Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Németjuhászosok - beszélgetés és tapasztalatok fórum

Németjuhászosok - beszélgetés és tapasztalatok (beszélgetős fórum)


1 2
37. Anetta25 (válaszként erre: 36. - Lilialilia)
2019. jan. 28. 12:16
Sajnos őrző védő nincs a környéken. Most egy kicsit visszább vett drága kutyám. Ugyhogy most nagyjából sikerül fejlődni is. Már csak sétálni kéne rendesen.
2018. dec. 18. 19:23

A kutyasuli ahová jártok nem tart véletlenül őrző védő foglalkozást?

Tudom sokan vannak ellene, hogy majd megvadul a kutya és kezelhetetlen lesz stb... de ez nem így van.

Mi is jártunk kutyasuliba elvégeztük az alapfokú tanfolyamot is de igazán az őrző védő segített kézben tartani a kutyát.

Előtte ha meglátott egy macskát teljesen kontrollálhatatlan lett hasaltam utána, vagy nem adta ide a játékát hanem rám morgott vagy nekem ugrott.

Azóta tökéletesen tudja az ereszt szó jelentését ha a játékát kérem, póráz nélkül sétálunk, teljesen behívható lett a drágám.

Mert ugye az őv foglalkozáson hihetetlen nagy ösztönök dolgoznak benne és ott meg tudják mutatni, hogyan kezeld ilyenkor.

Ja és biztosan most került kamaszkorba ilyenkor sokat elfelejtenek ám :)

2018. dec. 17. 20:23

Kedves mki.. Érthetetlen módon ma épp vissza tért a kutyám a normálisabb önmagához.

🙂 Mert ma mindent megcsinalt.

Azt hiszem lehet megvan az ok amiért támad.. Bár csak feltételezés..de ma erre gerjedt..leesett a sapkam..amiről ő azt hitte hogy az akkor az ő játéka.. Mikor el akartam venni.. Mert ugye sajna adni nem adja..rafogott a kezemre. viszont raszoltam és egyből engedett.. Meg próbált még egy ram ugrást de pechjere szemből így a terdemmel Találkozott szembe egy erőteljes nem szabad után elult és játszott tovább normálisan.

Az engedelmes feladatokat gyönyörűen csinálta.. Na persze cserébe na pórázon rángatott.. Szóval minden napra jut vmi rosszasag

34. simple (válaszként erre: 29. - Anetta25)
2018. dec. 16. 23:01
Na ezek szuper dolgok. Az engedelmest gyakoroljátok vele amennyit csak lehet, de minden nap. Az mindegy, hogy kit szeret jobban, vagy kihez ragaszkodik jobban, neked is és neki is ugyanúgy engedelmeskednie kell. Én eleinte próbáltam több módszert is, de semmit nem ért egyik sem, aztán végül egy rendőrkutya kiképzőtől tanultam meg ami bevált.
33. Guruljka (válaszként erre: 31. - Simple)
2018. dec. 16. 22:59

Ez mind igaz!


Igen, ez a "nagy baj lesz" abból ered, hogy kezdettől azt vezetjük be, hogy én olyan szörnyűségekre vagyok képes, amit egy kiskutya elképzelni sem tud, mert mindenható főnök vagyok. :D

32. Guruljka (válaszként erre: 26. - Anetta25)
2018. dec. 16. 22:56

A kutya is "kamaszodik", épp így 9 hónapos kora körül.

Próbálkozik a falkavezért leváltani.

31. simple (válaszként erre: 22. - Nyamitörp)
2018. dec. 16. 22:56
Elég nagy mozgásigényük van az igaz, de ettől még kezelhetőek, ugyanis nagyon együttműködőek. Én járok vele őrző védőzni, egy séta kb. 2 órás, azalatt engedelmes feladatokat szoktam vele végezni. A kertben szoktam vele labdázni, abból kb. 20 perc elég neki. Szerintem ez azért nem olyan sok. Ez így bőven elég neki, nagyon kiegyensúlyozott. A kérdező azt írta, trükköket tanít neki, tehát ott a szellemi fárasztás megvan. Mintha az nem lenne benne tudatosítva, hogy nem azt csinál amit ő akar, hanem amit az ember mond. Nagy ritkán az enyémre is rájön a dilihopp, olyankor bepróbálkozik, mintha nem hallaná meg, hogy szólok, de másodszorra már nem szólok ilyenkor, csak ránézek, és akkor már tudja, hogyha most nem csinálja azonnal, nagyon nagy baj lesz. :D De ez rengeteg munkámba telt. Nekem az volt a nehéz, hogy vele nem szabad üntyürü püntyürüzni, mert akkor semmibe vesz, nagyon keménynek, és határozottnak kell lenni, különben ő veszi kezébe az irányítást. De idővel megláttam, hogy ő ezt a bánásmódot kedveli és igényli, így érzi jól magát.
2018. dec. 16. 22:48
Egyébként köszi mkinek. Ha van még ötlet várom szívesen. Persze megkerdezem az oktató csajt csak csütörtökö még messze van
29. Anetta25 (válaszként erre: 22. - Nyamitörp)
2018. dec. 16. 22:47
Az elképzelheto hogy nem engem tekint gazdinak hanem a páromat. De alapvetően rám eddig mindenben hallgatott... Pl próbálgatta a határokat.. Párom hiába hívta vissza.. Nem jött.. Nekem igen..bármikor.. En hordom suliba.. En vagyok aki a legtöbbet foglalkozom vele.
28. Anetta25 (válaszként erre: 17. - Simple)
2018. dec. 16. 22:44

Eddig semmi baj nem volt. Legalábbis azt hittem. Csütörtökon mkepp megyünk és kérdezem a csajszit aki szaki. Csak gondoltam addig is hátha előrebb jutok.

Apa törzskönyves rendőr anya fajtiszta németjuhasz. Veletlen szaporulat. 4en voltak tesók.


Kutyasuli engedelmes és néha néha Agility.engedelmesen labmelletti séta forgás hatraarc marad ül fekszik stb..

27. Anetta25 (válaszként erre: 13. - Nyamitörp)
2018. dec. 16. 22:41
Nekünk ez az au nem jött be korábban sem sajnos
26. Anetta25 (válaszként erre: 12. - Guruljka)
2018. dec. 16. 22:41
De ez egy durván 2 max 3 hete kezdődő történet. Es először nem is velem volt ilyen hanem a 2 kamaszunkkal. Ha kint voltam velük raszoltam a kutyara és abba hagyta. Most meg velem is csinálja.
25. Nyamitörp (válaszként erre: 24. - Andi.Bobi)
2018. dec. 16. 22:32

Tényleg nagyon okosak, de nekem nem lenne való, sajnos. Nem bírnám a tempóját.

Szomorú látvány, amikor egy ilyen típusú kutyusból egy elhízott szobakutyát csinálnak a gazdái.

2018. dec. 16. 22:04

Meg kell "vivni" a falka vezér szerepért is..

Én úgy csináltam, hogy farkas szemet néztem a kutyámmal, és neki kell elfordítania a fejét.


Nagyon szeretem ezt a fajta kutyákat, nagyon okosak:))

23. Andi.Bobi (válaszként erre: 20. - Unom)
2018. dec. 16. 21:56

:)

Mamámnak volt egy gyönyörű németjuhász kutyája mikor kicsi voltam. Anyu testvére hordta kutyasuliba. Abban az időben az okos kutyákat elvitték rendőrkutyának. Öt is elvitték, este vitték haza. Szerepelt egy filmben is, egy nő kosárból a kolbászt kellett kilopnia:)

Nagyon okos volt. Sajnos megsérült a kutyasuliban, így már csak otthon volt a mamámmal.

22. Nyamitörp (válaszként erre: 21. - Simple)
2018. dec. 16. 21:45

Igen, látatlanban nehéz megítélni, hogy mi a gond. Pont azért gondoltam, hogy nehezen kezelhető fajta, mert nagyon nagy a mozgás igénye is, de szellemileg is le kell fárasztani. Ez persze minden kutyára igaz, de a németjuhásznak olyan nagy a munkabírása, hogy szerintem szó szerint halálra lehetne dolgoztatni.

Első olvasatra azt mondanám, nem találok kivetnivalót abban, ahogy a fórumindító neveli a kutyáját, de amit a kutya csinál, az nem erre utal.

Az is lehet, hogy ez a kutya egy emberes és nem a fórumindító a gazdi.

21. simple (válaszként erre: 18. - Nyamitörp)
2018. dec. 16. 21:37
Nekem is előtte más kutyáim voltak. Mivel munkakutya, az élteti, hogy feladatokat kapjon, parancsokat teljesíthessen, dolgozhasson. Csak az érdekli, hogy maximálisan teljesítsen mindent amit elvárnak tőle. Végtelenül intelligens, és pillanatok alatt alkalmazkodik bármilyen helyzethez. Védelmező. Kamaszkorában az enyémet is megszállta az ördög, de ez olyanokban nyilvánult meg, hogy például szétszedett mindent, amit ért, de ilyet sosem csinált, hogy hátulról rámugrott, azért ez elég durva. Valami ott félre lehet csúszva, de ezt tényleg látni kellene, hogy hogyan kezelik a kutyát.
20. unom (válaszként erre: 19. - Andi.Bobi)
2018. dec. 16. 21:06
Már apám is kutyás volt, tőle tanultam.
19. Andi.Bobi (válaszként erre: 15. - Unom)
2018. dec. 16. 21:04
Azt hittem ezt csak én ismerem...
18. Nyamitörp (válaszként erre: 16. - Simple)
2018. dec. 16. 20:46

Nem ismerem személyesen a fajtát. Nem tudom mennyire önfejűek.

A mi kutyánk ugye az öleb kategória, de egyébként is nagyon kedves. Mindig figyel, hogy ha felugrik az ágyba akkor ne ugorjon ránk, kajálás után is jön puszit adni, mintha megköszönné és nagyon figyelmes velünk. Ha fáj valamink olyan aggódó tekintettel vigyáz minket.

Ezért mondtam, hogy nem tudom egy németjuhászt mennyire hat meg az, hogy a gazdinak fáj, amit csinál.

17. simple (válaszként erre: 9. - Anetta25)
2018. dec. 16. 20:42
Így látatlanban senki nem fog tudni segíteni. Azért írtam, hogy konzultálj szakemberrel, és nézzen meg. Úgy gondolom nem tisztel téged, úgy érezheti, hogy rangban fölötted áll, és bármit megtehet. Ezen lehet segíteni, igaz iszonyú sok meló lesz. De lehet akár valami idegrendszeri probléma is, azért kérdeztem, hogy honnan származik. Tenyésztőtől? A kutyaiskolában mit csináltok? Napi szinten kell vele dolgozni, anélkül sose fogod elérni, hogy te legyél a főnök. A következetesség a legfontosabb, és kemény kézzel kell velük bánni, legalábbis az enyém ezt igényli, bár ő majdnem teljes mértékben munkavonalú, nem tudom a tiéd milyen.
16. simple (válaszként erre: 13. - Nyamitörp)
2018. dec. 16. 20:31
Németjuhásznál könnyebben kezelhető kutya szerintem nemigen van.
15. unom (válaszként erre: 14. - Andi6020)
2018. dec. 16. 20:29

Ahogy bent van a kezed, oldalról szorítod meg a pofáját.

Leírva bonyolultabb, mint megcsinálni.

14. andi6020 (válaszként erre: 11. - Andi.Bobi)
2018. dec. 16. 20:26
Tényleg nem értem. Miért fájna a kutyának?
2018. dec. 16. 20:25
Nekünk mondjuk egy valószínűleg könnyebben kezelhető fajtájú kutyánk van. (Máltai) Amikor kicsiként játszottam vele, előfordult, hogy megharapott. Nem nevelő célzattal, hanem mert tényleg fájt, feljajdultam, hogy aú és elhúztam a kezem és abbahagytam vele a játékot. Nem büntettem, nem szóltam rá, de már kb. a 3. alkalom után a kiskutyám valahogy rájött, hogy mi a szitu és ahogy feljajdultam, jött és puszilgatta a kezem. A mai napig rohan hozzám, ha meghallja ezt az aú-t. Nem tudom német juhásznál ez működhet-e.
12. Guruljka (válaszként erre: 10. - Anetta25)
2018. dec. 16. 20:21

A kutya nevelése során ez nem 9 hónapos dolog. Egész kicsi kortól nem szabad engedni.

Amíg kicsi, addig könnyebb elhúzni a kezem.

Hogy "NEM", azt bármikor lehet és kell is mondani, ha úgy alakul.


Mivel alapesetben a gazda a falkavezér, amit kimondtam, az úgy is legyen.

Ez hasonló a gyerekneveléshez, ott is a következetesség a fő szempont.

11. Andi.Bobi (válaszként erre: 4. - Andi6020)
2018. dec. 16. 20:15

Nekem is volt egy ó németjuhász kutyám. Kicsi korától velünk volt, én kB 13 lehettem. Egy kutya könyvből tanítottam..

Nem tudom jobban elmagyarázni, a lényeg hogy a kutyának legyen kellemetlen és el akarja engedni a kezét..

10. Anetta25 (válaszként erre: 3. - Guruljka)
2018. dec. 16. 19:19
Ok értem hogy ez lenne a cél csak ezt Hogy tudom elerni hogy ne csinálja.
9. Anetta25 (válaszként erre: 6. - Simple)
2018. dec. 16. 19:18
Nálunk ez két hónapig volt jellemző kiskorában miután ide került. Aztan nem csinált ilyet. Olyan volt persze hogy a Rongy játék vége helyett a kezemre kapott de azt el is engedte egyből
8. Anetta25 (válaszként erre: 3. - Guruljka)
2018. dec. 16. 19:17

Mert amíg a szájába van elég nehéz lenne hátat fordítanom

🙂 De egyébként azt olvastam, hogy ha vmire azt mondom hogy nem szabad és egy ideig nem játszom vele akkor érti hogy rosszat csinált. Mondjuk Ug tűnik így se érti

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook