adjak az 5 gyerekemnek enni csak a sajátomnak?

19. kacsa mama (válaszként erre: 7. - 645b490433)
2010. szept. 24. 21:18

Nagyon aranyos vagy,köszönöm szépen.


Tudjátok kiváncsi lennék ki válalna csak pénzért sérült gyereket,vagy nagy mértékben vissza maradott gyereket,akit pl-ul heti 2x fejlesztő pedagogushoz,heti 3x gyógytornászhoz hordtam én is és sokan közülünk,és számoljátok ki mennyibe kerűl csak az ellátásuk a ruha stb.


Sokan olyanok szóltok bele akik nem ismeritek a hát teret.mennyit is kapunk és mire elég.


Nem csak a pénzről szól,mert ki lehet próbálni mindenki előtt ióott a lehetőség legyetek nevszülők,sajnos egyre több a gyerek a rendszerben lesz gyereketek.


Bocsánat ha durva voltam,de ha anyagira kerül a sor mindig fel megy a pumpám mert ezt pénzért nem lehet csinálni,és én nem gazdagodtam meg belőle DE NAGYON JÓ LENNE!

18. 6048dc6b87 (válaszként erre: 2. - 3265084553)
2010. szept. 24. 12:43
mindenki magából indul ki!
2010. szept. 24. 12:38
Mi ahhoz hogy elkezdjük kifizessük a tanfolyamot, eljárjunk heti 200 km-t tanfolyamra, tankönyvet megvenni, és utána egy csecsemőre felkészülni, rá 1 hónapra 2.5 évesre és utána szépen sorjában....600.000 ft-unk volt félretéve...3 hónap alatt elfogyott és ebből nem magunknak vásároltunk! Biztos van olyan is, sajnos tapasztaltam már én is.....mi mindketten dolgoztunk, gyönyörű lakásunk, autónk van. inkább mióta ittvannak azóta kell megszorítanom a nadrágszíjjat.
16. 6048dc6b87 (válaszként erre: 11. - 79e7ead65a)
2010. szept. 24. 12:34
2 gyermek van nálunk 3.5 éves és 2.5 éves , volt már örökbeadásunk is, és sajnos egy speciális intézetbe lett helyezve egy kislány mert nagyon beteg volt:-(
15. 6048dc6b87 (válaszként erre: 11. - 79e7ead65a)
2010. szept. 24. 12:33
persze. 25 éves korom óta vagyunk nevelőszülők. nekünk nincs sajátz gyermekünk, örökbefogadásra várakozunk 15 hónapja. mindig is ezt szerettem volna csinálni, a szakámból kifolyólag sok ilyen gyermekkel találkoztam
2010. szept. 24. 12:23
Sziasztok! Nekem is megfordult már a fejemben, hogy nevelőszülő legyek! Imádom a gyerekeket, és egy kislányt még szeretnék, de nem szülni, de ha fiú jönne az sem lenne baj! A gyerekekkel való foglalkozás, az nekem olyan boldogság, hogy leírhatatlan, és sajnos nagyon sok gyerek van, akinek szüksége van, egy szeretetteljes családra!
13. 79e7ead65a (válaszként erre: 12. - Giovannina)
2010. szept. 24. 11:32
:)
12. Giovannina (válaszként erre: 11. - 79e7ead65a)
2010. szept. 24. 11:26
Igen én is erre lettem volna kíváncsi, de nem igazán kaptam választ.
11. 79e7ead65a (válaszként erre: 10. - 6048dc6b87)
2010. szept. 24. 11:23
Megkérdezhetem, hogy 26 évesen mi vitt rá arra, hogy nevelőszülő legyél? Mennyi gyerek van nálad?
10. 6048dc6b87 (válaszként erre: 7. - 645b490433)
2010. szept. 24. 11:13
köszönöm drágám:-) szeretlek!
9. 79e7ead65a (válaszként erre: 7. - 645b490433)
2010. szept. 24. 11:07
Nevetni fogsz. 2 gyereket úgy ajánlottak ki hozzá (a testvérei miatt). Egyébként a nő valamilyen elnök volt a TEGYESZnél, de egy agyi műtét miatt leváltották.
8. 79e7ead65a (válaszként erre: 7. - 645b490433)
2010. szept. 24. 11:05

Gondolom, hogy vannak olyanok, akik odaadó szülők. Én csak egy példát írtam.

Én nem hiszem, hogy fel tudnám nevelni más gyerekét. vagyis úgy, ha már nagy és nem pedig egészen kicsi.

A párom előtt is le a kalappal, hogy imádja a lányom és mindent megad neki. Bár nem engedtem az elején, hogy bármit is begyen neki, hanem elég volt, ha játszik vele, néha megfürdeti, elaltatja, néha sétál velünk. De szinte most már mindig jön velünk sétálni, méregdrága ételeket vesz neki és játékokat.

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook