Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Nevelési tanácsadóba kellene mennünk fórum

Nevelési tanácsadóba kellene mennünk (beszélgetős fórum)


1 2 3
57. fhybi (válaszként erre: 56. - Fe20557d00)
2007. nov. 4. 09:22

Hihetelen, de mikor ezeket a kérdéseket feltették nekem mint pl. szülés, terhesség kiakadtam, hogy mi a fene köze van a mostani dolgokhoz. Ki hinné hogy tényleg van. Sima terhesség, sima szülés. Közel 4 kilóval született. Terhesség alatt a bibi csak annyi volt, hogy lelkileg szörnyen padlon voltam. Ez szülés után egy évvel ki is bontakozott egy csúnya betegséggel.Csemetém normál időben kezdett el mindent, járni, beszélni, stb.4 hónapig szopizott, mikor elkezdett fogzani teljesen abbahagyta. Ovis korunktól sokszor volt arcüreg gyulladásunk, ilyenkor nagyon rossz volt a hallása. Erre vezették vissza a helyesírási broblémánkat, ezt meg is értettem.

Nagyon köszönöm, hogy elmagyarázol nekem dolgokat, mert nálunk a nevtanba ezt nem igazán tették meg.

56. fe20557d00 (válaszként erre: 55. - Fhybi)
2007. nov. 4. 09:09

Hozzám azért áll közel ez a téma mert gyerekként én ugyanilyen voltam...tanulási zavarral küzdöttem,de jól kompenzáltam és sok kitartás volt bennem,jó volt pl:az emlékezetem úgyhogy amit nem értettem,mert mondjuk gyenge volt a szövegértésem és olvasási nehézségem volt...,azt csontra bevágtam szórul szóra!Az idővel a tanulási zavar enyhül és a főiskolán már más technikával tanultam,mert az idegrendszer is érett és a sok tanulási gyakorlat segített!Ezért lettem gyógypedagógus,a saját gyengeségem vitt rá,úgyhogy tudom mit élhet meg a gyerkőcöd.Semmi nincs veszve és ha tényleg ilyen jól kompenzál bármi lehet belőle!!!!!:DDD

Sok mindentől kialakulhat,de leginkább genetikai okai illetve a szülési események,terhesség az okok.Én születéskor oxigénhiányos állapotba kerültem,anyukámnak elhúzódó szülése volt,vákummal is próbáltak...szóval ezek mind rizikó tényezők.Ha írnál a szülésről.Milyen volt,sima,csacszi?Születési súly,szoptatás,mozgás fejlődés ezekből vissza lehet következtetni,de nem is ez a lényeg már,hanem hogy megfelelő segítséget kapjon ha kell!

55. fhybi (válaszként erre: 54. - Fe20557d00)
2007. nov. 4. 08:45

Jártunk fejlesztésre, sőt most is járunk. Egyébként ezt tényleg mondták, hogy jól kompenzálja a hiányosságokat. Csak én nem vagyok pedagógus, és sehogy nem állt össze a kép bennem.

Mikor nagycsoportos ovis volt, már akkor mondogatták, hogy diszes, de én úgy láttam, nem vették figyelembe, hogy ő az egyetlen balkezes, és ebből adódnak a tévesztései. Végig csináltuk itthon a Lexit is, biztos ami biztos.Egyébként mitől alakulhat ez ki??

54. fe20557d00 (válaszként erre: 53. - Fhybi)
2007. nov. 4. 08:24

Járt fejlesztésre?

Vannak olyan magas intelligencia színttel rendelkező gyerekek,akinek a tanuláshoz szűksége funkciók nagyon szórt képet mutatnak,és ezáltal tanulás zavar áll fenn.De azon funkciókkal amik esetleg korát meghaladják...nagyon jól kompenzálnak így a tanulási zavar nem okoz nehézséget!

53. fhybi
2007. nov. 4. 00:28

Engem a nevelési tanácsadó teljesen összezavart.Egy csomó tanulási nehézséget megállapítottak, mindenféle hiányosságot.Matekból, nyelvtanból fejlesztésre küldtek. Már az oviban elkezdődött, most pedig felsős a gyermekem.Olvasása, szövegértése 4-es volt. Matekból 4-es, 5-ös.A kerület egyik legerősebb sulijába jár. Akkor most mi van? Egy dologban igazuk van, nagyon szétszort a csemetém.

De ezt nélkülük is látom.Ha valaki ért hozzá igazán megmagyarázhatná nekem hogy is van ez az egész.

52. 70a5a27405 (válaszként erre: 1. - Matesz)
2007. nov. 4. 00:16

Én voltam a gyerekemmel többször is nevelési tanácsadóba. Nagyon aranyos volt a hölgy segítőkész, valamint segítséget is kaptam tőle:

Lefénymásolta a rajzos képeket és nekem csak kartonlapot kellett vennem, és ráragasztottam a kiszinezett rajzokat. Nem kellet drága pénzért megvennem készen!

51. 754c7e07c3 (válaszként erre: 50. - Matesz)
2007. okt. 19. 09:47

:))

Hidd el, én is átéltem ezeket. Muszáj jópofát vágni. :))

50. matesz
2007. okt. 19. 09:33
Nagyon kedvesek vagytok:-)Bárcsak minden ember ilyen megértő lenne..Köszi neketek:-)
49. 754c7e07c3 (válaszként erre: 46. - Matesz)
2007. okt. 18. 21:19
Próbálj ezekre nem odafigyelni, és mosolyogva végighallgatni. Én mindig azt mondom, persze, igaza van, viszlát. Ennyi. Ne tedd tönkre magad emiatt. A Te gyereked kicsit szókimondóbb. Na és! Biztos nem könnyű, de tapasztalatból mondom, nyugi.
48. 754c7e07c3 (válaszként erre: 44. - Fe20557d00)
2007. okt. 18. 21:17
Köszi, jkedves, hogy ezt mondod. Igazából imádom a fiam, úgy, ahogy van is. Nagyon poénos kölök. :)))
47. fe20557d00 (válaszként erre: 46. - Matesz)
2007. okt. 18. 20:54
Ugyan már!Te azért sírtál mert egy nyanya kiállította a bizonyítványát??Mit tud a gyermeki világról....semmit,hisz akkor nem így reagálta volna le!Egy gyermeket mindenre meg kell tanítani nevelni ami természetesen a mi feladatunk,de ez egy folyamat és tök édik amig minden gátlás nélkül magukat adják.Egy felnőtt ugyanezt gondolhatja csak max már nem meri kimondani mert tele van gáttal és normákkal.A gyerek is eljut oda....tanulás által,de amíg ilyen "naívak"addig könnyű nekünk is higyjétek el!!:))
46. matesz
2007. okt. 18. 20:46
Az igaz,hogy aranyosak,de én ez miatt is kaptam ám!!Amikor legközelebb meglátott a "banya" a buszmegállóban(az anyósomat vártam),leordította a fejemet,hogy milyen buta,neveletlen gyerekeim vannak,és miért nem adja meg a gyerekem a tiszteletet az idősebbnek..Úgy letámadt 10ember elött ,hogy amikor beültem a kocsimba elbőgtem magam:-(
45. caravell (válaszként erre: 41. - Matesz)
2007. okt. 18. 08:44

Az én lányom is sokszor mondott hasonlóan kínosakat. Egyszer a metrón utaztunk és elég hangosan kellett beszélnünk,mert zúgott-zakatolt. Amikor éppen megállta a metró egy állomáson a csendben ugyanolyan emelt hangon megkérdezte egy (tényleg csúnya) öreg nénire a lányom: "Anyu, ez a néni ugye boszorkány?"

:)

44. fe20557d00 (válaszként erre: 40. - 754c7e07c3)
2007. okt. 18. 08:38
Igaza volt.....örülj,hogy ilyen kis humoros és nem alkuszik meg....nekem tetszett amit írtál.Szeretem azokat a gyerkőcöket akik élnek és tudják magukat adni!Hidd el sokkal több életerő lesz bennük mint azon társaikba akik mindnre fejet hajtanak és eminensek!
43. fe20557d00 (válaszként erre: 41. - Matesz)
2007. okt. 18. 08:36
:DD Egyébként az én lányom dettó szókimondó!!De úgy vagyok vele,hogy addig jó amíg ilyenek:)Imádom a gyermeki őszínteséget!
42. 754c7e07c3 (válaszként erre: 41. - Matesz)
2007. okt. 17. 19:54

Tesó!!! :DD

De jót nevettem.

41. matesz (válaszként erre: 40. - 754c7e07c3)
2007. okt. 17. 19:53
Ari lehetett:-)Az én egyik fiam is sokszor kimondja ami a szívén a száján...sajna hozott már ilyennel kellemetlen helyzetbe pedig már 6 éves..A buszon a melletünk lévő nénitől megkérdezte hova utazik ez a banya(ez tavaly volt)?na majdnem elsülyedtem szégyenemben..a melletünk lévők meg nagyokat kacagtak.
2007. okt. 17. 11:38

Most voltunk a fejlesztő pedagógusnál, és megkérte Dömét építsen kapcsokból láncot. Csinálta, csinálta, de kezdte unni ugyanazt, és amikor a néni kérte, hogy na, még egyet, akkor Döme odaadta a kezébe, hogy : csináld Te!

De figyelt. Ez normális? ( Viccesnek vicces volt) :))

39. fe20557d00 (válaszként erre: 36. - 754c7e07c3)
2007. okt. 17. 09:04
:)),de édes lehet!Nem baj az a dolga hogy játszon!Lehet egy későn érő típus is,olyan akiket általában még 1 évre vissza szoktak fognak óviba suli előtt,nem azért mert fejletlen egy részterületen, hanem azért mert összeségében a személyisége még éretlenebb,de behozza magát.Szerintem készíts magadnak kérdéseket és légy határozott a szakemberrel beszéld vele át jól a dolgot.
38. fe20557d00 (válaszként erre: 34. - Ccd9bb7d17)
2007. okt. 17. 08:59

Igen sokszor a pedagógussal van a baj és nem a gyermek fejlődésével.Ha a szakember úgy látja hogy ez így teljesen elfogadható akkor az óvonénikébe kell tudatosítani az elfogadás művészetét:)


A normális beszéd fejlődésében jelentős egyéni variációk vannak,akkor van probléma, ha hiányzik egy egy szómondogatása 2 éves korban,és két szavas kijelentések formálása 3 éves korban ,akkor már a fejlődési elmaradás kifejezett jelének tekinthető.Későbbi nehézség lehet:szűkös szókincs,egyes általános szavak túlzott használata,a helyes oda illő szavak kiválasztásának nehézsége,szűkszavúság,fejletlen mondatszerkezet,helyesírási hibák,nyelvtani szabályok helytelen általánosítása.Gyakran társul a hangok képzésének zavara.

37. 754c7e07c3 (válaszként erre: 32. - Fe20557d00)
2007. okt. 17. 08:58

Köszi, a választ, hallgatlak.

Az a furcsa, hogy a képességei közül, amik fejlődnek csak a beszéd volt elmaradás. Mindent időben csinált, szopizott is, amedig akart, semmi különös( szó szerint) Nem történt azóta, hogy ő megszületett, tehát a másik kettő nagyfiúval is ugyanez volt a helyzet a körülmény, és ő mégis más, és különbözik és nem értem, hogy lehet egy kisgyerek gond egy nevelő számára. Na, kicsit egyberaktam mindent, bocsi, már dolgoznak az indulatok bennem.

36. 754c7e07c3 (válaszként erre: 33. - Fe20557d00)
2007. okt. 17. 08:54
Most. 3 évesen kezdett el beszélni. Illetve előtte is mondott szavakat, de nem érdekelte a kommunikáció eme része. Játszott, játszik éjjel-nappal. Mindig.
35. ccd9bb7d17 (válaszként erre: 33. - Fe20557d00)
2007. okt. 17. 08:47
Fülelek közben én is,sok minden engem is érint....
34. ccd9bb7d17 (válaszként erre: 31. - 754c7e07c3)
2007. okt. 17. 08:46
Szerintem most is ugyanazokat fogják kérdezni.Nálunk a Nevelési Tanácsadóban van kompletten minden,tehát minden ilyesmiért egy helyre kell vinni a gyereket.Mindegyiknél kitöltik az adatlapot ami hasonló,és főként figyelik a gyereket.Ha nálatok is olyan rendi és normális "néni" lesz mint nálunk,azt fogja mondani amit a mi óvónéninknek üzent:tessék egy kicsit türelmesnek lenni,még csak 3 éves múlt a gyerek,tessék kicsit odafigyelni rá és nem "darabra" hanem emberként kezelni!Valami ilyesmi lehet a baj nálatok is,gondolom.Mennyivel egyszerübb az óvónéninek aegy olyan gyerekkel aki szépen leül,játszik,elfogadja amit mondanak neki.Akinek véleménye van,esetleg saját akarata,és hasonló "rendellenes" dolgok,azt küldik kivizsgáltatni hogy kezelhetetlen.Én ettől már kész vagyok teljesen de mindenhol ezt látom.Hagyják már békén azt a 3-4 évest játszani,gyereknek lenni!!!
33. fe20557d00 (válaszként erre: 31. - 754c7e07c3)
2007. okt. 17. 08:46
Igazából nálatok a beszéddel van probléma?Mit jelent a későn?
32. fe20557d00 (válaszként erre: 24. - 754c7e07c3)
2007. okt. 17. 08:43

Szia Kata!Ahogy Gerna is írta nálunk is az első találkozás a szülővel zajlik.Felvesszük az anamnézist,ami tartalmazza a születést,a mozgásfejlődést, szopttaás-leválasztás,beszédfejlődést,szobatisztaság,alvási szokások,betegségek,nevelés során a büntetés,jutalmazás,a társas kapcsolatokba történő beilleszkedés...stb.mi szotkunk óvodai vagy iskolai véleményt kérni,feltéve ha az i9ntézmény kiri a vizsgálatot.Megbeszéljük a szülő lát-e problémát....stb.Az anamnézis lehet,hogy orvosi szempontból negatív,de lehet pedagógiai szempontból nem teljesen..

A második alkalommal a gyermek megfigyelése játék közben,ismerkedés.Nálunk a vizsgálat kb a 3-ik alaklommal kezdődik el,addigra már probléma specifikusan...és ha szűkségesnek látjuk több szakember bevonásával.

31. 754c7e07c3 (válaszként erre: 30. - Ccd9bb7d17)
2007. okt. 17. 08:39

Logopédus, és fejlesztő már többször látta a gyereket. Ők is kérdezgettek, de hamar megunták, mert mindennel időben volt, semmit nem gondoltak későinek, korainak. Azt mondták mindig, hogy nem tudják, mi az oka, hogy későn beszékl. Attól tartok, megint ez lesz, és végül a nagy 0-t kapom.

Aggódásból kitűnőt kapnék. Bocsi. Na, jól van, majd meglátjuk mi lesz. Köszi, hogy elmondtad.

2007. okt. 17. 08:34
Mi a naggyal a suliérettség miatt,a kicsivel a logopédusnál voltunk.Ne izgulj,nem magadtól kell beszélni,kérdeznek mindenfélét,pl. mikor kezdett jönni a foga,mikor ült meg,fordult meg,állt fel,indult el,stb szóval rengeteg apró dolgot amire nem is gondolunk.Nálunk kedvesek,aranyosak,nem gond az sem ha nem szólal meg a gyerek...türelmesek.Van olyan kisfiú aki szinte csak hónapok után volt hajlandó kommunikálni a logopédussal.Most ügyes,jól tanuló másodikos sulis.Szóval nállunk kivárnak,de többnyire a gyereket lenyügözi a sok sok szines és hasznos,érdekes játék és nem tiltakoznak az ottmaradás ellen.Okos pedagógus néni pedig először játék közben próbálja megismerni a gyereket,úgy hogy odaül mellé...ez nállunk mindenkinél bevállik...
29. 754c7e07c3 (válaszként erre: 28. - Gerna)
2007. okt. 17. 08:26
Az előzményekre gondoltam. Semmi semmi semmi nem történt vele. Család 2 perc. Végülis jó a beszélőkém, majd kitöltöm az űrt. Köszi a segítséget.
28. gerna
2007. okt. 17. 07:20
Hogy lehet az, hogy a gyereked eddigi éveiről, szokásairól, a családról nincs mit mondani? Nem napokat kell végigbeszélni, hanem 20-30 percet. De hallgatni is lehet ;-)
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook