Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Hatéves németjuhász kutyánknak mitől hullhat a szőre abnormálisan? fórum

Hatéves németjuhász kutyánknak mitől hullhat a szőre abnormálisan? (tudásbázis kérdés)


1 2
2009. ápr. 1. 10:56
Azt még megpróbálhatom... Ámbár, az utóbbi időben mintha enyhült volna a gond.
2009. ápr. 1. 09:20

Nekünk a B.... Cseppet ajánlotta az ÁllatOrvos.

Úgy néz ki be is válik:)

A Tiédnek is jobbulást.

36. Rozália (válaszként erre: 35. - Katácskák)
2008. dec. 4. 09:05

Természetesen a keverékkutyák egészségi problémája éppen olyan súlyú, mint a fajtatiszta kutyáké.

Pedigréje a miénknek sincs...:)

És éli a rendes házörzőkutyák mindennapjait.

35. katácskák (válaszként erre: 23. - Be52089f0e)
2008. dec. 4. 05:41

A mi igaz kis "Keverékeink" is :(

De nálunk már nem mindig, az Állatorvosunk szerint lehet csak tisztálkodik

34. Rozália (válaszként erre: 32. - Bnedora)
2008. okt. 18. 13:33

Igen, Dórám, tudom, sőt szorulása is lehet, ha sokáig azt kap, de ez olyankor van, ha nem kapok far-hátat.

Nagy szomorúságom még, hogy pl. nem úgy van az, hogy csak úgy másik ízű kutyakajára váltok. Nem, nem. Őkelme akkor szépen kiszedegeti a tálból és kiküpködi:) Általában vegyesen veszem a kisállat-kereskedésben. A főtt ételére kap a szárazból, mert magában a szárazat nem hajlandó megenni. (Csak ha az unokáim kézből etetgetik vele:))

33. judit71 (válaszként erre: 32. - Bnedora)
2008. okt. 18. 11:26
Szia! A fagyasztott zöldségből csak minimálisat kap és nem lesz tőle hurutos. A rendes kajáját pedig mindig átmelegítjük egy kicsit a hűtőből kivéve! Tudom, hogy csak jó tanács volt részedről, de nekem már Ő a második kutyám, régi motoros vagyok. :)))
2008. okt. 18. 11:06

Sziasztok!

A kutya etetésével kapcsolatban szeretném megosztani a véleményemet:


A fagyasztott dolgokat én nem javasolnám, mert a hidegtől könnyen hurutot kaphatnak. Még a sima hűtőből is kivett ételt sem szabadna nekik adni, csak amikor szobahőmérsékletű lesz. (Ezek cicára is érvényesek.)


A kutyák szeretik, és jót is tesz nekik, főleg a szőrüknek az olajos magvak evése (mogyoró, dió, napraforgómag).


Nekem az orvosom a csirke ellergia kiszűrésére javasolt nyúlhús etetésekor még a száraz és konzerv kutyakajától is eltiltott. Ezekkel kapcsolatban semmi jót nem tudott mondani.


Rozikám! Lehet, hogy tudod, de azért megjegyzem, a csirkeláb (a csövescsont miatt) nem ajánlott, mivel rágáskor szilánkosan törik, ami kiszúrhatja a beleit.


Egyszer megjegyeztem, hogy baj-e, ha zöldséget eszik a kutyám. Az állatorvos már megijedt, hogy vegetáriánus kutyát nevelek, de megnyugtattam, hogy a húsos levesébe teszem. A válasza az volt, hogy amennyiben megeszi, akkor nyugodtan adjam neki. Én különben amikor főzök, már elókészítem a kutyásfazekamat, és minden "nyesedéket" (hagyma, zöldségféle, gyümölcs, stb.) teszem bele, és főzöm össze a farháttal. Egyik nap rizst, a másik nap tésztát főzök még bele.

31. judit71 (válaszként erre: 29. - Rozália)
2008. okt. 18. 10:30
Ja még egy érdekesség! Az én ebem imádja a fagyasztott zöldséget! Csak úgy ropogtatja! :))))
30. judit71 (válaszként erre: 29. - Rozália)
2008. okt. 18. 10:30
Szia! Akkor jó, ha csak nasi! Az enyém is mindent megeszik, a gyümölcsöt is. Kivéve az uborkát, azt semmilyen formában nem szereti! Próbáld majd ki a Tiédnél a savanyú káposztát! Rengeteg vitamin van benne, hátha azt is szeretné! Az enyém azt is megeszi, Ő is állandóan enne... Ha mi eszünk, Neki is kell, bár én mostanában semmi pluszt nem adok, de hiába magyarázom anyukámnak, nem érti meg, hogy idős kutya, nem jó, ha súlyfeleslege van! 12 éves múlt és vizsla létére 31 kiló! Szerintem sok! Örülök, hogy tudtam egy jó ötletet adni a kutyatakaróval kapcsolatban! Remélem beválik Nálatok is! A csirkés dolgokat próbáld meg egy-két hónapra lecserélni vagy valami szenzitív száraz tápra, vagy birkás vagy vadhúsos konzervekre! Ha arra is csökkenne a szőrhullás mértéke, akkor valószínűleg a csirke allergia van a háttérben! Írj majd, hogy mi újság a kutyussal! Szép napot! Üdv, Judit
29. Rozália (válaszként erre: 28. - Rozália)
2008. okt. 18. 05:51

Még annyit, hogy gyümölcsöt is eszik, imádja a nyers zöldséget, meg gyömülcsöt. Ha nem adok neki pl. krumplit, eljön velem a kamrába és amíg nem nézek oda, lop egyet:)) De szívesen eszik akár karalábét is... Nem azért, mert éhes és rá lenne kényszerülve. De ha látja, hogy mi valamit eszünk, azt neki is feltétlenül meg kell kóstolnia. Bár mi legyen az. Összeszedi pl. a mogyoróbokor alatt a mogyorót is... Kifejti és eszegeti. Látja, hogy mi is eszünk mogyit. Olyankor odaül, ha töröm és kunyerál. De hangsúlyozom, nem azért, mert éhes.

Ja! És Ő naponta kétszer, reggel és este kap enni.

28. Rozália (válaszként erre: 27. - Judit71)
2008. okt. 18. 05:46

A krumpli neki nasi csak. Nem azzal etetem. Kap kutyatápot és főzök neki csirke far-hátat, vagy csirkelábat. Meg megkapja a maradék ételt. Jól táplált eb, a szőre szép fényes...., izmos, vidám.

A kutyatakarónak már utánanéztem, az egyik kisállatkereskedésben hoznak nekem - ill. a kutyának.

Köszi szépen:)

27. judit71 (válaszként erre: 26. - Rozália)
2008. okt. 16. 18:07
Szia! Azt ugye tudod, hogy a krumplit sem nyersen, sem főve nem emésztik a kutyák! Tehát ebből tápanyagot sem tud szerezni! Milyen gyakran kap? És mellette miket eszik még? De az állatorvost feltétlenül keressétek fel! Egy korábbi hozzászólásomban írtam a kutyatakaróról, ami nagyon praktikus! Lehet, hogy nem lenne butaság befektetni egybe! Remélem hamarosan megszűnik a szőrhullása! Jobbulást a kutyunak! Üdv, Judit
2008. okt. 16. 05:43

Pár nap nem tudtam benézni, nem is gondoltam, hogy ilyen sok hozzászólás lesz, de örülök neki.

Mégis csak jó volt, hogy kérdeztem, mert olyan dolgokat is hallottam Tőletek, amire álmomban sem gondoltam.... pl. bűzmirigy. (Mondhatnám nem is gondoltam, hogy van neki:))) Nem dörzsölgeti a fenekét.

Egyébként tök vidám, sokat rohangál, hatalmas udvarunk van, jól eszik, mittudomén, tök normálisan néz ki, legalább 45 kg, csak akkor tapasztalja meg az ember, hogy mennyire hullik a szőre, ha megsimogatja. Végigsimítod a hátát és csomó szőr marad ott... Persze, megpróbálok változtatni az étrendjén, ha megengedi. Mert bizony uraságának nem mindegy, mit eszik. Mert pl. a nyers krumpliért meg van őrülve, de ha néha kapna kutyatésztát, azt utálja:)

Mindenesetre keresünk valami megoldást, hogy el tudjuk vinni orvoshoz. Mert vele utazni sem egyszerű. Annyira imád autókázni, hogy tiszta izgalom. Szőr meg száll, szerte-szana... De mindegy, nagyon szeretjük, tehát áldozatokra is hajlandóak vagyunk.

Köszi mindenkinek, aki vette a fáradságot és ír nekem a saját tapasztalatairól.

25. judit71 (válaszként erre: 18. - Vadi)
2008. okt. 15. 18:17
Szia! Ebben van igazság, az én ebem már jó pár éve csirkehús allergiás. Azóta csak bárányos rizses szárazat és ugyanilyen konzervet kap. Még a nasija is bárányos. A vadhúsok is nagyon jók, csak elég drágák, még kutyás boltokban is, és nem is mindenhol lehet kapni. Legalábis itt Nyíregyen. De én hallottam már a lóhúsról is hogy jót tesz az allergiás kutyáknak!
24. judit71 (válaszként erre: 19. - A74de3d08a)
2008. okt. 15. 18:11
Szia zsofi! Igen, jól tudod. Nekem a jelenlegi kutyus előtt egy angol cocker spánielem volt. Neki 5 éves koráig nem volt nyomkodva a bűzmirigye, nem is húzgálta a fenekét, semmi jelét nem adta annak, hogy valami gond lenne. Aztán átmentünk egy másik állatorvoshoz, aki kinyomta és utána folyamatosan vinni kellett 3-4 havonta. A mostani kutyuval meg már két havonta kell mennünk, ráadásul neki állandóan begennyesedik, ami nem túl jó.De ez fajta kérdés is lehet, szerintem, annyira nem vagyok járatos a témában, csak a két kutyussal kapcsolatos tapasztalatim ezek. Szép estét, Judit
23. be52089f0e (válaszként erre: 22. - C4f059c04b)
2008. okt. 15. 17:29
Ez így van. Az én labrador kutyám is allergiás. A szőre nem hullik annyira, de szegénykém nagyon vakarózik. Hiába költünk rá ezreket.
2008. okt. 15. 17:16
Allergia is lehet az oka, vannak fehérjeallergiás kutyák. Ezt állatorvos tudja megállapítani.
21. bnedora (válaszként erre: 19. - A74de3d08a)
2008. okt. 15. 10:39
Lehet benne valami igazság, mert amióta az én kutyámnak is kinyomták, azóta havonta problémás.
2008. okt. 15. 10:38

Szia! Feltétlen javaslom az állatorvost, hogy mit tanácsol. Nálunk az ételallergiát úgy szürtük ki, hogy 3 héten keresztül csak főtt nyúl húst kapott egy kis rizzsel (utálta), se száraz, se konzerv ételt nem lehetett neki adni.

A vitaminok szedését én is javasolom. Sok fajta van, lehet válogatni közöttük.

Jobbulást a kutyusodnak.

19. a74de3d08a (válaszként erre: 18. - Vadi)
2008. okt. 15. 10:27

nekem azt mondta az orvos, hogy nem lehet csak megnézni a bűzmirigyet, hanem csak ki lehet nyomni és ha van benne valami akkor van, ha nincs, akkor nincs. :-o

viszont azt olvastam, hogy általában, ha elkezdik kinyomkodni a bűzmirigyet, akkor azután már rendszeresen nyomkodni kell.

ti mit tudtok erről?

18. vadi
2008. okt. 15. 10:22

Sziasztok.

A bűzmirigy az csinálhat szőrhullást. Minden esetre vidd le a dokihoz és nézesd meg a bűzmirigyét és ha van benne akkor kinyomja neked . Nálunk nagyon bevált a kalcium magnézium és cink .Egyben lehet a gyógyszertárban kapni és napi egy tabletta az sokat segít .2 hét múlva rendbe lesz a kutya .

A másik amiatt lehet ilyen gond hogy megkésne változtatnod a kajáját. Lehet hogy valamire kezd allergiás lenni . Esetleg csirke . A konzerv vagy a táp . Jó minőségű tápot adjál neki és ha lehet abból sem a csirkéset.

Majd számolj be az eredményről .

17. bbulika (válaszként erre: 8. - Rozália)
2008. okt. 15. 07:48
nem kell drága vitaminokat venned állatorvos kutató által javasolt modót kipróbáltam és segitett. hetente kétszer az állat ételébe tegyél 1 kávéskanál szüz olivaoljat.televan vitaminnal a szörhullás megszünt.
16. supin
2008. okt. 15. 06:32
Vitaminokat és márkás kutyakaját adj csak neki.
15. sereva
2008. okt. 15. 03:19
A multivitamin jó.
14. judit71 (válaszként erre: 8. - Rozália)
2008. okt. 14. 18:50
Szia! Nekem egy angol vizsla szukám van. Abszolút rövid szőrű, és Neki is állandóan hullik a szőre. Hol kisebb, hol nagyobb mértékben. Én vettem a kocsiba egy kutyatakarót, olyan vízlepergetős szerű anyagból van, ami végigér a kocsi hátsó ülésén. Azt csak le kell ráznod és kész. A bűzmirigy is be lehet gyulladva, ebben is van igazság, azt sem ártana megnézetni! Az enyémnek már két havonta ki kell nyomkodtatni a bűzmirigyét, mert állandóan tele van. A Te kutyusod nem húzgálja a fenekét időnként? Mert az elhet ennek a jele is. Ha minden lehetőséget kizártatok és semmilyen "szervi" probléma nincs, én a Lavet bőrtápláló tablettát ajánlanám. Zöld színű a doboz, 50 szem van benne és testsúlykilogrammonként egy szem dukál kajába téve. Nekünk be szokott válni, ha erősebben hullik a szőre mint egyébként. Bármelyik kutyás boltban megvehető, olyan 600 Ft körül van itt nálunk Nyíregyen a Fresknaps-ban. Kúraszerűen ajánlott szedni, de ha esetleg menne tőle a hasa, vagy hurutus lenne, akkor nem jó neki. Így hirtelen ennyit tudtam segíteni. Szép estét!
13. a74de3d08a (válaszként erre: 12. - Rozália)
2008. okt. 14. 11:54

hát úgy írom, mert rá van írva, de úgy látszik, hogy nem volt elég. :-(

én most már 3. hónapja adom neki, és szinte nulla lett a szőrhullás.

12. Rozália (válaszként erre: 11. - A74de3d08a)
2008. okt. 14. 11:49

Kúraszerűen próbáltuk már, de állandóra nem. Még lehet, hogy azt megpróbáljuk.

A kutyakajákban meg, úgy ahogy írod, elvileg...:)

11. a74de3d08a (válaszként erre: 8. - Rozália)
2008. okt. 14. 11:35

az én kutyusomnak is borzasztóan hullott a szőre folyamatosan, én sem tudtam nagyon mire vélni. prémium minőségű tápot eszik és mégis. :-( aztán egyszer csak vettem neki multivitamint és "csodák csodája" elmúlt a szőrhullása. tök jó. :-)

csak azért nem nagyon értem én ezt, mert a tápjában elvileg benne kéne legyen minden vitamin....

te próbáltad már a vitamint?

10. Rozália (válaszként erre: 9. - Bnedora)
2008. okt. 14. 07:04
Köszi...:)
2008. okt. 14. 06:41

Lehet allergia is, amit nem árt kivizsgáltatni. (Ára sajnos húzós.) A bűzmirigy beszáradása is okozhat sok problémát. Szerintem vigyétek el egy jó orvoshoz, aki alaposan kivizsgálja. Érdemes több helyre is elvinni (ha van rá mód), mert ahány orvos, annyi félét mond, állapít meg.

Az én kutyusom állandóan vakarja, nyalja magát, a füle be van gyulladva, kiderült, hogy allergia okozza mindezeket.

Az ilyen szőrhullást a cicáimnál tapasztalom, amikor orvoshoz viszem őket. Lehet, hogy mivel fél, ideges, így reagál az ellensúlyozására. Szerencsétlen állatoknak annyi bajuk van mostanában, ugyanazokat a betegségeket kapják meg, mint ami az embereknél is előfordul.

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook