Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Neten rendelhető "csodaszerek" fórum

Neten rendelhető "csodaszerek" (beszélgetős fórum)


1 2
37. Guruljka (válaszként erre: 36. - Lily012)
2019. febr. 16. 21:50

Figyu, jövök a kevésbé veszélyes kategóriával. A Tévé, de nem a reklámadások.

A BBC Earth adón vannak érdekes kísérletek, amelyeket szakemberek értékelnek ki, de a hétköznapi emberek véleménye is hallható.

A hidratálás mint olyan (a ránctalanítás egyik alapja) volt a téma. Pár neves és kevésbé neves készítmény között nem volt számottevő különbség.

Viszont végül kiderült, hogy vizet vinni a bőrbe gyakorlatilag nem lehet, ám a glicerin az az anyag, ami csökkenteni tudja a víz távozását a bőrből. Tehát egy x készítmény összetevő-listájában minél inkább elöl van a glicerin a felsorolásban, annál inkább hasznos.

Mondták, ez lehet napvédő készítmény is akár. És valóban! A nyárról megmaradt naptej a vízhiányos bőrömet kellemesen hidratálja, és ha a nem is látszom 10 évvel fiatalabbnak, azért ráncosabbnak sem, és legalább olcsó is.

2019. febr. 16. 21:44
Köszönöm a válaszokat, tanulságos volt. A ránctalanító és "10 évvel fiatalabbnak látszom tőle" cuccok is érdekelnének ha van valakinek ilyen tapasztalata. Ha rendelt már ilyet valaki mennyire jött be amit írtak róla?
2019. febr. 14. 17:06

A "neten rendelhető" elég tág kategória.

Fel lehet osztani több altípusra, kb.:

1. ismert üzletláncok webshopja -> megbízható

2. internetes patika, ill. olyan webshopok, amik egyébként máshol is kapható termékeket árulnak -> megbízható

3. ismert gyártó (v. annak termékét forgalmazó) cég saját honlapja, ahol vásárolni lehet -> megbízható

4. kifejezetten egy "csodaszernek" a saját honlapja, ahol az a termék kapható (máshol nem elérhető termék, jó eséllyel OÉTI ill. OGYÉI notifikációs száma nincs, ha mégis feltüntet ilyet az oldal, érdemes leellenőrizni az intézet listáján) -> NEM MEGBÍZHATÓ!


A 4. kategóriás oldalakra jellemző, hogy sok pozitív vásárlói vélemény olvasható rajtuk. A termék neve alapján keresve több nyelven lehet találni azonos tartalmú oldalt (sokszor egyébkent a www.valami.com/hu/... címen van a magyar nyelvű, a /hu-t /en-re átírva angolul, /de-re németül, stb. láthatjuk a többit.

És érdekes módon a magyar oldalon magyarként kommentelő felhasználó az angol oldalon már angol néven szerepel (a fotója viszont ugyanaz), és a vélemény is szó szerinti fordítás. Nemrégiben a Biostenix "hallásjavító" csepp kapcsán volt kitárgyalva a téma. Ott a feltaláló is meg volt említve, aki attól függően, melyik nyelvű változatot nézte az ember, olyan nemzetiségű és nevű volt, pl. Hajdu Richárd magyar, prof. Ramiro Suárez a spanyol, prof. Henk Deleeuw holland, prof. Romuald Chartier francia, stb. :)


Van még pár ilyen apró jel, amiről egyből felismerni a kamu oldalakat. Reméljük, minél később veszik csak a fáradságot ezek készítői, hogy az ilyen hibákat elkerüljék, mert akkor nehezebb lesz felismerni a beugratási kísérletet.


Csodaszerek nem léteznek, de azért lehetnek olyanok, amik tényleg hatékonyak "hihető szinten". Pl. fogyasztószereknél étvágycsökkentő, zsírégető, stb. hatású hatóanyagokkal. Csak mondjuk egy étvágycsökkentő mellett nem lehet ugyanannyit enni, mint addig, mert akkor semmi értelme. Ha nem vagyok ugyan nagyon éhes, de a szokásos mennyiséget merem ki a tányérba, és meg is eszem, akkor nem várhatok semmi hatást.

És van, ami hatékonyabb is, csak annak ára van. Pár éve sógornőm hívott egy fogyasztószerrel kapcsolatban, hogy látta a hirdetését, nem olcsó, tudok-e én olcsóbban szerezni nagykerből v. diszkontból Bp.-en. Néztem az egyiknél: nincs, másiknál: ott sincs. Kezdett gyanús lenni, hogy nem kapható sehol a táplálékkiegészítő piacon.

Neten rákeresve rábukkantam az oldalra, ahol rendelhető (természetesen 4. típusú volt), meg olyan cikkre is, ami írta, hogy az USA-ban már betiltották. Ennek oka az volt, hogy olyan hatóanyagot tartalmaz, ami évek óta tiltólistára került, mert ugyan hatékony fogyasztószer volt, csak jelentős számban okozott halálos kimenetelű szívproblémát.

A kínai gyártó ezután leszedte a cimkéről azt a hatóanyagot, de a készítmény továbbra is tartalmazta, és ez egy vizsgálatnál kiderült, ezért jött aztán a termék betiltása. Sok országban még vígan árulták ezután is. (De csak az ismert terjesztési módon (4. típ.), normál bioboltok kínálatában nem jelent meg.

34. Channa* (válaszként erre: 27. - Lily012)
2019. febr. 11. 15:55
Főleg, ha refluxod lett tőla:S
33. Channa* (válaszként erre: 22. - Lily012)
2019. febr. 11. 15:55

Étvágycsökkentő? Szerintem ilyen se létezik. Azt, hogy a mennyiséget tudjad szabályozni, az agyad kell. El kell dönteni, hogy nem eszek annyit, mint 3 kőműves, hanem csak annyit, amennyi ahhoz kell hogy lefogyjak.

Ha az elhatározás meg van, akkor meg ehhez kell tartani magad.


Drága műtétek? Milyen műtétre gondolsz? Gondolom itt nem a fogyásra gondolsz...

32. Mezei Virág (válaszként erre: 1. - Lily012)
2019. febr. 11. 13:35

Fogyni csak egyféleképpen lehet. Ha kevesebbet eszel. A mozgás meg az alakot formálja.

Csodaszerek nincsenek!


[link]

31. 0c4eeadbce (válaszként erre: 28. - Bless the child)
2019. febr. 11. 13:32
Finom legalább?
30. 0c4eeadbce (válaszként erre: 22. - Lily012)
2019. febr. 11. 13:31
Amelyikben koffein meg zöld tea volt, attól aludni nem tudtam, amelyik vízmegkötő volt, attól pergett le cserepekben a szám meg szèkrekedès, amelyik a pajzsmirigyre hatott,attól meg izgatott voltam, amelyik savas volt, attól meg jött a gyomorsavam felfelè . Nálam ezekről ennyit.
29. 0c4eeadbce (válaszként erre: 17. - Channa*)
2019. febr. 11. 13:28
Igen, így van. Ha alig eszel fogysz. Mèg különösebb mozgás nèlkül is. Ha meg bősègesen eszel, hiába mozogsz, akkor sem fogysz.
28. Bless the child (válaszként erre: 27. - Lily012)
2019. febr. 10. 19:59
Fittforma teát iszom napi kétszer, nem fogyaszt, de az emésztésem azóta jobb. Csodát nem várok tőle
27. Lily012 (válaszként erre: 25. - Amaunet)
2019. febr. 10. 19:39
Ezeket nem reklámozzák meg nem is kerülnek olyan sokba. 2-3 ezer Ft. Gondoltam annyit megér hogy egyszer kipróbáljam.
2019. febr. 10. 19:17
Ha lennének csodaszerek, mindenki csodálatosan vékony lenne és izmos. A gyógyszercégek meg lehúzhatnák a rolót
25. Amaunet (válaszként erre: 23. - Lily012)
2019. febr. 10. 19:01
A reklámok hatására, a gyors eredmény reményében.:)
24. unom (válaszként erre: 22. - Lily012)
2019. febr. 10. 16:47

Egyik sem.

Sport és ésszerű kajálás, ennyi a titok.

2019. febr. 10. 16:45
De ezeket nem a neten rendeltem hanem gyógyszertárban vagy dm-ben, rossmannban vettem.
2019. febr. 10. 16:41
Akkor csak a méregdrága műtétek és az alig evés a "tuti befutók"? :) Hát akkor ez van. Pedig olyan jól hangzott hogy könnyen kevés pénzből is megoldható de nem akarok illúziókat kergetni. Az étvágycsokkentők mondjuk hatásosak de nem mindegy melyik az sem. Vettem már olyat ami csak placebó volt, semmi hatása nem volt, még többet is ettem. Olyat is vettem ami hatásos volt de refluxot kaptam tőle. A másik amibe meg vízhajtót tesznek és folyton a vécére kell rohangálnom akárhova megyek.
21. Channa* (válaszként erre: 19. - Amaunet)
2019. febr. 10. 11:50

Ahogy mondod!

Egy kolléganőm nagyon preferálta a kavitációs zsírbontást, és rendszeresen járt ilyen kezelésre.

A kezelés mellé előírtak neki egy jó kis diétát is, mert csak úgy lesznek eredmények. Mondtam is neki, hogy a baromi drága kezelés nélkül is lefogyna ezzel a diétával:DDD

2019. febr. 10. 09:55

Évekkel ezelőtt volt hír, hogy egy hölgy valami ismeretlen eredetű csodaszerben bízva próbált meg lefogyni.

Sajnos e miatt a mája felmondta a szolgálatot és el is hunyt.

19. Amaunet (válaszként erre: 18. - F4e7e8321e)
2019. febr. 10. 09:32
Adnak hozzá egy mintaétrendet, amit ha önmagában követ az ember már fogyásnak indul. A többi placebo.:)
2019. febr. 10. 09:21

Egyébként lehet alapja ezeknek a pl. zsírégető vagy mondjuk étvágy csökkentő cuccoknak.

A drasztikusabb léböjt kúrák, 500 kalóriás diéták már ördögtől valóak. :)

Kérdés, hogy mennyire egészséges így "belenyúlni" a szervezet működésébe. Én biztosan nem tenném. Minden test más, mindnek van egy használati útmutatója, ha erre odafigyelsz, akkor eredmény is lesz.

Én a csökkentett ch bevitelre és mozgásra esküszöm, nálam eddig mindig bevált. 1-2 hét alatt teljesen hozzá lehet szokni az új életvitelhez, nem sokkal utána pedig már el is tűnik a 3-5 kilos felesleg, feszesednek az izmok stb.

Ugyanez a véleményem a más típusú csodaszerekről. Emelt dózisban fiatalító, hajnövesztő, bőrfeszesítő és egyéb adalékokat bevinni egy már összehangoltan működő szervezetbe: ki tudja, mit eredményez.

17. Channa* (válaszként erre: 16. - Lily012)
2019. febr. 10. 07:41

Na jó! Claudiát hagyjuk:DDD

Én mindig jót derülök, mert belefutok időnként olyan cikkbe, ami arról szól, hogy Claudia mennyit fogyott, még képek is vannak. Van amelyiken nem is látszik az alakja, van ahol igen, és gondolom retusált, ugyan is egy-egy ilyen cikk után látva az élő sztárban sztárban, ahogy lefolyik a zsűri pultról..., azaz nem karcsúbb, hanem inkább kövérebb is a megszokottnál.


Én bírom Claudiát, de nem értem, hogy megy bele az ilyenbe....


Mondjuk pont ilyen Zoltán Erika fogyása is, a már említett cikkekben, ahol csak a válla és a dekoltázsa látszik és ez alapján írják, hogy rengeteget fogyott.


Mind csak a pénzért csinálják és nem azért, hogy olyat reklámozzanak, ami hatásos.


Csodaszer: ha valaki fogyni akar, akkor egyetlen csodaszer van, az pedig az alig evés.

2019. febr. 10. 01:02
Celebekkel is szokták reklámozni ezeket. Ma pl. A Liptayval láttam valami csodafogyasztószert amitől mozgás meg diéta nélkül lehet villámgyorsan fogyni. Elgondolkodtam de jó lenne ha ez működne is. Az ára szintén 10-es körül volt.
15. Amaunet (válaszként erre: 13. - Globus)
2019. febr. 9. 22:11

Délelőtt valami ékszertévé ment a tévében. A pasi nagyon felhergelte magát, szinte nyáladzott, hogy minél több vásárlót megnyerjen.:)

Megnéztem a neten egy hasonló gyűrűt, és a tévében mutatottnak a felébe került.:)


Ezek a tévé hirdetések is ugyan azok, mint a nevesincs oldalakon hirdetett csodaszerek.

Megfizetik a reklámidőt, mert a balekokra mindig lehet számítani.


Pl. én sokszor úgy vásárolok, hogy személyes átvétellel, üzletben, ügyfélszolgálaton. Egyrészt, mert rohadtul drága lett a szállítás, másrészt mert ott a helyszínen kibontom az árut és megnézem mit is kaptam. Már ott tudok reklamálni, ha valami nem stimmel.


A csodaszereket áruló oldalak pedig sokszor egymás "másolatai". Az oldal azonosítóval van ellátva, és az ottani kattintgatásokért és az onnan eladott termékekért kapják a jutalékaikat.


Jah! És ami még fontos! Angol kutatók és amerikai egyetemek kutatásaira hivatkoznak.:D



Bocs, Globus! nem személyesen Neked, csak a bejegyzésedről jutott eszembe.:)

14. Nyamitörp (válaszként erre: 12. - Lily012)
2019. febr. 9. 21:58

Személyes tapasztalatom nincs, fórumokon sok negatív és felháborodott véleményt olvastam. Ezeknél a cégeknél meg bevett szokás, hogy a saját oldalaikról törlik a negatív véleményeket, más fórumokra meg beregisztrálnak és dicsérik a termékeiket. Nekem ez már elég ok arra, hogy ne próbálkozzak ilyen szerekkel.

"Tyra Banks is megmondta: A sminkkészlet alapja a jó alvás" :D

13. globus (válaszként erre: 12. - Lily012)
2019. febr. 9. 21:26
Úgy árazzák be őket, hogy a lehető legnagyobb kaszálás legyen nekik, de a vevőnek éppen akkora felesleges kiadás, amiért még nem érdemes bíróságra menni.
2019. febr. 9. 21:19
Köszönöm a válaszokat! Rengeteg ilyen netes cucc van ên mindennap látom ezeket. Az áruk olyan 10 ezer forint körül mozog ami nem olyan sok mint mondjuk egy drága kozmetikai kezelés vagy plasztikai műtét. Nekem is olyan "túl szép hogy igaz legyen" érzésem van de ha hatásos akkor biztos megéri, persze nem lehet előre tudni csak ha már megvettem.
11. Nyamitörp (válaszként erre: 7. - Globus)
2019. febr. 9. 20:56

Igen. Sajnos sok mindent árulhatnak különösebb bevizsgálás nélkül is.

Kozmetikumokban nem vagyok otthon, hogy mire kell figyelni, csak a neten keringő információk egy részét ismerem, de én nem használok sokféle kozmetikai terméket.

Táplálékkiegészítőből csak olyat veszek, amelyiknek van ogyi száma. Meg abból jobban kiokosítottam magam.

2019. febr. 9. 20:29
Nem hiszek a csodaszerekben, így üzletben sem vásárolnék olyan terméket, ami aként van feltüntetve, nemhogy neten.
9. 0c4eeadbce (válaszként erre: 1. - Lily012)
2019. febr. 9. 20:26
Neten még kozmetikumot sem rendelek, nemhogy táplálék kiegészítőket. Nem bízok meg ilyen téren a netes vásárlásban. Az más, hogy pl. a tescoból rendelek neten, de amit nem ismerek, onnan nem.
8. timycat (válaszként erre: 1. - Lily012)
2019. febr. 9. 19:57

Még sosem rendeltem ilyeneket, én szkeptikus vagyok ezekkel.


Múltkor hallottam a tvben egy csoda hajnövesztőről, közjegyzővel hitelesített hajnövekedési eredményekkel reklámozzák. Nagyot derültem rajta, elképzeltem ahogy egy közjegyző hajat mér és hajszálakat számol 😊

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook