Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Szerintetek ciki nevelési tanácsadóhoz fordulnom a lányommal? fórum

Szerintetek ciki nevelési tanácsadóhoz fordulnom a lányommal? (beszélgetős fórum)


1 2
2021. ápr. 20. 08:49
Vidd el és meglátod,hogy milyen sokan járnak oda és megnyugszol.
2021. ápr. 20. 07:06
Régi kérdés:De mi is voltunk,jártunk-jàrunk tornára,abszolut nem ciki😊
41. 9536810fa1 (válaszként erre: 36. - 91d4989ab9)
2011. febr. 17. 08:38

Nagyon jó ötlet.... :) (Az én gyermekeim ugyan már óriásbébik, de azért még jó lehet valamire, hogy ezt olvastam! :))

Köszönöm!

40. Dorottya23 (válaszként erre: 39. - Kis Cidri)
2011. febr. 17. 08:32
Köszönöm a válaszod:)
39. Kis Cidri (válaszként erre: 1. - Dorottya23)
2011. febr. 16. 20:23
Nem olvastam végig a fórumot, de biztosan nem ciki, mert ha nem tudsz valamit akkor kérdezel és az sem ciki. Én is voltam már a kisfiammal és nagyon megnyugtató volt számomra és könnyebben szót értek vele.
38. Dorottya23 (válaszként erre: 36. - 91d4989ab9)
2011. febr. 16. 20:19

Én bolond erre még nem is gondoltam :'(

Bele is könnyeztem, és hidd el kipróbálom.

Nagyon szépen köszönöm neked is a tanácsot

37. Dorottya23 (válaszként erre: 35. - Mandula71)
2011. febr. 16. 20:17
Köszi szépen a segítséged, belegondoltam és tényleg előbb telefonálnom kellene.
2011. febr. 16. 16:16

egy probát megér, játsz a nagyobbal olyat hogy te vagy a gyerek ő meg az anyukád, először csak figyeld meg ő hogy bánik veled mint gyerekkel , ebből sok mindent leszürhetsz már.


utána légy kicsit olyan gyerekként mint amilyen ő , és figyeld mit reagál.


persze végig játszatok ő játéknak fogja fel, esetleg kiderül miért csinálja és direkt e

35. Mandula71 (válaszként erre: 34. - Dorottya23)
2011. febr. 16. 16:08
Mielőtt elmész a nevelési tanácsadóba, szerintem hívjad fel őket telefonon. Szakember kell, nem valószínű , hogy odamész és rögtön fogadnak is. Telefonon egyeztess velük időpontot. Én megkésett beszédfejlődés miatt telefonáltam nekik, semmi értelme nem lett volna személyesen odamenni. Beosztottak egy logopédushoz, most éppen az ő hívását várom, hogy mikor mehetünk.
2011. febr. 16. 14:56

Sajnos hétfőn beteg lett a család, így a héten lefújva az elvivés. Volt két nap, hogy a nagyobbik lányzó nagyon jól viselkedett. De mára már egy rossz csont lett. Hiszti megint, nem hallgat. Mondtam neki, hogy térdeljen le, de nem akart, így segítettem neki, igaz, hogy sokáig sírt, de egy percig térdelt. Persze azért eközben elszaladgált.Többször vissza tettem térdepelésbe.

Most meg már 15 óra mindjárt és még nem aludt ebéd után. A kicsit is felébresztette aki már fél órája aludt. Jövő héten mindenképpen elviszem magammal. Mert már idegileg nagyon kész vagyok.


cicmic69 köszönöm a tanácsod.

2011. febr. 15. 08:18
Szia Dorottya! Most olvastam az írásodat. Nyugodtan vidd el a Nev.Tan.-ba, nagyon sokat segíthetnek. Sajnos figyelembe kell venned, hogy tündérkéd máshogy viselkedhet ott, mint otthon(mások a körülmények, elvárások, követelmények). Nem vagyok hozzáértő, "csak" anya, de még bejátszhat nála a féltékenység is. Hiszen a tesó születéséig Ő volt a figyelem középpontjában. Ajánlom neked nagyon jó szívvel a Tv-ben futó Szuperdada sorozatot. Én nagyon sokat tanultam belőle és sokat profitáltam is. Sok nevelésbeli hibánkat tudtuk kijavítani, olyasmiket amikre nem is gondoltunk. Apróságokat, de nagy pozitív változást hoztak. Sok sikert!
32. dokianya (válaszként erre: 31. - Dorottya23)
2011. febr. 12. 11:15
Persze, megértelek! Nálunk a kisfiam volt ilyesmi, de szerencsére 5 éves korára átment rajta. Voltak rosszabb és jobb időszakok is. Most már kevésbé akaratos, kevésbé hisztis, és az oviban is egy tündér a többi kisfiúhoz képest. Én is sokat sírtam, de miután láttam, hogy nála sokkal rosszabb gyerekek is vannak, némileg megnyugodtam. Mi most a memóriája miatt voltunk nevelési tanácsadónál. Sok sikert a továbbiakhoz!
2011. febr. 12. 10:41

Még egyszer köszönöm a segítségeteket:) Tegnap volt életem legrosszabb napja,mert a nagyobb lányka Ramóna szinte megállás nélkül egész nap hisztizett.

Ma már jobb a helyzet, jó kedvvel ébredt. De ettől függetlenül megyünk tanácsadóhoz.


Dokianya: Ramóna a hisztis áprilisban lesz 3 éves. 20 hónap van a két lány között. Szerintem már a féltékenység rég nincs benne, de nem tudom, hogy mitől lehet a hiszti. Dac korszaknak is már elkellett volna múlni, szerintem.

Azt is mondták, hogy ha elmegy az oviba, majd megváltozik. De amíg nem szokja meg, hogy ott milyen dolgok vannak, az kín szenvedés lesz a gyereknek, gyerekeknek és óvónőknek.


Nem adom fel, és mindent megteszek, hogy Rami lányom ne legyen ennyire hisztis.

2011. febr. 12. 08:05
Mi tegnap voltunk az első fejlesztésen a gyerekkel, nagyon szimpi volt a csaj aki fejleszteni fogja. Hunornak is bejött, elvoltak. Kíváncsi leszek hogy mennyit fog segíteni.
29. dokianya (válaszként erre: 28. - 03feca27e2)
2011. febr. 11. 21:46
....vagy jobb szó a primitív!
28. 03feca27e2 (válaszként erre: 1. - Dorottya23)
2011. febr. 11. 21:42
Figyelj, itt nem azt kellene nézned hogy ciki-e! Hanem a lányod érdekeit! Szard le ha valaki cikinek tartja, mert az nincs benne a ti helyzetetekbe! Aki cikinek tartja ha valaki segítséget kér, az bunkó...
27. spinneli (válaszként erre: 1. - Dorottya23)
2011. febr. 11. 21:39
az a ciki, ha az ember nem kér segítséget,mikor kéne.
2011. febr. 11. 21:37
Én tegnap voltam a kisfiammal (6 éves) és én kértem, hogy elvihessem. Persze nem a magatartása miatt, de tényleg minden oldalról megvizsgálták a problémát, alaposak voltak. Sajna ugye mi nem látjuk kicsi lányod viselkedését, de úgy vettem ki a "szavaidból", hogy ő az első, a nagyobb gyerkőc nálatok, lehet hogy csak tényleg az átmeneti hisztikorszakról van szó. Nekem 3 gyerekem van, mindhárom más-más jellem és mivel a kicsik között 1 év van, így sokkal feltünőbbek a különbségek. Szerintem meg ne hasonlítgasd más gyerekhez a tiédet, hisz "más fészekalja", tehát ahogy nekem is mondták tegnap, genetikus is a viselkedés. És hidd el, a közösségben egész másként fog viselkedni, akik meg esetleg megszólnak, azok szégyelljék magukat!!! Persze a döntés a tiéd, de én azért az ilyen dolgokról a gyerekorvossal is szoktam beszélgetni, mert ő is sok jó tanácsot tud adni. Legfeljebb kérdezd meg őt is mi a véleménye. És fel a fejjel!!!
2011. febr. 11. 13:17

Próbálok nem foglalkozni az ilyennel, csak azért egy kicsit szíven üt. Ált. iskolás oszt. főm dolgozik egy ilyen helyen már emailban felvettem vele a kapcsolatot. Majd írok hogy mit intéztem.


Még egyszer köszönöm a biztató szavakat:D

24. elszabadult hold (válaszként erre: 1. - Dorottya23)
2011. febr. 11. 12:05
Szerintem nem ciki - azért vannak. Ne habozz, vidd a lányt. Mikor én voltam a kisfiammal (tanulási nehézségek, szétszórt figyelem) akkor is nagyon alaposak voltak és segítettek.
23. mh07 (válaszként erre: 21. - Dorottya23)
2011. febr. 11. 11:47

Ne foglalkozz másokkal!

Nagyon is okosan gondolkodsz. Nem tudni, mi áll a háttérben. Azért vannak a szakemberek, hogy kiderítsék az okot és segítsenek megoldást találni.

Sajnos egyre kevesebb ilyen felelősségteljesen gondolkodó szülő van!

22. 9536810fa1 (válaszként erre: 21. - Dorottya23)
2011. febr. 11. 11:40

Senki nem fogja azt gondolni, azt gondolják, mondják, hogy törődő, figyelmes anya vagy, aki észreveszi a problémát, és igyekszik orvosolni, ha azt önmaga nem tudja, akkor szakember segítségével. És ez így is van, és Te is így fogadd el magad. Ha bizonytalan szülő vagy, azt a gyermeked azonnal megérzi. Kell, hogy biztos legyen abban, hogy ANYA/APA tudja mit csinál, bátran mehetek utánuk, támaszkodhatom rájuk... kell ez a tudat, hogy a gyerek ki tudjon, ki merjen próbálni dolgokat a világban. :)

... tehát nyugi! ;)

2011. febr. 11. 11:36

Csak én attól félek, hogy majd azt a jelzőt teszik rám, hogy milyen szülő, hogy nem bírja megnevelni a gyerekét. És ezt a környezetemre értettem.


Köszönöm a sok biztató szavakat:)

2011. febr. 11. 11:02
van egy olyan gyanúm hogy a lányodnál is kitört a második hiszti korszak, mint a fiamnál. a felállás hasonló, neki is van öccse, túl jutottunk rajta de az az 1-2 hónap rémes volt, rosszabb mint az első dackorszak. ha úgy látod jónak vidd el a nevelési tanácsadóba, szerintem nem gáz tanácsot kérni
19. 9536810fa1 (válaszként erre: 18. - Dorottya23)
2011. febr. 11. 10:51
Ne sajnáld, hogy segítséget kell kérned... ott millió ilyent láttak. Amikor én hívtam őket, sírtam mint a fene :)), 3 hét múlva tudtak időpontot adni, aztán végül annyira megsajnáltak, hogy visszahívtak, hogy másnap mehetek. :)) Amúgy már innét visszanézve tökpiti dolog volt, de én tragédiának éltem meg, a megoldás végül az volt, hogy munkahelyet váltottam, amitől is teljesen normális lett a gyerekem! :))))
18. Dorottya23 (válaszként erre: 15. - Mh07)
2011. febr. 11. 10:48

Még jó, hogy általában optimista vagyok, csak néha nagyon elcsüggedek.

Sajnálom, hogy segítséget kell kérjek, de tudom, és bízom benne, hogy megtaláljuk a lányommal a közös hangot:D

17. Dorottya23 (válaszként erre: 13. - Banita32)
2011. febr. 11. 10:46
Remélem, hogy nem küldenek azért magánhoz, bízom benne:)
16. Dorottya23 (válaszként erre: 12. - 9536810fa1)
2011. febr. 11. 10:45
Sajnos én biztos vagyok benne, hogy mi vagyunk a hibásak. Bár a sógornőm azt mondta tegnap, hogy lányom még a pici születése előtt is nagyon hisztis volt. Már amennyit látott belőle:) Csak ez a hiszti jobban fokozódott mostanság.
15. mh07
2011. febr. 11. 10:45
Fel a fejjel! Sok sikert kívánok Nektek!
14. Dorottya23 (válaszként erre: 11. - Lov.ildi)
2011. febr. 11. 10:43
Igen, találtam a neten, és fel is fogom hívni. Köszönöm, hogy válaszoltál:)
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook