Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Nem viselem jól, hogy a párom alkoholt iszik és nem tudom, ezt hogy kezeljem. Adjatok tanácsot, kérlek! fórum

Nem viselem jól, hogy a párom alkoholt iszik és nem tudom, ezt hogy kezeljem. Adjatok tanácsot, kérlek! (beszélgetős fórum)

1 2 3 4 5 6 7 8 9
19. banbi
2011. dec. 17. 15:58
szerintem beszélgeselvele
18. 5ec39b58ee (válaszként erre: 10. - 39694c0c70)
2011. dec. 17. 15:55

A második esetben sem a fórumindítónak kellene elgondolkozni.

Ha a párjának más az értékrendje, ha a problémák elől nem azok megbeszélésébe, hanem a mámorba akar menekülni akkor sem megoldás, hogy ezentúl kettesben iszogassanak.

17. vacsa
2011. dec. 17. 15:54
Hagyd el. Sajnos ez az egyetlen út. Anyukádat sajnálom hogy apukád mellett maradt. Mindenkinek joga van boldogan élni. Ő erről lemondott. Te ne tedd.
16. KeldaLéda (válaszként erre: 10. - 39694c0c70)
2011. dec. 17. 15:54
Amikor megismertem, nem ivott, legalábbis én akkor így gondoltam, később emlékeztem csak vissza, hogy mekkora barom vagyok, hogy nem tűnt fel, hányszor nem jött elém a munkahelyemre, pedig előtte ő kérte, had kísérjen haza, és csak később hívott, hogy bocs, elhívtak ide meg oda. Vagy, hogy elhívott hozzájuk, filmeztünk, de ő végigsörözte az estét. Az a gond, hogy az fura volt, de akkor arra gondoltam, "ne akadékoskodj ez talán normális, ő nem az apád, ez nem ugyanaz a helyzet". Túlságosan félek mindig attól, hogy az apámat fogom látni valakiben, talán ezért nem merem azt mondani, ez akkor sem normális... Próbáltam azt is, hogy amikor másnap nem kellett dolgozni mennem, akkor úgy hoztam sört (én, aki még alkalmakkor sem ad alkoholt ajándékba sem senkinek!), és megittuk együtt, de mivel én nagyon nem iszom, ez csak néhány alkalomig ment, tovább nem bírtam, ráadásul neki akkor sem volt elegendő 1-2.
2011. dec. 17. 15:54
Sajnos Te nem tudsz megváltozni, és nem is fogsz! Soha nem fogod ezt elviselni, nem áltatlak. Neki kellene változtatni, ahhoz meg nagyon kell szeretni vkit, elég erős ez a kapcsolat?
14. 39694c0c70 (válaszként erre: 12. - KeldaLéda)
2011. dec. 17. 15:53

Ha így van, akkor már "veszett fejsze nyele..."!

Ezt már betegségnek hívják és gyógykezelésre szorul.

Sajnos! :((

13. 31c1daa9fa (válaszként erre: 12. - KeldaLéda)
2011. dec. 17. 15:50
elaludni? élni, milyen szar úgy!
12. KeldaLéda (válaszként erre: 5. - E16fe97baf)
2011. dec. 17. 15:47
Azt mondta, neki az nem sör :S S az az egyik nagy baj emellett, hogy tegnap itta meg az utolsó sört, amit karácsonyra vettem, ha esetleg befut hozzá valaki (én dolgozom az ünnepek alatt) ... Lassan ott tartunk, mint a szüleim, el kell dugnom a piát. De nehezen törődök bele, hogy gyenge vagyok és nem tudok hatni rá. Nem akarja elhinni nekem, hogy nem hiszti, és nem az otthoni példa kivetítése, hanem nem jó így elaludni mellette...
11. Babeck (válaszként erre: 1. - KeldaLéda)
2011. dec. 17. 15:46

Szerintem nem Nálad van a hiba.

Egyetértek az előttem szólókkal, Te tudod, hogy milyen életet akarsz/nem akarsz magadnak, eszerint kell döntened.

10. 39694c0c70 (válaszként erre: 1. - KeldaLéda)
2011. dec. 17. 15:45

Két eset lehetséges.

- Vagy már azelőtt is ivott, hogy megismerkedtetek volna.

- Vagy azután kezdődött.

Az első esetben nem sok esélyt adok.

A második esetben gondolkozhatnál azon, vajon miért fontosabbak a haverok és a sör, mint te?

Ha csupán a sört szereti, vegyél neki 1-2 üveggel és igyátok meg vacsora után kettesben.

Ha a haverok kellenek, akkor találd meg, mi ennek az oka!

9. andi6020 (válaszként erre: 1. - KeldaLéda)
2011. dec. 17. 15:44
Igyál te is, vagy hagyd el. :(
8. Hedi13 (válaszként erre: 1. - KeldaLéda)
2011. dec. 17. 15:44

Szia! Egy jó tanács: ha tudsz, lépj tovább, mert ez az ivászat hosszabb távon nem vezet semmi jóra. Már kötekedő és agresszív. Mi lesz később? Én nem tudnék egy ilyen kapcsolatban élni. Viszont Neked kell döntened, hogy Te akarsz -e így élni?

A másik, hogy szerintem nem normális életvitel az, hogy hetente többször mámorosra issza magát valaki.

2011. dec. 17. 15:43
Hagyd el, ennek nincs értelme.
2011. dec. 17. 15:43
Kutyából nem lesz szalonna.Ha szeret,megváltozik,nem keseríti meg az életedet. Ne nyelj,ne tűrj,jár neked (is) a kiegyensúlyozott párkapcsolat. Szerintem zárd le ezt a kapcsolatot,ennél jobban találsz.Drukkolok:)
2011. dec. 17. 15:41
alkoholmentes sör?
2011. dec. 17. 15:40

Ugy érzem te már tudod a választ :


" Szeretem őt, de ebben így én nem tudok élni."

2011. dec. 17. 15:39
hát ha ő a te kedvedért nem hajlandó változtatni akkor ennyi...sajnos :-(
2. zebracsikó (válaszként erre: 1. - KeldaLéda)
2011. dec. 17. 15:39

hagyd a fenébe ezt az agresszív pasit

2-3 sörből nemsokáta 4-5 lesz vagy több...


tipli, ha jót akarsz!

2011. dec. 17. 15:37

Szervusztok!

A helyzet az, hogy (azt hiszem ez az oka mindennek), olyan környezetben nőttem fel, ahol az alkohol és annak következményei állandó téma volt (minden napos). Édesapám (akit amúgy nagyon szeretek, csak az alkohol és más dolgok miatt egy ideje különös, kacifántos a kapcsolatom) iszik, méghozzá, nem keveset, minden nap, munka után egészen estig. Gyerekkoromban, gyakran jártam utána a kocsmába, hogy haza kéne jönni, rendeztem a kisöcsém (ez 6 éves koromtól így volt, öcsim 3 évvel fiatalabb), mikor anya dolgozott, hallgattuk a veszekedéseket, láttuk, ahogy anya szenved, de minden erejével próbálja összetartani a családot. A család megvan, együtt vannak, de apum azóta is iszik, bár pár éve valamelyes javult a helyzet. Szóval Azt hiszem ez az oka annak, hogy nem bírom elviselni az alkoholt. Persze, tudom, ez nem feltétlenül normális. Az előző kapcsolataimban, egy férfi sem ivott alkoholt, egyáltalán, néhány alkalmat kivéve. Néha én is megiszom egy pohár bort, vagy finom likőrt, de ennyi. A párom viszont, akivel 1.5 éve vagyok együtt, nem így van ezzel. Heti több alkalommal is iszik, 2-3 sört és mivel ő már egy sörtől is nagyon be tud állni, elképzelhetitek a 3 milyen hatással van rá. 1.5 éve próbálkozom, kompromisszumra törekszem, de ő nem hajlandó változtatni. Próbáltam megbeszélni vele, legyen heti egy nap, amikor elmegy a haverjaival, söröznek egyet, aztán én azt sem bánom, ha hajnalban ér haza, de ezt én így nem bírom viselni. Egy alkalommal ment ez, aztán azóta is itthon iszik, s olyankor kötekedős, meg sem merek szólalni, agresszívan beszél velem. Hogy lehetne ezen változtatni? Vagy én mit tehetnék, hogy másképp álljak ehhez a dologhoz? Egyáltalán biztos, hogy én vagyok rosszul összerakva? Lehet, hogy csak túl rossz példát láttam otthon? Sokat gondolkoztam, hogy itt kérjek-e tanácsot, de nem tudom kihez fordulhatnék még. Tartok tőle, hogy az lesz a vége, mint a szüleim között van, de kivetíteni sem akarom azt a példát miránk. Szeretem őt, de ebben így én nem tudok élni. Szeretném, ha helyretehetném a dolgot és újra úgy lennénk, mint az első néhány hónapban (akkor még nem volt így a helyzet). Kérlek, adjatok tanácsot, mivel próbálkozzak...:(

1 2 3 4 5 6 7 8 9

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook