Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Nem vetettem el a gyerekemet az apa és anyám kívánságára, most meg a szülés előtt egyedül maradtam vele fórum

Nem vetettem el a gyerekemet az apa és anyám kívánságára, most meg a szülés előtt egyedül maradtam vele (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ❯❯
36. rika32 (válaszként erre: 34. - T_marcsi)
2012. júl. 26. 12:01
Így van!
35. EsztyMorgan (válaszként erre: 33. - Bea0124)
2012. júl. 26. 12:01
Hát akkor már mindjárt szül... milyen abortuszról beszél akkor? Ahhoz már késő. Inkább adja örökbe akkor, rengeteg család van, ahol tárt karokkal fogadnának egy kisbabát.
2012. júl. 26. 11:59
Nekem 2 kisfiam van, de nem adnám őket semmi pénzért. Viszont nagyon sok olyan családot látok a környezetemben, ahol muszájból nevelik a gyereket, mert besikerült, totál felészületlenek a szülei, lelkileg 3 évesen tiszta roncsok a kicsik, nem kapnak figyelmet, szeretet. Nekik inkább szerető családban lenne a helyük, hiszen minden gyerek megérdemli, hogy olyan szüleik legyenek, akik mindenüket odaadnák értük. Így ha a topikindító nem kész az anyaságra, esetleg más körülmények teszik lehetetlenné a későbbi szoros kötődést, törődést, odafigyelést, akkor inkább (utáljatok-gyűlöljetek hogy ezt leírom), de adja olyan családnak a kicsit, ahol már nagyon vágynak gyerkőcre, és mindent megadnának neki. Nem a vértől lesz család a család, és anya az anya, hanem az érzésektől, és a kötődéstől.
2012. júl. 26. 11:58

Kicsit utána olvasva a hozzászólásaiba ki derül hogy hogy hogy30éves első gyermeket váró aki július végére van kiírva.


Nagyon sajnálom hogy így érzed,én el sem tudom képzelni hogy valaki a szülés előtt ilyent mondjon a pocakjában növekvő babára.

De eleve nem szülnék az anyám és párom végett.

Sőt akkor sem ha csak én akarnám.Úgy gondolom ehhez két ember kell.

A párod már ha lehet rá ilyet mondani szégyellje magát anyukád meg annál inkább.

Igaz nem tudom hogy miért van ez hogy miért nincsenek melletted.Esetleg ha leírnád...


Remélem hogy a baba a legjobbat kapja majd.Mert ő az aki igazán nem tehet semmiről.

32. fireworks9 (válaszként erre: 1. - C1be9e6e0c)
2012. júl. 26. 11:56

Nincs jó vagy rossz döntés. Akárhogy dönt az ember, mindig lesz pozitív és negatív következmény is.

Azt hiszem, most azon kellene gondolkodni, hogy hol fogtok lakni, mennyi pénzed van, illetve milyen támogatások illetnek meg. Utána végig kell gondolnod, kik azok, akik segíteni tudnak neked, szüleid, testvéreid, rokonok, barátok.

31. rika32
2012. júl. 26. 11:56

Én úgy veszem le a szavaiból, hogy nem kell neki a baba, de már nincs módja elvetetni...


Hát akkor lehet tényleg az örökbeadás a legjobb megoldás. Kell keresni egy alapítványt, és segítenek egy olyan családot találni neki, ahol szeretik és vágynak rá és nem fogják őt hibáztatni életük végéig, hogy miatta rontották el az életüket..


Kedves kérdező...az életedet nem a baba rontotta el, hanem te magad...már boccs

2012. júl. 26. 11:54
és hol a topiknyitó??? Bírom az ilyet :(
29. 9f86e86d50 (válaszként erre: 19. - Locsi)
2012. júl. 26. 11:53

Valóban a gyerek issza meg a levét, de ha az anyuka tette volna akkor nem lenne ez a kilenc hónapos "ajándék". Viszont anyuka most "terhes", és ez a GOND, mert számára a gyermek nem áldás...

Ezen nem lehet egyszerűen változtatni, viszont ha abból kiindulunk, hogy az "anyám kívánsága, egyedül maradtam" egy felesleges családi kör.

Sajnos meg nem értett lányokból sok van. Vajon ez esetben beszélhetünk-e nőről?

Talán 29 ha a neve melletti számból indulunk ki, de akkor Neki elvileg Nőnek kellene lennie.

Egy nőnek meg van tartása stb. Elvileg. Sajnos a gyakorlat mind női min férfi összképben nem a megfelelő tendenciát mutatja.

Majd ha egy kisit többet locsi-fecsizik Mónika a dologról, akkor okosabbak leszünk.

28. 038710e7da (válaszként erre: 3. - Szerénke83)
2012. júl. 26. 11:53
Mivel totál egyedül van, nincs is más, akit szerethetne :P
27. 038710e7da (válaszként erre: 1. - C1be9e6e0c)
2012. júl. 26. 11:53
Az apuka és anyád (neki főleg mi köze hozzá) kívánsága? Te lenni felnőtt ember?
26. csgybzs (válaszként erre: 24. - Szerénke83)
2012. júl. 26. 11:49
Kemény lehet. Én begolyóznék az tuti. Mondjuk ha ennyire nem lennék biztos benne, akkor meg se tartottam volna... :S
25. a14deb9047 (válaszként erre: 11. - Judit1109)
2012. júl. 26. 11:49
Csatlakozom... tulajdonképpen gyűlölöd most ezt a kis jövevényt, aki nem tehet arról, hogy két ember összehozta... Add örökbe... sokan állnak sorba... és sok-sok szeretet van bennük ismeretlenül is.
24. Szerénke83 (válaszként erre: 22. - Csgybzs)
2012. júl. 26. 11:48

Az

de ha jól láttam a fórumindító hölgy már 1 hónapja érdeklődött az örökbeadásról

23. 328aadd89f (válaszként erre: 1. - C1be9e6e0c)
2012. júl. 26. 11:48
Írnál bővebben a helyzetedről?
22. csgybzs (válaszként erre: 20. - Szerénke83)
2012. júl. 26. 11:47

Ja, az első hsz-nél nem volt teljesen konkrét a dátum. Jogos.

Hát, ez a megoldhatatlanul sz.r helyzet mindenkinek. :S

21. 34c48a3825 (válaszként erre: 1. - C1be9e6e0c)
2012. júl. 26. 11:45

Ha jól értem, szigorúan elméletben ellenzed csak az abortuszt, de a saját életedben nem, viszont már kicsúsztál a határidőből.


A pasid amíg veled volt, addig nem volt életed elrontása a gyerek, de most már, hogy elhagyott, tönkretette az egész életedet?


Ha jól értelek, akkor sajnálom a még meg nem született gyerekedet, aki az életed megrontója, de mégis megszülöd, mert már nincs más út.


Ha rosszul értelek, akkor kérlek, világosíts fel és akkor elnézést kérek tőled.

20. Szerénke83 (válaszként erre: 18. - Csgybzs)
2012. júl. 26. 11:43

Elvetetni?

Szülés előtt???

19. locsi
2012. júl. 26. 11:43
Ha ő aggódik,hogy milesz vele egyedül,akkor gondolom nem a legjobbak a körülmények.De ha talán bővebben írna valamit,nem találgatnánk a helyzetről össze - vissza.De azért na legyünk álszentek.Tudjuk nagyon jól,ha valami nincs rendbe a családba,legjobban agyerek issza meg a levét.És valóban,ha nyomorognak,ketten nyomorognak.
2012. júl. 26. 11:42

Ha még időben vagy szerintem inkább vetesd el, mert ezek az érzések csak felerősödnek később és senkinek sem lesz jó....

A megszülés utáni lepasszolást nem ajánlom, mert kihordani, megszülni nagyon nehéz, és utána lemondani róla még nehezebb.

17. 9f86e86d50 (válaszként erre: 1. - C1be9e6e0c)
2012. júl. 26. 11:39

Kedves Moncsi!


Most úgy írok Neked mint a húgomnak. Főleg, hogy van és Őt is Móninak hívják, 22 éves és van három gyermeke.

Nem tudom Te hány éves vagy, és azt sem hogy ez miféle kérés volt édesanyádtól és a "párodtól".

Azt sem tudom mit értesz azon, hogy szülés előtt egyedül maradtál vele. Tehát elhagyott a "filteres csávó"?

(Azt már meg sem merem kérdezni, hogyan védekeztetek.)

Egy dolog van, jönni fog a bébi és akarod. Akkor ezt célszerű tényként kezelni.

"Eső után köpönyeg!"


Szóval ne azt kérdezd szerintem másoktól, hogy Ők hogyan döntenének mert az a válasz számodra sosem lesz kielégítő. Ők Ők, te meg Te vagy.

Ha nem szeretnéd a kicsit, még akkor is megszülheted és van alternatív lehetőség hogy:

- Gyermekotthonba adod.

- Keresel örökbefogadó szülőket. (Ezért van aki fizet is.)


Félre ne érts, ezek csak akkor megoldások, ha azt érzed az életedet valóban elrontottad, és ezt a keserű maszlagot tálalnád állandóan a felnövő kicsinek.

2012. júl. 26. 11:38
Szerintem jól döntöttél. Kisgyermek sok örömet ,boldogságot ad.Még az is meglehet hogy anyukád szíve is meglágyul amint meglássa unokáját. Ha akkor nem lágyul meg a szíve akkor nem igazi édesanya.Bocs hogy ez véleményem.
2012. júl. 26. 11:38
A gyerek nem fogja tönkre tenni csak megváltoztatja az életedet, rajtad is mulik nagyon hogy mennyire és hogy hogyan alakítod az életeteket.
14. egypt (válaszként erre: 11. - Judit1109)
2012. júl. 26. 11:38
Ezt te két mondat alapján eldöntötted?
13. egypt (válaszként erre: 9. - A6d5a14c21)
2012. júl. 26. 11:37

Sok embernek nehéz, de bárkinek jobbra fordulhat a sorsa és fordítva.

Egyáltalán nem biztos, hogy anyagi jellegű problémái vannak, más okokból is el lehet keseredve az ember.

2012. júl. 26. 11:36
Szerintem ez nem feltétlenül következik a leírtakból Bunny
2012. júl. 26. 11:36
Érdekes hozzáállás, de te totál nem vagy felkészülve a gyerekre. Inkább add örökbe, mert bocs, de semmi jót nem nézek ki belőled!
10. egypt (válaszként erre: 1. - C1be9e6e0c)
2012. júl. 26. 11:35

Én sem vagyok abortusz-párti, szerintem egy gyerek nem valami használati tárgy vagy bútordarab, hogy kell, nem kell... Mégis csak egy életről van szó.

Én örülök, hogy megtartottad és becsüllek érte.

Miért érzed úgy, hogy tönkrement emiatt az életed és miért vagy elkeseredve?

9. a6d5a14c21 (válaszként erre: 6. - Egypt)
2012. júl. 26. 11:35
Nem veszem sehonnan, de ha kétségbe van esve, hogy egyedül maradt, és, hogy tönkre tette az életét, akkor gondolom nem az a problémája, hogy dúskál a pénzben és nehéz egyedül dönteni, hogy milyen színű legyen a gyerekszoba fala...
2012. júl. 26. 11:35

Moncsy nem biztos, hogy tönkre tetted az életed, most elkeseredett, és csalódott vagy jogosan, a hormonok is tombolnak benned.


Majd amikor a karodban tartod, és egymás szemébe néztek, nem hiszem, hogy ezt a gondolatot fog eszedbe jutni, hogy elrontottad az életed. :)


Nehéz most Neked, de biztos megoldódik minden, mint ahogy szinte minden ember életében vannak hatalmas hullámvölgyek.

7. Szerénke83 (válaszként erre: 4. - A6d5a14c21)
2012. júl. 26. 11:34

Nem ismerem a részleteket ennyire, te lehet képben vagy az életével.

Az eddigiekből ez nem derült ki.

❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook