Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Mik a tapasztalatok a németjuhász kutyáról? fórum

Mik a tapasztalatok a németjuhász kutyáról? (tudásbázis kérdés)


1 2
34. Dodi44
2017. szept. 11. 08:00
33. 35d45e2ed1 (válaszként erre: 32. - Dodi44)
2017. aug. 1. 13:57
igen én is így gondolom mint te ráadásul volt sok németjucis ismerősöm tehát azért voltam már közelebb ilyen kutyához biztos hogy okosak és szófogadóak. Sajnos nálunk szerintem az a baj hogy ő alapból egyáltalán nem akar kutyát.
32. Dodi44 (válaszként erre: 31. - 35d45e2ed1)
2017. aug. 1. 08:45

Ahogy ti gobdoljatok...

De! az en kutyusommal a belvarosban setaltunk a tomegben, a bankba mentunk, leult mellem, megalltunk az utca vegen leult automatikusan, es akkor allt fel es jott ha mondtam "Gyere"!

A kolykok olyanok, mint a gyerekek. Tanitani, foglalkozni kell veluk. A nem nevelt, elhanyagolt kutyak a haraposak, kaparosak. A termeszetuk, mint az embereknek, mindegyikuknek mas. Meg kell talalni a szeretetteljes banasmodot, es ugy lehet formalni oket szeretettel, ahogy akarjuk...

31. 35d45e2ed1 (válaszként erre: 30. - Dodi44)
2017. júl. 31. 19:16
Hát az a baj, hogy nálunk sem beszél németül de sajnos máshogy sem mert azóta sincs. A férjem szerint szét fogja kapni a cicáimat, és hacsak nem építi át a kerítést (normál kerítés) akkor kiugrik meg "kikapar" megharap az utcán valakit és még csomó ellenérv. Úgyhogy már letettem a németjuciról mert annyira nem akarja hogy nem erőltetem tovább főleg ha ennyire veszélyes tartani. Úgyhogy marad az álmodozás meg a képek nézegetése a faacen.
30. Dodi44
2017. júl. 31. 05:58
Az a tapasztalatom, hogy kiskoratol kezdve nem beszel nemetul!
29. 35d45e2ed1 (válaszként erre: 28. - OrcaN)
2017. febr. 9. 18:24
nagyon szép lehetett, kár hogy már nem él. a kutya szerintem is megérzi, hogy jó vagy rossz illetve azt, hogy szereti őt vagy nem szereti. csalhatatlan az ösztönük. írtad hogy sajnálod hogy így váltatok el mi történt? Azóta nincs kutyád?
28. OrcaN
2017. febr. 9. 05:57
Nekem fajtatiszta fekete németjuhászom volt, kicst bolond volt, de ropant éles eszű, hűséges és önáló akartú nő, másfél éves lehet amikor anyámnak siekrült befogni, a doki annyira sacolta, de lehet csak 15-16 hónapos is. Betty-nek hívták, és minden emberől tudta, hogy jó vagy rossz, ez különős. Az mondjuk, hogy a bókáját megharpta anak, elodalogva mellette, aki megrugta volna, az nem mert az érzi a kutya. Aranymacó fekete csomagolásban. Imádni való szemei voltak, és milyen izmos volt. ... Anyira bírta a fejét a mellemre tenni, ő hallgatta az én szívemet. Nem akartam elhinni, soha. In Memoriam Betty! Rohangál és ássál az őrök vadász mezőn, és ott is körbe nézhet, ha úthoz értél. És sajmálom, hogy úgy váltunk el, én nem tehetk róla.
27. 35d45e2ed1 (válaszként erre: 23. - Vecus)
2017. febr. 5. 09:05
igen kicsit hozunk majd, nekünk van kinti cica is de majd kicsi korától megpróbáljuk őket összeszoktatni, szerintem ha látja majd, hogy ő is a családhoz tartozik és őt is szeretni kell, nem lesz közöttük gond. én sok olyan képet láttam a neten, ahol kifejezetten szeretik egymást a kutya és a macska remélem ez nekünk is sikerül majd
26. 35d45e2ed1 (válaszként erre: 25. - Simple)
2017. febr. 5. 08:42
ennek örülök, hogy szépen el tud majd játszani magában is ha úgy adódik, mert nagyon sokat szeretnénk majd vele foglalkozni de dolgozunk tehát inkább hétvégén tudunk majd sokat lenni vele illetve hétköznap délutánonként. tanítani mindenképpen fogjuk egyrészt mert igényli és szereti másrészt mert jól nevelt kutyust szeretnénk akivel el lehet menni mindenhova. hát a kerítést az utcafronton valahogy fel kell majd emelni de megoldjuk. nekünk is valószínűleg normál bundás lesz, hát a kerti cicákhoz meg majd hozzászoktatjuk kicsi korától remélem szeretni fogja őket.
25. simple (válaszként erre: 24. - 35d45e2ed1)
2017. febr. 4. 21:00
Az enyém a kertben is eljátszik, imád labdázni egyedül is. :D focizik, eldobja, meg rúgja magának aztán meglepődik rajta és fut utána, lábbal cselez! imádom nézni, ha egyszer rákezdi fél óráig tuti nem hagyja abba. :) Mindent meg tudtok neki tanítani, és imád tanulni! Mindent megtesz, hogy a gazdi kedvében járjon, a parancsot boldogan végrehajtja, és utána szinte könyörög, hogy adj még adj még! A kerítést mindenképpen kutyabiztosra kell csinálni, magas legyen és jó erős, mert helyből ugrik a kutya másfél métert. Ne sajnáld, az ivartalanítás rutinműtét, bár nekünk nem sima volt, mert volt egy kis gondunk, emiatt sokkal jobban fel kellett vágni, de két nap után már így is bűn rossz volt! :D Alapesetben ahogy kimegy belőle az altató hatása, szerintem olyan egy, másfél nap múlva újra a régi lesz. Csak akkor még vigyáznotok kell rá, ne ugráljon, ne játsszon más kutyákkal a varratszedésig, de az 10 nap, kibírható. Ezeket majd az orvos úgyis elmondja. Az enyém a normál szőrű, gyakorlatilag hetente egy fésüléssel is gyönyörű a bundája, vedléskor szoktam gyakrabban mert akkor elég rosszul tud kinézni szegénykém. :D
24. 35d45e2ed1 (válaszként erre: 22. - Simple)
2017. febr. 4. 20:36
igen nagyon fogjuk szeretni. Séta és kirándulás be van tervezve és ha véletlenül nem lesz rá idő ezért itt a kertben is elég nagy helye lesz ahol szépen el tud szaladgálni. Ahogy itt a fórumon olvasom hogy mennyire védi a területét az utcafronti kerítést majd meg kell magasítani nehogy gond legyen de megoldjuk. tanítani mindenképpen szeretnénk hogy bárhová el lehessen vele menni csavizni mert azért ilyenkor jól jön ha kezelhető szófogadó is. Hát ivartalanítani mindenképpen fogjuk bár előre sajnálom szegényt emiatt. Igen a diszpláziáról hallottam hogy hajlamos rá de állítólag megelőzésre jó a kagylóhéj kivonat. Még egyen gondolkozom a rajzos fajtán belül, hogy ónémet legyen vagy ne, de azt hiszem nem, mert rengeteget kellene fésülni a könnyen begubancosodik még úgy is.
23. vecus (válaszként erre: 18. - 35d45e2ed1)
2017. febr. 4. 20:32

Nekem az első német juhászom mellé hozott a bátyám egy macskát. Nem volt vele semmi gond.

Ami most van szereti kergetni őket, viszont van olyan macska amelyik nem szalad el előle, őt csak nézegeti de nem bántja. Amúgy nekünk nincs macskánk csak a szomszédból jönnek át.


De gondolom hogy kölyök kiskutya akartok. Így biztos hogy nem fogja őket bántani bár lehet hogy idegen macskát már igen.

22. simple (válaszként erre: 13. - 35d45e2ed1)
2017. febr. 4. 20:26
Biztos vagyok benne, hogy imádni fogjátok! Nagyon aktív kutya, szóval a séták, kirándulások neki a nap fénypontja, de tanítani is sokat kell, hogy agyilag is fárasszátok. A fáradt kutya a jó kutya. :) Fontos, hogy jó helyről vegyétek, érdemes a tenyésztőkről informálódni, és a kiválasztott tenyésztővel sokat beszélgetni, elmenni hozzá, megnézni a körülményeket is. a kiskutya szüleinek egészségügyi szűréseit is feltétlenül nézzétek meg. Sajnos a fajta nagyon hajlamos a diszpláziára. Ivartalanítani már egész korán lehet, én 9 hónaposan már vittem, de úgyis az állatorvosnál kell majd kezdenetek, és ő el fogja mondani részletesen nektek.
21. 35d45e2ed1 (válaszként erre: 5. - 9b10f3d7ff)
2017. febr. 4. 20:02
köszönöm, remélem sikerül jól választanunk
20. 35d45e2ed1 (válaszként erre: 8. - 3d787b167a)
2017. febr. 4. 20:01
mi is nagyon szeretni fogjuk. eddig lakásba laktunk és amiatt nem lehetett de mindig is szerettünk volna egy németjuhászt.
19. 35d45e2ed1 (válaszként erre: 12. - Marika007)
2017. febr. 4. 19:53
ó akkor nagyon hiányozhat neked. Igen azt olvastam szinte mindenki írta, hogy nagyon ugatós kutya, ezt egyébként nem tudtam. akkor igazi kis örző-védő lesz majd.
2017. febr. 4. 19:42
esetleg azt tudjátok, hogy cicához hogy lehet hozzászoktatni mert van 2 kizárólag lakásmacskám de kint a kertben is etetünk kettőt és jó lenne ha valahogy elviselnék egymást.
17. 35d45e2ed1 (válaszként erre: 11. - Timycat)
2017. febr. 4. 19:41
akkor klassz kutyus lett belőle. mi is sokat fogunk vele foglalkozni, sétálni mindenképpen (egyébként is szeretünk sétálni)és amíg kicsi megpróbáljuk úgy beosztani az időt hogy minél többet legyünk vele.
16. 35d45e2ed1 (válaszként erre: 6. - Simple)
2017. febr. 4. 19:36
igen mindenképpen tenyésztőtől fogunk majd választani.
15. 35d45e2ed1 (válaszként erre: 4. - Vecus)
2017. febr. 4. 19:35
mi is rajzost szeretnénk mindig is ez a fajta tetszett, de jó hogy írtad az ordas tulajdonságait nem is tudtam, hogy ennyire más habitusú mint a rajzos, bár nem gondoltunk arra a típusra de jó tudni.
14. 35d45e2ed1 (válaszként erre: 3. - 9c485f67e8)
2017. febr. 4. 19:31
sokat fogunk vele sétálni. ivartalanítani mikortól lehet?
13. 35d45e2ed1 (válaszként erre: 2. - Simple)
2017. febr. 4. 19:30
akkor családi kutyusként házikedvencként nagyon jó helye lesz nálunk és látom hogy első kutyaként is jól ki lehet jönni vele. játszani, sétálni sokat fogunk vele.
2017. febr. 4. 15:50

Nekünk is az van.

Mármint a szüleimnél. Én már elköltöztem.

Nagyon hiányzik. Minden este a kapuban várt,hogy hazaérjek a munkából. :) Nagyon okos,értelmes,szófogadó. Ahogy más is írta,elég ugatós,de hát kutya :)

Igazi őrző-védő!

2017. febr. 3. 21:13

Én imádtam az enyémet, kiváló őrző-védő és nagyon értelmes volt. Persze úgy hogy minden nap foglalkozva volt vele.

De! Olyan 1-1,5 éves koráig erős volt a gyanú hogy értelmi fogyatékos, a nevét alig tanulta meg, ült és felborult, esett kelt a lépcsőn, azt hitte hogy ő is akkora mint a tacskó és szaladt neki mindennek, mert azt hitte elfér alatta.

Aztán egyik este becsuktuk a boxba és másnap reggel egy teljesen új kutya jött ki, na onnantól élmény volt vele foglalkozni.

A tenyésztő azt mondta, hogy picit későn érő típus :) Egyébként panaszkodtunk neki és simán visszavette volna gariba a kutyát ha úgy döntünk, mert küllemre gyönyörű volt.

A hátránya az volt, hogy sokat ugatott, de ilyen "nyávogva" olyan németjuhászosan, katasztrófa volt a vedlés, tüzeléskor a 2méteres kerítést helyből ugrotta át és utálta a gyerekeket. Utóbbiról a szomszéd kislány tehet mikor nem láttuk/illetve mikor azt hitte hogy nem látjuk piszkálta, bosszantotta.

10. simple (válaszként erre: 9. - Vecus)
2017. febr. 3. 20:52
A rajzos kutyák általánosságban show vonalasak, míg az ordasok munka vérvonalúak, ezért annyira mások. Az enyém rajzos ugyan, alapvetően show kutya, de van benne munka vonal is, így egy igen kemény, domináns kutya, és a munkában is meglátszik hogy van benne munka vonal.
9. vecus (válaszként erre: 5. - 9b10f3d7ff)
2017. febr. 3. 20:31

A dominancia leginkább az egygazdás kutyákra jellemző.

És az hogy az ordas német juhász ilyen ezt a német juhász fajtamentők vezetője mondta el nekem miután rajtuk keresztűl is próbáltunk gazdit keresni a kutyának.


Viszont nem rég hoztunk el egy rajzos német juhászt mert menhelyre került volna. Aki már hét éves. De nagyon gyorsan beilleszkedett közénk és imádja a gyerekeket. Pedig sosem volt gyerekek közelében.

2017. febr. 3. 20:18

Én imádtam a miénket.

Semmi rossz nem jut eszembe, csak jó.

7. simple (válaszként erre: 6. - Simple)
2017. febr. 3. 20:12
tenyésztő
6. simple (válaszként erre: 5. - 9b10f3d7ff)
2017. febr. 3. 20:12
Egy jó tennyésztő pontosan tudni fogja, melyik kutya való nekik.
5. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 1. - 35d45e2ed1)
2017. febr. 3. 20:00

Az a tapasztalatom, hogy mindegy milyen fajta a kutya. Nevelés kérdése (is) hogy mennyire jó, vagy "rossz" kutya lesz belőle.

A kutyusoknak is meg van a maga habitusa, még almon belül is. Az egyik morcosabb, a másik játékosabb, egyik félős másik domináns. Már a születésüknél van amelyik az elnyomó, van amelyik az elnyomott kölyök, akinek nem jut elég tej.


Sok sikert a választáshoz!

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook