Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » NES (Night Eating Syndrome), mint uj betegseg felfedezese.Szoktal ejszakankent nassolni? fórum

NES (Night Eating Syndrome), mint uj betegseg felfedezese.Szoktal ejszakankent nassolni? (beszélgetős fórum)


1 2
56. feher tulipan (válaszként erre: 52. - A9338a7669)
2009. ápr. 27. 22:13

Tenyleg nem jo a szerveknek,mert ejjel poheniuk kellene.Na meg ott vannak a fogak!!Romlanak emiatt ezerrel...

En nem ehseget erzek,hanem azt,hogy edeset kell ennem,kajat nem tudnek enni pl.

55. feher tulipan (válaszként erre: 50. - Judy47)
2009. ápr. 27. 22:11
Olyan fura,hogy nem emlekszel!!!Nem tudom elkepzelni...en pontosan emlekszem mindenre.Azt irja,hogy erre a betegsegre jellemzo az is,hogy nem tudunk enni reggel.Nekem sincs soha etvagyam delelott.
54. feher tulipan (válaszként erre: 49. - Hidewatch)
2009. ápr. 27. 22:10

Igazabol nincsen semmifele tarsadlami megiteles,mert senkit az egvilagpn nem zavar csak engem.Nem gond a hizas se,visoznt borzaszto egeszsegtelen,mert terheli a szerveinket,amiknek ejjel pihenniuk kellene!Raadasul sokkal jobban esne ugy aludni ejszaka,hogy egyszer sem ebredsz fel!Szoval ezekrol van szo.

Hogy ez egy betegseg,azt nem en talaltam ki,en is nemreg tudtam meg,a megoldason meg dolgoznak.Igazabol en mar tudtam,hogy ez egy nem normalis jelenseg,mert mar evek ota megvan nekem is pl,mint ahogyan meg sok masnak.Szerintem koze lehet valamelyik hormonnak is,mert egyszeruen iranyithatatlannak tunik.


[link]


itt irnak rola


A keso esti eves az mas dolog,itt arrol van szo,hogy elalszol,aztan ebredeskor hirtelen olyan erzesed van,.hogy muszaj enned valamit,ebren ez nem fordul elo.Megfigyeltem,a nappali ebredeskor is ez az erzesem van,de ha varok par percet elmulik.

Amugy ha normalisan eszel egesz nap,meg vacsizol is,akkor is ez van,mert ez vegul is nem attol van,hogy keveset ettel napkozben.

53. judy47 (válaszként erre: 51. - Hidewatch)
2009. ápr. 27. 17:03
Én igen.Minden éjjel 2x vagy 3x kelek fel.Akkor is ha nappal többször eszem.Sajnos.
52. a9338a7669 (válaszként erre: 49. - Hidewatch)
2009. ápr. 27. 15:05

Talán ez hatásos lenne :D


Amúgy nem az a legnagyobb gond, hogy éjszaka eszik az ember, párom is kajál ezerrel és nem is hízik (a mázlista), az a rossz, hogy elalszol, felébredsz, felfalod a fél hűtőt, és aztán alszol tovább. Eleve az a hatalmas étvágy nem normális szerintem (mivel reggelre teljesen elmúlik szinte, ha nem eszem éjszaka akkor is, tehát nem hiányzik a szervezetnek), na meg az sem lehet jó, hogy aztán alszik tovább az ember, a gyomor meg dolgozik. Nem értek hozzá, de én erre gondoltam :)

51. hidewatch (válaszként erre: 50. - Judy47)
2009. ápr. 27. 13:11

De akkor végülis a szervezeted kompenzál azzal, hogy délelőtt nem tudsz enni, vagyis ahogy másoknak éjjel pihen alvás közben, úgy neked délelőtt pihen.


Ha rendesen esztek reggelit, tízórait, ebédet, uzsonnát, vacsorát, akkor is felkeltek?

50. judy47 (válaszként erre: 47. - Feher tulipan)
2009. ápr. 27. 12:58
Szia! Abszolut nem emlékszem semmire.Éjszaka ismét ettem,de most emlékeztem reggel rá! Változo,hogy emlékszem-e vagy sem.Párom kezd ideges lenni,hogy éjjel 4-5 ör is felkelek.Amit megértek!Reggel meg nem birok enni csak dél körül.Borzaszto!
49. hidewatch (válaszként erre: 48. - Feher tulipan)
2009. ápr. 27. 10:09

Villanypásztor a hűtő és az éléskamra köré?:)))

Jó, tényleg csak vicceltem :)

Azon gondolkodtam, ha nem híztok meg ettől, akkor miért baj, ha éjszaka is esztek? Lehet, hogy a szervezetetek ezt kívánja. Minden ember más, és más, mindenki szervezete másképp működik, nem lehet, hogy a ti esetetekben ez normális? Mert hogy betegek nem lesztek tőle, és elvileg, ha egy lakatlan szigeten mennétek ki enni éjszaka, talán nem is szégyenkeznétek emiatt. Nem lehet, hogy a társadalmi megítélés miatt okoz ez gondot? Én nem tudom, csak én nem nevezném ezt betegségnek, vagyis szerintem nem vagytok betegek. A vőlegényem este 11-kor képes megenni egy jó nagy tányér tésztát, és nem zavartatja magát, nincs emiatt rossz érzés benne, természetesnek veszi, hogy ha este éhezik meg, akkor este eszik, tök mindegy, hogy mit mondanak a táplálkozáskutatók, és ő is egészséges, még túlsúlya sincs, mondjuk az alapanyagcseréjével be tudna fűteni egy kisebb szobát. Sztem bennetek se legyen emiatt rossz érzés.

2009. ápr. 26. 21:27
Nem lehetne esetleg valamivel megfenyiteni magunkat hogy ne egyunk??:D:D
47. feher tulipan (válaszként erre: 46. - Judy47)
2009. ápr. 26. 21:16

Jajj,ne is mondd:(En ejjel egy jo adag sutit benyomtam,3-szor(!) keltem fel,pedig abszolut nincsenek rossz napjaim,stresszes sem vagyok,szomoru sem,egyszeruen nem tudok mit tenni ellene..reggel meg nagyon idegesit,hogy ismet nem tudtam megallni,olyan hihetetlen.

De hogy erted,hogy a zacsirol tudod?Amugy nem emlekeznel ra hogy ettel?Ha nem latnad a zacsit?


Isten bizony nem akarom,de ma ejjel tutti,hogy ismet az lesz...

46. judy47
2009. ápr. 26. 16:17
Éjjel is zabáltam nápolyit.1 zacsko fogyott el! persze csak a zacskorol tudom.Nekem se jo az éjjeli zaba,mert reggel fáradtan kelek.És nem tudom,hogy mit tehetnék ellene.Probáltam éjjel lefekvés elött is enni,de az sem használ.
45. feher tulipan (válaszként erre: 44. - Judy47)
2009. ápr. 26. 13:53
Hat nem is normalis,sajnos....
44. judy47 (válaszként erre: 42. - A9338a7669)
2009. ápr. 24. 22:51
Igazad van,de nem tartom normális dolognak az éjszakai zabát!Van egy mondás,hogy "reggeliz mint a király,ebédelj mint a polgár,és vacsorázz mint a koldus"Én szeretnék egészségesen élni amennyire lehet.De képtelen vagyok sajnos.
43. feher tulipan (válaszként erre: 42. - A9338a7669)
2009. ápr. 24. 21:49
En is,az tuti:))))en asszem kepes lennek egy egesz tortat is bevagni:DHogy mindig miert van az,hogy ami annyira jolesne az tilos...
42. a9338a7669 (válaszként erre: 39. - Judy47)
2009. ápr. 24. 11:57
Én ha nem híznék, akkor simán, dalolva ennék éjszaka is :))) Persze tudom, hogy nem egészséges, de legalább nem hízik az ember, az is valami :)
41. judy47 (válaszként erre: 40. - Feher tulipan)
2009. ápr. 22. 18:02
Jo neked! Az én párom dul-ful.Érthetö,mert elég rossz alvo és mikor elalszik akkor jön rám a zabálhatnék.Igaz néha mosolyogni is tud ezen.De már bele törödött azt hiszem.Amugy nincs gond a kapcsolatunkban.
40. feher tulipan (válaszként erre: 39. - Judy47)
2009. ápr. 22. 17:56

Olvastam,hogy ez az ejszakai eves szindroma nemcsak a kover emberekre jellemzo,hanem 50%-ban a sovanyokra is.

A cigi is szerintem ebbe a kategoriaba tartozik,vagyis annak is valoszinu ez az oka ami az evesnek.En cigizni nem szoktam:)))

Nalunk a parom mindig viccelodik hogy ejjel mit jarkalok enni,de gond nincs belole,nekem annal inkabb zavaro mint neki.

39. judy47 (válaszként erre: 36. - A9338a7669)
2009. ápr. 22. 17:06

Szia!


A gyümölcs az nagyon ritkán jön be.csak akkor ha nincs más.Viszont érdekes,hogy nincs sulyproblémám.160 magas vagyok és 55 kg.Szoval nem értem,hogy más hizik én meg zabálhatok.És ha nem eszem éjjel még el is ájulok az éhség érzettöl.

2009. ápr. 22. 16:28
En ejszaka nem szoktam nassolni ,de nappal annal inkabb...foleg mikor ilyen levert kedvtelen vagyok,olyankor vagy a kave vagy az edesseg vonz egyfolytaba a konyhaba....De ejjel nem nasizok(a fejem eleri a parnat es nekem annyi...reggel is alig ebredek fel:)
37. 769918d4ef (válaszként erre: 23. - Feher tulipan)
2009. ápr. 22. 16:20

Udv neked is:)

Csak en vagyok ugy kiakadva hogy meg olvasni sem tudok rendesen??:D

36. a9338a7669 (válaszként erre: 34. - Judy47)
2009. ápr. 22. 16:10

És, ha gyümölcsöt készítenél be magadnak? Vagy gyümölcslevet?


Én is cigiztem is még néha, de az annyira nem volt jellemző.


Nálam szerencsére már nem nagyon jelentkezik, szóval nem okoz problémát. Párom tudja ezt a mániámat, de biztos, hogy arra fogta, hogy zabagép vagyok, na majd most jól megmondom neki, hogy ez betegség :) (Nem a betegségen nevetek természetesen, hanem a párom csipkelődésén. )

35. a9338a7669 (válaszként erre: 33. - Hidewatch)
2009. ápr. 22. 16:08

Szerintem sport boltban kell, hogy legyen, nem?


Nekem tescóóóós van :) "Gyönyörű" a színe, és még rizs is csörög benne :) De az állítólag jó, mert attól nem esik le, mivel van nehezéke :))

34. judy47
2009. ápr. 22. 16:03

Sziasztok!


Én is ebben a betegségben szenvedek.Én nem is emlékszem arra,hogy mennyit ettem és mit.Csak a csokipapirrol tudom.Ezt nálam még extrázza,hogy utána rágyujtok egy cigire!A párom nagyon nehezen viseli a dolgaimat.Néha 5 is muszály ennem.Nem tudom,hogy a párotok mit szol hozzá? Okoz e problémát? Igaz én villanyt is gyujtok!Ha nincs édesség akkor jöhet szendvics.Utána meg iszom vizet.Nálam nem jött be a viz kura.Nem tudok mit tenni ez ellen!

2009. ápr. 22. 15:40
Sziasztok, nem tudjátok véletlenül, hogy hol lehet jó felnőtteknek való hullahopp karikát venni? Mármint ami nem túl könnyű, nem gyerekeknek való, nem csörög, nem világít, nem zenél, stb. :)
32. a9338a7669 (válaszként erre: 31. - Feher tulipan)
2009. ápr. 22. 15:30

Tényleg hatásos :) Rendesen dolgozik a hasizom közben! Szóval csináld nyugodtan :)


Állítólag van valami hullahoppos fórum itt is, de még nem néztem.

31. feher tulipan (válaszként erre: 30. - A9338a7669)
2009. ápr. 22. 15:19

Na:)),epp a hullahoppot akartam kerdezni toled,hogy mit tudsz mennyire hatasos hsi tajekra.Valahogy azert fura nekem,mert a hastancosoknak altalaban hajas a hasuk!:DEn is csinalhatnam ha tudnam hogy tenyleg jo...

igen,en is utalom ha olalt kilog a haj a derekamon,de halistennek most mar nem mondhatnam,hogy kilog,effektiv barmilyen bluzot felvehetek,persze toppon kivul,mert a hasamon a bor nagyn csunya.

30. a9338a7669 (válaszként erre: 29. - Feher tulipan)
2009. ápr. 22. 15:11

Persze, hogy megérte! :) Csak én most úgy vagyok, hogy meg tudom oldani máshogy, akkor inkább azt választom, aztán majd télre lehet én is belevágok :)


10 perc futás szerintem nagyon jó. Én 20 percet szoktam ugrálókötelezni, de megállok néha-néha. Mondjuk már egyre kevesebbszer :) Utána szoktam még tornázni, hullahoppkarikázni, arról is azt hallottam, hogy nagyon hatásos a hasi zsírpárnák ellen. Nekem meg pont ott van bőven... Illetve a csípőmön. Úgy utálom, "kilóg" a felsőkből, meg mindenből.

29. feher tulipan (válaszként erre: 28. - A9338a7669)
2009. ápr. 22. 15:07

Igen,tenyleg nem keveset fizettem en sem az elmult tobb mint egy evben,de megerte,halistennek volt mibol fizetni,nem is sajnaltam.

Ma pont az a nap van,amikor nem tudok menni:(( de szaladni mindenkepp fogok legalabb este.En csak 10 percet szaladok es kocogas csak.De nagyon hatasos szerintem.

28. a9338a7669 (válaszként erre: 27. - Feher tulipan)
2009. ápr. 22. 14:57

Régebben jártam aerobikra én is, én is szerettem. Most is gondoltam már rá, de valahogy most nincs hangulatom elkezdeni. Na meg annak is ára van, nem is kevés, ahogy megkérdeztem.

Szóval jó nekem a kinti ugrálókötelezés :) Futásra is gondoltam, még lehet, hogy nekiindulok. Most már nem fulladok ki olyan hamar, hála az utóbbi hetek ugrálásának :)

27. feher tulipan (válaszként erre: 26. - A9338a7669)
2009. ápr. 22. 14:49

Igen,lehetseges,hogy mivel keves kilorol van szo nem eleg csak a mozgas...nekem is egy ideig stagnalt a sulyos,mikor dietaztam akkor lementek a kilok,azota is sportolok,nem jott vissza semmi.

A szobaban en is keptelen lennek rendszeresn sportolni,nekem tul unalmas,meg az is szamit,hogy legyen aki iranyitsa a dolgot,ne egyedul kelljen,mert akkor hajlamos lennek neha elhanyagolni.ezert jarok aerobicra,nagyon szorakoztato,erdekes,mindig mas es szeretem is.

Szaladni nem jarnal el?en szoktam heti egyszer,az nagyon jo zsiregeto.

En is ugy megszoktam mar,hogy ha egysezr a heten nem mehetek nagyon komolyan hianyzik.

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook