Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Nevelési tanácsadóba kellene mennünk. Mire számítsak? Hogy zajlik ez? fórum

Nevelési tanácsadóba kellene mennünk. Mire számítsak? Hogy zajlik ez? (tudásbázis kérdés)


1 2
51. Chelsey (válaszként erre: 46. - Pillango2004)
2014. jan. 27. 14:18
Ha te kérted a vizsgálatot, akkor csak te kapsz visszajelzést.
50. Chelsey (válaszként erre: 48. - Szikmár)
2014. jan. 27. 14:06
Ez csak a régi listán van, ma már nincs ilyen kritérium (súly és magasság), tudtommal. Más kérdés, hogy a fizikai terhelhetőségét befolyásolja a mérete.
49. szikmár (válaszként erre: 48. - Szikmár)
2014. jan. 27. 11:55
116 cm
2014. jan. 27. 11:55

Szia,

Az iskolaérettségnek feltételei vannak.Ennek egyik feltétele a fizikai érettség:"A gyerek legalább 115-120 centi magas, 20-24 kg súlyú, fogváltása megkezdődött, bal-jobb oldal dominanciája kialakult, alkata átalakulóban, érzékszervei épek, agyi fejlődése rohamos, a mozgás összerendezettebbé válik. (A túl fejletlen gyerek fáradékonyabb, nehezebben teljesít, állandóan lemaradhat a többiekhez képest, ami kudarcélményt okozhat. Az ép érzékszervek, a rendezett mozgás szükséges a zökkenőmentes írás és olvasástanuláshoz.)Ezen kívül nyilván van még pszichés,szociális érettség,mozgásfejlettség.


Nem vagyok szakember a témában, de ezt írtad"16 cm és mindössze 16 kg" >> így pl indok lehet arra miért ne menjen suliba, szvsz...

2014. jan. 27. 10:53

Sziasztok! Olyasvalaki tanácsát, hozzászólását szeretném kérni, akinek az alábbi témában van tapasztalata, esetleg nevelési tanácsadóban dolgozik.

Lányom májusban lesz 6 éves, elvileg szeptembertől tankötelezett. Értelmileg a korának megfelelő, az oviban a tesztjei nagyon jól sikerültek. Az oviban egyébként félénk, visszahúzódó, de nagyon szófogadó. Épp ezért az óvónénik mindenképp iskolába javasolják.

Én viszont úgy látom, hogy pszichésen egyáltalán nem alkalmas az iskolai terhelésre. Otthon egész másképp viselkedik, mint az oviban, kevésbé szófogadó (ez persze teljesen érthető), vannak még "kisgyerekes hisztijei", de egyre könnyebben kezelhető. Nagyon-nagyon játékos, semmi más nem érdekli, csak a játék. Komolyabb játékokra, mint társasozásra, kártyázás, memóriázás, ritkán lehet rávenni. Érzékeny, könnyen sírva fakad. Az oviban is volt nemrég egy pár hetes időszak, hogy minden nap sírt, amikor mentünk érte. Szeptemberben beirattam az oviban táncra, mert ő szeretett volna menni. Mikor kiderült, hogy idegen óvónéni fogja tartani, azt mondta, mégse szeretne menni. Én mondtam, hogy az elsőre mindenképp menjen el, aztán majd meglátjuk. Végigbőgte az egészet a sorbanállástól egészen a hazamenetelig. Aztán kikönyörögte, hogy irassam ki, mert soha többet nem akar menni. Ezt követően hetekig szorongva ment az oviba, és minden nap azt kérdezte: "ugye nem kell táncra mennem?" Ezt a sztorit azóta sem tudom hova tenni. Mikor az okáról kérdeztem, csak azt mondta, hogy azért, mert "idegen óvónéni tartotta". És végül, talán a legnyomósabb érvem, a gyenge, tökékeny alkata! 116 cm és mindössze 16 kg! Ebből adódóan könnyebben kifárad, mint egy átlag hatéves. (Az iskolatáskát hogy fogja elbírni?)

Szerintetek ezek elég nyomós érvek, vagy ennek ellenére iskolába fogják küldeni? Mert én úgy gondolom, hogy érzelmileg és fizikálisan nagyon ráférne még egy év az oviban, és nem szeretném, hogy az iskolában 7-8 évesek csúfolódási célpontja legyen!

46. pillango2004 (válaszként erre: 45. - Zebracsikó)
2013. jan. 18. 15:17

Nem gondolom, hogy a tanárok a hibásak, de felmerült bennem mi van ha mégis.

Beszéltem ma több szülővel is bár nem pont egy nevelésibe járunk, de ők azt mondják, volt akinél az óvónőt találták hibásnak és megis indokolták min kell változtatniuk.

Persze nem volt változás így másik csoportba kérették magukat.

Ez szerintem suliba kicsit nehezebben menne.

Én saját úton mentem a nevelésibe remélem a tanárok nem tudják meg bár mi is lesz a végeredmény.

45. zebracsikó (válaszként erre: 44. - Pillango2004)
2013. jan. 17. 18:25
Kerek-perec nem fogják a tanár munkáját megítélni, ez biztos. Lehet, hogy sugallják majd, hogy a módszere nem a legtökéletesebb, de 100%-ban hibásnak nem fogják kikiáltani, ha ezt vérod esetleg.
2013. jan. 17. 18:22

Én ma voltam először gyerek nélkül, legközelebb már csak a lányomat kell vinni.

Az a kérdésem, hogy lehetséges, hogy a tanárokra nem mondanak majd rossz véleményt, csak esetleg a szülőre? Lehet, hogy inkább eltitkolják, csak ne tanár legyen a hibás? :(

43. zebracsikó (válaszként erre: 42. - Pillango2004)
2013. jan. 17. 18:18
Sokat segítene , ha leírnád a kérdésed :))
2013. jan. 17. 18:14
Jár még erre valaki?
41. Sicike
2010. febr. 17. 14:57

Amint időm lesz,benézek még 1 x.

Érdekes TMA.

40. kicsinikol (válaszként erre: 38. - F8db0709b8)
2010. jan. 30. 13:57
Remélem én is ebbe a cipőbe lépek majd:-)Szép napot nektek!
39. kicsinikol (válaszként erre: 37. - Anyagi)
2010. jan. 30. 13:56
Köszönöm.Írtam privit:-)
38. f8db0709b8 (válaszként erre: 36. - Kicsinikol)
2010. jan. 30. 13:51
Semmi gond nem volt,de nem a nevelésinek köszönhetem:)
37. Anyagi
2010. jan. 30. 13:40

Ne haragudj, de nem olvastam végig a tanácsokat.

Én úgy gondolom, minnél előbb mész, annál jobb.

A gyerek élvezni fogja, mert játszanak vele, és bár nem tudom hogyan csinálják, de hat!!!

Nem fogod igazán tudni, hogy mi folyik bent, mert a gyerek csak annyit mond el amennyit akar és faggatni nem érdemes. Amit megtudsz tőle, abból nem fogod érteni, honnan a változás.

Amire viszont fel kell készülni NEKED,hogy először veled beszélgetnek el, és lesz nem is egy kérdés, amiről úgy gondolod, hogy semmi közük hozzá. Így aztán ha a férjed ehhez nem megfelelő alany , szerintem inkább ne vidd magaddal!

Minimum fél évig kell járni a gyereknek, és meghatározott időnként újra elbeszélgetnek veled ( most már a gyereknél tapasztalt dolgokról. )

Én saját tapasztalatomból mondom, hogy nem szabad várni, ha odamentél, még mindég várni kell, hogy időpontot adjanak!

Az, hogy Te beszélgetsz a gyerekkel, az NEM elég!!!


Ha van kedved, írd meg priviben a tapasztalataidat!

Sok sikert!!!

36. kicsinikol (válaszként erre: 33. - F8db0709b8)
2010. jan. 30. 13:27
A nagy nem "utálkodott" amikor vártad a tesót? Nem volt eleinte ellenséges a kicsivel? Én csak ettől tartok, hogy nem lesznek "jó testvérek"
35. kicsinikol (válaszként erre: 28. - A1baa7edcc)
2010. jan. 30. 13:25
Döntöttünk persze:-) Ezt most ne úgy képzeld el, hogy mi a párommal egy picit szeretnénk és azért nem kezdünk el próbálkozni, mert a lányunk "nem szeretne".Nem.Csak mostanában merűlt fel, hogy lassan ha még szeretnénk egy tesót akkor egy 2éven belűl esedékes lenne:-))Márpedig szeretnénk! De úgy tervezzük, hogy majd nyár környékén vagy ősszel kezdünk próbálkozni:-)
34. kicsinikol (válaszként erre: 33. - F8db0709b8)
2010. jan. 30. 13:19
De jó neked.Irigyellek:-)Én is azt szeretném, hogy szeressék egymást (és persze engem) hogy az a jó kapcsolat ami most megvan köztünk, meg is maradjon.Próbálok én beszélgetni vele, hogy attól én még ugyanúgy imádni fogom és nem válltozik semmi...Persze, hogy félti az ő kis "birodalmát" életét.Talán azt, hogy ő már megnőtt és nem lesz olyan fontos mint a kicsi.Persze ez nem igaz:-)De hajthatatlan MÉG:-))
33. f8db0709b8 (válaszként erre: 31. - Kicsinikol)
2010. jan. 30. 13:13

Ugyanaz volt a gond,mint nálatok.

A nagy most 7 éves a kicsi meg másfél.Én ugy gondolom,hogy tiltakoznak ily módon a gyerekek,hisz tudják,hogy osztozkodni kell Anyán,Apán,a csokin bármin.és félnek.De ha rájössz ,hogy ez lehet a baj,még most nagyon sokat tudsz segiteni a gyermekeden.Én annyit értem el,hogy elvannak,vigyáznak egymásra és versenyszerűen szeretnek engem(ha kérdezem ki szeret és szét tárom a karom,rohan mindkettő,hozzám bujnak és nem turják ki egymást az ölelésemből)

32. kicsinikol (válaszként erre: 30. - Zebracsikó)
2010. jan. 30. 13:13
Hm... hm... Amikor hozzábújik az emberhez ölelget és puszilgat és a nagy ártatlan bogár szemeivel rámnéz, igen én elolvadok:-) De azért nem mindíg van az ő akarata szerint minden...
31. kicsinikol (válaszként erre: 27. - F8db0709b8)
2010. jan. 30. 13:09
Látom, eme hozzászólogatás nekem is szól:-) Begyorsúltak itt az események:-)Akkor ti is hasonló cipellőben eveztetek? Mekkorák a gyerkőcök? Miért jártatok tanácsadóhoz? Ha megkérdezhetem ezek után:-))
30. zebracsikó (válaszként erre: 27. - F8db0709b8)
2010. jan. 30. 13:09

Okosan oldottátok meg! Akarat és szervezés és a helyzet felismerése a kulcs.

A kérdésfeltevő attól fél, hogy "lelepleződik", hogy a dolog könnyebbik végét fogja meg mindig és mindig behódol a saját gyerekének, közben tudja, hogy nem ez lenne a dolgok ideális menete.

29. kicsinikol (válaszként erre: 26. - Zebracsikó)
2010. jan. 30. 13:07
:-)) Nem állsz messze a valóságtól... Én úgy gondolom, hogy elég sokminden meg van neki engedve de azért fegyelmezni is próbálom és a komoly dolgokban igenis meg"követelem" amit meg kell:-) A családbővítést meg természetesen nem ő fogja meghatározni, de gondolom más anyuka is úgy van (volt) vele, hogy kipuhatalózta azért a kiscsajt vagy srácot, hogy milyen is a hozzáállása ehhez a kérdéshez...
28. a1baa7edcc (válaszként erre: 23. - Kicsinikol)
2010. jan. 30. 13:06

Az enyem meg csak 8 honapos, de mar latom, hogy nagyon kovetkezetesnek kell lenni veluk.

Dontottetek kisteso ugyben vegulis? :)

27. f8db0709b8 (válaszként erre: 24. - Zebracsikó)
2010. jan. 30. 13:01

Nyilván,most ugy teszek,mint aki megsértődött:D

De,nagyon szívesen válaszolok,ha kérdezne.

Az én lányomnál arra jöttem rá,hogy jött a kistesó és ugy érezte háttérbe fog szorulni.Igy csapunk mai napig csajos napokat,olyankor apa itthon a kicsivel,mi meg megyünk vásárolni,plázázni meg ilyenek.tök jó...és én is kimozdulok itthonról:))

26. zebracsikó (válaszként erre: 23. - Kicsinikol)
2010. jan. 30. 13:01

látod, a probléma lényegét már fel is tártad!!


Alaposan a fejetekre nőtt a 6 éves, ha megtiltja Nektek a családbvítést


Ne haragudj meg, hibám, hogy mindig képekben gondolkozom, de a gyermekedet egy kicsit dundi, kétcopfos kis zsarnoknak tudom elképzelni, aki mindenkinek folyton kiosztja a feladatokat.


Még most kell lépned, mielőtt teljesen kicsúszik a kezedből az irányítás kiskamasz korától kezde!!

25. kicsinikol (válaszként erre: 22. - Zebracsikó)
2010. jan. 30. 12:57
Köszönöm.Majd kiderűl akkor mi lesz... Kíváncsian várom.
24. zebracsikó (válaszként erre: 18. - F8db0709b8)
2010. jan. 30. 12:56

Igaz, a kérdésfeltevőnek inkább Téged kéne faggatnia, hiszen Te mindezeken keresztülmentél.


Talán csak elkerülték a figyelmét a válaszaid, nyilván túl sok "szakember" szólalt meg.

23. kicsinikol (válaszként erre: 21. - A1baa7edcc)
2010. jan. 30. 12:56
Szia! Igen:-) Én voltam aki a testvérkéről írt... De! Szerintem, határozottan el van kapatva:-( Bár ez is olyan vitatható dolog, hogy mihez képest...
22. zebracsikó (válaszként erre: 19. - Kicsinikol)
2010. jan. 30. 12:53

általában nem.

Ha a szülő jelen van , akkor az megzavarhatja a gyereket.

Utána minden esetben részletesen ismertetik a gyerek produkcióját, hiszen csak Veled együtt tudják értékelni bizonyos reakcóit, elemeit.


Segítő szándékkal állnak a gyerekhez és Hozzád is.

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook