Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » NES (Night Eating Syndrome), mint uj betegseg felfedezese.Szoktal ejszakankent nassolni? fórum

NES (Night Eating Syndrome), mint uj betegseg felfedezese.Szoktal ejszakankent nassolni? (beszélgetős fórum)


1 2
26. a9338a7669 (válaszként erre: 25. - Feher tulipan)
2009. ápr. 22. 14:43

Attól félek egy kicsit, hogy én csak kb. 5-6 kg-t szeretnék fogyni, és félek, hogy így nehezebb, és talán nem elég csak a mozgás. Mivel olyan, mint az utolsó 5 kg... De nem adom fel, hiszen már kezd látszani az eredmény :) Meg már én is azt kezdem érezni, hogy hiányzik, ha valami miatt nem jön össze. Ilyen most a rossz idő lehet, mert egy ideje képtelen vagyok a szobában tornázgatni, taposni, stb. Az dob fel, hogy kint a szabad levegőn lehet jókat ugrálni :)


Igen, Norbis.

25. feher tulipan (válaszként erre: 24. - A9338a7669)
2009. ápr. 22. 14:38

Igen,en olyan megoldast kerestem,amiben nem kell lemondani minden jorol,mert azt nem szerettem volna,kellenek ezek a finom dolgok,es a sutiket nem hagyom!!:D

Hidd el,csak tornaval le lehet fogyni,ha rendszeresen vegzed.

En a vegen 2 hetet dietaztam,mert meg szerettem volna ha lemegy legalabb 5 kilo.Ezzel a dietaval ment le az utolso 6 kilo,tobbet nem kell fogynom,most ertem el a kivant eredmenyt.

Milyen az update?Norbis?

24. a9338a7669 (válaszként erre: 22. - Feher tulipan)
2009. ápr. 22. 14:34

Elolvastam a cikket, nagyon ügyes vagy tényleg! És nekem is erőt adtál most azzal, hogy a sport is elég lehet. Én az updattel próbálkozom, viszont sokáig szinte csak annyit értem el vele, hogy nem híztam egy dekát se, ahogy letettem a cigit.

Most egy ideje viszont elkezdtem mozogni elég rendszeresen (ugrálókötél, torna), és most, mintha megindult volna valami.


Inkább mozgok, csak ehessek finomakat :) Amúgy szerencsére az update olyan, hogy elég sok mindent lehet enni, és úgy érzem, hogy át tudok állni erre az életmódra akár örökre is, viszont néha igenis kellenek az ún. "tiltott dolgok".


Tehát folytatom tovább az ugrálást, remélem nyárra már látványos eredmény lesz :)

23. feher tulipan (válaszként erre: 2. - 769918d4ef)
2009. ápr. 22. 14:28
O,most latom,udv kedves erdelyi:))
22. feher tulipan (válaszként erre: 21. - A9338a7669)
2009. ápr. 22. 14:27

Igen,latom a kepeden,hogy kover egyaltalan nem vagy:)jol nezel ki sztem.

Csak sport,dieta nem volt,24-et fogytam a rendsezres mozgassal.A cikkemben pontosan le van irva ,Minusz 20 kilo dieta nelkul.

Te hogy akarsz fogyni?

21. a9338a7669 (válaszként erre: 20. - Feher tulipan)
2009. ápr. 22. 14:24

Híztam ám. De amit most szeretnék lefogyni, az már nem attól van.

Ez a zaba jó pár évvel ezelőtt volt, azóta már leadtam, most meg más okok miatt híztam. Szerencsére nem vészes, de azért nem könnyű még így se.


Te viszont nagyon szépen lefogytál, gartulálok! Diéta és sport?

20. feher tulipan (válaszként erre: 18. - A9338a7669)
2009. ápr. 22. 14:18
Es te hiztal emiatt?Mert lattam irogattal a fogyis forumba is neha.
2009. ápr. 22. 14:17
Erdekes modon,ennek ellenere szepen sikerult lefogynom,pedig majdnem minden ejjel ettem sutit vagy edesseget....az is erdekes,hogy amig betartottam az etrendet(amit en allitottam ossze a dietamhoz),addig nyugodtan aludtam,nem ereztem ezt a vagyat.Valoszinu,hogy az elfogyasztott etelekben lehetett olyan tapanyag ami emelte azt a hormont ami felelos a stresszert,ezert aludtam nyugodtabban...vagy fene tudja.De 2 hetig nem keltem fel az biztos.
18. a9338a7669 (válaszként erre: 17. - Feher tulipan)
2009. ápr. 22. 14:16
Igazad van, hiszen attól, hogy megállom, még ugyanúgy jelen van a probléma. Bár nem is mindig érzem, szóval tényleg lehet összefüggés a stresszel. Mindenesetre reméljük, hogy kitalálnak rá valami jó megoldást.
17. feher tulipan (válaszként erre: 16. - A9338a7669)
2009. ápr. 22. 14:14
Lehet,hogy meg tudod allni,de a problema,hogy erzed a zabat az tovabbra is fennall,ez kene megszunjon,mert meg ha meg is allod,de az erzes megvan ugyis.Az lenne a normalis ha nem ereznenk ejjel ezt a kenyszert.Nekem is volt,hogy meg tudtam allni,de valojaban ez ugysem a problema megoldasa.Valoszinu a rossz stresszreakcioban lenne a dolog nyitja,hogy alapjaban megszunjon a problema.Mostmar remelem kitalaljak a megoldast is,mert tenyleg nagyon idegesito tud lenni.
16. a9338a7669 (válaszként erre: 15. - Feher tulipan)
2009. ápr. 22. 14:05
Tényleg nagyon nehéz, valóban, mintha nem én irányítanám. Mostanában, ha elkap a zaba, akkor arra szoktam gondolni, hogy nem akarok újra "visszaesni", mert tudom, hogy mennyire nehéz volt leszokni róla. Szóval így valamennyire könnyebb, ha már egyszer kimászik belőle az ember.
2009. ápr. 22. 13:57

En pontosan tudom hogy mit es mennyit eszek,csak valahogy egyszeruen nem tudom megallni,mintha nem is en iranyitanam.Pedig az koztudott,hogy nagyon nagy akaraterom tud lenni ha akarom.Ebben az esetben pedig nagyon akarom,megsem tudom iranyitani.Egysezruen kelek,megyek es bekapok valamit.

Azt nem tudom mi lehet a megoldas,mert meg a kutataok sem tudjak,viszont annyi biztos,hogy nem is olyan egyszeru ez a problema,lehet olyan is,hogy esetleg bizonyos hormonokat kellene potolni amik a stresszert felelosek..Annyit tudok,hogy nem eleg az akaratero.

Probaltam en is hogy kitettem gyumolcslevet,abbol ittam,visszafekudtem,de akkor meg tobbszor ebredtem fel mint maskor.

14. a9338a7669 (válaszként erre: 13. - Mazsi48)
2009. ápr. 22. 13:50
Nekem is volt olyan, hogy szinte félálomban, csukott szemmel ettem, és reggelente láttam az eredményt, hogy pl. hány szaloncukros papír van mellettem...
2009. ápr. 22. 13:47

Az én férjemnek is vannak éjszakai édességevő kényszerei.

Ki sem nyitja a szemét és úgy tolja befelé a csokit, sütit, túrórudit, ami éppen van itthon.

Ő este már felkészül a rohamra,mert tudja hogy rájön és bekészít magának egy csomó nyalánkságot.

Ünnepekkor a legrosszabb ,mert addig eszik amíg van.

Neki a pikellysömört is a stressz hozza elő.

2009. ápr. 22. 13:38

Nagyon rossz lehet ez, nem irigylem azokat, akik ezzel élnek. Rosszabb időszakokban régebben nekem is voltak zabálási rohamaim (csak nappal), olyankor egyáltalán nem gondolkodtam, ha elképzelem, hogy mindezt félálomban... Biztos nagyon nehéz lehet, de csak van rá valami megoldás.

Vitaminpótlás? Úgy tudom, hogy a króm segít az édesség iránti vágy csökkentésében.

2009. ápr. 22. 13:32

Sziasztok. Én is ebben szenvedek, illetve egy ideje ellen tudok állni. De volt olyan időszak, amikor megettem egy egész tábla csokit, szaloncukrot, mikor mit találtam hirtelen. És nekem is általában édeset "kellett" ennem, viszont, ha nem volt semmi édesség, akkor jöhetett bármi, pl. emlékszem egyszer rengeteg májkrémes kenyeret ettem meg. Olyankor általában úgy éreztem, hogy bármennyit tudnék enni. Lett is eredménye, jó pár plusz kiló :S

Úgy szoktam le róla, hogy betettem egy pohár narancslevet a szobámba, és gyorsan ittam egy kortyot. Csak az első pillanat volt nehéz meg rossz, aztán elmúlt az édesség/kaja utáni vágy.


Mostanában szerencsére nemigen jön elő, vagy ha igen, akkor nagy nehezen le tudom magam beszélni. Illetve sokszor csinálok diétás nasit, és ha nagyon nem bírom, akkor azzal csillapítom a vágyat :)

10. feher tulipan (válaszként erre: 6. - Megryan)
2009. ápr. 22. 13:08
Viszont nem erzem hogy ehes lennek en sem,csak azt,hogy muszaj bekapnom valamit hogy nyugodtan alhasssak tovabb.
9. maminti1 (válaszként erre: 1. - Feher tulipan)
2009. ápr. 22. 13:08
Én ezt már sok évvel ezelőtt felfedeztem magamon.El is neveztem a jelenséget éjszakai zabáliusznak.Volt olyan is,hogy lekváros kenyeret kentem,bevittem magammal az ágyba és magamhoz öleltem.A dolog érdekessége,hogy én nem szeretem a lekvárt,se az édességeket.Nálam a sajtos pogácsa a nyerő,éjszaka mégis édeset ettem.Igen,valószinűleg a stressz az oka.Le lehet szokni róla.Én teleragasztgattam az éjszakai vándorutam mindenféle magamnak szóló üzenetekkel.(Dagadt vagy,ne zabálj,igyál vizet,stb)A mai napig mászkálok éjszaka(kb 35 éve,most 55 vagyok)de már csak megnézem a hűtőben a kínálatot,iszom egy pohár vizet,és visszamegyek aludni.Nem tudom hány éves vagy,de hosszútávon az éjszakai evészet nem tesz jót a fogaknak.Ha másért nem is, de ezért muszáj leszokni róla.
8. feher tulipan (válaszként erre: 6. - Megryan)
2009. ápr. 22. 13:07
Igen,azt el tudom kepzelni,en is ugy vagyok,csak nekem etel nem kell,csak valami edesseg,fokepp suti.
2009. ápr. 22. 13:06

En eddig annyit tudok errol,hogy allitolag a stresz nem megfelelo levezetese lehet ennek az oka,vagy bizonyos hormonok hianya.

Visoznt megfigyeltem magamon,amikor egeszsegesen osszeallitott etrendem volt es aszerint taplalkoztam,egyszer sem keltem fel ejszaka nassolni.

2009. ápr. 22. 13:04
Nekem sosem volt ilyen, hogy éjjel éhesen éberdnék, viszont van olyan rokonom, aki éjjel, állva képes a hideg töltött káposztát kienni a hűtőből, és szinte minden éjjel felébred enni. Hát nem lehet jó. Egyrészt megzavarja az alvás menetét, másrészt akkor a gyomor sem tud pihenni.
2009. ápr. 22. 13:01
Nekem sokszor vannak olyan korszakaim, hogy éjjel farkaséhesen, korgó gyomorral ébredek, bármit is vacsoráztam. Ilyenkor győz a lustaság (felkelni? fogatmosni?), úgyhogy max egy pohár vízzel visszaalszok. Reggelre elmúlik, mikor felkelek nem vagyok különösebben éhes, mint máskor.
4. Zizisicc (válaszként erre: 3. - 40163fd81d)
2009. ápr. 22. 12:58
:oDDDDDDDDD
2009. ápr. 22. 12:53

Soha!

Ha éjjel felkelek azért mert éhes vagyok,akkor rendesen eszem ,és nem csak csipegetek!:)))

2009. ápr. 22. 12:51

Hamsarabb azt hittem a NES(S)kaverol lesz szo:D

Nem tudom ma mi van velem,de tenyleg:)

2009. ápr. 22. 12:50

Par eve mar annak,hogy minden ejjel felkelek es rogton be kell kapnom valamit,foleg edeset.Regota gyanitom,hogy ennek a hormonok vagy a stressz lehet az oka.Ujabban kutatasokat vegeztek ilyen teren es valosiznu,hogy a NES a betegseg neve.

Tapasztaltatok magatokon,hogy ejszaka felkeltek nassolni,reggel meg nincs etvagyatok?Beszelgessunk kicsit errol!

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook