Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Nem viselem jól, hogy a párom alkoholt iszik és nem tudom, ezt hogy kezeljem. Adjatok tanácsot, kérlek! fórum

Nem viselem jól, hogy a párom alkoholt iszik és nem tudom, ezt hogy kezeljem. Adjatok tanácsot, kérlek! (beszélgetős fórum)

1 2 3 4 5 6 7 8 9
49. 07c4794583 (válaszként erre: 46. - 6b006fc769)
2011. dec. 17. 16:39

Egy barátnőmnek most adtam ajándékba, ő három éve kínlódik egy eszméletlen pasassal, az nem 1-2 sört iszik meg, hanem ilyen reggelig képes vedelni a különböbő krimókban, ráadásul nem is akármilyen krimókban, hanem ahol lányok vannak, azokat "barátnőinek" tartja (mármint szerinte barátkoznak), szóval elképesztő figura.. ha meg olyanja van, 180 fokot fordul, főz a barátnőmre meg a gyerekeire, egy tündér tud lenni, persze hét hétben egyszer. Ilyen érzelmi terrort életemben nem láttam. És a barátnőm nem buta lány, de mégse bír ebből a csapdából szabadulni.

Én ugyan nem vágom a pasi sármját, de ő fülig belé van bolondulva.

48. KeldaLéda (válaszként erre: 38. - Vacsa)
2011. dec. 17. 16:36
Ez nagyon összetett dolog és sok mindent magába foglal. De ha nem azért szeretem, mert az apám, akkor azt mondom: szeretem, mert a sok keserűség ellenére, próbálkozik. Sok minden van, ami miatt apa iszik. Fura család az övék, az apai nagymamám, egy rendkívül önző ember és nagyon ért ahhoz, befolyásoljon embereket. Főként a családját. Az apai nagypapám 51 évesen meghalt, nem is ismerhettem ( :( ), és a család meséi után azt gondolom, a mamám keze igencsak benne van, mármint sokat hajtotta a papámat, bántotta, volt, hogy meg is verte. A papám meghalt, felnőttként apám és az öccse (keresztapám) következett a sorban. Apám menekült, kereszt is menekült. De a mama keze odaért mindenhova, még emlékszem, mikor anya dolgozott, átjött mama rendszeresen, hozta a bort apunak és ment a csutymuty, az ilyen alkalmak után apu mindig megváltozott, aztán ez az állapot állandósult és az ivás is. Keresztéknél ugyanz volt, ők elváltak, majd a keresztapám egyre többet ivott, a mama hergelte a gyerekei llen, meg hogy neki nem segít senki, itt hagyták a fiai stb. Majd keresztapa 38 évesen meghalt agyvérzésben, ahogy a papám 51 évesen szintén abban halt meg. Apum ma 52 éves. Odavan lelkileg, idegileg, a támasz mg van neki, de sokat nem ér. Anyut én sem értem, hogy bírhatott ki ennyit... szerintem nem bírja sokáig, el fog válni (bár én ezt gondolom kb 6 éve...) Szóval, kűzd az apám, de nem elég erős, nincs elég akarat, és a mama ellen nehéz... Én 3 éve nem megyek a mamámhoz, mióta azt mondta, egy senki vagyok és leszek, mert nem végeztem el a főiskolát. Bár, azt azért nem akarom tovább firtatni, miért szeretem az apukámat...
47. 6b006fc769 (válaszként erre: 42. - E16fe97baf)
2011. dec. 17. 16:35
az bizony:))
46. 6b006fc769 (válaszként erre: 45. - 07c4794583)
2011. dec. 17. 16:35
Én komolyan középiskolában kötelezővé tenném.
45. 07c4794583 (válaszként erre: 35. - 6b006fc769)
2011. dec. 17. 16:33
Ez Eric Berne "Emberi játszmák" című könyve, a topiknyitónak kötelezővé tenném.
44. csajszika890721 (válaszként erre: 39. - KeldaLéda)
2011. dec. 17. 16:31
Komolytalan hozzád.
43. csajszika890721 (válaszként erre: 1. - KeldaLéda)
2011. dec. 17. 16:27

Szia!


Ne legyél egy ilyen férfival! Téged zavar,hogy iszik. Ezzel sosem fogsz "megbékélni". Egyébként az én apám is ivott, de nálunk különmentek a szülők, és örültünk neki a testvéreimmel. Éppen ezért, nem akartam, és nem is akarok magamnak olyan férfit, aki alkoholizál, kivéve, szülinap, vagy összejövetelek. A párom ilyen. Sosem láttam még berúgva a 3 év alatt, esetleg csak becsípve, de akkor sem kötekedett, vagy beszélt csúnyán. Szóval az sem mindegy kire milyen hatással van az alkohol, és mennyi az a mennyiség, ami a fejébe száll... De én eleve a szagtól is rosszul lennék, sosem felejtem el az apám szemeit, mikor részeg volt. Utáltam! És nem tudnék, és nem is akarok így élni, hogy ezt lássam még a páromon is! Próbálj meg vele beszélni, de gondolom próbáltad már, vagy szakíts vele, hátha észhez tér, nem akarlak elkeseríteni, de szerintem nem fog lemondani az alkoholról, sőt lehet még többet fog inni, mert ez bizony úgy van, mindig van ok inni, vagy azért, mert sz_r az élet, vagy azért, mert hú de boldogság van...

2011. dec. 17. 16:23
Eric Berne nagyon jó fej!
41. 6ee0ffb012 (válaszként erre: 39. - KeldaLéda)
2011. dec. 17. 16:21
Pedig sokat segítene,ha kimondanád,amit amúgy is tudsz!Az meg,hogy a sörét sem tudna fizetni,ha nem lenne veled????No comment!
40. 6ee0ffb012 (válaszként erre: 34. - KeldaLéda)
2011. dec. 17. 16:20

Én nem szégyellem,gyűlölöm az apámat,azért ahogy velünk és anyuval bánt!Az alkohol egy dühöngő állatot csinált belőle.Utáltam és utálni is fogom!Nem érdekel,hogy mégis csak az apám.... Bár ne lenne az!!!

Az alkoholizmussal nem lehet együtt élni!

39. KeldaLéda (válaszként erre: 33. - Garamond)
2011. dec. 17. 16:20
Jajj, csak ne sajnálj, kérlek, attól csak rosszabbul érzem magam .. :)Én nélküle is jól elboldogulok, ezt ő is tudja. Van munkám, és bár albiban lakunk (én bérlem a lakást), és fenn tudom tartani egyedül is. Mióta elköltöztem otthonról, egymagam vagyok a lábamon, nem támaszt senki, legalábbis anyagilag nem. Ő viszont nem lenne meg egyedül, 29 éves, de énhozzám az apjától költözött ide, ahol nem kellett besegítenie a háztartásba, csak a kutyáját kellett ellátnia. Semmije nem volt, míg nekem már kocsim, motorom, bútoraim, mindenem. Persze, én ezzel nem foglalkoztam akkor, hisz szerettem, de mostanság kezdem felismerni mindazt, ami eddig is ott mocorgott bennem, de nem láttam. A söreit sem bírná finanszírozni, ha nem velem lakna, hanem egyedül. Csak valahogy olyan nehéz ezt elhinnem, beismernem, hogy talán nem én vagyok neki fontos, hanem ... ki se bírom mondani... :(
38. vacsa
2011. dec. 17. 16:16

"így is imádom őt, hisz az apám"


Ez ilyen egyszerű lenne?

Ivott apu (meghalt 42 évesen) ivott anyu új férje (ő is meghalt) és ivott anyu is. Állítólag már nem iszik. Én nem tudom megbocsátani a gyerekkoromat. Imádni mert az anyám. Szeretni se'. Látni se'.

37. 5ec39b58ee (válaszként erre: 34. - KeldaLéda)
2011. dec. 17. 16:15
Volt, amikor ő vezetett (mert ugye a nők nem tudnak "normálisan" vezetni), és akkor is ivott.
36. 5ec39b58ee (válaszként erre: 26. - KeldaLéda)
2011. dec. 17. 16:13

Hát, ettől nagyobb "segítőkészséget" is el tudok képzelni. Főleg nem későbbi felhánytorgatással.

Ő is ott lakik, nem?

Akkor rá is mosol, és hol van az megírva, hogy neked kell kiteregetni?

Mit csinál egyébként munka után?

Ha unatkozik, mert te tanulsz ÉS dolgozol, akkor töltse ki értelmesen az életét- és erre nem az egyetlen lehetőség a sör(meg a bor...)

35. 6b006fc769 (válaszként erre: 26. - KeldaLéda)
2011. dec. 17. 16:13

Mi ez?

Lerakta az alapokat egy életen át tartó "alkoholista" játszmához.


Idekopizom azt, amit találtam és egyet is értek vele:


"Eric Berne talán legszemléletesebben az alkoholista játszmáját mutatja be magyarul is megjelent Emberi játszmák c. könyvében. A szerző első hallásra talán meglepő állítása szerint az alkoholista játszmájában nem az alkohol a legfontosabb tényező. Többnyire egy kétszemélyes "darabról" van szó, amelyben a főszerep az Alkoholistáé, akinek mindig van egy "Üldözője", egyben "Megmentője" - rendszerint a házastársa. A feleség kezdetben megadóan tűri, hogy a részegen hazatérő férj összerondítsa a lakást, később azt is, hogy megverje. Másnap reggel korholja gyalázatos életmódjáért, természetesen eredménytelenül. A későbbi fázisokban, ami gyakran az alkoholista szervi leromlásával jár együtt, a korholás, megbocsátás, fenyegetés, tűrés már összecsúszik, de a játszma változatlanul megmarad, és természetesen a férj tovább iszik.A két főszereplő nyeresége - ami minden játszmára jellemző - abból adódik, hogy a férj folyamatosan képes kiváltani és fenntartani egy nagyon intenzív érzelmekkel teli helyzetet. Neki leginkább erre van szüksége. Igazából nem vagy nem csak az alkohol okozta élvezetéért iszik, hanem - bár nem tud róla - azért a helyzetért, amelyben a felesége kizárólag vele foglalkozik. Gyanítható, hogy a feleség oldaláról is hasonló motívum játszhat szerepet, amiért eltűri a megaláztatásokat. Ha ugyanis belátná, hogy férjét ezzel nem lehet "megmenteni", és kilépne a játszmából (olykor a házasságból), valószínűleg nem az következne be, amire hivatkozik. Ha a férj nagyivó, de még nem igazi alkoholista, még az is előfordulhat, hogy el tudja hagyni az alkoholt. Ha azonban valódi alkoholistával van dolgunk, akkor ő hathatós külső segítség nélkül már nem képes elhagyni az ivást, akkor sem, ha rájön a probléma gyökerére. Az alkoholizmussal való szembesülés azonban mindenképp az első nagy jelentőségű lépés, ami nélkül a megoldásra esély sincs. Eric Berne szerint a játszma főszereplője az alkoholista, aki személyiségének Gyermek-részével nap mint nap kikényszeríti házastársából a reakciót a magatartásából sugárzó kérdésre: "Lássuk, meg tudsz-e állítani a lejtőn?" A feleség erre mindig Szülőként reagál: "Abba kell hagynod, különben". A férj állandóan provokálja a feleséget, aki erre vádakkal vagy megbocsátással reagál. Az sem oldaná meg a problémát, ha nem venne tudomást párja alkoholizálásáról, ezzel ugyanis haragot vagy agressziót váltana ki a férjből. Neki egyenesen szüksége van a feleség felháborodására, vádaskodására, kétségbeesésére, majd megbocsátására ahhoz, hogy az érzelmi háztartása egyensúlyba kerüljön."


forrás: [link]

szerző:Pusztai Éva



szerintem menekülj...

34. KeldaLéda (válaszként erre: 25. - 5ec39b58ee)
2011. dec. 17. 16:11
Mintha, csak anya és apa történetét írtad volna le! Emlékszem, mikor rokonokhoz mentünk, anya folyamatos műszakban dolgozott, alig volt pihenőnapja, így egy éjjeles műszakja után mentünk, reggel, ahogy hazaért. Mondanom sem kell, ő vezetett közel 200 km-t, míg apu a sörét szorongatva osztotta az okosságokat, öcsivel csak hallgattunk hátul, levegőt is alig mertünk venni, nehogy apu felhúzza magát. Az a legszomorúbb, hogy így is imádom őt, hisz az apám, pedig sokat bántott, nagyrészt miatta jöttem el otthonról. De ennek is így kellett lennie, dolgozom és, hogy meglegyen az, ami miatt bántott, tanulok is.
33. garamond (válaszként erre: 26. - KeldaLéda)
2011. dec. 17. 16:11

Hát ez akármi is lehetett, talán egy félreértés kicsit megingatta és magába szállt, vagy eljátszott a gondolattal, mi lenne, ha más lenne helyetted. Tudod, az ember mindenen agyal folyton.

Nem tudok mást mondani, Te nem fogsz tudni változtatni, olyan ez, mint a fóbia. Attól vagy beteg, hogy ő iszik, idővel pedig ez még rosszabb lesz, ha nem változik. Nagyon sar, sajnállak...

32. vacsa (válaszként erre: 26. - KeldaLéda)
2011. dec. 17. 16:11

A piások imádnak zsarolni. Most még úgy érzi nyeregben van... Aztán jön a lelki terror, öngyilkossággal fenyegetőzés. Mindegy mennyi pozitív dolgot tesz, menyi jó tulajdonsága van. A pia egy idő után minden jót kiöl... Sejtheted mi marad...


Fiatal vagy még. Hagyd el. Mielőbb.

31. 5ec39b58ee (válaszként erre: 21. - 39694c0c70)
2011. dec. 17. 16:08

Még ha a partner egy időközben magát elhanyagoló "házisárkánnyá" is válik, akkor sem ok ez arra, hogy valaki a mámorba meneküljön.


Ez szerintem tipikus férfi hozzáállás, hogy a férfiaknak azért "kell" inniuk, kocsmázniuk, "barátokkal" kiruccanniuk, mert meg nem értettek, a párjuk nem társuk lelki értelemben, mert ki kell a gőzt engedni,stb....

2011. dec. 17. 16:08

Amit a gyerekkorodról írtál,az tisztára olyan,mintha én írtam volna.Sajnos nálunk voltak keményebb dolgok is,talán anyukám betegsége is apámra vezethető vissza.Aztán én hülye,hozzámentem egy olyan emberhez,aki detto,mint apám.Illetve eleinte nem.

A mostani párom is megiszik mindennap 1-2 (néha 3-4) sört is,de rajta nem látszik.Eszik rendesen mellette,pihen eleget.Ha durva lenne a helyzet,szóba sem állok vele!!Neked is azt mondom,ha teheted,hagyd ott mielőbb!!!!Inkább vagyok olyan,aki mindenáron ment egy kapcsolatot,de ebből -tudom- jó soha nem fog már kisülni. :(((

2011. dec. 17. 16:07
Milyen tanácsot lehet itt lakni.Szakíts vele,lépj le.
2011. dec. 17. 16:07

Én sem viselném jól.

Itt mindenképp baj van, vagy vele, vagy mindkettőtökkel -azaz azzal, ahogy egymáshoz viszonyultok.

Nem hiszem, hogy le tudod egymagad szoktatni, főleg, hogy nem hiszi el, hogy nem normális dolog heti többször beinni.

Én lépnék. Le.

27. 39694c0c70 (válaszként erre: 22. - Aniko.k)
2011. dec. 17. 16:05
Azon kevesek közé tartozol, akiknek nincsen szükségük arra, hogy "túlmagyarázzam" a dolgot, anélkül is érted. :))
26. KeldaLéda (válaszként erre: 15. - Garamond)
2011. dec. 17. 16:05
Nagyjából 1 évig azt gondoltam elég erős. Az alkoholt leszámítva, fantasztikus ember, segítőkész nagyon rendes, bár jó ideje, bármiben segít nekem, pl leviszi a kutyusom, ha suliban vagyok, vagy dolgozom, biztos, hogy később felemlegeti, ahogy azt is, ha a nagy futás (kicsit sokat vállaltam mostanság magamra) közepette, néha ő teregetett ki. Az elmúlt 2-3 hónapban kezdtem el igazából felismerni, hogy ez akkor sem normális így, és én hiába próbálkozom azzal, hogy beszélgessünk többet, vagy még jobban a kedvében járjak és eleget tegyek az elvárásainak mindig, ha 2 napig tart a csoda. Talán túl biztos bennem? Két napja történt, hogy hazaértem munkából és fura hangulatban volt. Felhozott nekem régi kapcsolatokat (nem mintha sok lett volna- nekem legalábbis őelőtte 2 volt) beszélt butaságokat és kérdezte, szeretem-e, sajnálnám-e, ha elveszíteném? Mondtam, igen, nagyon szeretlek és sajnálnám, ha vége lenne. Semmi reakció, csak egy fura vigyor. Kérdeztem, ő is így van-e ezzel, a válasz: Szeretsz engem, szóval nem fogsz itt hagyni. Most ez akkor mi?
25. 5ec39b58ee (válaszként erre: 16. - KeldaLéda)
2011. dec. 17. 16:03

Igazad van, én sem adok ajándékba sem senkinek alkoholt.

Idehaza nagy ritkán kínálunk meg valakit, mert azért az "illendőség kedvéért" van itthon minden, de mi nem iszunk soha.


A volt férjemnél én is végigéltem ezt, a végén már a napi 4-5, hétvégén a napi 10-12 néha 20-22 sörig jutott, és meg volt győződve, hogy neki semmi problémája. Ő is agresszív és kötekedő lett.

Ha valahova elutaztunk, mindig 1-2 dobozos sör paletta (24-es rakat) volt berakva vésztartaléknak, és a vezetésnél is volt egy nyitva mindig egy mellette, hogy "ne unatkozzon". Vele én is elkezdtem inni, nem kívánom senkinek azt az érzést. Szerencsére még időben kiszálltam.


Az élettársam felesége 10 évvel ezelőtt alkohol miatti vérszegénységben halt meg 40 évesen.


Szóval időben döntsél.

24. late (válaszként erre: 1. - KeldaLéda)
2011. dec. 17. 16:02

Én 30 éve várok arra, hogy majd megváltozik , de csak rosszabb. Vártam, amikor léphettem volna (volt munkám és erőm) hittem az ígéreteknek .

Te ne higgy, ha teheted még most lépj.

23. e16fe97baf (válaszként erre: 12. - KeldaLéda)
2011. dec. 17. 16:01
nem kell vele és a söreivel élned...ha nem akar magával és a te érzéseiddel foglalkozni nincs más minthogy hagyd őt!
22. aniko.k (válaszként erre: 10. - 39694c0c70)
2011. dec. 17. 16:01
Miert van az hogy elolvasom a hozzaszolast es arra gondolok, ez az ember nem "hulye", marmint aki a kommentet irta, aztan nezem a nevet hozza : AL_fa ! Latod, ezert szeretlek ennyire :)
21. 39694c0c70 (válaszként erre: 18. - 5ec39b58ee)
2011. dec. 17. 16:00

Azért annak általában nyomós oka tud lenni, ha valakinek a kocsma előbbre valóvá válik, mint az otthona.

Ez ilyen esetben már két emberen múlik, ezért kell neki is elgondolkodnia.

2011. dec. 17. 15:59
Próbáld ki hogy elhagyod,mond meg neki,hogy te ezt nem tudod elfogadni,neked ez sok,és várd meg mit lép,még megteheted!!!
1 2 3 4 5 6 7 8 9

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook