Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Nem vágyom gyerekre. fórum

Nem vágyom gyerekre. (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 ... ❯❯
201. c19f5f79fa (válaszként erre: 22. - Dorottya84)
2009. júl. 2. 09:44

Teljes mértékben egyet értek veled.Ez így van!!

Soha nincs jó idő,mindig akkor dől el milyen anyává válsz amikor ott van a kis élet a kezedben.Sokan vágynak rá mégis pocsék anyák és sokan nem vágytak csak becsúszott stb...mégis nagyon boldogok.

200. df2a740c00 (válaszként erre: 198. - Erikpipi)
2009. júl. 2. 09:42
Ez így igaz.
199. 40163fd81d (válaszként erre: 191. - Samsam)
2009. júl. 2. 09:42

Igen:))

Minden és mindenki azt sugallja ,milyennek KELLENE lennünk,és nagy bátorság olyannak lenni ,amilyenek vagyunk,de csak amiatt,mert nehéz megértetni másokkal,hogy nem úgy gondolkodunk ,mint ők,és azért is mert ők nem elég bátrak önmaguk lenni,így nagyon iritáló számukra ,ha egyéniséggel találkoznak:))))

2009. júl. 2. 09:41
Azt gondolom, egyáltalán nem gond, hogy nem vágysz gyermekre. A te döntésed, és ha neked így kerek a világ, akkor az a legjobb döntés:)
197. df2a740c00 (válaszként erre: 189. - Ében11)
2009. júl. 2. 09:41
Sajnos hoszonévesekkel is előfordul, hogy nem egészséges a babájuk. Az, hogy neked nem természetes 30 után szülni, másokra nézve semmit nem kell, hogy jelentsen.
196. ében11 (válaszként erre: 136. - Tenkne_helga)
2009. júl. 2. 09:40
igen általában a 9 hónap elég, hogy valaki felkészüljön a babához.sajnos én látok olyat is amikor mégsem jön össze a nagy anyai érzés,mondjuk a gyerek már 2-3 hós és unja a szopiztatást,unja az otthonlétet, és hagyná az egészet a francba-meg is teszi, hogy napokig haza sem megy-ő egy idősebb megértem az anyaságra típus(?),lehet hogy ő sosem mondta ki nem való neki az anyaság-ezt előre nem lehet eldönteni-ez a gyakorlatban igazolódik be.
195. erikpipi (válaszként erre: 189. - Ében11)
2009. júl. 2. 09:40

".nekem nem természetes hogy az első babát 30-40 évesen szülik.közben a doki védőnő azon izgul egészséges lesz-e a baba.l"-ne aggódj, nem izgul jobban, mint egy 20 évesnél. 45-ig simán belefér a gyerek, ha a szülő egészséges.

"csak sajnos a petesejtjeink öregszenek(ezen nem tudunk változtatni)-ez kívülről nem látszik-csak majd a terhesgondozáson fogják mondani."-nekem nem mondták. egyébként egy szülés 5 év mínusz, ezt mondta az orvos.

Hát igazad van. Ahogy megszületünk máris öregszünk:)

194. samsam (válaszként erre: 190. - Rózi70)
2009. júl. 2. 09:39
juj, nem személyeskedni vagy kötözködni akarok, de mi marad ki a gyerekes szülő életéből? (de tényleg) csak azért kérdezem, mert nekem minden megvan, amit régen csináltam, a baba pedig az újdonság - remélem nem érted félre. nem is adnék fel a régi életemből semmit, szinte mindent lehet a babával is csinálni.
193. rózi70 (válaszként erre: 187. - Tenkne_helga)
2009. júl. 2. 09:39
Ha nem érted, hát nem érted meg. Attól még tudomásul veheted, hogy ő így döntött. Ahogy mondjuk más(ő), tudomásul veszi, hogy te pedig a gyerek mellett döntöttél. Nem kell megérteni...., elfogadni kell.
192. 8c8f9343f6 (válaszként erre: 185. - Tenkne_helga)
2009. júl. 2. 09:38

Én nem írtam Neked semmit, mégis hideg-meleget kaptam Tőled.

Nem szolgáltam rá.

191. samsam (válaszként erre: 188. - 40163fd81d)
2009. júl. 2. 09:36

ezt nagyon szépen írtad!! valóban sok ember élete alakul úgy ahogy elvárják tőle. :(


nagyon nehéz kitörni ebből a dologból, de megéri.

190. rózi70
2009. júl. 2. 09:36

Nem, nem azt írtad, hogy nem lehet jó ember. Azt én írtam. Te azt írtad, hogy sokat veszít.

Igen, lehet, hogy sokat veszít, de tegyük már hozzá azt is, hogy, hogy bár az ő életéből kimarad egy csomó olyan dolog, ami a gyerekkel kapcsolatos, de valószínű, hogy ugyanakkor "bekerül" az életébe millió más, ami mondjuk egy gyerekesnek kimarad.

189. ében11 (válaszként erre: 130. - Zizisicc)
2009. júl. 2. 09:34
pont ezért írtam...ezer kifogás van...és nem biztos hogy az tényleg egy jó kifogás(pont mert 40 évesen is elhagyhatja valaki a párját gyerekkel) ...közben meg elszalad az idő...nekem nem természetes hogy az első babát 30-40 évesen szülik.közben a doki védőnő azon izgul egészséges lesz-e a baba.lehet hogy fiatalosan élünk,fiatalosan gondolkozunk, stb. csak sajnos a petesejtjeink öregszenek(ezen nem tudunk változtatni)-ez kívülről nem látszik-csak majd a terhesgondozáson fogják mondani.
2009. júl. 2. 09:33

Az a baj,hogy az emberek sokszor nem is aszerint élnek ahogy szeretnének,hanem aszerint,hogy hogyan gondolják helyesnek.

A gyerek téma is ilyen ,sőt ,a házasság is és még sorolhatnám.

Csak sztereotípia sokak élete.

Tudattalanul sodródnak a számukra helyes dolgok felé,és nem értik miért boldogtalanok mégis.

felnőnek ,férjhez mennek ,utána gyereket szülnek,mert így "kell" élni ugye,ez az elfogadott,ez a sablon.

Pedig szerintem sem a férj,sem a gyerekek nem tudnak boldoggá tenni minket,csak mi magunk.

Ha pedig boldogok vagyunk,akkor jöhet férj ,gyerek,barátok,ők is azok lesznek általunk:)))

187. tenkne_helga (válaszként erre: 183. - Rózi70)
2009. júl. 2. 09:30
Mégegyszer!Nem döntött,úgy gondolom.De mindenki más döntött,én is döntöttem!A döntését elfogadom,hisz nem az én életem,csak nem értem meg!
186. tenkne_helga (válaszként erre: 182. - Rózi70)
2009. júl. 2. 09:28

Evvel a kijelentéssel mi a baj?Igaz!

Nem lehet jó ember?Írtam én ilyet?

185. tenkne_helga (válaszként erre: 179. - 8c8f9343f6)
2009. júl. 2. 09:26
Szerintem semmi bántót nem írtam feléd,mindenkinek úgy válaszoltam,ahogy nekem írt az illető,olyan hangnemben.Hát igen,sok nő együtt!?
184. ekorman (válaszként erre: 180. - Tenkne_helga)
2009. júl. 2. 09:22
Én megértem mindkét félt, azt is, aki akar, azt is, aki nem.
183. rózi70 (válaszként erre: 180. - Tenkne_helga)
2009. júl. 2. 09:20
Szerintem nem megérteni, kell, hogy nem akar anya lenni, hanem elfogadni a döntésést, hogy enm akar anya lanni.
182. rózi70 (válaszként erre: 176. - Tenkne_helga)
2009. júl. 2. 09:18

"A lényeg:Aki gyerek nélkül éli le az életét,az biztos nagyon sokat veszít!"


Na itt a bibi.Szerintem ezt így nincs joga kimondani senkinek. Persze, hogy enm egyezik mindenki véleménye mindenkiével, ez így van jól. De az már nagyon nem oké, hogy azért mert valaki véleménye eltér az enyémtől, akkor az nem is jó és ő nem is lehet jó ember.

181. samsam
2009. júl. 2. 09:16
Mindenkinek joga van eldönteni mit akar, és senkinek nincs joga a másik döntését kritizálni főleg ebben a kérdésben nem. Nem vágyik gyerekre, na és? én sem vágytam... mégis terhes lettem, született egy gyönyörű kisfiam, és imádom. senki nem selejt, akinek gyerek nélkül teljes az élete, az enyém is az volt, most még sokkal-sokkal jobb, de úgy is teljes volt. boldog kis csajszi voltam a magam aerobic-futás-munka-utazás világában, most mindez megvan, de ott a kisfiam is. szerintem normális, hogy manapság nem olyan egyértelmű a nők gyerekvállalási szándéka. ha ezt valaki nem tudja elviselni, ne írkáljon ebbe a fórumba, hanem a "mindenem a gyerek, gyerek nélkül nem lehet stb" fórumokat válassza, ahol megtalálja a társait. ilyen egyszerű. szerintem amúgy a legtöbb nőben előbb-utóbb kialakul a gyerkőc utáni vágy... egyszer csak magától, leginkább akkor, amikor nem számítunk rá. :)
180. tenkne_helga (válaszként erre: 174. - Ekorman)
2009. júl. 2. 09:16
Azért,mert valaki nem akar gyereket,attól még értékes ember lehet!Én nem tettem a személyre megjegyzést,csak nem értem meg azt az embert aki soha az életbe nem akar édesanya lenni!Viszont aki így érez,az engem sem ért meg,hogy miért akartam édesanya lenni?Nem?A véleményünket kérte,én leírtam,ugyanúgy mint te,vagy te!Ennyi!
179. 8c8f9343f6 (válaszként erre: 163. - Tenkne_helga)
2009. júl. 2. 09:13

Kedves Helga!

Én nem személyeskedtem senkivel, te se tedd ezt velem, és főleg, miféle sértő hangnemet ütsz meg velem szemben ismeretlenül...

Lehet, többet tudok a lombikról és a babavárás gyötrelmeiről, mint Te, az is lehet, hogy nem.

Ez a fórum arról szól, hogy vki azt írta, nem akar gyereket, egy lombikos meg lényegében visszaírta rá, hogy az ilyen ember nem érdemli meg, hogy gyereke legyen, stb.

Én pedig úgy gondolom, annak, hogy sokan megszenvedünk a babáért, nincs köze ahhoz, hogy más mit szeretne, és nem kell bűntudatot ébreszteni benne, csak mert ő máshogy gondolja, és nem vágyik annyira a babára.

178. 40163fd81d (válaszként erre: 176. - Tenkne_helga)
2009. júl. 2. 09:12

"Aki gyerek nélkül éli le az életét,az biztos nagyon sokat veszít!"

Pl?:)

2009. júl. 2. 09:10

Szerintem is baj egyébként, ha elítéljük azokat, akik gyerek nélkül élnek, mert mi van, ha csak a megfelelő társ hiányzik, vagy egyszerűen nem jön össze. Akkor az ő életük kapásból tartalmatlan, értelmetlen vagy felszínes? Én nem hiszem.

Egyébként a szomszédunknak 2 örökbefogadott kicsije van, és nagyon szépen neveli őket, de azt is megértettem volna, ha nem dönt a gyereknevelés mellett. Nem az a lényeg, hogy megtöltsd az életedet valamilyen formában értelemmel és lehetőleg szeretettel is?

2009. júl. 2. 09:10

Teljesen mindegy,ha nem egyezik a véleményünk egésznap vitatkozhatnák!!!Mi értelme lenne?Semmi!

Nagyon is igaz,hogy a nők minden megtesznek azért,hogy legyen gyerekük vagy azért,hogy ne legyen!Ha két ellentétes gondolkodású ember véleményezi egyik a másikat,annak se vége se hossza!A lényeg:Aki gyerek nélkül éli le az életét,az biztos nagyon sokat veszít!

175. rózi70 (válaszként erre: 171. - Tenkne_helga)
2009. júl. 2. 09:03
Nem azt írtam, hogy te nyelted le. Neked válaszoltam arra, amit te írtál nekem.
174. ekorman (válaszként erre: 163. - Tenkne_helga)
2009. júl. 2. 09:03
Én tökéletesen megértem a lombikost is, van olyan barátnőm, aki próbálkozik vele, és van olyan is, aki saját elhatározásból úgy döntött, hogy nem akar gyereket! Őt is ugyanúgy megértem, és ugyanolyan értékes embernek tartom! Ti nem értitek meg, hogy mindenki élete más és más, az, ami valakit boldoggá tesz, nem biztos, hogy mást is! Igen, az az általános, hogy előbb-utóbb a legtöbb ember akar gyereket, de nem mindenki! ha mondjuk neked egy barátnőd azt mondaná neked, hogy ő nem akar gyereket, nem állnál vele többé szóba, vagy mi?
173. ekorman (válaszként erre: 164. - Tenkne_helga)
2009. júl. 2. 08:58

Nem a fórum indítójára céloztam, hanem általánosságban írtam, hogy van, aki alapos megfontolás után úgy dönt, hogy nem akar gyereket. Ez az ő magánügye, kész, semmivel nem rosszabb ember, mint az, aki úgy dönt, hogy akar.

És az, hogy valaki lombikprogramban vesz rész, az égvilágon semmire nem jogosítja fel, főleg arra nem, hogy mást kritizáljon!

172. 40163fd81d (válaszként erre: 170. - Tenkne_helga)
2009. júl. 2. 08:57

Te miről beszélsz?:))))

Szerintem senki nem bántott senkit,úgyhogy védeni sem kell senkit.

❮❮ ... 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook