Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Nem viselem jól, hogy a párom alkoholt iszik és nem tudom, ezt hogy kezeljem. Adjatok tanácsot, kérlek! fórum

Nem viselem jól, hogy a párom alkoholt iszik és nem tudom, ezt hogy kezeljem. Adjatok tanácsot, kérlek! (beszélgetős fórum)

1 2 3 4 5 6 7 8 9
139. KeldaLéda (válaszként erre: 138. - Irgum-burgum)
2011. dec. 18. 15:06
Én nem akarom tiltani neki azt a fránya sört... Csak bánt, hogy bár a legelején megbeszéltük, nálam kényes téma ez, nehezen viselem, de képes vagyok kontrollálni magam, ha partner abban, hogy kialakítsunk egy elfogadható "rendszert". De ő 2-3 hónapig bírta, azóta nem törődik vele, hogy mikor és hol, nem tart mértéket. És a mindennapi 1-2 sörrel se lenne bajom, ha ez a mennyiség nem úgy hatna rá, mint másra egy egész ládányi. Nem ismeri be, hogy bizony, agresszív, kötekedő, ha iszik. És folyamatos műszak mellett, nekem eleve nem mindegy, hogy rendszeresen 2-3 órákat alszom csak, vagy ennyit idegeskedem és bánkódom. És nem akarok vele házsártos lenni, és bizony az is bánt, hogy kezdek az lenni. Ha azzá válok, még rosszabb lesz a helyzet.
2011. dec. 18. 14:56

Nos én is így nőttem fel,utálom az alkoholt,abszolút nem iszom.Szerintem nagy a különbség egy alkoholista és egy heti párszor sör ivó között.Az én párom is megissza a magáét,1 sört is észre veszek rajta,de nekünk van 2 közös gyerek.Nehéz fizikai munkát végez,nem is tiltom neki,hogy megigyon 2-3 sört,vagy elmenjen a haverjaihoz,nem lehet szerintem senkit "bezárni".Mindenkinek kell egy privát kis szféra,ami a páromnak és nekem is meg van,különben egymás agyára mennénk.Van néha amikor kicsit túl lő a célon,de soha nem agresszív,az más tészta,hogy olyankor visszataszító,mint minden részeg.

De egyébként jó apa és pár is.Vagy megszokja az ember,vagy megszökik.

Én már feladtam,hogy küzdjek az alkohol ellen,nincs tökéletes ember.Attól mert néha iszik,az nem alkoholista,és nem biztos,hogy az lesz.

2011. dec. 18. 14:56
Másrészt meg, én tudom, mit nyújt (vagy nyújtott) ő nekem, és mennyit küzdök az iskolával, mert rendszerint el kell autóznom a szüleimhez, hogy tudjak tanulni, mert ő nem hagy, vagy nehezményezi, hogy már megint a tételeimet szorongatom ő helyette. És jajj mennyire önző vagyok, hisz' most sem tanulok, hanem itt folyik ki a szemem a monitor előtt, hogy megoldást találjak a gondjainkra... :( (Tudom a sulit sokat emlegetem, de nekem nagyon fontos, és intenzív képzés, tehát rengeteg a tanulni való és én tudást is akarok, nem csak papírt a kezembe, ráadásul megbeszéltem vele, mielőtt elkezdtem volna a sulit, hogy sok lesz, kb 7-8 hónapig kevesebb időm lesz, de végső soron nem csak magamért tanulok...)
136. KeldaLéda (válaszként erre: 130. - B604ee2e66)
2011. dec. 18. 14:49
Szeretem "ezt az embert", ha nem így lenne, már nem lennék vele. Nem függök tőle semmiféle szempontból, ellőtte is egyedül éltem, hogy ő ideköltözött volna. Ahogy ő nem tehet arról, amit magával hozott a kapcsolatba (lelki sebek), úgy én sem, hogy nekem is vannak sebeim. Csak kettőnk közt az a különbség, hogy nem bántom a magam hegei miatt, ő viszont bánt engem a maga és az én múltam miatt. Eléggé intenzívnek mondható a kapcsolatunk, és nem csak a jó dolgok miatt. És nem írtam olyasmit, hogy nem akarom megoldani, csak azt, hogy nem tudom, mit kellene tennem. Itt sok tanácsot kaptam már, ahogy privát üzenetben is. Dolgozom a terven, de csak úgy ész nélkül nem fogok tenni semmit, mert ezen felül is van sok kötelességem, amiknek szintén meg kell felelnem. Ezért amióta itt mertem segítséget kérni (mert szeretem a páromat), próbálom összerakni hogy jól oldjam meg ezt a feladatot. Én nem bánom, ha nem hiszed el nekem, de azt be kell lásd, nem dobhatok el ész nélkül mindent, semmit sem átgondolva és eléggé kivesézve, és az első tanácsot alkalmazni. Azon kívül bocsássa meg nekem a világ, ha azt érzem, nem vagyok megbecsülve és szeretve, akkor elgondolkozom azon is, hogy nem biztos, hogy még a maradék energiámat is belefektessem, tönkretegyem magamat vele.
135. 39694c0c70 (válaszként erre: 126. - KeldaLéda)
2011. dec. 18. 14:41

Na, erre mondom, hogy átmeneti állapot.

Attól, hogy valakinek fogadoznia kell, vagy kezet rázni, stb. azért hogy képes legyen korlátozni a vágyait, az már elindult a lejtőn. :((

Az ilyen embernek a legsűrűbben előforduló gondolatai a pia körül forognak.

És nem hagytam ki egyetlen n-betűt az előző mondatból!

Aki csupán VALAMIÉRT tartóztatja meg magát és korlátozza heti egy alkalomra az ivászatot, az nem a saját jószántából teszi.

Neki minden nap, a nap minden szakában előtör a gondolat, hogy jó lenne inni egyet.

Az az ember nem alkoholista, aki mellett ott van az ital és a lehetőség, de szabad akaratából meg képes állni, hogy igyon. Vagy egész nap eszébe se jut az alkohol, legfeljebb este egy-két pohár sör, bor a vacsora után.

134. 39694c0c70 (válaszként erre: 125. - Spinneli)
2011. dec. 18. 14:33
(csak annak, aki sokáig marad mellette, vagy hisz a gyerekmesékben)
133. b604ee2e66 (válaszként erre: 132. - KeldaLéda)
2011. dec. 18. 14:26
Ő sincs veled lélekben, ahogy te sem vele(:
132. KeldaLéda (válaszként erre: 128. - Karolinna)
2011. dec. 18. 14:24
Igazából, az egyik pillanatban elzavarnám, a másikban nem. Őrlődöm, pedig legbelül tudom, mit kellene, ill mit akarok tenni. Mégis bízom benne még mindig, hogy helyrehozható. De attól nagyon tartok, hogy ha helyre is jön, nem lesz már köztünk ugyanaz semmi sem. Ismerem magam, nagyon a határán vagyok már most, annak, amikor kiábrándulok és akkor kész, mindegy mit tesz már vagy mit nem, el van vágva a dolog. Ő ezt nem érzi, és nem is hiszi el nekem.
131. b604ee2e66 (válaszként erre: 129. - KeldaLéda)
2011. dec. 18. 14:18
Az alkoholra fogod jelenleg a dolgot, de szerintem te nem bírsz szembenézni a valósággal.
130. b604ee2e66 (válaszként erre: 129. - KeldaLéda)
2011. dec. 18. 14:17

Szereted te egyáltalán ezt az embert-úgy igazán, nem csak "mondva" és "irva"?


Mert szerintem itt a hiba.


Ne haragudj, de azt kell mondjam, hogy én úgy látom, hogy nem.

129. KeldaLéda (válaszként erre: 127. - B604ee2e66)
2011. dec. 18. 14:15

Szervusz!

Ő azt mondja, szerinte nincs semmi kivetni való abban, hogy ennyire kívánja az alkoholt. A bátyja is így van ezzel, neki bezzeg engedi a felesége. Csak azt nem ismeri be, hogy ők ők, mi pedig mi vagyunk és lassan megelégelem annyira, hogy kitegyem a szűrét, mert a sógornőjével ellentétben nekem nincs semmi, ami miatt rászorulnék, hogy elviseljem ezt. Az más dolog, hogy a szívem fájna, de éhen nem halnék, ha elzavarnám... Amúgy pedig vannak gondjai, én tudom. A szülei elváltak, mikor ő 5 éves volt, mert az anyja ivott, apja meg nőzött vagy legalábbis én ezt tudom, a mamája ezt mesélte. Mamája nevelte fel őt a tesójával. Tehát, bizonyos, hogy sérült és tudom, hogy a mamája és papája hiába nevelték őket úgy, ahogy kell szeretetben, mindent megkaptak mindig (bár szerintem ez utóbbi baj), az igazi család hiányzott nekik, és az sem volt mindegy, amin keresztül mentek. De ő nem is akar beszélni róla, hiába kértem mindig is, hogy beszéljen, vagy ordítsa ki magából, de nem jó, ha magába fojtja. Beszélt... egy keveset, de nem tartott sokáig. Én azt érzem, neki jó, hogy sajnálják. Én se kevés szörnyűségen mentem keresztül, és én 23 évig éltem abban a rettenetben, de utáltam, hogy sajnáltak az emberek, hogy befordultam mert semmi önbizalmam nem volt, hogy senkit nem mertem hazavinni hozzánk, mert szégyelltem apu viselkedését. Amikor "elment" a keresztapám, aztán a papám, utána pedig otthagytam a főiskolát és apám nem beszélt velem 2 évig, pedig egy házban éltünk, a mamám sokat bántott. De talpra álltam, nem sírtam tovább, jól akartam lenni. Én úgy érzem, ő nem akar. És nem ért meg engem, vagy inkább nem akar megérteni. Éppen a családja és az átélt dolgok miatt próbáltam eddig is mindent rendben tartani, otthont teremteni, hogy ő is jól érezze magát, de én nem tudom, mit tehetnék még másképpen. Mert ennyit tudtam tenni, de egy icipicit sem változott a helyzet, így az én erőm is elfogy... Honnan merítsek erőt? Mert így, hogy a szeretetem is fogy, és néha már komolyan rosszul vagyok attól, hogy hazaérek munkából és már a levegőben érzem a szellőzetlen szobából jövő piaszagot. Egy fárasztó műszak után, erre hazajönni nem kellemes, az meg végképp kiábrándító, hogy még rám szól, bujjak oda stb stb... Ha elsírom magam (mert kezdek ettől a helyzettől én is visszaesni, bármennyire is próbálok küzdeni ellene), akkor hisztis vagyok. Pedig esküszöm, még akkor sem szólok, csak magamra csukom a fürdőajtót és csendben kisírom magam. Amikor ittas, ez a legjobb, amit tehetek, apu mellett megtanultam, belém ivódott. Ittas emberrel ne vitatkozz, ne szólj semmit, hallgass és számolj el sokáig. Amikor apunál kialakult az alkoholizmus, kicsi voltam, akkor nem fogtam fel így, csak azt láttam, mi történik éppen, akkor még nem voltam képes gyerekként, így átlátni a dolgot, tehát, most sem tudhattam, hogy a páromnál is már talán lehet erről beszélni. Én azt gondoltam, ez annyira az eleje, hogy elegendő, ha kompromisszumot kötünk, ő tartja magát, én is, és majd csak belátja, hogy jobb az élet alkohol nélkül, vagy legalábbis kevesebbel, mint amennyit ő iszik.

2011. dec. 18. 12:28

A leírtak alapján úgy látom, hogy pár dologgal szembe kéne nézned.

Az első, hogy a párod alkoholista függetlenül attól hogy most éppen milyen fázisban van. Emellett azzal is, hogy Te egyedül nem tudsz segíteni rajta és nem Te vagy az oka annak, hogy alkoholistává vált.

Az emberi játszmákról szóló könyv szerintem is hasznos lenne.


3 választásod van.

Az egyik, hogy tovább játszod a szerepedet ebben a "játszmában" és próbálsz megfelelni neki (a külvilág felé mutatva, hogy semmi probléma).

A másik, hogy kilépsz ebből a kapcsolatból, ez annál könnyebb lesz minél hamarabb megteszed. (pl.: januárban)

A harmadik, hogy rábeszéled arra, hogy szakembertől kérjen segítséget. Ha sikerül, akkor hosszú és küzdelmes út áll előtted (pár visszaeséssel tarkítva). Ezt Neked kell tudnod, hogy képes vagy-e végigcsinálni vele...


Láttam több embert is hasonló szituációban (hozzám közelállókat és van személyes tapasztalatom is). Sokszor azt látom, hogy azért nehéz kilépni belőle, mert ez a működés elfogadott példa családon és társadalmon belül is, valamint az alkoholisták sok esetben az intelligens, érzékeny emberekből lesznek. (Sajnos ezt ki is használják és a társ önbizalmát rombolják le, hogy ne tudjon kilépni a kapcsolatból.) Sok nőtől hallottam, hogy azért nem hagyja el alkoholista párját, mert "amúgy" egy nagyon kedves, értékes, intelligens...stb ember.


Neked kell döntened arról, hogy hogyan akarod élni az életed. Érdemes végig venni, hogy mit ad és mit vesz el ez a kapcsolat...

127. b604ee2e66 (válaszként erre: 126. - KeldaLéda)
2011. dec. 18. 12:20

Ráerőszakolni a saját akaratodat egy másik emberre, az mindig bukást eredményez.

Neki kell, saját magában megérnie arra, hogy ne akarjon inni.

Azontúl, hogy masszívan lejön az elbeszélésed alapján, a hozzászólásodból, hogy ennek a férfinak komoly lelki problémái vannak.

Csodálkozom, hogy ezt te nem veszed észre, csak erőszakoskodsz vele.

2011. dec. 18. 12:17
Tegnap este ugye a boltban nem engedtem és nem vettünk piát.Otthon bunkó volt velem,vagy épp "meg sem hallotta" ha kérdeztem,vagy mondtam valamit.Persze tudtam mi a helyzet,de úgy tettem,mintha észre sem venném.Amíg bírtam.Aztán kérdeztem,mi a baja?"Mi?Semmi bajom" Mondom, persze veszem észre.Kértem,mondja el,mert nincs joga gúnyolódni velem,ha meg sem védhetem magam.Mondja el mit tettem,ami szerinte rossz,és azért kiérdemeltem ezt a viselkedést.(Persze tudtam,hogy mi a gond,de ki kellett mondatnom vele a következő miatt:)Azt mondta,"nem értelek miért baj,ha pénteken ittam és ma is innék?!Hétvége van... " A válaszom:Azért mert én fáradt vagyok,éjjel aludnék,mert 4kor kelek,és aludni egy alkohol szagú szobában,horkoló ember mellett nem lehet,ezen kívül,megbeszéltük a pia dolgot,heti egy nap s ha megoldható,nem itthon,legalább a heti 1et tartsd be!Megegyeztünk,kezet ráztunk rá,hát akkor miért is kell ezt minden 7en eljátszani újra,kinőttél már a gy.korból,nem?Fogd fel legközelebb időben,ha kezet rázol valamire! Amúgy,nevetségesnek tartom,de tényleg ezt tettük.Kb 2 hónapja,már nem tudtam mit kitalálni.Kértem rázzunk kezet,tartsa a szavát.Nem ivott tegnap,és nem is aludtam szinte semmit,ma legszivesebben aludnék délután a fözés helyett.
125. spinneli (válaszként erre: 111. - 39694c0c70)
2011. dec. 18. 11:30
Nem is az a lényeg, hogy észreveszi-e, persze, hogy észreveszi, ami ekkor jön az a sokszor sajnos élethosszig tartó játszma.
124. 03e8385f6c (válaszként erre: 88. - 3da8f53e4a)
2011. dec. 18. 10:27

Rólam a szegedi diliosztályon derült ki, hogy nem alkoholista vagyok hanem depressziós - de inkább boldogtalan és kiégett.


Ahogyan írtam már tucatnyi tesztet töltöttem ki, rengeteg vizsgálaton vettem részt és olyan gyógyszerekkel ismerkedhettem meg, amik a Pentagonnál is csak a majomkísérletek fázisában vannak.

A doki azt mondta: Maga mit keres az addiktológián - meg voltam győződve ugyanis, hogy masszív tintanyelő vagyok, kiderült nem:)


A pia volt a katalizátor, van aki embert öl, van aki hisztizik, van aki Xanaxozik és van aki magába roskad.


Én az emberölést kihagytam - azóta is kimegyünk a barátaimmal a tanyára bográcspartit tartani, borozgatunk - és lássatok csodát, semmi bajom!


Nem vitatom, ha egy kényszeres, rögeszmés személyiség és egy magamfajta összeáll, akkor annak nem lesz jó vége, így is lett.


De nekem volt betegségbelátásom, és sikerült feltárni a gondjaim okát - azóta élek és virulok!


Fel a fejjel!

Sandman

123. a0c1361e44 (válaszként erre: 112. - KeldaLéda)
2011. dec. 18. 10:24

Nem nehéz elhinni, hogy meghallod a hangján.

Az én férjem is szokott időnként inni és én is hallom a telefonban is, hogy ivott e. Teljesen más a beszédének a tónusa.


23 éve vagyok férjnél és a férjemnél nem volt gond sosem az ivás. Igaz, hogy csak bulikon iszik és csak ritkán esténként 1-2 sört.

Amikor fiatalabb volt, akkor ha ittas volt, akkor is jó fej és kedves volt. Ahogy "öregszik", valahogy más lesz a piától. Nem lesz agresszív, nem lesz kötekedő, de más lesz, ami engem zavar, így ezt meg is mondtam neki. Ő pedig tudomásul vette. Iszik alkalmanként, de mindig tudja, hogy mennyit ihat. Én szerencsés vagyok ilyen szempontból, mert a férjem ha eljut egy bizonyos állapotig, akkor lefekszik és alszik. Eszébe nem jut, hogy akkor akarjon gyereket nevelni, illetve megbeszélni bármit. Igaz, arra felhívtam a figyelmét még a kezdetekkor, hogy nekem ez nem jön be, így mellőzze a félrészegen nevelést, illetve a probléma megoldását, mert ezeket csak tiszta fejjel lehet.

Ha a párod nem alkalmas erre, akkor bizony meg kell válnod tőle. Látod azt, hogy milyen az élet egy alkoholista mellett, így ne menj bele. Kíméld magad ettől a jövőtől!

122. 31c1daa9fa (válaszként erre: 121. - Vacsa)
2011. dec. 18. 09:42

Osztom. :)

fuu de igaz!

121. vacsa (válaszként erre: 112. - KeldaLéda)
2011. dec. 18. 09:41

Nem nehéz elhinni:) Aki alkoholista mellett nőtt fel, az tényleg egy köszönésből pontosan megmondja mit és mennyit ivott a másik.

Nálam is működik:)

120. vacsa (válaszként erre: 84. - 3da8f53e4a)
2011. dec. 18. 09:35
Ez rettenetes. Örülök hogy túl vagy rajta:)
119. KeldaLéda (válaszként erre: 117. - 39694c0c70)
2011. dec. 18. 08:25
Amikor otthonról eljöttem,az is úgy történt,hogy besokalltam már.No nem úgy átlagosan,hanem akkor már odáig jutottam,hogy apu le.eszett,h nem krumplit,hanem rizst tettem a tányérjára a hus mellé.Ez betette a kaput,szét dobáltam az ebédet a konyhában,kibőgtem magam,összetakarítottan,aztán bepakoltam a cuccaim az egyetlen utazómba és mire anyu hazaért munkából már nem voltam otthon.Nehéz volt vele megértetnem,h most önző vagyok,de nem velük.Idő kellett,de megbékélt,sőt buszke rám,és már nem utasít vissza.ha hazamegyek,h segítsek neki.Hogy mire várok most?Erő kell,most összeroppannék,ha ki kéne állnom,ami rám vár,amikor elküldöm.Csak addig,hogy bírjam ki a lehető legkevesebb feszültséggel!?
118. KeldaLéda (válaszként erre: 114. - 3da8f53e4a)
2011. dec. 18. 08:13
Egyébként,de!Persze,hogy elolvastam,ahogy mindenkiét,én tegnap óta kattog az agyam,szinte hallani... Csak este még főztem,úgy szaladgáltam a géphez,nem tudtam mindenre reagálni.Most dolgozom,telón pötyögni pedig előbb utóbb fájni fog,és lassabb is.jó,h ma nyugis,üzemzavar mentes műszak van (eddig).
117. 39694c0c70 (válaszként erre: 116. - KeldaLéda)
2011. dec. 18. 08:12

Látod-látod!

Rájöttél te magad is a helyes megoldásra! :)

Akkor meg mire vársz?

Csak az időt húzod, amivel a saját esélyeid csökkented.

116. KeldaLéda (válaszként erre: 84. - 3da8f53e4a)
2011. dec. 18. 08:09
Ha soha fel sem vetődött volna bennem,hogy talán nem én vagyok a hibás,akkor is elhagytam volna egyszer,csak később,mert ahogy ismerem magam egyszer eljött volna a pillanat,amikor az mondom "elég,és most önző leszek,és nem érdekel az sem,ha azt mondod,miattam lettél ilyen,miért nem álltál odébb,ha szerinted ennyire nem felelek meg". Csak ugye eddig azt néztem,hogy amúgy meg rendes,a tesóim (főleg a kisebbik )szeretik,bár nagyöcsim már mondta,hogy jo a srác,de csak havernak,meg ha szórakozni vágyik az ember.No meg túl erősnek gondoltam magam,azt képzeltem,hogy visszaváltozik,ha még inkább áldozok érte a többi dolgaimból. De be kell látnom,hogy nem megy.
115. 39694c0c70 (válaszként erre: 112. - KeldaLéda)
2011. dec. 18. 08:06

Bizony, hogy sajnos alkoholista! :(

Igaz ennek fokozatai vannak, amiben ő még csupán az elején tart.

De ha erről önként nem mond le, te csinálhatsz, amit akarsz, ő a vesztébe fog rohanni. :(

114. 3da8f53e4a (válaszként erre: 113. - KeldaLéda)
2011. dec. 18. 06:56
Úgy látom az én kommentjeimet nem olvastad el :(
113. KeldaLéda (válaszként erre: 105. - Spinneli)
2011. dec. 18. 06:33
Van munkája (bár igaz nincs bejtelentve),az anyagiakat közösen rendezzük,habár mióta együtt vagyunk vannak ezzel is gondok,és nehezen tartom a kezemben a pénzügyeket.Ó!Esetleg lehet ez a problémája?De sosem mondja...Ez most fura felismerés.Végülis az ért vettem át mindent a kezembe,mert amíg külön pénzünk volt,a fizuja nagy része "eltűnt" sosem tudtam,hogy mit csinál vele, a megtakarításom meg lassan feléltük,mert ugye nem tudja,"hol a tárcája alja",és ha meg elkölt minden pénzét,ugye az enyem megy el mindenre,és hiába keresek kicsit jobban (de ezért a kicsiért se hétvégém -csak havi 1x),se ünnepnapjaim,most is 15töl 30ig dolgozom egyhuzamban),két embert albi mellett nem tudok eltartani,meg ugye ott a kutyum is,de ha nem lenne se menne.De ha ez a gondja,miért nem módja,na és miért nem látja be,h így legalább kijövünk a pénzből.Meg azt,h hiába vagyunk fiatalok,együtt élünk,fizetnivalóink vannak,terveink (ezek inkább csak voltak)már nem lehet azt az életet csinálni,amit apucinál lehetett.Bár nekem mindig más volt az értékrendem,kezdek rájöni,ahogy arra,h ő bizony nem mondott igazat és nem is vágyik egy felelősségteljes FELNŐTT életre.Én erre vágyom,ezért dolgozom minden téren 4 éve,és kezd összeomlani,amit építkeztem eddig.De tényleg így van-e,és ha igen,miért hazudott,ha azt szerette,ahogy otthon élt?Miért kellettem én?És miért jó neki,hogy tönkretegyen anyagilag és lelkileg.Olyan sok időbe,munkába tellett helyretennem magam,az elmúlt években,nem akarok megkeseredni,25évesen.
2011. dec. 18. 06:04
Bizony,a párom nem alkoholista (szerintem legalábbis még nem az),de az elözményeket tekintve attól tartok,hogy az lesz,ezért kértem mások véleményét.Mert mivel én ebben nőttem fel,hamarabb "ugrok",pöccenek be,de állandó bizonytalanság van bennem,hogy talán nem voltam-e túl elhamarkodott,nem vetítem-e ki az otthoniakat miránk ok nélkül.Ráadásul ő előtte,egyik barátom sem ivott egyáltalán,igy csak a két végletet tapasztaltam,a közteset nem igen,és a családomban tapasztaltak miatt nem tudom,hogy is van ez normálisan.És ugye feleslegesen,pusztán mert túlreagálom a dolgokat nem akarol bántani senkit.Azt gondoltam,csak én nem vagyok oké,amiért ezt nem tartom normálisnak.A helyén szeretném kezelni a dolgokat,de e témában nehéz nekem,a gyerekkorom miatt.Az anyukámtól meg csak nem kérhetek tanácsot,amikor ő együtt van most is apuval,pedig komolyan nem tudom felfogni,hogy nem bolondult még meg,hogy tűnhet még mindig normálisnak a családunk a külső személyeknek.Persze a munkahelyen sem kérdezhetek,mert apa,anya is itt dolgozik,mindenki tudja,de nem beszél róla,én szégyenlem,meg mostanra azt is kezdem szégyelni,hogy szeretem,s szóba állok még vele,de erről meg csak nem tehetek.Különben igen,apumon látszik az ivás,a bőrén,a viselkedésén(akkor is,mikor nem piás éppen),de a jellemén,a szemein mindenen.És mégha furán is hangzik,de ha kijön a kocsmából az arcáról azt is meg tudom mondani,h a sör mellé,körtét ivott-e avagy szilvát(utóbbit akkor issza,ha nincs körte,de azt nem szereti(!),másképpen is fintorog tőle), ha hívom telón,már a köszönéséből is tudom,hogy csak 1 sört ivott-e vagy 2.Nehéz elhinni,ugye?Pedig ez így van.De az egy sört,vagy akár csak egy pohárnyit a páromról is megállapítom,még telón keresztül is,akkor is ha éppen előtte evett és a szokásosnál is jobban viseli azt az egyet is.De hangsúlyozom,a gyerekkorom miatt nehezen találom a mérleget,nehéz a legjobb módon felismernem és kezelnem a témát,ezért kértem segítséget tőletek,mert hisztis leány sem akarok lenni,és ha nehezen is viselem,de az a normális,amit én magamtól nem is gondolok annak,akkor mindent meg kell tennem azért,hogy megtanuljam kezelni magamban a dolgot,ha meg valóban nem normális, akkor e szempontból nem az én felfogásommal van a nagy gond,és ennek tudatában nem fogok lelkifurdalást érezni.
111. 39694c0c70 (válaszként erre: 109. - Spinneli)
2011. dec. 18. 00:00

(ezt viszont már se megerősíteni nem tudom, se cáfolni, mert nincsenek adataim arról, hogy hány alkoholista családban felnőtt ember választ pontosan ilyen társat magának)

(abban viszont, talán, igazam van, hogy aki az ivászatot, zugivást, a részegséget, a kézremegést, a pia szagát, a másnaposságot, vagy akár az egy hete elfogyasztott szesznek a bőrön keresztül kipárolgó szagát ismerik, azt nem lehet átverni)

(nekem is volt ilyen kollégám a régi cégnél)

(Isten nyugosztalja, ha nem ivott egy-két hétig, akkor is éreztük, ha csak a folyosón végigment, hogy ő járhatott arra)

110. 39694c0c70 (válaszként erre: 108. - Spinneli)
2011. dec. 17. 23:55

OK.

Valóban figyelmetlen voltam. Tévedtem.

1 2 3 4 5 6 7 8 9

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook