Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Mit lehet tenni, ha az embernek sorozatosan rémálmai vannak éjszakánként? fórum

Mit lehet tenni, ha az embernek sorozatosan rémálmai vannak éjszakánként? (tudásbázis kérdés)


24. jakere
2009. jún. 15. 12:58
Hozzá lehet szokni.
2009. ápr. 24. 12:52
Reménykedek, hátha a következő éjjel jót álmodok.
22. 2f4fe453b8 (válaszként erre: 12. - 353b38245a)
2009. ápr. 24. 09:52
A háton fekvést és a zabálást mint okot én is tudom igazolni.
21. Olden
2009. ápr. 24. 02:02
Minden éjjel álmodom, valamelyik elemére minden reggel emlékszem. Még sosem fordult elő, hogy olyan álmom lett volna, amiben nem szerepelt valamilyen morbid, brutális, félelmetes vagy visszataszító elem. Előfordul, hogy álmomban tisztában vagyok vele, hogy álmodom, és tudatosan idézek meg valamilyen szörnyet, aki elől aztán menekülni kell. Többször volt már, hogy tudatosan ugrottam ki egy ablakból, mert tudtam, hogy vagy felébredek, vagy pedig úgyis "túlélem" az álmomban. Nagyon furcsa dolog, mert egyrészről tudom, hogy nem éppen pozitív jel, hogy minden éjjel álmodom valami morbid dolgot, másrészről viszont ragaszkodom az álmaimhoz, mert nagyon izgalmas és kreatív dolgokat tudok ilyenkor életre kelteni... Összetett és bonyolult képeket, amelyek néha mégis konkrét megoldásokat sugallnak egy aktuális problémámra. Büszke is vagyok a (rém)álmaimra, de egyben tudom is, hogy ez nem természetes...
20. drnéni (válaszként erre: 3. - 1fac006bb4)
2009. febr. 13. 14:08
Én terhesség alatt kb. a 4. hónaptól szinte egyeltlán nem tudtam éjjel aludni, max. 2-3 órát, 10 részletben. Én is dolgoztam, már azt hittem, megtébolyodok az örökös kialvatlanságtól. És ez nekem is azzal kezdődött, hogy pár hétig nagyon színesen, valóságszerűen álmodtam marhaságokat. Szerintem ha ez nem javul nálad, legjobb, ha táppénzre mész, mert nálam sajnos kórházba kerülés és koraszülés lett a vége, amibe biztos belejátszott az örökoös fáradtság.
19. f8db0709b8 (válaszként erre: 3. - 1fac006bb4)
2009. febr. 13. 14:01
Arnica-t vegyél a patikában,ez egy homeopátiás bogyó,terhesen is lehet szedni,én is szedtem,nekem segitett.Kipihened magad és még nyugodt is vagy:))
2009. febr. 13. 13:35
Nem kell degeszre enni magadat lefekves elött !
2008. okt. 17. 03:21
Ha mást teszünk, mint amit igazából gondolunk valamilyen helyzetben. Egy Barátnőm volt így. Neki javasolta a Doki azt, hogy azt tegye amit-Akit igazán gondol.. El is múltak. Pedig aztán volt ott kígyótól kezdve-üldőzésig.. stb minden. Úgy ébredt, hogy patakokban ömlött Róla a viz, meg ilyenek.
16. 533bb4d1fe (válaszként erre: 13. - F290b382c2)
2008. aug. 19. 22:48
Nekem meg attól voltak.Abba is kellett hagynom.
2008. márc. 19. 18:46
nekem is szoknak rémálmaim lenni! állitolag olyankor beszéllek és rugdalok is! nekem az segit, ha olyankor valaki megnyugtat, elég egy érintés és vége! utánna nyugodtan alszom tovább!
2008. márc. 19. 17:52
Próbálj meg esténként pozitív gondolatokat mondani magadnak és relaxálj.
2007. dec. 18. 08:03
Szedj altatót,nekem ettől elmúltak a rémálmaim.
2007. júl. 31. 16:29
Én megfigyeltem magamon, hogy általában akkor vannak rossz álmaim, ha háton fekve alszom.
11. 1fac006bb4 (válaszként erre: 10. - Bnedora)
2007. júl. 13. 13:26
Ne aggódj, nem lesz semmi baj, csak aggódsz.
2007. júl. 13. 13:19
Ez most pont engem érint, mivel azt álmodtam, hogy egy repülőgép lezuhant, majd a fiamnak kórházba kellett mennie, de nem tudtuk, hogy melyikbe szól a beutaló. A valóság meg az, hogy lehet éppen most száll fel a repülővel, megy Rómába. Tiszta ideg vagyok emiatt.
9. teltzsu (válaszként erre: 7. - 1fac006bb4)
2007. júl. 13. 13:17

Akkor lehet, hogy a probléma dolgozik benned még a rémálmokon keresztül is.


Bosszút meg ne állj, annak sosincs jó vége. :)

2007. júl. 13. 12:56
ami még társul a dologhoz, hogy gyakran a szeretteim közül valakin állok bosszút.
7. 1fac006bb4 (válaszként erre: 4. - Teltzsu)
2007. júl. 13. 12:53
Természetesen van oka, tudom is, hogy mi az. De pont két hete kezd megoldódni a dolog, ezért nem értem.
2007. júl. 13. 12:40
Nekem ilyen álmaim sohasem voltak, de úgy gondolom a pszihiátor tudna segíteni,hisz Ő egy szakember.Biztosan van az ilyen esetekre valami megoldás,felesleges állandóan rettegéssel feküdni, és fáradtan,kialvatlanul ébredni.
2007. júl. 13. 12:40

Ezek a hangulatingadozások szerintem természetesek még így a terhesség elején, de ha tudod, megoszthatnád ezeket a gondjaidat a pároddal!

Amúgy meg, szerintem egészen nyugodtan mondd meg a nőgyógyászodnak, hogy írjon ki táppénzre, és monstantól a babára koncentrálj, mert ha ilyen lelkiállapotban vagy, az neki sem tesz jót!

2007. júl. 13. 12:38

Valami oka csak van, hogy ezt álmodod. Lehet, a tudatalattid próbál figyelmeztetni olyan dologra, amit nem tud/mersz/akarsz észrevenni.


Mivel babát vársz, szerintem még enyhe altató nem jöhet számításba, de lehet, tévedek.

Próbálj lefekvés előtt relaxálni, nyugtató habfürdőt venni, égess valamilyen nyugtató füstölőt, hallgass meditációs zenét.

Vagy menj el szakemberhez (pszichológus, vagy valaki ezoterikus tudor, pl. kineziológus), hátha ő tud segíteni.


Az is kérdés, hogy mi történt két hete, amióta nem tudsz normálisan aludni?

2007. júl. 13. 12:23
Második hete, hogy nem tudom kipihenni magam éjszakánként. Négy hónapos terhes vagyok, még dlgozom és ez nagyon kimerítő. Mostanra eljutottam odáig, hogy nem merek elaludni este. Leginkább csak szunyókálok, inden zajra felébredek. Álmaimban mindig szerepel egy nő, akivel szó nélkül lelép a párom, illetve a a párom édesanyja, aki nevezetesen gyűlöl engem és az unokáját is, akit a szívem alatt hordok. Alapjában véve nem érdekel és attól sem félek, hogy a párom elhagy, nagyon boldogok vagyunk. Mégis előjön valami miatt az álmaimban. Mit tehetnék, hogy véget vessek a reggelenként sírva ébredésnek?
2007. júl. 13. 12:19
Oka több is lehet, elég egy rossz emlék, vagy félelem valamitől, stresszes élet, rossz családi kapcsolatok....... Ha hosszú távon is megvannak a rémálmok azt hiszem egy pszichiáter az igazi megoldás!
2007. júl. 13. 12:12
Mit lehet tenni, ha az embernek sorozatosan rémálmai vannak éjszakánként?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook