Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Nem viselem jól, hogy a párom alkoholt iszik és nem tudom, ezt hogy kezeljem. Adjatok tanácsot, kérlek! fórum

Nem viselem jól, hogy a párom alkoholt iszik és nem tudom, ezt hogy kezeljem. Adjatok tanácsot, kérlek! (beszélgetős fórum)

1 2 3 4 5 6 7 8 9
109. spinneli (válaszként erre: 107. - 39694c0c70)
2011. dec. 17. 23:32

Egyébként ez a felvetésed is téves.

Az alkholistával huzamosabb ideig együtt élő családtagoknál a legtöbb esetben társfüggésről van szó, ezért értelemszerűen főleg nők esetében nagyon gyakori, hogy hasonló társat választanak maguknak felnőttként is.

108. spinneli (válaszként erre: 107. - 39694c0c70)
2011. dec. 17. 23:30
Én nem az alkoholizmusról írtam, pláne, hogy az adott esetben cseppet sem biztos, hogy erről van szó.
107. 39694c0c70 (válaszként erre: 106. - Spinneli)
2011. dec. 17. 22:42
(akik olyan családban "szocializálódtak" ahol mindennapos volt az alkoholizmus, azokat kevesebb ideig sikerülne átverni, mint amennyi idő nekem kellett ennek a hozzászólás megírásához)
106. spinneli (válaszként erre: 89. - 39694c0c70)
2011. dec. 17. 22:28

Az álarc teszi..fél évig a legtrógerebb lúzerek is bírják.

:)

105. spinneli (válaszként erre: 83. - KeldaLéda)
2011. dec. 17. 22:26

Ja, mert a háztartás és a főtt kaja komplettül és egyedül a te dolgod?

Ő mit is tesz bele a kapcsolatba a munkanélküliségén kívül?

104. 39694c0c70 (válaszként erre: 102. - KeldaLéda)
2011. dec. 17. 22:05
Ha ez nálatok nem megy, akkor sajnos erőszakkal, zsarolással, sírással se fog menni. :((
103. KeldaLéda (válaszként erre: 97. - 39694c0c70)
2011. dec. 17. 22:04
Amint gyűjtöttem erőt. Most még nincs, még kibírom ezt, amíg befejezem a sulit, végül is még 2-3 hónap... az nem sok. Remélem, aztán lesz elegendő erőm ő sem nehezíti meg a dolgom még jobban addig. Aztán összecsomagolok neki...
102. KeldaLéda (válaszként erre: 98. - Ee1dc9ba06)
2011. dec. 17. 21:59
De jó neked... No, valami ilyesmi az, amit még én is el bírnék viselni.
101. 39694c0c70 (válaszként erre: 100. - Ee1dc9ba06)
2011. dec. 17. 21:54

Isten tartsa meg a jó szokásod! Ismeretlenül is garantálhatom, hogy a jutalmad nem marad el!

A férfiak nagyon hálásak képesek lenni! :))

(Persze az alkoholbetegekre ez nem érvényes)

100. ee1dc9ba06 (válaszként erre: 99. - 39694c0c70)
2011. dec. 17. 21:51
Dehogy hánytorgatom :) Én teszem neki a sört a hűtőbe nyáron.
99. 39694c0c70 (válaszként erre: 98. - Ee1dc9ba06)
2011. dec. 17. 21:41

Becsüld meg! És soha ne hánytorgasd fel neki, akkor se, ha véletlenül "elszámolná magát"4

Akkor hosszú, békés és boldog házasságra számíthatsz. :))

98. ee1dc9ba06 (válaszként erre: 1. - KeldaLéda)
2011. dec. 17. 21:37
Jesszus... nem tudnám elviselni, ha valaki ennyire inna. Gyűlölöm a piás embereket, főleg, ha kötekszenek, kifordulnak önmagukból. Az a baj, hogy az emberek nem jól "használják" az alkoholt, a fogyasztásnak nem az lenne a célja, hogy hülyék legyenek tőle. Én szinte sosem iszom, még szilveszterkor sem, de a párom, ha 1-2 sört, vagy 1-2 pohár bort megiszik, csak kicsit ellazul tőle, kimegy belőle a napi feszültség, és sosem agresszív, hanem aranyosabb, mint máskor.
97. 39694c0c70 (válaszként erre: 96. - KeldaLéda)
2011. dec. 17. 21:37

Gratulálok! Rájöttél te magad is!

Nem te vagy a hibás!

Ha tanácsolhatom, sipirc ebből a kapcsolatból!

96. KeldaLéda (válaszként erre: 92. - 39694c0c70)
2011. dec. 17. 21:32
Különben, az elmúlt néhány hónap azzal telt, hogy azon agyaltam, nem lehetséges-e az, hogy mégis nagyon elrontottam valamit, vagy nem valamiben nem állok helyt elég jól...? De nem jutottam semmire. Illetve nem találtam semmit, talán csak azt, hogy hülye voltam, amiért nem hagytam ott már az első alkalommal. Nem lett volna szabad bíznom benne, hogy nem fordul elő többé. Tudnom kellett volna, egy alkoholista férfi lányaként... de hát, mégis csak bíztam benne.
95. 39694c0c70 (válaszként erre: 94. - KeldaLéda)
2011. dec. 17. 21:29
Bízom benned! Szurkolok neked (ha kell imádkozom is érted) hogy sikerüljön mindkét dolgot megvalósítanod, és a végén győztesen és boldogan kikerülni ebből a helyzetből.
94. KeldaLéda (válaszként erre: 92. - 39694c0c70)
2011. dec. 17. 21:27
Nem tudom, miért őrlődöm...Ill, tudom, de kiléptem már egy kapcsolatból őelőtte úgy, hogy szerelmes voltam, de nem ment és rossz volt és az eszem döntött (hozzáteszem jól!), de az nagyon megviselt, majdnem meghaltam (mármint nem szándékosan), annyira belebetegedtem. Nem tudom, nem vagyok biztos benne, hogy azóta tapasztaltam és erősödtem annyit, hogy jobban viseljem egy kicsit, ráadásul még két vizsgám hátra van (2 hónap), nem vérezhetek el, mert az állásom is elveszíthetem. De vajon, ahhoz elég erős vagyok-e, hogy még néhány hónapig bírjam ezt? Ebben sem vagyok biztos. Csupa kétely vagyok, pedig tudom, hogy határozni kell.
93. KeldaLéda (válaszként erre: 86. - 5ec39b58ee)
2011. dec. 17. 21:14
A párom? 6-kor felkel, elmegy melóba, hazajön, ebédel,leviszi az én kutyusom, elmegy az apjához, hogy megetesse a kutyáját(nagytestű, és nekem már itt van Mimi, nem hozhatta ide, mondjuk nem is engedtem volna, kint volt világ életében, nincs helye egy 30 nm-es lakásban, ami ráadásul nem az enyém), elbeszélget apjával, ezenfelül heti 3-4 alkalommal elmegy mamájához is, aztán hazajön, (úgy 5-fél6 körül szokott hazaérni a körútról). Sodor magának cigit másnapra, zuhany, vacsora, fekvés. Hogy mikor iszik, nem tudom, mármint az időt, mert ha délutános vagyok, általában már piás, mire hazaérek 10 után. Néha elmosogat (ami lehet, másnak normális, számomra azért nagy dolog, mert férfit én még nem láttam ilyet csinálni...), vagy kitereget helyettem. És a gitár. Azt is szokott, bár én még nem hallottam játszani (ez nem fura? :S )
92. 39694c0c70 (válaszként erre: 90. - KeldaLéda)
2011. dec. 17. 21:08

Ha ez, inden jó szándékod ellenére, nem működik (és még elfogadható indoka sincs) akkor ki kell rúgni azt a f.szt, sec perc alatt!

Kár rá egyetlen percet is áldozni. :(

2011. dec. 17. 21:06
..mert szeretik az italt. Mi másért?
90. KeldaLéda (válaszként erre: 79. - 39694c0c70)
2011. dec. 17. 21:05
Én mostanában kicsit sokat vállaltam, és feszültebb, fáradtabb vagyok, ráadásul úgy néz ki bőrgondra szedett gyógyszer miatt lett egy másik problémám is (remélhetőleg nem oly súlyos, mint amilyenek a tünetei), szóval kissé sokk, de a piálás előtte kezdődött, hogy elkezdtem volna a sulit. Az pedig nem lehet a baj, hogy velem nem lehet annyit együtt lenni, mert mikor ismerkedtünk is így dolgoztam (hétvégén és ünnepnapokon is), de a szabadidőt mindig együtt töltöttük, bár sosem mentünk sehova, hiába próbálkoztam, javaslatokat tettem, amikor semmi nem volt oké, beültettem a kocsiba és elvittem kirándulni, hát az sem igen tetszett neki. Nem akartam bántani érte, inkább úgy fogtam fel, hogy legalább nem fáradok el annyira, nem kell kirándulni... :S A piszkálódás nem jellemző rám, ha nem tetszik valami, megcsinálom helyette, vagy megkérem, hogy másképp csinálja. Mondjuk, ha szanaszéjjel hagyja a cuccait, azt nem pakolom el helyette, felnőtt ember, van elegendő terhem, legalább ezt tegye meg maga után.
89. 39694c0c70 (válaszként erre: 85. - 5ec39b58ee)
2011. dec. 17. 21:01

Szó nincsen erről!

De akkor, szerinted akkor mi más lehet az oka annak, hogy az értelmes férfiak, akik a csillagot lehozták volna az égről a szerelemüknek, miért választják a füstös kocsmát, a tajtrészeg, primitív bunkók társaságát, ahelyett, hogy otthon szerelmeskednének a szép, fiatal, kívánatos feleségükkel?

88. 3da8f53e4a (válaszként erre: 78. - 03e8385f6c)
2011. dec. 17. 21:00

Én nagyon sokat elgondolkodtam ezen,a miérten. Sokáig magamat okoltam,hogy nem vagyok ilyen, nem vagyok olyan jó neki...

Mert biztos bánatos, hogy ez vagy az nincs neki (ház,kocsi,gyerek).

Amikor viszont mindez meg volt, akkor rájöttem,hogy beteg. A doki megmondta neki,hogy ha 5 évig nem iszik, akkor tekinthető gyógyultnak.

Aztán mindig ezzel takaródzott,hogy ő beteg - tudhatnám jól -

87. 5ec39b58ee (válaszként erre: 86. - 5ec39b58ee)
2011. dec. 17. 21:00
Mármint milyen részt vállal az otthoni munkából?
86. 5ec39b58ee (válaszként erre: 83. - KeldaLéda)
2011. dec. 17. 20:59
Ő mit csinál egyáltalán?
85. 5ec39b58ee (válaszként erre: 79. - 39694c0c70)
2011. dec. 17. 20:55

És ha stressz avagy problémák vannak, akkor a megoldás a tompára ivás szerinted?

A "belső függöny" leeresztése?

84. 3da8f53e4a (válaszként erre: 1. - KeldaLéda)
2011. dec. 17. 20:54

Szia!


Azonnal ott kell hagyni! Nem vagy te rászorulva, hogy egy egész életre alkohollal legyél összezárva. Nem tud változtatni, vagy nem is akar? Tök mindegy. Oldja meg maga a dolgot. De ha rád nem hallgat (és nem is fog - tapasztalat), akkor azonnal fel kell hagyni ezzel a kapcsolattal.


Én 18 évet könyörögtem, sírtam, kértem, gyógyszereztem, szégyelltem az ivászatát. Aztán beadtam a válópert. 2007. karácsony estéjén totál jött haza, én a vacsorát készítettem. Szóvá tettem , hogy jött haza és a végén fojtogatni kezdett. 2008. január első munkanapján már a bíróság ajtaján kopogtattam. Elvonón volt nem egyszer, a gyógyszerét akkor vette be amikor ő akarta. Volt,hogy az ágy alatt találtam meg, mert odadobta be.

Rá sem akarok többet gondolni ezekre az évekre!!

83. KeldaLéda (válaszként erre: 78. - 03e8385f6c)
2011. dec. 17. 20:51

Szép estét!

Nem vagyok tökéletes, ez bizonyos, ahogy az is, tisztában vagyok a rossz szokásaimmal, és azzal, hogy mit nyújtok, és mit várok. Amikor megismerkedtünk és eljutottunk odáig, hogy be mertem avatni a félelmeimbe, elmondtam neki az otthoni gondokat, és azt is, hogy bár sok időbe tellett, rájöttem, hogy hatással van szinte minden cselekedetemre és a jellememre is, amit otthon tapasztaltam. Tisztán és érthetően a tudtára adtam, hogy nehezen viselem az alkoholizálást, s azt is, ha valaki gyakran iszik, még ha nem is befolyásolja a viselkedését. Megértette (ezt mondta, és így is tűnt számomra). Megbeszéltük, hogy figyelünk erre és nem lesz gond, megegyezünk, ha úgy érzem sok(k). Aztán mégis elfajult a dolog. Egyébként, mint írtam korábban, később derült ki számomra, hogy előtte(m), milyen élete volt, gyakran ivott, talán nem tud letenni róla? De akkor miért bírta kb fél évig, hogy minden szuper volt. Másrészt a sex-el sosem volt gond, legalábbis addig nem, amíg el nem kezdődtek ezek a "piagőzben" való alvások, és kötekedések, mert apróbb dolgokat esetleg elhalasztottam itthon (gondolok itt olyasmikre, hogy éjjeles voltam, a 4. műszakom tellett, nem aludtam műszak után, és egész nap a mamájánál segítettem takarítani, délután lefeküdtem, úgy elaludtam, hogy éppen hogy beértem dolgozni, és másnap reggel mosogattam el, vagy hogy előző napi főtt étel volt csak ebédre és hasonlók). Ha iszik, ilyen dolgokért bánt, előtte nem volt ezzel baja. Tudja, hogy amúgy is bánt engem, hogy nem tudom rendesen utol érni magam a munkával itthon, meg a tanulással és ettől amúgy is elszomorodom gyakran. De igyekszem nem hazahozni a melóból a feszültségem, a családomhoz nem hívom, hogy segítsen, mert apám nem vágja össze a fát, inkább megyek én és megcsinálom, mert azért a 9 éves öcsém ne hasogassa a fát (hozzáteszem, úgy kell elzavarni a baltától!, ezt okozza egy alkesz apuka!! ), a nagyobbik tesóm egyetemre jár, alig van itthon, de ő is sok mindent megcsinál otthon, a nyáron pl egyedül betonozta le a pincét és cserélt ki két ablakot is odalent. Anyum folyamatosban dolgozik, mint én, folyton túlórázik a hitel miatt, és a háztartás csudára rendben van mindig, rendezi a kisöcsim, aki diszleksziás (így kell írni? :) ), sok vele a gond. Na nem akarom feszegetni tovább. Én úgy érzem, tőlem sokkal több nem telik, de ha a páromnak valami nem volt oké, mindig meg beszéltük és igyekeztem változtatni. Most már nem beszélget velem, csak olyan hangnemben, amit nem vagyok hajlandó viselni, mert nem szolgáltam rá, tehát ilyenkor kihúzódom az ágy szélére és alszom (ha sikerül).

82. 39694c0c70 (válaszként erre: 81. - Simple)
2011. dec. 17. 20:46

Írtam egy hozzászólást, de nem küldtem el.

Maradjunk annyiban, hogy előfordulhat az említett jelenség is.

De annak biztosan oka van!

81. simple (válaszként erre: 79. - 39694c0c70)
2011. dec. 17. 20:26
Ok, de ha már itt tartunk arra miért nem gondolnak a kedves férfiak hogy azért nincs szex mert uncsi amit csinálnak?! Eleinte persze mindent megtesznek hogy jó legyen, aztán eltelik egy-két év, és lanyhul a lelkesedésük aztán meg csodálkoznak.
80. Bcicus (válaszként erre: 1. - KeldaLéda)
2011. dec. 17. 20:25
Hagyd ott és keress egy normális pasit.
1 2 3 4 5 6 7 8 9

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook